Mana gribēt atkal info no zinošajiem.
Tātad, kas ir valsts bankrots un kā tas ir noticis citās valstīs?
Palasīju teoriju, bet nevaru saprast, vai tas, kas tur saucas valsts bankrots ir tas pats, ar ko te letiņus tagad biedē, kā baisākajām šausmām.
Un lūk piemērs.
Argentīna 90to beigas/2001 gads. Argentīna pasludina valsts bankrotu, ekonomika ir vnk kolapsējusi, nav naudas ko maksāt valsts sektorā vispār.
Argentīna pārtrauc izmaksāt jebkuru ārvalstu parādu un Arg. valsts vērcpapīru izmaksas tiek iesaldētas.
Paiet trīs gadi, prezidents Nestors Kiršners paziņo, ka Argentīnas `nemaksāšanas` periods ir beidzies un aicina ārvalstu privātos investorus "restrukturizēt" parādu.
Tas nozīmē, ka tiek piestādīts tās kā ultimāts - restrukturizācija nozīmē to, ka Argentīna piekrīt darījumam atmaksāt savas bondas, ja to cena samazinās par 70c uz $!
Ko tas nozīmē?
122 miljardu parāds tiek samazināts par DIVĀM TREŠDAĻĀM, pārējā atmaksa tiek veikta ilgākā laika periodā.

Drausmīgi!DRAUS-MĪ-GI!

...varbūt "uztaisam" to bankrotu?

Tagad sanāk, ka turpat trešdaļa budžeta aiziet ārējos kredītmaksājumos, bet arī tā pati trešdaļa vajadzīga kā jauns aizņēmums, lai neiestātos briesmīgais "valsts bankrots - defolts".
Tak, lai iestājas iestāDamies!

Varbūt es smagi, pri samgi kļūdos?
Gribu saprast.

hot_a_bitch (2009-03-03 08:49)      Bij netā raksts par bankrotiem....
Pameklē, viens frukts no Amerikas ekonomistiem bij analizējis Latvijas situāciju...
Patiesībā vienīgais "briesmīgais" ļaunums būs Latvijas slavenā starptautiskā indeksa noslīdēšana līdz zemākajai atzīmei. Tobiš neviens vairs nevēlēsies ieguldīt Latvijā naudu. Un valdošajiem nebūs ko nozagt....

Tautai jau daudz ļaunāk nekļūs....

gravieris (2009-03-03 08:56)      varbūt beidzot sāks domāt,ka nav jādomā par eksportēšanu vien,bet beidzot sāks ko ražot arī uz vietas,savējiem.Kupī-prodai sistēma nerullēs.

hot_a_bitch (2009-03-03 09:02)      Laikam jau tas pats vien ir....
A vispār valsts bankroti ir tikai divos gadījumos. Argentīna un Īslande....
Tā ka Letiņiem liela iespēja kļūt par trešo!

gravieris (2009-03-03 09:06)      gribētos zināt kā tur paliek ar to politisko atbildību....un pieredzēt,ka to tiešām uzņemas,kas sasolījuši.

Lucy (2009-03-03 09:12)      Šorīt dzirdēju,ka valsts bankrotēs,dies kas mūs savāks savā apgādībā?
Sāku pumpēt jau laivu un airēt projām,kamēr vēl var,citādi vēl salādēs vagonos un aizvedīs uz uz krievijas stepēm:))

andzja1 (2009-03-03 09:15)      "nav naudas ko maksāt valsts sektorā vispār"
atšķirībā no visas pārējās pasaules, latvijā nebūs ko maksāt visiem pārējiem, bet valsts birokrātija un milzīgā ierēdnu armija bez algas nepaliks, nobeigsies zemnieki, privātie, iesaistītie.

utji_butji (2009-03-03 09:19)      Ja finanšu sistēmas darbība ir bijusi nozīmīgs valsts tautsaimniecības attīstības dzinējspēks, tās darbībai sarūkot, samazinās valsts budžeta ieņēmumi un valsts nespēj pildīt savus pienākumus pret iedzīvotājiem un pasauli. Turklāt pietiek ar baumām par problēmām finanšu sistēmā, lai sāktos panika, noguldītāji steigtu izņemt noguldījumus un finanšu krīze strauji padziļinātos. Savukārt bažas par valūtas devalvāciju sekmē nacionālās valūtas aizstāšanu ar stabilāku valūtu un tādējādi padara devalvāciju neizbēgamu. Arī šie procesi samazina valsts ienākumus.
Ja valsts līdzekļi tiek tērēti tautsaimniecības uzturēšanai, to samazināšanās ietekmē tautsaimniecības izaugsmi, noved pie uzņēmumu bankrota, un situācija pasliktinās vēl vairāk. Valūtas devalvācijas dēļ atmaksājamā ārējo aizņēmumu summa pieaug, arī iedzīvotāji nespēj pildīt savas kredītsaistības. Valsts nespēj pildīt savas saistības pret iedzīvotājiem (pensijas, sociālās garantijas) un starptautiskās saistības. Seko dziļa sociālā krīze, bezdarbs, iedzīvotāju ienākumu un labklājības samazināšanās, depresija, emigrācija un citas negatīvas sociālās parādības, kas arī kavē tautsaimniecības atjaunošanu.
Šādam stāvoklim jēdziens „bankrota stāvoklis” izskatās gluži piemērots. Atgūšanās pēc valsts bankrota stāvokļa ir ilga. Īslandes valdība plāno, ka valsts no finanšu krīzes atgūsies 2010. gadā, ja būs iespējams saņemt ārvalstu finanšu palīdzību. Arī Ungārijas premjerministrs brīdinājis, ka finanšu krīze ir pārvarēta, bet jāgatavojas ilgai ekonomiskajai krīzei. Avots:
http://www.financenet.lv/zinas/latvija/article.php?id=197378

Feks (2009-03-03 10:54)      Bet reāli - kā tas bankrots izpaužas sadzīvē..? Skolas tiek slēgtas..? Tramvaji - nekursē..? Kanalizācija nestrādā..?

Satelits_Dzeja (2009-03-03 13:51)      Es domāju, ka tā arī ir ar to bankrota definīciju - ka valsts nespēj pildīt saistības pret attiecīgajiem subjektiem - vai tie ir pensionāri vai policisti vai ārvalstu aizdevēji.
Ja nevar tad ir divas iespējas - vai nu neizmaksās un iesaldēs vai norakstīs jeb arī kāds aizdos naudu no ārpuses.
Nav jau citu variantu, izņemot varbūt kādu valsts uzņēmumu pārdošanu, kas būtu pilnīgi traki (he, ja pārdotu Latvenergo, tad mēs būtu dimbā uz ilgu laiku). Savukārt par parādu pārskatīšanu arī tā ir samērā ierasta prakse, ka ja nav no kā izspiest, tad mēdz tos ārējos parādus arī atlaist, norakstīt vai kaut kā savādāk pārkārtot.
Nu rezultātā starptautiskajā arēnā samazinās reitingu, kas samazinās (sadārdzinās) kredītu pieejamību bankām un pašai valstij. Paliks dārgāki kredīti un valsts tur nevarēs tēŗēties kā ierasts.
Ai nezinu, nekas traks jau nenotiek, vienkārši pārāk daudz bija naudiņas, bezjāgā notērēta nu un tas arī viss. Jāatgriežas reālajā pasaulē, kur kļūst skaidrs kas un cik patiesībā maksā, kurš cik reālu darbu dara utt. Viena daļa būs uz pakaļas, vienai nekas nemainīsies. Būs ok. :) Kā jau minēju - galvenais lai ir pilns pagrabs ar ēdamo. ;) Tie kuri savas lauku sētas pārdeva, tie varēs pirkt no tiem, kuriem būs pagrabi saglabājušies.

ZARNU_MAISS (2009-03-03 14:04)      Bankrots - tas ir kā glāze rīcineļļas,tikai valsts mērogā.

Uhuhuu (2009-03-03 15:38)      Buutlam šoreiz taisnība. Vienkārši drausmīgi gāja tai Argentīnai, ne?

Kamēr te vēl ir, ko zagt - un zagt ko ir, piemēram, kaut vai Latvenergo -, tikmēr rosība un darbības imitācija ("ja es neesmu valdībā, man tāda valdība nav vajadzīga", kā var saprast no Bezgodmaņa) turpināsies.

eena63 (2009-03-03 20:40)      latvijas sabiedrības ekonomikas da vienalga kā attīstības secība
feodālisms
sociālisms
komunisms
idiotisms

ednens (2010-05-09 19:58)      atliek vien smagi nopūsties.......

prusacins (2011-07-29 14:20)      nu tas tā tiek nosaukts par valsts bankrotu! Ja Tu domā konkrēti Argentīnu... tad tā vienkārši pieder ASv imperiālismam.... kā visas pārējās apmēram 150 valstis pasaulē, ka ASV ir okupējusi gan ekonomiski gan militāri! It kā misijas vārdā... ! Valstīs uzpērk veselas valdības ..uztaisa apvērsumus...ja kādu nevar uzpirkt! Čīlē neizdevās apvērsums ... pēc tam Pinočets nacionalizē naftas atradnes...un pelņa tike vismaz valstij.. nevis ASV...kas kontrolē visu pasauli! Valsti vienkārši izgrābj totāli laika gaitā.. uztaisa mākslīgas krīzes.... okupētā valsts vairs neko nespēj..un ir totāli maksātnespējīga! Cilvēki dzīvo nabadzībā valstī ar tādiem... bet daži ierēdņi ir multimljonāri...kuri pārdevuši valsti! Miljardu peļņa iet uz ASV! Valsti izgrābj un plus vēl tā pati paliek parādā.... ta sir tas bankrots...resursi ir atdoti...un valsts kļūst tikai par nodokļu valsti nevis par valsti, kura spēj pelnīt no saviem resursiem! ASV imperiālisma valstīs tas ir Federālā banka un Pasaules banka .. Eiropā tas ir SVF , kas jau tagad ir paņēmis arī latviju zem sevis.... tagadf jau mūsu mazbērni ir parādā! Lielākā kļūda bija iestāties Eiropas Savienībā! Mēs tagad piederam praktiski starptautiskai bankai..kuri ir spējīgi regulēt katru mūsu nodokli un pieprasīt atņemt pēdējo pensiju un pabalstus...lai tikai mēs atdotu parādu! labi, ka mums nav nafta.. to pašu atņemtu...

kuks10 (2011-07-29 14:41)      piekrītu prusacins..,bet tikai precīzāk to visu dara žīdu bankas..

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu