Vārdi.

Asociācijas, patika vai nepatika. Kopīgas rakstura iezīmes. Vai jums tā mēdz būt, ka, piemēram, visas Aijas ir jaukas? Ka Mārtiņi ir iedomīgi un bez pamata pašpārliecināti? Neuztvert personiski piemērus :) Varbūt jūs sev gribētu citu vārdu?

Deisa (2013-08-15 14:22)      Vienīgās asociācijas, kas veidojas, ka neparasto vārdu īpašnieki tik tiešām ir savdabīgi. Un vēl manī joprojām nav izgaisis stereotips, ka īsti vīrišķīgajiem vīriešiem ar spēcīgu mugurkaulu vārdā ir R burts (gluži kā suņiem :D).

stardust (2013-08-15 14:26)      Protams, ka ir asociācijas, visspilgtāk izpaudās brīdī, kad vajadzēja piemeklēt bērnam vārdu [biju galīgi pret Ilzi un Agnesi], pārējā laikā cenšos nevispārināt. Citu vārdu sev negribētu gan.

erucanob (2013-08-15 14:28)      Man ir bijusi nepatika pret Dacēm un Baibām.Bet varbūt citas ir jaukākas.

Torpedo (2013-08-15 14:34)      Vārdam ir obligāti jānorāda cilvēka tautība un jābūt ar kādu nozīmi latviešu valodā, piemēram, Alnis, Zīle, Laima utt. Citu valodu vārdu lietošana un skaņu savārstījumu likšana bērniem par vārdu, tipa, Ralfs, Sintija utt., vnk liecina par vecāku zemo intelekta un kulturas limeni. Kāda vispār jēga likt bērnam vārdu bez nozīmes?

Deisa (2013-08-15 14:38)      /apsmejas, ka Torpēda dēlu sauks Alnis, izaugs dēls kā zvērs un nēsās ragus, bet meita Zīle augot mainīs orientāciju un izaugs par Ozolu/

Tessa (2013-08-15 14:41)      es par tradicionaliem vardiem,ljoti nepatiik jaumodiigie,rietumnieciskie-visadas Keitijas,Dzheinas,Kristeri un Markusi. bet nu,laikam,visos laikos katra klase bija 4 Ilzes un 5 Ingas,ka arii 3 Agri. Arnitas,Agritas arii ir uzhas,ko tik tie vecaki neizdoma.
par R burtu varda nepiekritu,tieshi gljevaki ir tadu vardu iipashnieki.vismaz mana pieredze rada.un vienadu vardu iipashniekiem ir k-kadas kopiigas rakstura ieziimes,ja.

andromedas_miglajs (2013-08-15 14:43)      par vīriešiem nemāku spriest...bet jā, patīk tīri vīrišķīgi vārdi, nevis kautkādi Aiņi, vai tml.....
Un vārds tiešām uzliek kautkādu dzīves uzdevumu....man piemēram ir vīriešu vārds ar sieviešu galotni :D, un maiguma manī ir maz :D

daimond (2013-08-15 14:51)      ?ToTorpeDeisa>vai meitenēm piestāvētu vārdi Puķe, Pūķe, Suķe, Sūķe..., bet puikām- ARvis, ViRvis, CiRvis, MāRis, MūRis, LūRis...

kudala (2013-08-15 14:59)      man mans vārds ļoti patīk, tiesa kalendārā nav ierakstīts( latviešiem), bērniem izvēlēti seni vārdi , drīzāk viņi paši izvēlējās, vēl pirms dzimšanas, man atlika vien nosaukt.
Viena vārda nēsātājiem noteikti ir kas kopīgs. Tām pašām Aijām ir tāda īpašība, kā iesākt vairākus darbus vienlaicīgi un nevienu kārtīgi nepabeigt. Noteikti , ka ir izņēmumi, bet tas tā kopīgos vilcienos.

Lovetta (2013-08-15 15:19)      mana asociācija? visas Sandras ir šķirtenes...nu un komiski ir, kad ieliek puikam vārdu Džeiks, kas būtībā ir saīsinājums no Džeikoba, bet Džeikobs tas pats latvju Jēkabiņš vien ir...Tāpat kā Megija ir saīsinājums no Margarētas, bet latvjiem Margarētas saīsinājums ir Grietiņa...Un Endijs ir un paliek Endrjū, bet Endrjū ir lavju Andrievs vai pa prasto Andris. Un Keita ir Katrīna, jeb pa mīlīgi Kača!

Lucy (2013-08-15 15:22)      Aijas man nav nevienas pazīsatamas kura nebūtu pašauta,Sintijas vnk kuces visas,kā viena,Rudītes 3zinu i visas,kā viena kekšas.brr no vīr.vārd Juris,cik tos tuvāk pazīstu,nepatīkami cilvēki,divkosīgi,lielīgi,bet strādīgi gan vini,velk visu uz savu alu. Jāņi ir feini,vismaz man zināmie.Aigari zagļi,lielībnieki,ui tā varētu turpināt.
A man ir 2ivi vārdi,manējie radi,ģim,kolēģi sauc vienā vārdā,a paziņas,draugi.kaimiņi citā..

fargo (2013-08-15 15:24)      "bet Džeikobs tas pats latvju Jēkabiņš vien ir..."
latvju???
Ya Qob, ebreju - sekot, sekotājs. bet, piemēram, aramiešu valodā tas nozīmē Dieva sekotājs.

sandra1111 (2013-08-15 15:33)      ļena-mau,a,,,nu 100%.
sandras-precizēšu-atraitnes.

Laurencia (2013-08-15 16:16)      Man bija pasniedzējs Alnis Stakle.... es nezinu par ko domāja vecāki dodot savam dēlam tādu vārdu...pie attiecīgā uzvārda... Smaidu izraisa Jautrītes, Skaidrītes, Mudītes...Kādreiz bija nepatika pret vārdu Olafs, bet kad iepazinos ar vienu no pārstāvjiem, sapratu, ka nav nemaz tik slikti...Un tiešām vīrieši ar R burtu vārdā liekas foršāki...un ar tādiem arī visbiežāk veidojas kontakts...Bet sievietes gan ar I burtu vārdā...dīvaini, bet tā nu ir sanācis..

MaryClaire (2013-08-15 16:20)      ja. ir asociācijas. ir vārdi, kas nepatīk, fiziski izraisa nepatiku.
arī modernie vārdi nepatīk, piemēram, vārds Stīvs. un ja vēl uzvārds Gailītis ...? es vienmēr esmu izbrīnīta par vecākiem, kas bērnam šādi nodara pāri - dodot vārdu, kam nav nekādas labskanības vai izraisa divējas asociācijas saistībā ar vārdu. uzreiz domāju par vārda nēsātāj vecākiem ...
man savējais patīk. ļoti! tiesa, bērnībā nepatika, likās pārāk pretenciozs, pārāk "ciets", gribēju būt kā visas Baibiņas, Dacītes, Zanītes, Ilzītes. paldies Dievam, ka prāts pienāca ātrāk kā spēja nomainīt vārdu - tagad ar to savējo lepojos. kaut ieguvu viņu tikai pateicoties savai dzimšanai dienai - kādā dienā piedzimu, tādā vārdā tēvs arī nosauca

asfalts (2013-08-15 16:22)      Lucy kā tevi sauc?

ponytail (2013-08-15 16:32)      Savs vārds izraisa tikai tik vien iebildumu - ka ir ļoti izplatīts. Bet, tā kā angļi to vienalga nevar izrunāt, tad šobrīd saucos citādi, un arī tā problēma vairs nav aktuāla.
Kas attiecas uz asociācijām - jā, ir un ļoti konkrētas. Vienmēr ir nācies strādāt vietās, kur ir iespēja vērot daudzus cilvēkus vienlaicīgi, tāpēc pati sev savas asociācijas varu ar pierādījumiem pamatot.:)
Izvēloties bērniem vārdus, ņēmām vērā, lai ģimenē kādreiz tāds jau būtu bijis (mums ir tāda tradīcija), un arī to, lai bērnam piedzimstot tas vārds "derētu". Abi bērni ar saviem vārdiem ir ļoti apmierināti.:)

abelite (2013-08-15 16:49)    1 Krievu ļenas uztaisās par latviešu Lienēm, bet krieva tizlums ta paliek tas pats - m...as. Kāpēc jāmaina mātes dotais vārds?

elsa (2013-08-15 16:52)      Nav bijis. Man galvenais ,ka cilvēks laPs.
Un man savs vārds patīk. Tāpat kā uzvārds, abi ohuja niki.

saullla (2013-08-15 16:54)      Tomēr kautkādas līdzibas ir gan cilvēkiem kam vienādi vārdi,un tās līdzibas var atrast diezgan :)
Vārdu bērnam tapēc jāizvēlās ļoti apdomāti,nevis tikai tapēc ka kautkas patīk nezin kas.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu