Vai klimata izmaiņas var izraisīt cilvēces iznīcību?

https://neatkariga.nra.lv/komentari/bens-latkovskis/421668-cilveces-iznicibas-scenariju-trukums-klim
ata-histeriku-vaja-vieta (autors Bens Latkovskis)
Autors ieskicē, kā šīs sektas noliedzējus saista kopā ar putinistiem, Trampu un citiem bubuļiem. Aicina paskatīties pagātnē. Vai tiešām šie karstuma viļņi ir kaut kas pavisam ārkārtējs, jauns, katastrofāls?
Man šķiet, diezgan ērts un visaptverošs sociālās inženierijas instruments ar kuru presingot enerģētikas nozari, visu industriālo, praktiski, sociāl sabiedrisko kārtību un protams ar likumdošanu, pieskaņojot vēlamajam virzienam, kas pavisam "NEJAUŠi" saskan ar švābistu postulātiem?
Klimata izmaiņas vai cilvēku stulbums, vai viss kopā? Kas tad mūs ved uz iznīcību??

Vaukskis  4   .. Kaut kāds stulbums!

CoCoSan  5 1 Mhm. Un tavā ieskatā ar dabu viss chill? Kautgan, dzīvokļu būra upuri diezgan pamatoti var tā domāt.

hiacintee    2 Par iznīcības aspektu. Tepat, interneta dziļumos, uzskrēju vienam rakstam par to, ka cilvēce iet uz pašiznīcināšanos. Viens zinātnieks to pierāda uz žurķiem. 30 izpētes gados viņš esot žurķiem nodrošinājis super duper apstākļus. Un tad žurķi esot rādījuši sava sociuma lejupceļu. Dzimstības samazinājumu, orientāciju... Viens dzeltens sviests. Teorijas ir labas ar to, ka viņas ir...

Freddy Krueger    5 Vispār jau visparastākās attīstības spirāles ietvaros homo sapiens tā šodienas veidolā vienā brīdī tā pat būs jāiznīkst, dodot vietu kam citam, un dabai gribi-negribi gribēsies un noteikti vajadzēs attīrīties no t.s. civilizācijas saražotās drazas.
Tiesa gan, lai saprastu klimata izmaiņu dinamiku, būtu jāskatās gana ilga vēsture, tikai - klimatiskie novērojumi ilgst krietni īsāku laiku, nekā objektīvam vērtējumam būtu nepieciešams. Var jau būt, ka mēs vnk. atrodamies kārtējā cikla kārtējā fāzē... Bet, atbilstoši civilizācijas likumam - kur ir aitas - būs arī cirpēji. Lai arī uz nākošo dzīvi (ja tāda eksistē) mantisko paņemt neizdosies - nu bet tak gribas arvien vairāk, un vairāk...

Chris1986  4 1 Cilvēci pavisam noteikti iznīcinās atomkarš - es katru nakti sēžu pie loga un skatos, vai jau nelido

Reds  1 7 Nu, statistka šiem pasaules gala sludinātājiem ir sekojoša:
- sen atpkaļ bija ozona caurumi par kuriem pat paši viņi tagad ir pavisam aizmirsuši;
- pirms 20 gadiem solīja ka kliemata pārmaiņu rezultātā pāris gados vairs nevarēs izaudzēt labību ja vidējā temperatūra pacelsies par pāris grādiem - aizmirstot ka piemēram Spānijā temperatūra visu laiku ir par pāris grādiem augstāka kā mūsu reģionā, bet nu 20 gadi pagājuši, kaut kā viss vēl aug;
- Grēta solīja ka gals būs klāt, ja burtiski tūlīt pilnībā nelikvidēs visu kas rada co2 izmešus, precīzi nullei jābūt, lai vispār būtu kādas cerības. Arī tas bija nu jau pasen.

Tā ka es domāju ka kaut ko glābt sen ir par vēlu, atliek vien baudīt laiku, kas mums vēl ir atvēlēts.

Nu tas ir protams ja mēs neticam klimata pārmaiņām - uzskatam ka klimats mainās tikai cilvēka darbības rezultātā. Piemēram pirms 55 miljoniem gadu esot bijis milzīgs co2 pieaugums atmosfērā - viennozīmīgi cilvēka industrijas rezultāts, vai arī tāpēc ka visi nepārgāja uz elektriskajam mašīnām, kurām elektrbu ražo, dedzinot fosilo kurinamo - kas gan cits tas varētu būt tajos laikos.

8008    4 Zombēšana, kas domāta 🐑🐑🐑🐑

Floriana      Izlasot rakstu, ir tikai viens jautājums - kas nav saprotams, jo atbilde ir viena "Pamatjautājums ir par cilvēces adaptācijas iespējām.", kas jau sen zināms. Pat nav komentāru. Lai arī, ja būsim truli dīkdieņi, pasaules gals ātri pienāks.

kvarts  1   Vairs jau ilgi nav palicis, padzīvosim nedaudz un redzēsim.....

Drole  1 1 >12:53

zems CO2 = leduslaikmets
zero CO2 = end of Life

https://youtu.be/lX1z_6pvM-Q?t=870

Reds    2 Drole - runa par cilvēka radīto co2, kas ir maza daļa no kopējā co2 , kas ir maza daļa no kopējās atmosfēras, kurā siltumīcas efektu rada vel daudz kas cits arī bez co2.

av2  2 6 Pirms 20 gadiem jau chiiksteeja, ka buussot pzd. Piekrastes pilseetas visas buussot zem uudens utt. Kur ir? Blefs.
Domaaju, nee, esmu parliecinaats, ka 90% viss ir pretiigs bizness. Arii "klimata izmannas" Bagaatajiem tak jaakkllust veel ..bagaataakiem.

arikot  1 7 Planētas klimata izmaiņām ir ciklisks raksturs, ar vai bez cilvēka klātbūtnes.

rokons  1 3 Lielāko postu nodarot metāns, kura lielu daļu atmosfērā izpirž dzīvnieki. Tāpēc tu skaits esot jāierobežo, ko Eiropā jau gatavojas sākt darīt.
Bet Āfrikā dzīvnieku daudz vairāk. Vai ir ziņas cik daudz no kopējā metāna daudzuma izdala zilonis? Antilopes, zebras? Kā to skaitu ierobežot?
Un visupēc, nez cik savā laikā izdalīja dinozauri?

Drole  1 3 Visjaudiigaak bezd skudras. Ruminanti atraugaajas. Viens vegaans sarazho 7x vairaak kaitiigu gaazu, nekaa normaals pilsonis
https://royalsocietypublishing.org/doi/10.1098/rspb.2018.2504

Ja visus piespiestu kljuut par vegaaniem, tie sarazhotu ap
90% no metaana izmeshiem atmosfeeraa
https://www.menshealth.com/uk/nutrition/a37590491/vegan-men-fart-seven-times-more-than-non-vegans-st
udy-finds/

dabasmiilis    1 Par vulkānu nemaz nerunāsim...

Muktiana  1   Es skatījos pārraidi, kur bija stāstīts, ka klimatu izmaiņu rezultātā konkrētās zemesslodes vietās izžūst upes, ezeri un cilvēki ir spiesti pamest tās vietas. Tas viss ir vairāk aktuāls siltajās klimata joslās. Vispāŗ tajā pārraidē bija baigi daudz nebūšanas dēļ izmaiņām klimatā (un arī to cēloņi) minētas visā pasaulē un kā cilvēki no tā cieš. Mums par to nestāsta. Tieši LV, mūsu platuma grādos, nekādas it kā ietekmes nav - ūdens ir, aukstums un siltums ir, bet citiem situācija ir ļoti katastrofāla.

Reds    1 Jā ļoti katastrofāli citur ir, tikai neviens nezin kur tieši un, ja pieslēdz kaut drusku loģiku, tad ir skaidrs ka viena izžuvusi upe ir absolūts nekas globālajā klimatā - respektīvi lielākie klimeata pārmaiņu noliedzēji ir paši klimata aktīvisti, tīrais brīnums ka lietus nav cilvēka darbības seku rezultāts:

“I’ve been studying the Sahara for 30 years and can definitely say that it’s getting greener,” says Kröpelin, who specializes in desert archaeology and climate history at the University of Cologne. Where there used to be nothing but desert, he says, there is now not just grass but shrubs and acacia trees--and he has the photos from 30 years of extensive field study to prove it. “The nomads are taking their camels to graze in areas where they’ve never been able to graze before.”

https://www.thedailybeast.com/climate-change-is-making-deserts-greener
2023-07-27 12:21

Maskava13      Cilvēks ir domājoša būtne!!Ja ir kaut nedaudz smadzenes tad pats visu saprot!!ŠEIT ESOŠĀ PAAUDZE NEIZNĪKS!!Kas būs ar nākamajām Mums to nepiedzīvot!! 2023-07-27 16:45

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu