Apsaimniekošana

Apsaimniekošana - jautājumi un diskusijas

Namu pārvaldnieka bezkaunība (15)
Paskatījos plānoto tāmi 2016.gadam. Murgs vienīgais remontdarvs, kas plānots ir skursteņu un dūmvadu remonts par 10000eur Sviests! Priekš kam mums vispār tie skursteņi, ja ir centrālā apkure un tāpat visi logus tur vaļā no karstuma???...
Nu, ja kas neapmierina, var īpašnieki paši nodibināt biedrību un savu māju apsaimniekot kā tīk. Visās RD deportamentos strādā,bijušie un esošie krievijas vēstniecības
ietekmes sfērā-Ušakova komanda.
Nu ja ir tādas "aitas", kā lai necērp. Pie vainas tur pirmkārt ir saimnieku/īpašnieku bezatbildība un nevēlēšanās par savu īpašumu kaut mazliet domāt ar savu galvu. Jebkurā īpašumā noteicējs un saimnieks un tas kam viņš pieder, nevis apsaimniekotājs, sētnieks vai skursteņslauķis. Bet kamēr cilvēkiem būs tik katastrofāla nevelēšanās pašiem pieņemt lēmumus un vispār kaut ko darīt (nu vismaz apsaimniekotāju nomanīt, ja ne citādi), tikmēr ar tā varēs cirpt. Kāda valstele tādi apsaimniekotāji..D.Man patika PSRS laika gost standarts pa cenām un tāmēm,tad visu pēc tām tāmes rēķināja ..fig ko varēja zagt..!))Bet te brīvais,,kapitālisma tirgus" ..DDDD Deisa, tas nepalīdzēs, ja nodibinās biedrību, cilvēku domāšana nemainīsies, kā "cirvji" bija tā paliks... Mana rūgtā pieredze! ;) ··· Apsaimniekošana: Namu pārvaldnieka bezkaunība lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Apsaimniekotājs liek maksāt par nesniegtiem pakalpojumiem (17)
Ko darīt, ja namu apsaimniekotājs liek maksāt par to, kas neeksistē? Saņēmu rēķinu, kurā man liek maksāt par radiotranslāciju un kaut kādu tur kopējo TV antenu. Mani vecāki zināja teikt, ka tā radiotranslācija neesot bijusi pieslēgta pat...
Mana pirmā doma bija tāda patik,kā R-Vecim,raksti iesniegumu,lai salabo to radiotranslāciju un kolektīvo antenu.iesniedz iesniegumu,paņem no tā kopiju ar iereģistrēšanas atzīmi.lai varētu pierādīt,ka vispār esi iesniedzis.pagaidi pāris dienas un tad sāc apjautāties,kad būs izdarīts.Tā kā viņiem nekas nebūs izdarīts,pēc kāda laika atkal uzraksti garu un plašu iesniegumu,ka sakarā ar to,ka uz tāda un tāda iesnieguma pamata utt.viņi nav spējīgi tev nodrošināt pakalpojumu,tu no viņu antenām un translācijām atsakies ar tādu un tādu datumu.izej uz principu,ja pietiks pacietības. Izklāsti savas pretenzijas pamatoti uz papīra un iesniedz. "kurā man liek maksāt par radiotranslāciju un kaut kādu tur kopējo TV antenu"...a kāpēc neesi oficiāli atteicies,ne jau pirmo mēnesi par to maksā,a ja maksā,līdz ar to atzīsti,ka izmanto šīs iepariktes.. man bija ari šī problēma.... vajag tikai aiziet uz to kantori u atteikt pakalpojumu!!! adresi tagad neatceros,,,bet pie Pērnavas ielas tas bija.... ja svarīgi-raksti privāti,,atrakšu papīrus! kaut kā neticās,bet ja tiešām tā ir,tad uzzvani viņiem un lūdz paskaidrot! ··· Apsaimniekošana: Apsaimniekotājs liek maksāt par... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Brauktuves remonts dzīvojamajā zonā (tas ir piemājas brauktuve ap daudzstāveni) (2)
Te uzpeldēja viens interesants jautājums. Kas un par kādiem līdzekļiem remontē astaltu brauktuvei ap daudzstāvu dzīvojamo māju , ja dzīvokļu īpašnieki tikai noma zemes kv.metrus no pilsētas un privātīpašnieka ? Kooperatīvas mājas...
Ja tā ir iela - darbi jāapmaksā ceļu daļai. Ja pagalms - pašiem. Jālasa zemes nomas līgums, tb., kam ir pienākums uzturēt brauktuvi kārtībā. Ja tas ir zemes īpašnieka pienākums, tad gaidīt var nākties ilgi... ··· Apsaimniekošana: Brauktuves remonts dzīvojamajā... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Kurš vainīgs pie dzīvokļa nopludināšanas? (12)
4. stāvā plīsis ūdens stāvvads, appludināts 2. stāva dzīvoklis, 3. stāvā viss kārtībā - kurš vainīgs 2. stāva dzīvokļa nopludināšanā? Māju apsaimnieko Rīgas namsaimnieks - par kā līdzekļiem maina stāvvadus - no dzīvokļu īpašnieku...
Parasti stāvvadus maina par uzkrājumu naudu.
Appludinātos dzīvokļus remontē nama apsaimniekotājs, līdzīgi kā teica Sniega Roze.
Bet var darīt arī otrādi. Uzaicināt tāmētāju, lai notāmē skādi, iesniedz prasību apsaimniekotājam , lai maksā. Par atlīdzību ir jāvienojas - Tu vari arī nepiekrist viņu ķēpātājpuišu atrakcijām savā dzīvoklī.....
Stāvvads ir kopīpašums, nejēdzāt uzturēt - paši vainīgi. Apdrošināšana šāda veida bojājumus nosedz, ja loms 30..50 eirikus reizi gadā nolobīt, tad taisi vien remontu pats... Līdzīgi .Stāvvadi jāmaina reizi 25 gados .Manai mājai nu jau būs 45 gadi ,ne reizi nekas nav darīts .Tas ir pārvaldes darbs .,Bet tad ar atnāks ,gabalu iemetinās un čau .Sauc ekspertu no pārvaldes ,tas uztaisīs skādes aprakstu ,atsūtīs puisi ,kas noķepās griestus un pienaglos tapetes !
RūKta pieredze .
Vai tad stāvvadi neskaitās RN pārziņā? Ir apdrošināšana, nav problēmu, apdrošinātājs vainīgo atradīs, nav apdrošināšanas pats vainīgs.... ··· Apsaimniekošana: Kurš vainīgs pie dzīvokļa... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Ūdens zudumi (3)
Ko darīt situācija,kad katru mēnesi maksā visi par ūdeni un ari par ūdens noplūdi (zudumiem), bet nav mājas apsaimniekotāja kas risinātu problēmu,,,,,,visi satiekas pārrunā ka tāda problēma,tiek zinots par to, bet nekas nemainas nakamaja...
Visos dzīvokļos ir skaitītāji? Verificēti? Ir pārliecība, ka kāds neniekojas ar magnētiem? Ko nozīmē.......veči neatļauj tur līst nolasīt skaitītāju. Jums tik piestāda rēķinu un jūs tik maksā, ja? Tad tik turpiniet maksāt, kur pajoliņi, tur cirpēji. Mūsu mäja nesen noslēdza līgumu ar jaunu apsaimniekotāju-uz gadu. Pagaidām esam ļoti apmerināti ar darbu un komunikāciju. Šāds lēmums, protams, jāpieņem sapulcē. Mēs negribējām ņo lielajām kompānijām un arī pašiem dibināt aps. biedrību un ņemties nebija vēlmes. ··· Apsaimniekošana: Ūdens zudumi lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kā izdevīgāk remontēt 5-stāvenes kāpņu telpu? (8)
Interesē privatizēto dzīvokļu īpašnieku pieredze savas mājas kāpņutelpas remonta organizēšanā un veikšanā. Vai Rīgas namsaimnieka filiāles to veic arī par apsaimniekošanas maksu? Vai esat veikuši, kaut vai ļoti vienkāršu, cenu aptauju...
Par apsaimniekošanas maksu neviens neko nedara.Visu pašiem jādara,ieskaitot elektriķa pakalpojumus. Apsaimniekotājs "Zemgale" veic, uzkrājot no apsaimniekošanas maksas, kas, protams, nav tā mazākā. Meistaru izsaukšana remontdarbiem dzīvoklī par maksu, koplietošanas telpās par apsaimniekošanas maksu. (c)Par apsaimniekošanas maksu neviens neko nedara.Visu pašiem jādara,ieskaitot elektriķa pakalpojumus.
Es saku to pašu,ja ari veiks,tad uh ko uzrēkinās tāmē.Vieglak samest naudu,nolīgt meistaru un lieta darīta,tik es brīnos,tu taču pili taisies pirkt,a te tūda kapņu telpu,netiec galā:)))
Ja, kosmētiskā remonta veikšana ietilpst apsaimniekošanas maksā un to veikt ir pienākums. Ja tāds netiek veikts, ir jāraksta iesniegums par trepjtelpas stāvokļa novērtējumu un tad par remontu.
Nekādus uzrēķinus nav tiesību veikt ja NAV iedzīvotāju(īpasnieku) vairākuma piekrišanas darbībām, kuras prasa papildus izmaksas. Visu remonta darbu tāmes apsaimniekotājs izniedz pēc iedzīvotāju rakstistka pieprasījuma.
fargo stāsta, kā vajadzētu būt. Diemžēl, reālā situācija ir tāda kā apraksta Lucy. ··· Apsaimniekošana: Kā izdevīgāk remontēt... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Uz kāda pamata jāmaksā par apsaimniekošanu? (10)
vai no dienas kad ir sastādīts protokols par apsaimniekošanu vai no līguma parakstīšanas brīža?
No protokola. Līgumu vari neparakstīt vispār! Naudu tāpat iztiesās, kad gribēs! Vispār zb tie nemaksātāji un raudātāji, ka viss ir slikti. Te var būt runa tikai par Pārvaldīšanas līgumu, nevis protokolu, tos paraksta parasti ar mēneša sākumu.
Apsaimniekošanas maksa parasti ir pa mēnešiem,nevis dienām.Ja īpašums tiek pirkts /pārdots tad savstarpēji vienojas un visdrīzāk pārdevējs samaksā par pilnu mēnesi.
Taisnība...nav obligāti jāparaksta Pārvaldīšanas līgumu ,tik tas nenozīmē ka kāds pieļaus to ka nemaksāsi par kopīpašuma apsaimniekošanu. Ja esi saimnieks savam īpašumam tad arī par savu kopīpašuma daļu atbildīgs esi un tās uzturēšanu, atjaunošanu. Lasi Dzīvokļa īpašuma likumu.
Kas ir kopīpašums sameklē googlē un palasi kāpēc un uz kāda pamata ir jāmaksā apsaimniekošana.Tas īsumā būtu.
Kā jau iepriekš rakstīju, līgumu var neparakstīt vispār - līdz ar to saldā zemenīte mazliet iebraukusi auziņās :)
Pārvaldniekam vajag 51% parakstu, pārējie brīnumdari var ieskrieties ar savām "tiesībām".
Svarīgāks šoreiz būs kopsapulces protokols, kurā jūs nolemiet uzdot pārvaldīšanas uzdevumu pārvaldniekam no kaut kāda datuma. No šī datuma arī maksāsi. Līgumu vari parakstīt kaut pēc gada, ja vēlies ieriebt apsaimniekotājam. Šobrīd to sauc par pārvaldīšanas pilnvarojuma līgumu.
Jautājums Matrixam, kā ar apsaimniekošanas maksu ir tad, ja pats dzīvokļa īpašnieks savu domājamo daļu apsaimnieko pats, šeit domāts, pļauj zāli, tīra sniega, kopj koplietošanas telpas, atkausē sasalušo ūdens kopvadu..... Tas ir jāsaprot kā labprātīgs ieguldījums mājas apsaimniekošanā. Ja Tev nav vienalga, un māja mazāka par 1500 m2, tad vari pats uzņemties pārvaldnieka funkcijas. Kopsapulcē nobalsot un viss. Un vēl saņemsi par to naudu. Bet uzreiz teikšu, ka grūta maize. Ātri sapratīsi, ka tikai visums un cilvēka stulbums var būt bezgalīgs. Jābūt apveltītam ar biezu ādu. ··· Apsaimniekošana: Uz kāda pamata jāmaksā par... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Vai SIA Komunālā saimniecība var izsniegt rēķinu ar atpakaļejošu datumu? (3)
Labdien, vai Latvijas likumdošana pieļauj SIA izsniegt rēķinu pārrēķinu par pēdējiem 8 mēnešiem, jo paši nav pamanījuši, ka mainījušies tarifi un mājai jāsedz starpība. Vai šī starpība jāsedz uzreiz , jo summa nav maza? Atvainošanos par...
Var. Var. Tehniski to izdarīt nav grūti. War! Praktiski gan teoretiski tas ir iespejams! Ja protams to welas darit! ··· Apsaimniekošana: Vai SIA Komunālā saimniecība... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Noslēdzot rakstveida līgumu ... Rakstveidā. Bet vispār saņemt jurista konsultācijas oho ir mazliet dīvaini. ··· Apsaimniekošana: Kā pareizi noformēt vienošanos... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Dzīvošanas un apsaimniekošanas noteikumi privātmājas domajamā daļā (9)
man pieder 1/2 domājamās daļas privātmājā. Otrs līdzīpašnieks laužas manis aizņemtajā istabā un izceļ durvis, izsit logus utt. Kur meklēt likumus par dzivošanas noteikumiem kad īpašums vēl nav sadalīts? Vai drīkst kāds no īpašniekiem...
Atved kādu čigānu un saki, ka mainīsies ar dzīves vietām.(Raikina variants). Kaimiņš nomierināsies! :) čigāna variants dikti labs Ja kopīpašnieks laužas Jūsu aizņemtajā kopīpašuma daļā, tad izsaucat policiju- vismaz konstatēs faktu un nomierinās to personu.
Ja kopīpašnieks bojā kopīpašumu, tad izsaucat policiju, lai konstatē, ko viņš ir sabojājis- tas būs pamats, pieaicināt būvekspertu, lai sastāda zaudējumu apmēru, sastāda remonta tāmi, un Jums būs pamats pieprasīt no viņa zaudējumu atlīdzību, bojājumu novēršanai, jo no 100% veiktajiem bojājumiem kopīpašumam, 50% būs nodarīti bojājumi Jūsu domājamai daļai.
Tomēr, jāatzīst, ka tas viss ir nervu un laika bojāšana- ja kopīpašnieks ir psiholoģiski un fiziski spēcīgāks, tas tiesiskā cēļā virsroku dabūt ir ļoti grūti, jo viņš pamatos krāsns nojaukšanu ar to, ka vēlas uzlabot sadzīves apstākļus u.tml., tātad, nojauks un neuzbūvēs vietā, jo it kā nebūs līdzekļu un neko nepadarīsiet.
Secinājums: Civillikumā ir pants, ka kopīpašnieks jebkurā laikā ir tiesīgs pieprasīt kopīpašuma dalīšanu (īpašums paliek vienam, izmaksājot otram naudu, vai arī īpašums tiek pārdots izsolē, sadalot naudu uz pusēm, vai arī prasīt īpašuma reālu sadali- māju var dalīt pa vertikāli, nevis tā, ka viens stāvs vienam, otrs- otram), vai arī var prasīt noteikt lietošanas kārtību: kura īpašuma daļa būs vienam atsevišķā lietošanā, kura otram (piem.,viens stāvs vienam, otrs- otram). Bez tam, jāņem vērā, ka kopīpašniekiem ir pienākums līdzīgās daļās segt kopīpašuma uzturēšanu: īpašuma nodokļi, komunālie pakalpojumi. Kamēr notiek tiesvedība, atrodiet "spriganus" īrniekus savai dom. daļai, kuri neļaus sev kāpt uz galvas, par īres naudu noīrējiet sev citu mitekli.
Vajag atvest kādu čigānu tautības pārstāvi, lai kaimiņš redz un teikt, ka tirgosi savu daļu nost.Redzēs, ko tad šis darōis! :) Domājamās daļas ir slikts kopīpašuma veids, jo nenosaka kura tieši daļa ir tavējā, un kura ne. Lauz ārā viņa durvis un logus, tas ir vienīgais ko var darīt... ··· Apsaimniekošana: Dzīvošanas un apsaimniekošanas... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu