Kas ir Vasarsvētki?

Es te apsveicu un mani apsveic vasarsvētkos, bet kas tie īsti ir par svētkiem, kaut kas dzirdēts par kristiešiem, bet kas ir pamatā? Ir taču arī senāka tradīcija.

riks      kristiešiem tipa baznīcas dibināšana.

BuutlsBamtrinkets      Vēl viena jubilācija, par kuru pilsoņiem maza nojausma, bet svinam... nekas, ja jau prasa.

"Tie jūs izslēgs no draudzes, un nāks stunda, kad tas, kas jūs nonāvēs, domās ar to Dievam kalpojis. Bet to viņi darīs tāpēc, ka tie nav atzinuši ne Dievu, ne Mani. Bet to Es uz jums esmu runājis, lai jūs, kad viņu laiks nāks, atcerētos, ko Es jums esmu teicis. To Es jums no sākuma neteicu, tāpēc ka biju pie jums.
Bet tagad Es aizeimu pie Tā, kas Mani sūtījis, un neviens jūsu starpā Man nejautā: kurp Tu ej?
Bet, klausoties Manos vārdos, jūsu sirds ir pilna skumju.
Tomēr Es jums saku patiesību: tas jums par labu, ka Es aizeimu. Jo, ja Es neaizietu, Aizstāvis nenāktu pie jums. Bet aizgājis Es to sūtīšu pie jums.
Un Viņš nāks un liks pasaulei izprast grēku, taisnību un tiesu.
Grēku - jo tie netic Man.
Taisnību - jo Es aizeimu pie Tēva, un jūs Mani vairs neredzēsit.
Tiesu - jo šīs pasaules valdnieks ir dabūjis savu spriedumu.
Vēl daudz kas Man jums sakāms, bet jūs to tagad vēl nespējat nest.
Bet, kad nāks Viņš, Patiesības Gars, Tas jūs vadīs visā patiesībā; jo Viņš nerunās no Sevis paša, bet runās to, ko dzirdēs, un darīs jums zināmas nākamās lietas."

50 dienā pār brāļiem nāca gars. Tie arī ir tā sauktie "vasarsvētki".

inuce      ...manā bēnībā visi man pazīstamie cilvēki svinēja Vasaras svētkus un to es daru arī vēl tagad...;)))
Viss apsēts un lai ar astronomiskā vasara būs tikai jūnijā ,dabā viss zied un smaržo un siltums atnācis- tātad svētki vasarai!
Ar plātsmaizi un pīrāgiem un meijām istabā....

karbonaade      BB, oponesu - kristiesi praktiski visus savus svetkus pielagoja paganu svinamajam dienam, lai vieglak butu gaismu paganiem nest. Spilgtakie piemero - Ziemassvetki, Lieldienas. Ar Ligo viniem izgaja vissvakak, kaut ka vismaz latviesiem tas Janis kristitajs ir stipri vienaldzigs.Vini labak vienu paganisku ugunskuru uzkru sun papares ziedu ies pameklet.
Par vasarsvetkiem - isti nezinu, bet ja parokas literatura, tade aju ari atradis, kas tad isti tajos vasarsvetkos bija:)

Oooo, ka tulit visi kriestiesi klups man virsu:) Petijumi gan rada, ka Kristus esot dzimis septembri :DDD

daisy777      Karbonāde, protams, ka arī Vasarsvētki ir saistīti ar jau esošām tradīcijām, kas pielāgotas kristiešu vajadzībām :)))))

Tie bija ebreju ražas svētki, pieminot to notikumu, kad Dievs Mozum bija pateicis desmit baušļus Sinaja kalnā.

BuutlsBamtrinkets      karbonaade>
paga, paga... tu jau nevis man oponē. Ne ar vienu komatu apustuļi nav mācījuši savu draudzi svinēt KAUT VIENUS svētkus, tie VISI ir mūsu pašu iestādījumi. Ne ziemsvētkus, ne vasarsvētkus, ne dz.dienas, ne vārdadienas, ne pashā, ne tabernākulu, neko... vispār neko... Kristietība paredz ko? Tie svētki bija kā iedibinājums liecībai. Kā jēra laišana tuksnesī.... Tās bija liecības piederībai. Kad pareģotais jau ir noticis, tas viss zaudē jēgu pašos pamatos.

jo tie burti un cipari "rovnim ščotam" pilnīgi neko nenozīmē. paši par sevi. nav nozīmes.
Juris jautāja, me atbildēja.
Apustuliskajā evanģēlijā/mācībā nav nekādu svinamu svētku.

karbonaade      BB, tie cipari baznicai neko nenozime, bet tas ir ka "amen baznica", ka pastav ziemas un vasaras saulgriezi, ko tad ari pagani svineja ka auglibas svetkus (es zinu, ka izsakos vulgari). Baznicai tikai atlika pievilkt tos datumus.
Aber no otras puses - kartejie baznicas meli - ja Kristu ir dzimis septembri (protams, ja vins vispar ir dzimis), tad kada vella pec ta vina dzimsanas diena ir jasvin pasa ziemas aukstuma?
No otras puses, es jau ari varu savu dzimsanas dienu svinet, kad vien ienak prata, bet kada jega stastit, ka man ir dzimene, ja vienkarsi gribas piedzerties?
BB, davaite zit druzno:)

Rugumpods      sevi apsveicu un tuvos, mīļos. ..
vasaras saulgrieži - gluži kā Ziemassvētki

BuutlsBamtrinkets      karbonaade> of kõoz!:)
pastāv, tāpat kā pastāv vasara un ziema un smiltis.:) Tak ne par to - pastāv, vai ne. Feks precīzi pateica, bez liekvārdības - ja mums jāizdzer vēl kaste tērvetnieka, datumus un iemeslus mēs sameklēsim, nav problēmu.
Kad Pestītājs ir dzimis... tav vispār nav nekādas nozīmes. Pilnīgi nekādas. Es pētīju, lasīju, domaju, ka ap augusta beigām... bet nozīmes nav. Svarīgs ir viņa mesidžs, nevis viņa "tipa" sludinātāju cīniņi gar beznozīmībām - kas un ko svinēs, kādā mēlē drīkst izrunāt Tēvreizi...
"davaite zit druzno:)"
Davai.:)

inuce      ...miķeļi...manuprāt...

Anarhists_      vasarsvētki domāti tāpēc, lai pilnveidotu cilvēka attiecības ar Dabu,un bez satraukumiem`par saaukstēšaos var meņģētieds ar kādu zālienā!;))

karbonaade_cepas      "Svarīgs ir viņa mesidžs, nevis viņa "tipa" sludinātāju cīniņi gar beznozīmībām - kas un ko svinēs, kādā mēlē drīkst izrunāt Tēvreizi..."

BB, sen nebija dzirdets tik loti kaut kas par jegu:)))) Goda vards. Sada aspekta es pat speju to pienemt:)

Es te ta uz atro iedomajs, vai tikai Vasarsvetki nesanak pavasara darbu nobeigums un vasaras darbu sakums? Jo ap sito laiku visam patiesam vajadzetu but apsetam un tulit jau siena laiks ir klat... bet var jau but ka ne.

hazy_daisy    1 Karbonāde, kad radās Vasarsvētki, Baznīcas tēvi nezināja, ka šajā reģionā vispār dzīvo saprātīgas būtnes :))))

Vasarsvētki sakrīt ar labības novākšanas svētkiem ēbreju zemē un piecdesmito dienu pēc exodus, kad Mozus dabūja Toru no Dieva :)))

daymonthyear      "Baznīcas tēvi"
Svarīgi ira vienoties, kas ir baznīcas tēvi.
Tie bija zvejnieki, namdari, muitinieki, prostitūtas, kādu draudžu mācītāji, neviena no "augšgala" NE_VIE_NA....
"baznīcas tēviem" vispār par ļoti daudz ko nebija pat ne nojausmas, jo:
Jērs:"Es Tev pateicos, Tēvs, debess un zemes Kungs, ka Tu šīs lietas esi apslēpis gudrajiem un prātīgajiem un atklājis tās bērniem. Tiešām, Tēvs, tāds ir bijis Tavs labais prāts."(no evanģēlija, ko brālis Lūkas mums atstāja)
ai, kā tev ebreji nepatīk...:)
Un vēl, pēc notikuma ar leģionāru virsnieku:
"Patiesi Es jums saku: ne pie viena Israēlā Es tādu ticību neesmu atradis.
Bet Es jums saku, ka daudzi nāks no rīta un vakara puses un sēdēs ar Ābrahāmu, Īzāku un Jēkabu Debesu valstībā.
Bet Valstības bērni būs izstumti galējā tumsībā: tur būs kaukšana un zobu trīcēšana."


hazy_daisy      Baznīcas tēvi kāreiz arī bija domāti pēdiņās un visplašākajā iespējamā nozīmē - radītāji :)))

Es te vairāk skaidroju par vasarsvētku paralēlēm ar Šavuot svētkiem.

Bet, tāpat kā dažiem liekas, ka Latvijā ir vienīgās skaistās sievietes, tā citiem šķiet, ka saulgriežu svētkus svin tikai Latvijā un tāpēc speciāli tieši Latvijas apstākļiem Kristīgā Baznīca ir adaptējusi savus svētkus. Pasaule griežas ap Latviju - aleluja :)))

BuutlsB      Ak tā...:) Pēdiņās. Labi, tad nesapratu, man likās, "baznīctēvi"... zem tā vārda ira mean kaut kādi pasaulsvaldnieki, ar saviem slēptajiem nodomiem un riebeklībām. Labi, sapratu, deiz.:)

Trešā rindkopa.
Tas ir tāds tipa uzbrauciens ar slapju airi pa kupru, ja? Labi, man nav bijušas ārzemnieces, kā mīlas obžekti, lai nu paliek. Liekas, es to vairs neuzzināšu.
Svētkus adaptē tie, kam "jostās ir vara", kristiešiem viņas nav, nekad nav bijis.
A kā kurš sevi nosauc - par demorātu, kristieti, vai komunistu... that`s viss ira konžunktūra, tam ar būtību ir sakars tik daudz kā, izsist sev labuma. Vēlams daudz.

karbonaade_cepas      hazy_daisy: starp citu vel 200 gadus (pat mazak) atpakal Ligo svineja visa Eiropa (ar visiem paganiskajiem ugusnkuriem un parejiem atributiem). Tikai Latvija tie svetki ir izdzivojusi lidz sodienai. Pat pareizticigaja Ukraina (ir nacies papetit vinu etnografija) Jana Kupalas diena tika svineta bez nevienas baznicas tradicijas (ja loti velies, varu aizsutit referatu, ko rakstiju Ukrainas augstskolai). nekada veida neizcelu Latviju, tikai saku, ka baznica ir piesavinajusies paganu svetkus un padarijusi par savejiem.

Ps. karbonaadi sajusmina kristiesi, kuriem galvenais argumanets ir "taaa tam buus buuuut" (Evalda Valtera balsi)
Ja nav dots domat, tad nekas cits ka ticet neatliek:)))))

daisy777    1 Karbonāde, tā kā es uzrakstījusi man šeit, tad arī atbildēšu šeit :)))

Pīļu dīķa kaislības turpinās:

Varbūt pirms izcelt latviešus kā vienīgos Jāņu svinētājus, aizbrauc uz Skandināviju baltajās naktīs un paskaties kā troļļi svin Jonsok - ar visiem Tevis pieminētajiem ugunskuriem, turklāt krietni lielākiem, jo viss ciems tur salasās ;))))

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu