Par telefonzvaniem labdarības nolūkos

Sakiet lūdzu, vai tā varētu būt taisnība, ka no katra telefona zvana, kas paredzēts kā ziedojums nelaimē nokļuvušajiem, lauvas tiesu saņemot tieši starpnieki(telefonkompānijas u.c.) Kad šo internetā izlasīju(komentāros), vispār pārgāja vēlēšanās kādam kaut ko ziedot, jo tad jau sanāk, ka atbalstām tos, kuri brangi iedzīvojas uz citu nelaimju rēķina..No katra zvana par 1,42 EUR cietušie saņemot tikai 0,50 EUR...Sakiet, ka tā nav taisnība...

Lele    1 Taa vareetu buut, tas jaajautaa telekompaanijaam...

Man liekas, ka ziedot.lv ziedo 100%, jo tas ir bankas projekts un banka sedz adminitratiivos izdevumus...vismaz man palika iespaids, kad skatiijos interviju ar ziedot.lv vaditaaju.

Es personiigi, nekad nezvanu pa ziedojumu liinijaam. Jo neticu naudas izlietojumam.

sandra111    3 interesanti,,,atgadiniet,kuri ziedotaji nopirka riga 1 milj, vertu eku savam birojam?
nez pa kadiem lidzekliem,,,noteikti ne no sazietotas naudas,vai ne?;)))))

kokote    4 ziedot.lv= nav nekāds bankas projekts, banka ir tāds pats ziedotājs, tikai liels, tāpat kā jebkurš ziedotājs, saņem nodokļu atvieglojumus.
Limonija, esi taču gudra sieviete, saproti, ka katra lieta maksā tik cik maksā, bet labdarība LV ir zināma veida bizness kādai ļaužu kategorijai- par brīvu neviens tur nestrādā un par minimālo algu ar ne. Kā jau Sandra teica, kur tad tā nauda rodas?
Nekādā gadījumā negribu noniecināt to labo, kas tādā veidā arī tiek izdarīts, tikai tā ažiotāža (altruisma aura) ap to "labdarību" ir daudz pārspīlēta, jo faktiski cilvēki dara savu darbu, veido biznesu, izmantojot līdzcilvēku atbalstu, iejūtību - labs mārketings. Brīžiem rodas tādas ģeķīgas domas, ka kādam ir izdevīgi, ka viss notiek tā kā notiek, jo arī tā var pelnīt, un algu šīs sistēmas administrēšanai un uzturēšanai maksā ziedotāji un valstij ir atrisinātas vairākas problēmas: veselības aprūpes, sociālās saliedētības, darba vietu...nu tā - nedaudz triviāli, bet...

kokote  1   Lelle man te personiski tā kā pārmeta. Varbūt ko neesmu sapratusi, ieskatījos mājas lapā:
"pirms 12 gadiem dzima labdarības organizācija Ziedot.lv. Ziedot.lv darbojas tajās jomās, kur valsts vai pašvaldības finansējuma nav, vai tas ir nepietiekams, bet līdzcilvēkiem tik ļoti nepieciešams. Mūsu mērķis ir radīt pozitīvas sociālās pārmaiņas un iesaistīt sabiedrību pašpalīdzībā. Labdarības organizāciju Ziedot.lv dibināta 2003.gadā ar Swedbank (toreiz Hansabanka) palīdzību. Kopš tā laika ir paveikts daudz. Kopā ar Latvijas ļaudīm un uzņēmumiem esam palīdzējuši bērniem izaugt, veciem ļaudīm sagādājušas cienīgas vecumdienas, pabarojuši izsalkušos, sasildījuši nosalušos un mierinājuši nelaimīgos, ieguldījuši izglītībā, glābuši vēsturisko mantojumu, iestājušies par vājākajiem un palīdzējuši talantiem. Un esam veikuši vēl neskaitāmi daudz labu darbu, jo jūs, Latvijas ļaudis, esat mums to uzticējuši.

Ziedot.lv no ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk tam paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Organizācijai ir piešķirts Sabiedriskā labuma statuss, kas ziedotājiem dod iespēju saņemt ienākuma nodokļu atlaides.

Tikai kopā mēs varam būs spēcīgi un pārtikuši. Ne katrs par sevi. Ne tad, kad kādam ir grūti.

angel999    1 Otrādāk, ja zvans maksā 1,42, tad telekompānija saņem mazāko maksu, nr lietotājs lielāko. Par visu pārējo - Kokotei taisnība - katrs meklē savu nišu:)

marselis      Ta ir,operatori panem savu likmi (spec.numurs) un visu, kas saistits ar ta apkalposanu,
kada ta ir ,nespesu pateikt.

Nezinu, ka ar baknkas kontiem,
domaju ,kad neviens nelaidis garam iespeju iedzivoties,to motivejot ar vienkarsiem apkalposanas izdevumiem.
Pie mums no laika gala" pienemts labdaribu" padarit par biznesu(kada pelnu)....domaju zini daudzos sos gadijumus par kurien sad tad ierunajas medijos.
Vai tad nevaretu ta uz "sitienu", kadu no tam nosaukt?

Ellocka  1 2 Tieši tā - ziedojuma mērķiem paliek tikai 3. daļa. Ir ne tikai algas darbiniekiem, bet arī peļņa "īpašniekiem"! Izvēlētās personas arī ir mārketings - kurš stāsts vairāk aizkustinās, diemžēl. Piemērs - katru sezonu tiek aicināts ziedot delfīnterapijai kā panacejai kādam bērnam. Tam vajag daudz, daudz naudas, lai aizbrauktu kaut kur tālu, tālu... delfīni asociējas ar kaut ko mistisku, tāpēc ziedojot neaizdomājas, ka principā tas ir tas pats kas reiterterapija, kas plaši pieejama tepat Latvijā, kā arī ka mums tuvākie delfīni mitinās Palangā..

marselis      limonija
ne pasa ideja kroplums,
bet tas istenosana.

Cilveki pasi par sevi nav slikti,slikti ir tas ,kad vinos TIK MAZ CILVECIGA!
Ziedot ir labi ,nepartrauc to darit!
Dzive visu Sasvers pec Vertibam.

rezgals    2 Vis pareizaakais,un drošaakais,ka ziedotais nonaaks tajaas rokaas kuraam tas ir tik tiešaam nepieciešams,perfektaakajaa gadiijumaa buutu klaatienee to pasniegt!Visas paareejaas iespeejas nedod 100%garantiju😢

Paula6    1 angel999 (15:42) pareizi norādīja par ziedojuma sadali, bet arī ar ziedojumiem uz kontiem ir jābūt ļoti uzmanīgiem, jo bija gadījumi, kad norāda kontu un cik naudas ir jāsavāc par kādu operāciju vai izmeklējumu un maksājums tiek palielināts pat līdz 4x (piem. ziedojumu vākšana par operāciju Jēkabpilī).

ne_meklejumos      Visur, kur lūgts ziedot pa tālruni ir skaidrojums cik ietur par zvana tehnisko apstrādi un tā nav puse summas, bet 0.14 eiro no katra ziedotā eiro.

av2  1   nu bet par velti tak neviens neorganizees neko. Dabiski, ka operaators, un banka ko pannem. Jautajums jau ir tikai, vai kaads to vispaar kontrolee?

uusins      Tā IR TAISNĪBA!!!
Un tādēļ, nekad neesmu zvanījis. Es pārskaitīju konkrētas summas uz konkrēta bērniņa kontu. Runa ir par tā saucamajiem "dārzeņiem". Esmu bijis tajā "virpulī" un, ļoti tuviem paziņām, izgatavojis kustību centrus.
Dzīve mēdz būt skarba...
:)

Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu