Bībele un patiesība

Vienā dokumentālajā filmā bija teksts: lasiet Bībeli, lai uzzinātu patiesību.
Sāku lasīt (šis avots http://www.rusbible.ru/download.html).... atklāti sakot sākums atgādina bērnības grāmatu Zelta aunāda (laikam saucās) (par Odiseju utt.).

Tāpēc domas, cik tas viss nopietni un cik daudz patiesības ir šajos tekstos. Cik saprotu, ka baznīcas Bībeles tekstu ir pārveidojušas, tā, lai būtu saskaņā ar baznīcu mērķiem.

Marija_Anna (2013-08-06 11:41)      Diemžēl Bībele nav man domāta. Varbūt neesmu uzaugusi , varbūt esmu pāraugusi , varbūt tur saskatu ko tādu , kas man nav pieņemams .
Zināšanai jā , bet vadīties un fanātiski to piesaukt - nē.
Pie tā visa pilnīgi atzīstu , ka kādam tas ir svarīgi un patiesība .

DAfrika (2013-08-06 11:48)    1 Ko gribi Bībelē izlasīt? Kā mūsu senčus audzināja tie tur, kuri atlidoja ar kuģiem, bet tā arī nekas diži nesanāca, jo tumsonība uzvarēja?

fargo (2013-08-06 11:49)  1   "Tāpēc domas, cik tas viss nopietni un cik daudz patiesības ir šajos tekstos."
pirmkārt, Bībele nav viena grāmata, bet vairāku desmitu grāmatu apkopojums. tā nav domāta lasīšanai kā romāns. cik patiesības šajos tekstos? simtprocentīga.
un zelta aunāda nav par odiseju.

"Cik saprotu, ka baznīcas Bībeles tekstu ir pārveidojušas, tā, lai būtu saskaņā ar baznīcu
mērķiem."
nē, Bībeles teksts uz 99.99% ir autentisks un izņemot dažas lietas, kas nav kritiski svarīgas, baznīcas mainījušas nav.

draboss (2013-08-06 11:50)      Kaut kad pasen meiģināju lasīt Jauno derību. Nelasījās galīgi. Evaņģēlijus nomocīju, tad laikam kaut kādas vēstules kaut kam tur bija, tur apnika. Ir ļaudis kam to vajag, tie lai ņemās.

DAfrika (2013-08-06 11:55)      fargo, Tu tagad tēlo, jeb tiešām savā vecumā vēl tici, ka Baznīca neko nav pārveidojusi? Kāds bija Baznīcas primārais mērķis tās ziedu laikos? Nu ne jau taču cilvēkiem labāku dzīvi nodrošināt...

fargo (2013-08-06 12:02)      dafrika. saproti, es savā vecumā vel NEKAD, nevienu vienīgu reizi, neesmu redzējis jebkādu pamatojumu runām par to, ka baznīcas Bībeli pārveidojušas tā, lai tā nebūtu autentiska.
tev ir piemēri? liec galdā!

garinsh207 (2013-08-06 12:02)      :)cilveki lasa bible jau dažus tukstosus gadus:) lasa, lasa un neko nesaprot, vel trakāk ar bibeli rokas viens otram griez rikles:)
un neko labaka cilvece kopš kristietibas sakuma nav palikusi un izskatās ari nepaliks:) bez ticibas tomer vajadzigas ir zināšanas, nevis tikai ticet un lugt.jo ticiba bez zināšanam ir strupceļš, ko vestures gaita ari apstiprina:) cilveku izdomajumi ilgtermiņā bedarbojas, jo bibeli ir sacerejuši cilveki.

stardust (2013-08-06 12:09)      Bet fargo nevarēs arī likt galdā piemērus, kas pamato viņa pārliecību, ne? :)

draboss (2013-08-06 12:22)      Par to ticēšanu - daudz asiņu izliets, cilvēku nomušīts uztiepjot šo patiesību un pārāk tālu stāv šo lietu sludinātāji no tā ko paši sludina. Es neticu.

Tessa (2013-08-06 12:26)      cik patiesības šajos tekstos? simtprocentīga.(c)
nē, Bībeles teksts uz 99.99% ir autentisks (c)
tada sajuta,ka cilvekam ir 2050 gadi vismaz un vinjsh bija klat Poncija un Ieshua sarunai.
nez.ticet Dievam un ticet bazniicai,man domat,ir divas dazhadas lietas.

Digits (2013-08-06 12:31)      Viduslaikos baznīca sadedzināja tik daudz sieviešu, ka daudzos apgabalos vairs nebija, kam bērnus dzmedēt. Katrā ziņā visi Staļina un Hitlera noziegumi kopā nobāl to neaptevramo zvēribu priekšā ko paveikusi baznīca. Un ja cilvēkiem nebūtu paveicies to visu apstādināt, tad inkvizīcijas sārti degtu ari pašlaik, jo cilvēku muļķība uz neizmērojama

fargo_pa (2013-08-06 12:53)      tas gan ir kā prasība pierādīt, ka neesi kamielis.
ja jau kāds saka, ka tu esi kamielis, tad tam arī vajadzētu to pierādīt, nevis otrādi.
bet fargo, protams, var. tāpat kā to var jebkurš sagatavots ticības aizstāvis.
sākumā ir jānodala Jaunās un Vecā derības grāmatu krājumi.
Jaunās Derības grāmatas ir vispilnīgāk ar manuskriptiem pamatotie teksti, kas ir saglabājušies cilvēcei no antīkā laikmeta. šo manuskriptu skaits ir 5 300. ja ņēm vērā arī tulkojumus, tas šis skaitlis jau ir 24 000.
tas ir desmitiem reižu vairāk par jebkuru citu atnīkā laika dokumentu. šie manuskripri ir radušiem gadsimtiem pirms te minētajām "baznīcām".
par Vecās Derības grāmatām. t.s. Nāves jūras tīstokļi satur gandrīz visas Vecās Derības grāmatas. šie teksti tiek datēti ar laiku no 250g pirms Kristus līdz pirmajam gs mūsu ērā. tātad, atkal pirms jebkādā mistiskajām baznīcām, kuras sagrozījušas tekstus.
bija laiks, kad vēstures zinātne bija šūpulī un tas, kas mūsdienās ir vispārpieņemts, t.s. apgaismības laikmetā - renesansē tika uzskatīts par Bībeles pasakām. gāja laiks un tika atklāti simtiem tūkstošu ķīļrakstu un vēlāk arī iztulkoti un līdz tam par sapņu/izdomātām valstīm un valdiekiem atklājās patiesība, kura bija ar cilvēkiem visus šos padsmit gadsimtus. cilvēki lasīja Bībelē minētos valdniekus, lasīja ķīļrakstos par kaujām un impērijām, kuras aprakstītas Bībelē - hetiem, asīriešiem, akadiešiem, mēdiešiem. valdniekiem - Kīru Lielo un Dāriju, Nebudaneceru un Ašurbanipalu, tādiem faraoniem kā Ramzess. par sava laika varenākajiem imperatoriem, kuri tika uzskatīti par teiksmu tēliem, fanātiķu izdomātu, neeksistējošu vēsturi.
tās nav vēdas, cilvēku sacerēta folklora, kura zeme balstas uz četriem ziloņiem, kuri peld uz bruņurupča muguras, kurš, savukārt, peld pa Piena ceļu. divus tūkstošus gadu pirms modernās zinātnes pravietis raksta par zemi kā sfēru iekārtu nekurienē.
kad jau bija pierakstīts visa sākums - Genesis, grieķi ticēja, ka

fargo_pa (2013-08-06 12:53)      kad jau bija pierakstīts visa sākums - Genesis, grieķi ticēja, ka viņu mākoņos dzīvo zevi un dievietes, ēģiptieši domāja, ka saule ir dievs un to pielūdza. tiem nebija priekštata par pasaules iekārtojumu un laika sākumu un visa esoša iemesliem.

Polus (2013-08-06 13:01)    1 1) Lai kā cilvēks nelasītu bībeli - kā literāri filosofisku apcerējumu vai arī ticības stūrakmeni - būs grūti noliegt tās domas dziļumu un nianšu ģenialitāti. Protams, virspusēji pakošļājot, garšu sajust būs pagrūti, bet tas attiecas ne jau tikai uz bībeli.

2) Personīgais novērojums - bībele ir grāmata, par kuru praktiski katram indivīdam ir viedoklis, bet to kārtīgi lasījis un mēģinājis izprast ir vien retais, savus spriedumus balstot uz kaut kādu ārēju pieredzi (visbiežāk - baznīcā redzēto), kas mēdz būt ļoti tālu no bībelē paustās idejas. Tikpat labi cilvēks varētu spriest par veselību, raugoties uz ātrās palīdzības auto.

Spilgtākais piemērs cilvēku nezināšanai ir uzskats, ka kristietības pamatā ir pakļāvība un baušļu ievērošana, lai gan kristietība praktiski ir vienīgā, kurā cilvēks netiek mērīts pēc tā, cik viņš ir "labs".

3) Par bībeles pārveidošanu - tas ir populārs stereotips, kurš automātiski pieņem, ka senāk ļautiņi bija akli lumpeņi, kuri, galvas mājot, piekrita visam, kas tiem tika pasniegts. Neizplūstot plašāk, silti iesaku painteresēties par vēsturisko kontekstu, lai saprastu, cik neiespējamas bija patvaļīgas izmaiņas bībelē. Masveida, centralizēta Rakstu sagrozīšana laikā, kad nebija drukas mašīnu, viss tika pārrakstīts ar roku, par to riskējot tikt sodītam ar nāvi? Pie tam, Jaunās derības autentiskumu apstiprina 5000 grieķu manuskriptu un 19000 manuskriptu citās valodās. Dažādi vēsturiskie tulkojumi ir zinātnieku salīdzināti, par to uzrakstītas grāmatas. Tajos nav konstatētas būtiskas novirzes no sākotnējiem tekstiem.

4) Mūsdienu slavenākie ateisti argumentu par bībeles sagrozīšanu un ne-autentiskumu praktiski neizmanto, jo tas ir ļoti vājš. Emocionālais arguments par "daudz asiņu izliets" tiek izmantots vairāk, taču tas ir bezjēdzīgs, ja netiek akceptēts morāles likumu Devējs.

limonija (2013-08-06 13:18)      Polus (2013-08-06 13:01) viedoklis - viens no labākajiem komentāriem par šo tēmu, kāds jebkad lasīts. Kā mūsu senči teikuši - cepuri nost!

skumjasaciis (2013-08-06 13:20)      Nenoliedzu, ka Bībelei blakus ir stāvējis kāds Gars, bet ... racionālais kodols tur jāatrod katram pašam.
Baznīca - viens no vecākajiem biznesa projektiem.

Torpedo (2013-08-06 13:41)      Nu, reliģijas nāk un iet, bet cilvēces dzīvē pa lielam no tā nekas nemainās. Ar ko seno ēģiptiešu, grieķu, romiešu utt. reliģijas bija sliktākas par patreiz aktuālajām? Nu, ebrejiem kā izdarīgajai nācijai izdevās eksportēt savējo, latvieši nav tik izdarīgi, tāpēc par mūsu Laimu, Māru, Dārtu, Pērkonu neviens pasaulē neko nezin. Vispār visas reliģijas no cilvēkam bailēm nezināmās nākotnes un nezināmā dzīves noslēguma priekšā. Un tad jau vairs nav pa liela lielas nozīmes, kāda tieši. Visas kaut ko sola par labu uzvešanos

garinsh207 (2013-08-06 13:55)      :)kadi var but argumneti, ja cilveki iet baznicā, sturde bibeli, tic un tii un tā tik daudz nesaprašanaos un nedzivo cilveki labak, ne par matu, lai ka sludinatu savu religīju. tik briesmigi var sarakstit tikai cilveki aiz nezināšanas, aiz sķibas dzive pieredzes , del kā rodas tik daudz problemu:) paies vel kads laiks un bus aizmirsta gan bibele, gan kristietiba. tapat kā tas ir noticis ar cilveku izdomatam religījām, kur nav zināšanu:)

_CatNap (2013-08-06 13:56)      nesmu spechuks ne bibles, ne ticibas lietaas, bet cik lasits, tad tomer daudz kas bibelee laika gaita mainijies tieshi tulkojuma/interpretacijas del. veca deriba jau neradas grieku val., pamataa ebreju teksti..un vel aramiesu.
mainas laiki, mainas realitate, mainas pat varda nozime.
vispar 100% piekritu skumjamacim :Baznica- viens no vecakajiem biznesa projektiem. ( varas instruments).

hjuumans (2013-08-06 14:12)      "ja cilveki iet baznicā, sturde bibeli, tic un tii un tā tik daudz nesaprašanaos un nedzivo cilveki labak, ne par matu, lai ka sludinatu savu religīju"
nē, ir otrādi. cilvēku dzīves mainas tik kardināli, ka senie paziņas tos vairs nepazīst, jo cilvēki mainas iekšēji un ir tik stipri atšķirīgi, ka draugi no "vecās dzīves" izzūd, paziņas no "vecās dzīves" izzūd - jums vairs nav gandrīz nekā kopēja, tu esi mainījies. bet cilvēks iegūst jaunus paziņas, jaunus draugus un jaunu dzīves uztveri.
"Redzi, visu Es daru jaunu."(Kristus)

"veca deriba jau neradas grieku val., pamataa ebreju teksti..un vel aramiesu.
mainas laiki, mainas realitate, mainas pat varda nozime."
varētu kādu piemēru, kas tieši ir mainījies/mainīts pēc būtības?

es vispār aicinu IKVIENU nākt un liecināt, kas TIEŠI ir baznīcu mainīts Bībelē?
tā, lai būtu vismaz kaut kas konkrēts, ko apspriest, nevis vispārīgas frāzes, tāda saruna būtu saturīgāka.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu