Kādēļ Dievs pieļauj tādu nežēlību pret to, ko pats radījis?

Braucot sabiedriskajā transportā neviļus sanāca ieklausīties aizmugurē sēdošo jauniešu sarunās par cilvēku ciešanām dažadās dabas stihijās, par Āfrikā no bada mirstošajiem bērniem, par nežēlīgiem terora aktiem pasaulē u.c. Neizprasts jautājums viņiem bija par šo Dieva radīto pasauli, ka tajā notiek tik nežēlīgas lietas, kādēļ Dievs pieļauj tādu nežēlību pret to, ko pats radījis?
Vai jums būtu atbilde uz šiem jautājumiem, ja jums kāds to pajautātu?

LaskovijMerzavec (2011-01-12 11:21)      Šo nežēlību mēs paši radam, gan badu, gan terora aktus... utt

Cilvēkiem pašiem ir jāiemācās dzīvot, ne cerēt, ka viņu dzīvi, kāds nokārtos, atrisinās. Dievs nav zelta zivtiņa, burvju nūjiņa, līdaka utt:)

voshelis (2011-01-12 11:25)      mazāk tici tai pasaciņai par to dievu,bet skaties reāli uz visu notiekošo un paanalizē cēloņus-varbūt sapratīsi?

Tessa (2011-01-12 11:25)  1   ja jautatu mans berns vai vinja draugi-butu.

lapsu_aacis (2011-01-12 11:29)      ceelonjsakariibaam homju sapienju videe, nav nekaada sakara nedz arj kultuuru, nedz vienu no taas atzarojumiem- religjiju.

Ronda (2011-01-12 11:34)      Man vakar naacaas negribot, (runaats netika pieklusinaataa tonii), noklausiities divu, kaadas 5. klases, meiteniissu sarunu. "...kaa tu domaa, Uldis viņu pametiis, vai vinjam veel ir juutas? Es vinja vietaa pamestu. Lai ko vinjss arii izlemtu, vinjiem taccu ir beerns.... " un t.t. Tas bija no siicenju mutes klausiities patiessaam smiekliigi. Nu redz, cik muusu jaunatne ir vispusiiga un visaadus jautaajumus izzinaat gribossa! :D

psychobitch (2011-01-12 11:36)  1   Dievs ir pret nežēlībām, nežēlība ir cilvēku radīta, tad kāpēc būtu jāvaino tajā Dievs...? Ja katrs sāktu meklēt vainu sevī, pirms vainot kādu citu, tad pasaule mainītos...

Patiesiba (2011-01-12 11:38)      Uz zemes starp cilvēkiem notiek dabīgā atlase, tāpat kā mežā starp zvēriem. Visu katastrofu rezultātā daba paņem sev atpakaļ to ko cilvēks kaut kad tai ir atņēmis.

tiritomba (2011-01-12 11:38)      cik labi, ka ir Dievs, uz kuru novelt visas nelaimes un kļūdas, un galvenais - vainot tieši viņu bezatbildībā. ...

Land_of_Dreams (2011-01-12 11:38)      Dieva radītajā pasaulē rīkojas cilvēki, kuriem vienmēr ir izvēle. Tad nu cilvēki izvēlas dajebko un sekas ir arī tās, kas arī tramvajos tiek aprunātas un ziņās drukātas. Viena no izvēlēm ir saklausīt Dieva balsi sevī un savā dzīvē neradīt draņķīgas sekas. Un šo izvēli katrs var izdarīt jebkurā brīdī.

Var arī neizdarīt.

STELLA15 (2011-01-12 11:53)      Cilvēks piedzimst, lai mācītos. Dzīvi ietekmē cilvēka karma, kas nav kā sods, bet gan kā uzdevums, kas jāatrisinā. Tādēļ katram ir savs liktenis, savs uzdevums. Kaut kādi pārdzīvojumi un traģēdijas piemeklē praktiski visus cilvēkus, tikai dažādos dzīves posmos. Pie dabas katastrofām cilvēks tomēr nav vainīgs, tās notikušas vienmēr, jo Zeme dzīvo savu, kosmiskajām likumsakarībām un periodiem pakļautu dzīvi.

Maxx (2011-01-12 11:57)      viss ir līdzsvarā! ja jums iet labi,tad kādam ies slikti...bet tas arī no kura skatu punkta skaties! kas citam labs,tas otram nāve:)

enderlin (2011-01-12 11:57)      Daudz vienkāršāk to visu saprast, pieņemot, ka nekāda Dieva nav un viss ir pašu cilvēku roku darbs.

KONSUL (2011-01-12 12:08)      Dievs ir žēlsirdigs!!!:) ... Tada butu mana atbilde un talak jau no jautajuma/situacijas/ jautataja kontexta!

SufferWell (2011-01-12 12:25)      Ticiigo probleema ir risinaajumaa iesaistiit tresho personu. Vot augshaa celsies un atrisinaas visas probleemas- paeedinaas aafrikaanjus, papurinaas ar pirxtu sliktajiem zeeniem teroristiem utt... . Tajaa vietaa vnk vajag sakaartot savu galvu- domaajot pozitiivi un jaauzkopj vide sev apkaart. Nav jaaluudzas bazniicaa lai sho izdariitu.

TicCerMil (2011-01-12 12:27)      Kāpēc visi piekasās dievam:) ieslēgtu savas smadzenes un mazāk problēmu būtu:)

Kaimi (2011-01-12 12:46)      Ja dievs (jā, ar mazo burtu, ne ar lielo) ir, tad dieva mērķis nav iejaukties procesos, lai neizjauktu dabisko kārtību un dievišķo plānu. Ne jau velti cilvēkam ir dota spēja saprast, kas ir ļauns un kas ir labs. Cilvēkam pašam caur labā un ļaunā izpratnes prizmu, ir jāsaprot, kā rīkoties - radīt ļaunumu vai labumu. Rīkošanās process ir spēja pastāvēt pašam par sevi.
Bet, kā jau izsenis zināms, cilvēks vnm ir vēlējies būt vadīts, viņam ir nepieciešama augstākstāvošas varas iejaukšanās, tādēļ arī dievs sanāk, kā attaisnojums savai bezspēcībai un vēlmei nerīkoties.

Lucy (2011-01-12 12:48)      Uz šo jautājumu zinātnieki sen lauza galvu.
Neticu ne dievam ne velnam,jo ne vienu ne otru neēsmu redzējusi!

cilveex (2011-01-12 13:21)      Labs jautājums. Par būtisko.
Cilvēks, lielā mērā, dzīvo sevis radītos apstākļos, vai arī apstākļos, kuri ir iepriekšējo darbību sekas. Sekas ir tādas, kādas ir minētas.
Citi, ir negatīvie apstākļi, ar kuriem cilveki ir spiesti sadzīvot, bet kurus ietekmēt nav nekādu iespēju. Tomēr arī neietekmējamie ir sekas pirmajiem, iekemējamiem.
Vēl cita lieta, ir laika nogriežņi, kuros eksistē katrs atsevišķs indivīds - tie ir iznīkstoši mazi, tāpēc pārskatamais lietu apvārsnis ir šaurs. Tas nozīmē, ka kaut cik globālāku lietu iemeslus, norises un rezultātus katram pašam redzēt nav iespējams nekādi. Sekas šai nespējai redzēt, ir neatbildami jautājumi. Itkā neatbildami, jo atbildami ir, tomēr paliek neatbildami, ja persona neizkrata no apziņas savu ego, iedomu par savu nepārspējamo vienreizīgumu un svarīgumu notiekošo procesu kontekstā. Ja to spēj vismaz savaldīt, tad rodas iespēja skatīties plašāk - "ne vienu ne otru neēsmu redzējusi!".
Šādas sentences autoram būs pat iznīcinoši, ja tas sapratīs to, cik daudz nesaprot. Savukārt ja indivīds pieņem, ka pastāvēt var ļoti daudz tāda, ko tas nav redzējis, nav spējīgs redzēt un nekad neredzēs, tāds indivīds ir vismaz gatavs dzirdēt par lietām, kuras viņam NĀKSIES uztvert tikai un vienīgi abstrakti.
Vai tad viņa ir redzējusi elektronu? Tās ir abstraktas zināšanas. Tomēr netieši pierādāmas.

cilveex (2011-01-12 13:22)      Tagad praktiskāk.
Par ietekmējamo, paša/u radīto ļaunumu.
Cilvēki mirst no bada citu un savas mantkārības, neizdarības(un vel daudzu iemeslu) dēļ. Kad dēļ kara tiek izpostīta ekonomika(lauksaimniecība), vai tad tas iemesls ir neizskaidrojams un nesaprotams?
Par daļēji ietekmējamo.
Kad kādā apgabalā ir sausums, tad cits apgabals varēja sūtīt pārtiku grūtībās nonākušajam, cerot uz to pašu pretējā gadījumā.(diemžel bagāto valstu palīdzība Āfrikai ir bijusi iznīcinoši kaitējoša šim kontinentam, kā ekonomiski, tā politiski, jo tā vietā, lai risinātu šo zemju problēmas saknē, tām tiek dāļāti rīsu maisi, tādā veidā ārkārtīgi veicinot tur esošo korupciju, kā arī vietējo valdniekus ir pieradinājusi pie domas, ka var nerūpēties par savu tautu, jo sliktākajā gadījumā būs UN rīsu maisi)
Tātad. Sausumu ietekmēt nevar, bet badu var.
Par neietekmējamo.
Nāve no zemestrīcēm vai tad ir pelnīta, var jautāt? Tas ir ļaunums, var spriest. Bet vai tā ir? Zemestrīces un vulkānisms ir zemes kā planētas būtība, vai tad tektonisko plākšņu kustība ir ļaunums? Vai tad okeāniskās straumes un to radītie cikloni ir ļaunums? Planēta elpo, tās āda kustas, lobas, atjaunojas. Planēta ir nedzīva, bet tomēr kā mehāniska sistēma ir kustīga. Vai tas ir ļaunums? Varbūt ir nemācēšana sadzīvot ar šo mehānismu, kura darbību ietekmēt nav iespēju?
Cilvēki gribētu lai planētas dzīles apstājas, tāpēc, ka tas rada zemestrīces un no tām var nomirt?

Es stāstīju par skatījumu, centos parādīt nedienas plašākā rakursā, lai ir saprotamāki to iemesli.
Kad vēl būs laiks, tad pastāstīšu par nākamo jautājuma daļu, par Radītāju un Viņa nodomu par nākotni.

senga (2011-01-12 13:35)      Vai tk cilvēks pats nav vainīgs...piesārņojot dabu....

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu