Bēres

Bēres - jautājumi un diskusijas

40 diena pēc miršanas (11)
Man jautājums-kopš piederīgā miršanas dienas 40dienas-ko tas nozīmē,kas jādara šinī dienā?Kā arī-kad no kapiņa jānovāc bēru ziedu klājumu?
Pareizticīgie uzskata, ka 40 dienas pēc nāves cilvēka dvēsele tiek vadāta starp paradīzi un elli, rādot, kas to sagaida. Un 40. diena ir tiesas diena, kad Dievs pieņem lēmumu, uz kurieni tad to dvēseli galu galā nosūtīt. Tāpēc palicējiem tās 40 dienas ir jāskaita lūgšanas, lai Dievs apžēlotos. Katoļi domā, ka dvēsele tajā laikā atrodas šķīstītavā. Ezotēriķi - ka klīst kaut kur tepat vien apkārt. Par kapu tradīcijām gan nezinu. Bet ir redzētas kapu kopiņas ar vasaras karstumā pārkaltušām puķēm, ko neviens nenovāc. Jā, pareizi, 40. dienā jābrauc uz kapiem apciemot... Mana dzimta četrās paaudzēs ir kapu sargi, kaprači un morga atbildīgie, lielu daļu savas dzīves esmu pavadījusi kapos, tāpēc ļoti labi zinu kā drīkst un kā nedrīkst, ja cilvēks un viņa tuvie nav dziļi savā māņticībā iegrimuši, tad ziedus, līdz tie novīst, no kapiņa noņem, bet skujas lielākoties atstāj līdz 41 dienai. Vislabākā rīcība ir rīcība pēc iekšējām sajūtām. 40 dienā aizlūgums par aizgājēju. Īsti nezinu,ko tā 40 diena nozīmē.Manai meitai nomira draudzenīte,mēs arī braucām 40 dienā iedegt sveces...aizvedām puķes...parunājām. Hirosima-nedrikst gan ziedus nonjemt agrak. Viss jaanovaac tieshi 40-ajaa dienaa. Ja, piekriitu Justai. Un taa neuzskata tikai pareizticiigie.. ··· Bēres: 40 diena pēc miršanas lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Sēru pantiņi. (8)
Palīdziet! Man uz sēru lentas jāuzraksta neliels pantiņš jaunam cilvēkam, bet nevaru internetā neko atrast. Varbūt kādai(am) ir kādi kādi citi avoti, vai arī pantiņu pilna galva.
Kaa gribeejaas veel miileet,kaa gribeejaas veel smiet,kaa gribeejaas veel dziivot un taalus celjus iet....to rakstiiju savam deelam.:((( Es, kad kādreiz nevaru atrast nevienu piemērotu pantiņu, saceru pati:)
Piemēram:
Nāks rudens,
Birs lapu zelts,
Un rīta rasa
Kā dimanti mirdzēs,
Tikai Tavu balsi
Vairs nesadzirdēs... :))
Šis, par liepu ziediem, piemērots un mīļš pantiņš liekas. Tikai, ar manu rokrakstu uz vienas sēru lentes nevarētu sarakstīt :) pa liepziedu taku uz muuzhiibu eju
peec manis vairs, miiljajie, neraudiet

ja vajag veel iisaaku, bljaun pastkastee, uzrakstiishu
www.berumielasts.lv ··· Bēres: Sēru pantiņi. lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kur paliek ziedi un vainagi krematorijā? (11)
Ziņkāres vadīti vairāki ļaudis apsprieda tēmu - kur pēc izvadīšanas cermonijas krematorijā paliek nelaiķim atnestie ziedi un vainagi? - neko loģisku izspriest nespējot, apņēmos uzjautāt neta ļaudīm...
Noteikti, ka nededzina......vai blakus nav kads puku tirdzins? NakcPutns, nepareizi. bez oHo.lv vēl ir visādu lapu tepat internetā, kur ir sniegta informācija pietiekami skaidri. tukšām rokām, bez ziediem nākt gan nav gluži pieņemts. nes grieztos ziedus (vainagus nē!), ko pēc tam kopā ar aizgājušo sadedzina. pēc tam, kad jau kapa vietā ierok zemē, tad jau kā parasti ar krāšņiem ziediem nosedz kapu.

Speciālistam, saskaņā ar mūsu likumdošanu, urna tāpat pēc tam ir jārok zemē. nav pieņemts to glabāt sekcijas plauktā.
Man teica ka pec 3 dienam jau izsniedz to burcinu...tad kadas tur pukes likt uz kapa,tas jau apvitusas... Nu ja,kam smiekli ,kam bedas,pec savas pieredzes varu pateikt ,ka ziedi un vainagoi tiek nolikti uz izveidotas vietinas ar cilveka vardu un uzvardu turpat krematorijas teritorija. Burku atdod pec 3 dienam(TAGAD VISI PASMEJATIES NO SIRDS) Ir piederīgie, kas nes uz Brāļu kapiem, noliek pie Mātes Latvijas, ja Meža kapos ir dzimtas kapi, nes uz turieni. Jebkurā gadījumā nevajag iet uz krematoriju ar vainagu vai lieliem puķu pušķiem. Un vispār - ziedus labāk dāvināt dzīvam cilvēkam. ··· Bēres: Kur paliek ziedi un vainagi ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Sēras pēc priekšrakstiem nevis pēc sajūtām ? 40 dienas vairāk uz pareizticīgajiem attiecas.
Katoļi.....to jest ebrejticīgie (ticību izveidoja ebreji prēkš gojiem).
Baznīcu tradīcijas...ir pesteļotāju pašsadomātas, lai visus kontrolētu.


Ja godīgi.....tad pēc savām izjūtām.
bērnu sēras par vecākiem turpinas trīs mēnešus. Sievai laikam bija gads.Vismaz 40 dienas! ...tādas lielas svētku svinēšanas (kāzas, jubilejas u.c ballēšanās), ģimenes locekļi piebremzē uz gadu.....Bet ja tā patiešām nejūtas, diez vai tas ir obligāti. Citam 40 dienas liksies par garu, bet vēl kādam gads nebūs remdējis sāpes.... ··· Bēres: Cik ilgi jāstaigā sērās ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Policijai ir pietiekoši laba datu bāze.Var atrast gan dzīvos,gan mirušos.Adreses var nebūt pareizas,bet pārējais tur viss ir dabūjams. Pats reiz sameklēju pazudušu cilvēku. Ja jau ir internets - tad jau tomēr, kaut minimāli, bet sakari ir! Vai tad nelaiķa bijušā darba iestāde ir likvidēta? Kāda problēma par to paziņot -darba iestādei, tādos gadījumos kadru daļa, lietvedības nodaļa nokārto. vajag ziņot, ieliec Draugos, paziņo bijušo darba vietu arodbiedrībai. Sludinājumi avīzē jau arī vēl darbojas! Gadījumi var būt dažādi. Man arī ir nācies meklēt pansionātā mirušas kaimiņienes radiniekus, jo pansionātam bija vienīgi mūsu telefons, uz kuru paziņot sēru vēsti un lūgt noorganizēt apbedīšanu. Zināju vienīgi vienas readinieces aptuvenu vārdu un darba vietu. Dabūju cilvēku stundas laikā, sākot ar zvanu viņa augstākstāvošai organizācijai un izklāstot situāciju. Cilvēki bija ļoti atsaucīgi un izpalīdzīgi. ··· Bēres: Miris cilvēks, nav sakaru, ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Aizliegums fotografēt publisko izvadīšanu, Jūsu domas... (53)
Mulsina jaunā tradīcija - aizliegums fotografēt, kura sākās ar cimperlīgās hokejista sievas izlēcieniem. Izvadīšana valstiski - publiskajā daļā, atvērtai sabiedrībai nekā slēpjama nevajadzētu būt! Cik daudz cilvēki ...
Bēres/izvadīšana ir domātas lai atvadītos no mirušajiem, nevis lai kretīni ar mobīlajiem un ziepjiem nēsātos apkārt bildējot un filmējot... Tā kā īsā laikā ir bijušas vairākas sabiedrībā zināmu cilvēku bēres, tad man vienmēr ir raisījušās pārdomas, kaut par Spanovska, Brīzes u.c. bēru atainojumu portālos. Nav žurnālistiem nekā svēta. Jā, lai dokumentē svinīgo godasardzi, bēru noformējumu, ziedu, vainagu klēpjus, varbūt vēl kādus kopskatus (pavadītāju rindu kaut kādā skatā no malas vai augšas), bet nu nav nekādos rāmjos liekamas bildes- tuvplāni, vienalga vai tie ir anonīmi vai sabiedrībā zināmi cilvēki, bet tas ir viņu intīmais brīdis, viņi atnākuši izrādit pēdējo godu sev tuvam, nozīmīgam cilvēkam. Tāpat nekad nevarus aprast, kāpēc, kad filmē dievklapojumu, jārāda draudzes cilvēki lūgšanu brīdī vai dievkalpojuma laikā (arī tas ir tik intīmi), varbūt nākamais solis būtu kameras WC un tā Un kas tur tik ļoti būtu ko redzēt? Puķes un pavadītājus var gana labi uz ielas redzēt. Pirms dažiem gadiem traģiski aizgāja bojā mans klasesbiedrs. Bērēs notika intensīva fotografēšana, bildes vēlāk lika draugos un kur tik vēl ne... Lieki teikt, ka ģimenei tas bija diezgan sāpīgi.
Kam tas vajadzīgs? Tak ne jau aizgājušajiem vai viņu tuviniekiem. Bet pārējiem nav nekādas daļas. Vēsture nav bērēs, vēsture ir notikumā, kas pie tā noveda. Un par tā izmeklēšanu un rezultātu publiskošanu būtu jāsatraukājas,nevis par savu perverso tieksmju bāzt šņukuru tur, kur neprasa, neapmierināšanu. Cilvēkiem laukos neviens neliedz nobirdināt asaru vai aizdegt sveci. Lai pieminētu aizgājēju, nav obligāti jāpāršķirsta bilžu desmiti sociālajos tīklos, kas vairāk liecina par neveselīgu ziņkāri, nevis līdzjūtību vai sērām.
Protams. ka šāda veida pasākumi, ar slavenību un emocionālu tipāžu lielo koncentrāciju uz kvadrātmetru, ir medusmaize dažāda līmeņa knipsētājiem. Taču pastāv jau arī tāds jēdziens, kā ētika. ··· Bēres: Aizliegums fotografēt publisko ... lasīt visu diskusiju (53 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu