Cīņa ar odiem.

Kādi tehniskie līdzekļi mājai un pagalmam ir efektīvi odu atbaidīšanai?

edmunds (2010-05-20 22:54)      ignoreesana, jo ja aktiivi spirinaasies kodiis 3x vairaak :)

Divine (2010-05-20 23:02)      ja odu ir nenormaaaaaali daudz salidojis istabā, tad ļoti labi ir tos sasūkt putekļu sūcējā.

trafs (2010-05-20 23:41)      Mājai labākais ir pie logiem piestiprināt insektu sietus, tad var droši turēt atvērtus logus arī pie iedegta apgaismojuma.
Pagalmā, šķiet, vienīgais drošais veids ir Autan un citi ķermenim uzsmidzināmie līdzekļi.

karbonaade (2010-05-20 23:55)      Letiņiem ir tāds labs līdzeklis "Odiņš", no ēteriskajām eļļām taisīts, praktiski nav alerģisks un var lietot arī pavisam maziem bērniem. Tikai.... aptiekas ar savu monopolu to ir izēdušas no tirgus...

dabas_briinums (2010-05-20 23:59)      es jau sapampu no odiem, nekas nepaliidz

damn (2010-05-21 00:05)      Logiem priekšā sieti, terasē odu pievilināšanas lampas + pretodu pūšamie.

Annyy (2010-05-21 00:12)      šogad no odiem paliek lielas sarkanas pumpas (neatceros ka citus gadus tā būtu bijis), un uzmācīgi arī bez gala tie radījumi.

Sircc (2010-05-21 00:24)      Tie jau, nemaz, nav īstie, pareizie odi. Pēc garas, aukstas ziemas odu, vienmēr, bijis maz. Tāpat, kā rožu.
Rozes apsala. Bet kas šitie sīcēju mākoņi tādi - nevaru saprast.
Cīnīties neizdodas: dobes galā stāv iedurta lāpsta, jau trīsreiz esmu tai pieķēries, bet tad, bēdzis. Tā ka, - iebarikādējos mājā un gatavojos sezonālam aplenkumam.
Cik tur bij` to ēģiptes mocību jūdi piesaukuši?

Sircc (2010-05-21 00:29)      1. Kas ir odu pievilināšanas lampas un kur tādas tirgo?

2. "Odiņi" un citi SIZ (individuālas aizsardzības līdzekļi) nepalīdz, nudien.

3. Vēl kas - šie, nudien, ir kautkādi "interesanti" odi - sīkāki un, lidojot, nav dzirdami. Vai nav kādas ziņas no biologiem?

Marshall_ (2010-05-21 00:36)      Labi esot tautā lietotie biedēkļi - krustnagliņu , anīsa , ciedra , eikalipta un baldriāņa aromi . Viegli kaltētu paegļu skuju , priežu /egļu čiekuru un tabakas dūmi .

Ezjule (2010-05-21 00:40)      Degošu smaržkociņu dūmi arī labi aizbaida odus

Jeecis_Peecis (2010-05-21 00:41)      cilveex, karoč` ...

1) Ja lampa, tad ... svarīgi, lai būtu rittīgais spektrs luminiscentajai spuldzei. Vairums to lampu ir fufeļi un p***bkas, kurās iebāzts kaut kas. Bet, ja lampa dod iespēju iegādāties un pielietot īsto, tāda lampa būs zelta vērta. Paraudziņi - Brīvības ielas "Lauvas namā" . Nez, tāds vēl ir? Sen neesmu bijis. Tur apkopēji ik dienas novāc kukaiņu līķīšus no vietām, kur uzstādītas tās lampas šo īpašo luminiscento materiālu izgaismošanai, arī bez šī te augstsprieguma sietiņa. Vienkārši kukainīts, kura mūžs patiesībā ir īss, izvēlas šo patīkamo, silto vietiņu, lai tago ... sagaidītu pēdējo stundiņu. Kā jau teicu, ja tādai būs tas augstsprieguma (drīzāk, paaugstināta sprieguma, cik tur bija tā potenciālu starpība, neatceros vairs īsti) sietiņš, kurš nomušī kukainīti momentā, būs Ok. Daudz maz normāls spuldžu sortiments ir "Verneram" (ražotājs - "Osram") . Vēl tas "Verners" ir zem leibliem "Gaismas pasaule" , "Cenu klubs" , "Elektro+" . Jā, no kvēlspuldzēm daudz maz tuva pēc krāsu temperatūras ir tā tur ... "kakla sildāmā lampa" , kā to tautā sauc. Bija kādreiz tāda sadzīves prece.
2) ir tie rozetēs spraužamie ķimertiņi, kas viegli uzsilst un liek tvaikot (izgarot) aromātiskām plāksnītēm vai šķīdumam ar dažādām nepatīkamām vielām, bet ... tirsā darbs un materiāli, ja telpa tiek NORMĀLI vēdināta. Nezinu ... tas aromāts, manuprāt, ietekmē arī cilvēkus, katrā gadījumā, alerģiskiem cilvēkiem ne visai patīk. Neieteiktu, jo rodas šaubas, vai tā (kaut arī dabīgas izcelsmes) bioķīmija ir tik nekaitīga. Turklāt ... z***šsja piepirkt tās plāksnītes un bunduļus ar šķīdumu, nāksies tērēties vēl tām ierīcēm, jo plāksnītes kā parādās, tā pazūd, paliek tikai komplekti (ha ha ... "starta paka" ) . Katram ražotājam ša

Jeecis_Peecis (2010-05-21 00:44)      šamie ir, tas pats "Combat" ...
3) sveces un aerosoli speciāli - nu nezinu, nezinu ... Pēc tāda airosola odi turpina lidināties ap kārumu, tik nesēžas, kost kož mazāk, bet juška vienalga nepatīkama, jo nemitīgie "nosēšanās vietas meklējumi" ir tikpat pretīgi. Jā, nupat , liekas, "Gromkoje ģelo" par pārtikas sastāvu un šitiem visiem E ... bija teikums par šiem odu atbaidītājiem - aerosoliem: esot viennozīmīgi kaitīgi.
4) sieti - jā, bet ... mazefektīvi, jo odi mēdz pastaigāties, ja vajag - rāpos na karačkah, sprauksies pa atvērtām durvīm, klejos pa ventilācijas šahtām utt. Katrā gadījumā, sieti ir Ok. Pieput un pied***s, bet .. tie pateišām neko nemaksā, pērc tik un maini. Logam labi ja latu maksā tāds siets.
5) ir kaut kādas elektroniskas ierīces, ultraskaņas, bet .. tās nu pavisam neieteiktu. Sorry ... Dārgas un to kaitīgā ietekme uz cilvēku arī, maigi izsakoties, noklusēta. Katrā gadījumā, no tām ierīcēm, kuras domātas pelēm un žurkām, atbaidās arī bomži... Nopietni. Ierīce izraisa baiļu sajūtu, diskomfortu.

Karoče, saliec sietus, wot ko Tev teikšu! :)

ssaulla (2010-05-21 08:23)      istabā jau vien kārši ir tak speciāli lidzekļi,gan kontakta ko liek,gan uz ādas smeret..bērna gultiņai ir speciāli tikli,kuru parmet pari,netraucē ne mušas ne odi,tik jāskatās lai liekot tiklu jau tur apakšā nav noslēpies kāds viltnieks:D
ari ārā ir visādas lampas,bet cik zinu maz viņas lidz tomēr....

JurisK (2010-05-21 09:05)      Jaa, visefektiivaakais variants ir ignoreeshana un pierashana. Iipashi jau nu laukos. Istabaa - sieti logaa un putekljusuuceejs.

Sircc (2010-05-21 09:54)      Jeecim_Peecim paldiess! Experts bomžu un odu lietās!
Var tik piekrist, ko raksta. Izmantošu lampas - pārējais, neskaitot tīklus, nepavisam neraisa uzticību.

Jū, - un nav jau viss tik slikti. Tā ekozistēma pate līdzsvarojas: man pilns dārzs mazputniņu šiverē. Knābā odus un dzied, dzied... :)

saulete (2010-05-21 10:18)      Odu kodumu pumpu ārstēšanai palīdz "okulij žir" krievu ziede.

hren_vam (2010-05-21 12:18)      tā, pirmais koments nepatika..ok

tātad - tehnisks cilvēks būdams, vari pameklēt netā
lampa pret odien, pigņa vien ir.. ja nav kādā kastē ielikta, tobiš lokālā telpā...smidzinaties ar ķīmiju - uz neilgu laiku, plus ja šikais - tad tas obligāti iebakstīsies acīs utt.
sakot, lai ļau sakost - tad it kā izstrādājās imunitāte.. nez, šogad man pumpas no tiem lopiem, kā nekad...

pļāuz zāli, krūmus, un susiņi peļkes utt - tiem patīk stāvoši ūdeņi - lasi mitrums!!!

un tad, ja nelīdz, tad TNT....

nakc (2010-05-21 21:31)      diplomātiskas pārrunas mēģināji?

selnija_ (2010-05-21 21:33)      Fuj, tikko kādi 7 gab 10 minūšu laikā sakoda:(( Kaut kas traks!

Līdzīgi jautājumi
Līdzīgi jautājumi:
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu