Likteņdārzs

Vai esat apmeklējuši un kādas izjūtas jums radās?Vai Japānas māksla Likteņdārzā mums ir īstā?Vai lielās naudas summas attaisnos iecerēto?

Vientulais_vilks      Kas ir Likteņdārzs???

Edg      Biju tur un nekā japāņvaidīga tur neredzēju. Esmu bijis eiropas lielākajos japāņu dārzos, tur viss ir pilnīgi citādi ar filozofiju apakšā.
Nejauc vietējo ar kautko no aizjūras pagrābtu ja nav nekāds jēgas par ko runā.
Bet mans parsonīgais vioedoklis par likteņdārzu ir kādam jābīda projekts kas balstīts uz ciolvēku jūtām. Bet kas tam apakšā to zin tikai projekta bīdītāji.

mistika3    1  foto Biju,bet neko japānisku arī nemanīju..jā, lieli akmeņi ir salikti,bet pilnīgi "latviski"..sastādīt kociņi ļoti daudz..darbam tur vēl nevar redzēt gala,bet veidojas,kas grandiozs..man patika!

spriganaa      Biju - šovasar. Mazliet izbrīnīja tās lapegles ( manuprāt, tas nav LV raksturīgākais koks), bet citādi - ideja un iecere laba. Stundām staigājām un lasījām pie kokiem piestiprinātās veltījumu plāksnītes represijās cietušajiem. Ir doma arī savējiem tur koku iestādīt, tik jāuzzina, kā to var izdarīt. Gribētu tur aizbraukt vēlreiz - pēc gadiem, kad viss būs pabeigts un koki paaugušies. Neko japānisku ( tie daži laukakmeņi?) tur neredzēju un ne jau par valsts naudu top Likteņdārzs. Gribi - ziedo - 1,- Ls, vai miljonu, negribi - neziedo.

raima  1   Biju pirms gada. Parks- dārzs. Tad nesapratu kāpēc īsti tādu vajag, tagad pieļauju, ka tā varētu būt vieta, kur pulcēties neviennozīmigajos datumos ( piemēram,legionāru dienā), kad pie Brīvības pieminekļa kopābūšana ne īsti mierīga. Vai arī citā, kādam svarīgā pasākumā. Tomēr lauki, ar visu pozitīvo.

I_am_so_      biju tur kādus 3 gadus atpakaļ un tagad pavisam nesen, kad jau pamatā ir izbūvēts fundaments amfiteātrim. distancējoties no visa projekts ļoti patīk. patīk arī ideja kā dāvana valsts 100.pastāvēšanas gada dienā.

"Pēc Šunmjō Masuno ieceres dārzs tiek radīts kā koru svītas metafora, kas sastāv no prelūdijas un sešām daļām. Daļas tiek iedalītas trīs zonās. Katra zona saistīta ar savu laiku un telpu, un tās kopumā simbolizē bezgalību."

interesanta ainaviskā koncepcija. patīk. par japāņu klātbūtni dārzā atgādinātu eiropā jau bieži vien sastopamie sakura koki. ņemot vērā mūsu klimatiskos apstākļus, tomēr centrālā aleja ir veidota no ābelītēm. Likteņdārza daudzfunkcionālās ēkas, laivu piestātnes un terases autori ir latviešu arhitekti.

_CatNap       foto biju. tik nu tā japāniskā, kā japāņu autora pamatkoncepcija.
man patīk, un liekas, ka skaisti izskatīsies ar laiku. vai tad ne?
/ kapēc latviešiem tā mūžīgā vēlme par visu rūkt un nekad nebūt apmierinātiem./

White`n`Naughty  1   Ideja izveidot kaut ko skaistu un paliekošu ir brīnišķīga un atbalstāma, bet, domājot par Likteņdārzu, vienmēr urda doma- kāpēc vajdzēja likt tik smagu nosaukumu. Vārdam likten(i)s latviešu tautā ir tāda smaguma aura- tajā nav pozitīva viegluma, nav gaišas idejas. Kāpēc nevarēja būt teiksim ´´Dzīves dārzs´´ vai kaut vai ´´Mūža dārzs´´.

dzei_er_juings  1   Pēc tās bildes atgādina saeimas deputātu kapu vietu, kur visi saguldīti pa frakcijām.

Lucy  1   kārtējais murgs,kur cilvēki atstāj naudu!!

Arma    2 Man šķiet, ka tas jau arī ir Dvēseļu dārzs - to dvēseļu, kuri miruši svešumā un kam Latvijā nav savas kapavietas.

Adamsone  1   Pieriebušies visi Likteņdārzi, Likteņupes, Meža kapi, Stikla kalni, Zelta lejas un visas parējās poēzijas, metaforas un murgi.
Ja Latvijā ir kaut viens bērns, kam trūkst naudas priekš ārstēšanās, kāds Likteņdārzs, bitīt matos...

artursA  1   man liekas ka dažiem iespēja nopelnīt....un mani šis projekts galīgi nesaista.... 2013-11-17

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu