Alus

alus foto attēls

Alus - jautājumi un diskusijas

Ko teiksiet, alus nīdēji? (37)
Šorīt ņēmos ar dārza darbiem. Kā tas mēdz būt fiziski strādājot, sāk slāpes māk. Rodas izvēle, ko dzert, lai viņas mazinātu un nesvīstu. Bode blakus, paņēmu gaišo alutiņu. Viņa gan pusizdzerta palikās, bet slāpes remdētas. Iepūtu intereses...
pazistu virieti,kurs lieto alu-biezi un lielos kvantumos,,,
bail uz cilveku skatities-veders lidz celiem,pupi karajas,elss un puss,,,
brrrrr,,,
Es arī nesaprotu kur alū tas kaifs? Rūgta zupa un briesmīgi smird..... Laikam neesmu riktīgs latvietis... Alus ir labs,
Iedzert nav grūt,
Dzērājam nevajag pļēguram būt!;)))
Visītis tomēr zolīdāk. Alu tikai bomžiki dzer. Slāpes vislabāk remdē tēja. Arī ūdens.
Ar alus dzeršanu šim nolūkam aizbildinās dzērāji/ iedzērāji.
··· Alus: Ko teiksiet, alus nīdēji? lasīt visu diskusiju (37 atbildes) –»
Kāpēc Latvijā nevar nopirkt alu ar maziem alk % (15)
Tagad dzeru alu un kāpēc nevarētu uztaisīt alus padzērienu ar 2%? Tie bezalkoholiskie ali nav dzerami. Zviedrijas variants man tīri labi patika, kur bija tāda iespēja. Vismaz Rimi varēja imprtēt to alu. Man vismaz nezinu kā citiem tas...
Var nopirkt. Skajā, šķiet Prizmā ar un visticamāk arī "alus tirgos" kur ir 250 dažādi. Jāmeklē un izvēle nav liela, bet tas loģiski jo pieprasījuma tāda šeit nav. Vasarā procesam vari šķaidīt sausu baltvīnu ar kvalitatīvu minerālūdeni - ledus, citrons klāt - būs 10x labāks produkts par to pasterizēto mēslu kurš var siltumā 2 gadus stāvēt nebojājoties. Piebalgas sencis ir tuvāks tam "īstajam" sencim.
Šoferēšanai švakie ali ir pieejami dažādi radleri, bet arī jāuzmanās - kaut kādi bija 4%., bet visumā 2,5~3%.
Nesaprotu, kāpēc tagad visi pudeļu ali ir gāzēti kā tādiem bērniem domāti. Gāzē, lai noslēptu slikto garšu, kas rodas no ķīmijas, ko lieto termiņa paildzināšanai. Padumju laikā neviens alus nebija gāzēts un garšoja pēc alus. Tagad, ja grib negāzētu alu, tad jāiet uz kafejnīcu, kur pilda no mucas ..."narko biznes turas uz narkotiķiem"-(šamajiem "limonāde"neinteresē)...! : ) noperc Brengula alu un uzlej udeni tad tev ari sanaks tas pats suds kas zvidrija ! alum istam ir jabut nefiltretam un vismaz 4 alho ! parejie nav alus bet alus dzerieni ··· Alus: Kāpēc Latvijā nevar nopirkt alu... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Bonus – malus klase OCTA jaunai mašīnai (7)
Nopirku otru auto,apdrošinot OCTA jaunajai mašinai parādās 6. bonus -malus, bet vecajai mašinai ir 14. bonus malus klase. Vai abām mašīnām nevajadzēja būt vienādai bonus-malus klase?...
Pie mums šī sistēma ir uztaisīta tik stulba kā nekur citur pasaulē. Tas tāpēc ka viņu paši apdrošinātāji taisīja. Ja būt ka pie cilvēkiem Eiropā un abi auto vienas apdrošināšanas klases, tad vispār neko papildus pirkt nevajadzētu. Tur apdrošina draiveri un viņa nekonsekvento rīcību, ar dzelzi kā tādu nav nekāda sakara šai sistēmai. Paņem savu polisi, kāda nu tā ir katrā zemē, papīra lapa, e-veidā, vai ieliktnis logā, un brauc. Tāpat ar diviem auto vienlaicīgi nebrauksi. Un ja kāds cits grib ar tavu mantu braukt, viņam pašam ir jāpērk polise. Ibio auto pēc definīcijas pats nevar braukt un sūdus vārīt uz ceļa.
Bet pie uztaisīja tā ka jāpērk katram transporta līdzeklim atsevišķi, un viss ir pakārtots viņam. Nav trīs reizes jāmin kam tā sistēma izdevīga. Itkā auto pagalmā stāvot varētu ziepes savārīt. Tas dod arī iespēju to polisi stiept kā kuram patīk.
Vissmieklīgākais iznāca reiz manai tantei, vīrs invalīds nomira, bet uz autiņu palika 50% atlaide. Tad nu kādus gadus 8 nepārrakstot varēja braukt pa lēto. Cik naudas pazaudēja tie blēžu kantori aiz savas alkatības neņemos rēķināt, bet pietiekoši.
Vislabāk būs ja griezīsies kantorī kurš pārrauga tos blēžus, neatceros kā sauca, bet agrāk viņi bija Lomonosova ielā 9.
Jautaajumus uzdod LTAB lapaa, vinji vispaar atbild. tos blēžus uzrauga asociācija, kurā ir blēžu kantoru valdes locekļi, vai īpašnieki. Smieklīgi Jā... vajadzētu abām būt vienai bonus klasei 14. ja nu vienīgi tie auto nav reģistrēti uz vienu īpašnieku... :) Lomonosova ielā bija valsts kantoris kurš pārrauga apdrošinātājus un nodarbojas ar neapdrošinātiem gadījumiem, tas šķiet bija valsts pakļautībā. Varu kļūdīties, bet der pārbaudīt. ··· Alus: Bonus – malus klase OCTA jaunai... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Bezalkoholiskais alus (32)
Tauta, lūdzu, vajag informāciju par bezalkoholisko alu - rakstīts, ka bezalkoholiskais, bet tuvāk papētot atklājās, ka tomēr alkohols ir 0,5%! Vai riskēt un braukt pēc tādas vienas alus pudeles izdzeršanas!?
Parasti jau bezalkoholiskais alus ir 0.3 kropļa pudelītēs..:)Un viena nullpieci promīlle tavā rumpī pazudīs ar galiem,ja vien bulīmija nav tavs draugs un darbs strādāt par cirkuļa modeli... Izdzer paaris glaazes uudens, apeed desumaizi un vari braukt ar pilniigu paarlieciibu un bez stressa. Nee, nevareetu. Vareetu pilniigi droshi arii divas ! ;) No divaam taadaam Tev max buutu 0.2 promiles ja dzerot arii kaadas paaris maizes paeestu vai kaut ko citu uzkostu. nekad neesmu sapratis - kāda jēga dzert bezalkoholisko alu vai, piem., pīpot beznikotīna cigaretes :) ··· Alus: Bezalkoholiskais alus lasīt visu diskusiju (32 atbildes) –»
Bonus malus klases (16)
Kad valstij no cilvēka jādabū nauda, tad viss notiek tik operatīvi un automātiski! Bet pamēģiniet kaut ko dabūt no valsts atpakaļ! :)) Uzreiz atgriežamies akmens laikmetā....papīri, rindas un birokrātu garlaikotās sejas. To jau visi...
Un kas tad tas ir? .
kopš kura laika apdrošināšanas kompānija ir valsts ???????
MALUS – apdrošināšanas riska palielinājums.
BONUS – apdrošināšanas riska samazinājums. Šito izmantojumu, pierādot vīram, ka viņš regulāri pārmaksā par polisēm - šim kaukāds aģents kompostrē ausis, ka pie viņa esot vislētak.
Ja mācēsiet braukt, tad jums tā bonus-malus klase būs kāda 9-11 ... un nav ko stresot, paši vainīgi, ja braukt nemākiet :) .

Nevajag - nu tak nomaini šito uzvārdu, tāpēc jau tev neviens neko nedod, ka nevajag ;)
··· Alus: Bonus malus klases lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Kā mājās taisa medalu? (11)
Vai lūdzu vecmāmiņu recepti neziniet?
Alus raugu dabuut ir gruti :(

Parasto raugu izmantojot - alus nesanak diezko garshiigs :(
medals tā pati vien brāga ir, tikai zaptes vietā medus. Re ko atradu i-netā medalus recepte:
22 l ūdens, 3 l medus, 50 g apiņu,75 g alus rauga vai 5 g rauga.
Medu izšķīdina ūdenī un vāra katlā uz mērenas uguns, līdz vairs nerodas putas un šķidrums kļūst dzidrs. Vārot misas apjoms samazinās, tāpēc to papildina līdz sākotnējam līmenim ar karstu ūdeni. Gatavā misā jābūt 11...12 % medus. Katlā iegremdē maisiņu ar apiņiem un vāra vēl 30 minūtes uz stiprākas uguns, noņemot putas. Atdzesē līdz 30 grādiem, tad izkāš caur smalku sietu vai dubultu marli tīrā mucā, pievieno alus raugu un atstāj rūgšanai telpā, kur gaisa temperatūra nav zemāka par 16 grādiem. Tvertnei nav jābūt pilnai, citādi straujas rūgšanas laikā tas izšļakstīsies. Mucas caurumu apsedz ar tīru drānu, bet pēc piecām dienām, kad strauja rūgšana beigusies, caurumu aizbāž ar tapu un mucu novieto pagrabā ar dibenu uz augšu, lai aizkavētu tālāku rūgšanu un noturētu ogļskābo gāzi alū. Pēc 2 vai 3 dienām jauno alu var pārliet pudelēs, aizkorķēt un salikt pagrabā uz sāniem. Pēc dažām dienām var garšot nedaudz putojošu aromātisku dzērienu. Laika gaitā tas kļūst stiprāks un garšīgāks..
a tu zini kā galva otrā dienā sāp????es vienreiz mūža tikai pašu brūvēto ir dzēris un nekad vairs mūž to nedzeršu:Dun man vecmamma divtikvairāk medu lika,nekā tanī recēpte ko te iesvieda:P man ari diavas receptes, pati nekad neesmu taisījusi
``miestiņš```
medus- 250gr, raugs - 5 gr, 1/2 citrona vai citronskābe - 1 gr.
ūdeni uzvāra, pievieno medu, izmaisa atdzesē līdz 25 *C. Tad pievieno raugu, citrona šķēlītes vai citronskābi un siltā vietā raudzē 10 -12 stundas.
``medus dzēriens``
500g rudzu maizes, 5l ūdens, puspaciņa rauga, cukurs, medus pēc garšas.
nobriedušu maizi sagriež šķēlēs apgrauzdē brūnu pārlej ar verdošu ūdeni. pēc pāris stundām šķidrumu nokāš, pieliek cukuru, izšķīdinātu raugu un siltā vietā raudzē. Dzērieu atdzesē, pirms pasniegšanas galdā pieliek medu.
··· Alus: Kā mājās taisa medalu? lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kurš alus labākais? (20)
Kurš no Latvijā nopērkamajiem aliem jūsuprāt ir labākais.
Cik cilvēku tik gaumju. Man garšo Tērvetes oriģinālais, Cēsu brūža rūgtais,Užavas, Brālis. Man patīk Užavas un Bauskas... Užavas tumšais:) No veikalā nopērkamajiem: Užavas, Valmiermuižas, Brenguļu... (Brenguļu gan ir dzerams tikai ziemā, vasarā viņi viņu pārāk steidzas un kārtīgi nenoraudzē). Tērvetes ;) ··· Alus: Kurš alus labākais? lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Alus recepte (11)
alus=garšīgs un veselīgs dzēriens. Es izmantoju lūk šādu recepti: raugs + cukurs + silts ūdens + gatavināt 7 dienas. Vai kādam būs piebilde kā šo recepti uzlabot?
Tā jau vairāk izklausās pēc ļergas:))) kur ir iesals un vēl ši un tas???? Ja, izlej to govim, un noperc kartigu nefiltretu un nepasterizetu alu. Ja vien pats sev nelabo zobus, nelapi kurpes un zekes, ka ari negriez matus, tas var lieti noderet.
Protams, ja esi aldaris pec aicinajuma, es loti atvainojos un esmu gatavs tavai pirmajai trislitrenei.
Nopērc normālu alu! :))) Tā visa vietā minerālītis Mangaļi!
Bet agrāk es klāt liku medu!(Pēc garšas)
Es līdz šim domāju, ka alum vajdzīgs iesals, apiņi, smalka mācēšana... Bet izrādās, ka parastu bražku ar var saukt par alu. Mdēeeee... ··· Alus: Alus recepte lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Alus ar šņabi (18)
Vai alu ar šņabi ir veselīgi jaukt ?
mieži un rudzi tak ir veselīgi, ja maizē jauc, kampē šķidrumā nevar? ;) Dziļumbumba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Lai "attīrītu" organismu- veselīgi! :ppp jaa.

vodka bez piva - denjgi na veter! :D ··· Alus: Alus ar šņabi lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Vai skābs alus ir labi? (19)
Vairumā kafejnīcu alus garšo skābi un burbuļo kā šampanietis, dažreiz ir pat miglains, nedzidrs. Tas vairāk attiecas uz izlejamo alu, pudeļu alum neesmu to manījusi. Arī mans paziņa no ārzemēm šito ievēroja un teica citur tādu nepārdod....
Ir jau dažādas alus šķirnes & dažādas alus tehnoloģijas... dzīvais, nedzīvais alus... filtrēts, nefiltrēts... skābums & garšas pliekanība norāda uz lētu alu :) Isteniiba, pudeles alus ari medz garsot ta `` pliekani ``. Un tieshi, ja runa par izlejamo, tad nepatik, kad vinjs pilniigi kaa `` novadeejies``... bez mazaaka burbulja un putam! :D tur gn skiet, ka nav vaina skirne, bet skaidiijuma! bet varbut kluudos.. būtiba izlejamais alus ir tas pats kas pudeles. to es tiesam zinu.cēsu ali dazreiz ir skabi Droši vien termiņš beidzies :) ··· Alus: Vai skābs alus ir labi? lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu