Bezdelīga

Bezdelīga - jautājumi un diskusijas

Kā cīnīties ar bezdelīgām? (10)
Šogad īpaši daudz bezdelīgas, kuras cenšas "ierīkot mājvietu" zem nojumes. Kā ar to cīnīties, ja nojumei nav ne logu, ne durvju? Lūdzu bez "gudriem uzbraucieniem". Paldies.
Ar stārķu un bezdelīgu ligzdām nevajag cīnīties. Man mājās arī virs virtuves loga ir bezdelīgu ligzdas un strazda ģimene. Logs noķēzīts, zeme netīra, bet nekas , ik pa laikam notīru un viss.
Izpostot ligzdas piesauksi vēl nelaimi. Zinu konkrētu gadijumu.
Mēs zem ligzdas apakšā katru gadu piesitam koka plauktiņu-rezultātā neviena drēbe un logs ar nav nošmucēts; Putni aizlido-sašmucēto plauktu noņemam un izmetam-nākamajā gadā uzliekam jaunu koka plauktiņu; Man kā lāsmiņai, zem jumta kaut kāda mazputniņa ligzdiņa, palodze nodirsta, bet nav taču govs, cik tur darba notīrīt. Un patīk man putniņi, ziema lieku daudz barotavu.
Par ligzdas postīšanu pat runa nevar būt, devu padomu tikai tam gadījumam, kad ligzdu vēl nav.
Ja palaimējas Dabā atrast vanaga spavu-piekarini to-pat tuvumā sīkputniņi nerādīsies vai paprasi kādam medniekam lapsas asti.....pakarini.
Man uz lodžijas apdirsa izžauto veļu....tagad čivina,bet netuvojas!
Piekrītu spradzite1984 risinājumam- par bezdelīgām jāpriecājas, nevis jādomā kā viņas dabūt prom. Bet nu katram savs.. :) ··· Bezdelīga: Kā cīnīties ar bezdelīgām? lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Savainota bezdelīga (16)
Mana vecā ciltrakstainā kaķene nolika man pie kājām bezdelīgu...Noķērusi, uz balkona malas tupēdama..kaķene pārsteigta par pašas veikumu, bet nezin ko ar to putnu iesākt....putns šokā,mazliet asiņoja pa muti...ar nagiem ...
Laikam putnīņs jākopj,kamēr atgūs veselību un aizlidos. Pusrubli, neesi redzējis kā bezdelīgas mazgājas peļķē? Nu jā, laukos gan nav bezdelīgas, cik nu pa gaisu skrien. Pilsētās gan var daudz redzēt. Bezdelīga kā jebkurš putns var pacelties gan no drāts, gan no savas ligzdas kura pie sienas gan no zemes. Ceļās spārnos no zemes, hotentot, ceļās. Arī peļķēs mazgājās. Bet ja neesi redzējis tad saki, ka neesi redzējis nevis neceļas spārnos no zemes. aiznes uz vetklīniku:) vai atdod kaķim apēšanai, lai nemocās. ··· Bezdelīga: Savainota bezdelīga lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Bezdelīgu ligzdas (20)
Kā cīnīties pret ligzdu ietaisīšanu?
Mēs pagājšgad neatlaidīgi trenkājām un kasījām nost, to, ko viņas jau piespļāvušas. Šogad laimīgā kārtā vairs neprovē. Labāk būtu padomājusi par biznesa uzsākšanu.Rudenī,kad bezdelīgas aizlidos,varēsi ligzdas savākt,un uzsist gaisā ķīniešiem. pieradini vārnas vai žagatas...ir dzirdēts, ka viņas izjauc bezdelīgām ligzdas un apēd vanckarus... 1. ar ūdens strūklu iznīcināt ligzdas.
2. ar rapšu eļļu noziest sienu, kur bija ligzdas.
Ir tāds ticējums: ja mājā dzīvo bezdelīgas tā pasargāta no ugunsnelaimes. Ja gribi iztikt bez putnēnu līķīšiem, tad sāc cīņu ar putniem no ligzdu lipināšanas sākuma. Katru dienu uzbūvēto, vakarā nojauc, putniem drīz apniks un tie aiztīsies. ··· Bezdelīga: Bezdelīgu ligzdas lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu