Kāds ir dzīvokļa īpašniekam izdevīgākais apsaimniekošanas veids?

Mums te kaimiņu grupiņa grib dibināt biedrību un atraduši kādu tur kruto pašnodarbinātu apsaimniekotāju, kurš nav reģistrējies apsaimniekotāju reģistrā toties nodarbojas ar īpašumu attīstīšanu apmēram gadu.
Varbūt kāds var dalīties ar labu vai sliktu pieredzi, lai rodas reāls priekšstats par dzīvokļu īpašnieku biedrībām un apsaimniekotājiem.... Varbūt izdevīgāk Sia?

janisb  1   Parasti ir īpašnieku biedrība, kas slēdz līgumu ar apsaimniekotāju, bet jārēķinās, ka katrs nemaksātājs būs jāfinansē pašiem, jo lielākā daļa pakalpojumu sniedzēju negribēs slēgt līgumu tieši ar pakalpojuma ņēmēju, tā vietā gribēs apsaimniekotāju kā starpnieku. Ļoti bieži ši stāsti beidzās ar to, ka pašapsaimniekojošie masā 2..3x vairāk nekā bija pie vecā ex valsts apsaimniekotāja. Ar jaunajiem projektiem savādāk tur cipari bieži vien uzskrūvēti, bet nemaksājošo mazāk. 2020-06-12 22:33

guntak    2 Mūsu mājā ir paši apsaimniekojam. Ir viena pārvaldniece, sētnieks. Esam dzīvokļu kooperatīvs. Ar nemaksātājiem nākas tiesāties, bet skaidri ir redzams naudas izlietojums. Mums dzīvo vairāki juristi, kas sastādīja statūtus utt. 2020-06-12 23:06

fargo    3 izīrēt. tev ir īres nauda un tikai pats maksā komunālos. nopietni. pats, lai tavs vards un konts ir tur. rēķinos. 2020-06-13 15:57

JurisK    2 Starpnieks paliek starpnieks, kuram jaapelna. Ja maaja nav liela. liidz kaadiem 20 dziivokljiem, tad labaak apsaimniekot pashiem. Ja lielaa, vecaa Riigas blokmaaja, pacietiet to Riigas namsaimnieku, buus burkshkjeeshana, toties viss daudz-maz jau pierasts. Un lielaa maajaa nekad nebuus vienpraatiibas par prioritaateem naudas teereeshanaa. 2020-06-14 09:49

Maybex    3 Jau daudzus gadus esam prom no Kurzemes namiem, esam nodibinājuši Biedrību, un par to tikai priecājamies.
Arī mums ir apsaimniekošanas kantoris un mājas valde. Valde darbojas bez maksas, arī priekšsēdis. Mājai ir sētnieks, kura pienākumi noteikti līgumā. Apsaimniekošanas firmai, ar kuru sadarbojamies, ir konkrētas līgumsaistības, kuras viņi arī pilda. tai skaitā uzskaita patērēto un aprēķina visas maksas. Katrs no birdrības biedriem ir tiesīgs jebkurā laikā palūgt jebkurus, ar māju saistītos rēķinus - izvērtēt, izpētīt utt.
Problēma sākas tad, kad jāpieņem lēmums, kur vajadzīgi gandrīz visu dzūvokļu īpašnieku paraksti. Atnākt uz sapulci daudziem ir neiespējamā misija.
Rēķini nav kļuvuši mazāki,bet mājai ir parā´dijusies sava nauda. Vecam uzkrājumus plānotajiem darbiem, arī ārkārtas gadījumiem. KOpš esam prom no monstrālā Kurzemes Namu kantora, mājas stāvoklis ir krietni uzlabots. Tai skaitā nomainīti lifti un veikti citi darbi.
Mīnuss - pašiem jākontrolē parādnieki, vajadzīgi aktīvi iedzīvotāji, kas piekrīt darboties valdē.
2020-06-14 15:08

Letija    2 Palasu un šausminos: tas tomēr ir briesmīgi, ka jābūt aktīviem iedzīvotājiem, jāiet uz sapulcēm (pilnīgi saprotu tos, kuriem tā ir neiespējamā misija), kontaktēties ar kaimiņiem - arī tādiem, ar kuriem tu negribi kontaktēties.
Vispār diezgan biedējoši tas viss, kas nāk komplektā jau ar to, kas tāpat nav nekāda izprieca - dzīvot daudzdzīvokļu mājā!
Nē, nu kādam jau varbūt patīk ņemties, ideāli tiem būtu apvienoties vienā mājā un citi, savrupnieki, citur - kur tik jāsamaksā noteiktā summa un miers, nevis jāčupojas!
2020-06-14 16:37

anis    1 Ja budžets ir bezizmēra un ir paļaušanās dzīvot pēc citu iedibinātas kārtības,parasti var atrast kādu ko pilnvarot Tevi apkopt... miers ir tikai zem vāka! Kad kārtība ir iedibināta un visi to ievēro,tad pat nekontaktējamie kaimiņi paliek vismaz paciešami-bet līdz tam ir kreņķi,puņķi un asaras.
Situācijas regulēšanas iespējai pat valstiki likumi pieņemti tiek-bet tas ir,ja grib darboties...
2020-06-14 19:24

krese    1 Ja vēlaties ekonomiski apsaimniekot savu māju, tad ir ok. Jo lielāks apsaimniekotājs, jo vairāk galvas, kuras grib paēst... nu tāpat kā ar daudzgalvaino pūķi :) un pie tam vēļ PVN... :( 2020-06-14 21:28

guntak      Mums lēmumus var pieņemt valde, vai ari elektroniski nobalsojam. Bet nu kādam ir jāgrib būt par priekšnieku un valdē. 2020-06-14 22:05

Maybex    1 Letijai - sapulces vajadzīgas, lai izlemtu, ko labot, uzlabot, kā tērēt naudu. Likumā noteikts, kādiem lēmumiem jābūt kvoruma apstiprinātiem, kam pietiek ar valdes ēmumu vien.
Tie, kam viss vienalga, kas tikai apmaksā rēķinus, tie mierīgi var palikt monstru paspārnē un nodrošināt viņiem labu dzīvi.
UN...daudzdzīvokļu mājās jau parasti dzīvo tie, kas tur grib dzīvot :).
2020-06-15 10:43

guntak  1   Diemžēl dzīve privātmājā ir stipri dārgāka. :) 2020-06-15 15:17

annija005      Apsaimniekoju šobrīd četras mājas.Ar pašas māju.No vienas atteicos jo bija pretīgi dzirdēt pārmetumus no muļķa turklāt dzērāja kuram atteicu...īsāk kam niezēja bikšu priekšā.

Redzot pēc papīriem varu tik secināt ka iedzīvotājiem ir vajadzīgs milzīgs laiks lai saprastu ka tikai viņi paši ir saimnieki un noteicēji.
Ja arī necieš viens otru ar laiku tas nomierinās Jo nav tādu cilvēku kas negribētu dzīvot sakārtotā vidē.
Pacietība, milzīgi daudz dažādu likumu zināšana,godīgums un māka atrast atsaucīgas balsis no ieinteresēto īpašnieku puses.Ideāli ja mājā ir kāds kas saprot no grāmatvedibas un vīrietis ar zelta rokām.
Un tikai !!!
100% jātinās no tiem vampīra kantoriem.
2020-06-19 15:09

Raivis_1977  1   Pieprasīt no īrnieka pēc iespējas lielāku īres maksu, jo īres griesti ir atcelti ko valsts atkal atcēla, un un no īrnieku puses īrniekiem nav nekādu tiesas aizstāvniecību. Jo nav likumdošanā nekādu izmaiņu šajā aspektā.
Ja būtu kādas radikālas izmaiņas, un ja būtu likumi arī īrnieku tiesību aizstāvniecībā, tad, tad attiecīgi no valsts institūciju puses būtu arī kaut kādi līdzekļi tomēr javelta paralēli namsaimnieka apsaimniekošanas apdrošināšanas amortizācijas segšanai!
Bet tā kā šādu līdzekļu nav kas būtu arī valstij janodrošina kā ir Eiropā, tad šajā gadījumā par visu māju izmaksām pilnībā atbild nama īpašnieks no pašiem pamatu pamatiem. Un īrnieki savukārt ir pat bez jeb kādām tiesībām uz jebkādiem kompromisiem ar namsaimnieku zem likuma! Jo visi likumi šobrīd ir tikai namsaimnieka aizstāvniecības pusē! Tas būtu jazina!
2020-06-28 01:19

Raivis_1977  1   Sociālie pētījumi pierāda to, ka namīpašnieku domāšanas veidi ir dažādi, jo cilvēki ir dažādi!
Un šajā gadījumā tik tiešām pietrūkst līdzekļu, ka pat citi namīpašnieki nedara pat neko, jo vienkārši līdzekļu iztrūkuma dēļ viņi vienkārši nav darījuši neko!
Piemēram, jums patiktu pa Rīgas ielām ejot, pēkšņi kādam no jums uzkristu kāds pussabrucis mūra gabals uz galvas??! - Nē.
Divos gadījumos jau ir pamanījušies divi balkoni nokrist tādā kārtā. Par laimi neviens nav cietis!
Bet tas ir tikai sākums!
Un tad problēma ir kur??! Meklē tikai vainīgos! Ierasta lieta! Jo katram saprotams (sava alga) jāpelna!
Nu atmiņas zudumus nevienam jau neārstējam! Un ja nu problēmas ir, viņas arī nekur nepazudīs!
Savukārt, ja pamanīsimies tā ļoti pacelt arī īres maksas, tad nebūs vairs daudz to cilvēku kas Rīgā strādātu ...
2020-06-28 02:02

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu