Paņemt dzīvi savās rokās

Vakar vēlu vakarā gaju uz mājām,un pēkšņi ieraudzīju kaut ko skrienam pāri tramvaja sliedēm. "Tas" sliežu vidū apstājās. Pirmā doma bija- žurka, bet nu gan trekna, piegāju klāt- ezis! Un tā viņš tur tupēja un nekustējās. Tālumā pamanīju tramvaju. Es biju vienīgā, kas kaut ko varēja izdarīt. Sāku bīdīt ezi atpakaļ uz ietves pusi un šis arī klausīja, lidz aiztipināja līdz zālei ietves otrā malā. Tramvajs aizbrauca. Ezis dzīvs. Bet varēja būt citādi.
Gāju tālāk un pārdomāju, ka tā ir visās lietās. Uzņemies atbidību un lietas vēršas uz labo pusi. Uzņemies atbildību, un arī tevi pašu nevar nostumt malā. Uzņemamies atbildību arī lietās, kas nav mūsu atbildība. Tā vienkārši, tīri cilvēciski. Būtu foršāk?

Chris1986  10 3 nu, ja tu atteiktos ēst gaļu, tad dzīvi paliktu daudz vairāk dzīvnieku kā viens ezis

Jurijs1962Augums163  1 3 Esi labsirdīgs cilvēks :)

Bet tā pat notiek ar vecākim - daudzi bērni (es nerunāju par mazbērniem - tiem pavisam viss pofig) 1 kārši atļauj mirt veciem slimiem vistiešākiem tuviniekiem lai tikai neapgrutināt sevi. :(

krumuzagis    6 un viņš kā labradors skrēja pa sniegu, tik pārlieku baltu un liegu, lai meklētu viņu, savas sirdmīļotās sirdsapziņu

Jurijs1962Augums163  1 3 Vēl skumjākais redzot to pārbraukto autonelietim ēzīti asfaltā ir doma ka tā bija ēzīšu māte, un kaut kur krumos netālu drīz nomirs no badas bez viņas piena mazie ēzīši

Minka71    4 Cilvēku dvēselēm ir katrai savs laiks un ceļš. Vari viņu no tilta margām noņemt. Izdarīt labu darbu. Ir reizes kad tas ir ierakstīts dvēseles ceļā.

anis      Kā visu dzīvē - ar mēru un saprašanu! Fatālās situācijas ir viena lieta,bet citās reizēs var saskarties ar privātās telpas neaizskaramību... datu slepenību;...

sauljuks  1 4 Ar atbildību jāuzmanās!
Jāuzņemas pareizais atbildības daudzums pareizajā dzīves situācijā un jāprot atstāt pārējiem viņiem pienākošos atbildības daudzumu. :)

nazis  2   Visvairāk ežus sabrauc, mēģinot izvairīties no sabraukšanas - stūre pa labi vai kreisi, un labais vai kreisais rats ezim kļūst liktenīgs, jo viņš mašīnas priekšā apstājas un savelkas kamolā. Nevajag no ežiem uzpūst globālas problēmas - viņš ir barības ķēdes viens posms.
Atbildību uzņemties nozīmē uzņemties risku. Jebkura atbildības uzņemšanās ir balansēšana uz likumības robežas. Izdosies - būs atzinība, ja nē - saņemsi sodu.

Rouzita    1 Jānis Jaunsudrabiņš emigrācijā Vācijā bija spiests bada dēļ izcept un apēst ezi. Viss ir relatīvs.

vilx  4 2 Ezi aplipina ar māliem un gatavo uz ugunskura. beigās to mālu sasit, un adatas paliek tajā mālā.

Dvinsky      Čigāni ēdot ežus. Nekāda delikatese gan neesot

Liepa53    2 Stāsts jau nav par ežiem, bet par sirdsapziņām. Mani šovasar ezis izjokoja. Domāju, kas tur puskrēslā aizskrien, turklāt kaķim blakus. Domāju, ka žurka, bet bez astes. Izrādās atnācis ar kaķi pienu kopā dzert.

Alex23  2   Cilveks neko nevar mainit , cilveks tikai var aiskavet , bet tam kam ir janotiek notiks agru vai velu . Ja tam ezim bija jamirst vinjs tapat mirs .😢

AivarsN    1 Sirdsapziņa ir cilvēcības pamats,bet tās neesamība apdraud ne tikai ežu,bet arī pašas cilvēku sugas pastāvēšanu. Tieši tāpēc pasaules valdnieki visneiedomājamākajos veidos cenšas cilvēkiem saraut šo saikni ar Augstāko,jo pilnvērtīgus cilvēkus nevar pakļaut.

neko    2 Cilvēks nav ezis, par stumšanu malā, kad to neprasa var arī pa asīm dabūt.
Ir cilvēki kam tas patīk un kam to vajag, lai kāds citas uzņemas atbildību. Bet daudz vairāk ir tādu, kam tas nav pieņemami.

Mekleeju_viiru    1 Paņemt dzīvi savās rokās foto paldies, ka izglābi ezīti !!!!!

jurks    2 Jà, lai mums visiem izdodas saprast to, cik vèrtīga ir dzīvība! Ne vienmēr ir iespēja nenogalināt, bet ja ir iespēja, tad darīt to, kaut vai žurka vai pat gliemezis!

Ole  2   aizveriet muti,un sākat dzivot,nesūjdzieties,par dzivi,kas kuram lemts tam tā jabūt

Sanija_      Vienkāršiem vārdiem - paši būsim labāki, arī pasaule būs labāka. Sniegsim mīlestību, saņemsim to pretī.No latviešu tautas sakāmvārdiem: ko sēsi, to pļausi.Dots devējam atdodas. Nekas jauns nav jāizgudro. Atbildība par savu dzīvi ir jāuzņemas katram. 2020-06-06 09:32

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu