Ceļu satiksmes noteikumi

Ceļu satiksmes noteikumi - jautājumi un diskusijas

Apstāšanās pieturā (21)
Vai draud sods par apstāšanos pieturā, ja to piefiksē sabiedriskā transporta vadītājs ar savu fotokameru?
Apstāties pieturā drīkst....lai izlaistu un/vai uzņemtu pasažieri :) Nevis drīkst, bet tas ir viņa pienākums, par ko saņem bonusa piemaksas pie mēnešalgas. Pareizākais būtu uzmeklēt pārkāpumu fiksējušo autobusa šoferi un provēt jebkādā veidā vienoties par foto dzēšanu, ja tas neizdodas, ir jādodas uz Gaujas ielu un visā labprātīgi jāatzīstas. Neviens pēc tam tāpat neticēs stāstam par pārkarsušo auto, ja laukā ir mīnus grādi ... Edg ... man ar bija tas jautājums kā jautātājs ticis pie tiesībām! Ja nekas nau mainījies tad pēdējo reizi pirms gadiem astoņiem kad biju veiksmīgi uz pārlikšanu, tad apstāties pieturvietā lai izlaistu vai uzņemtu pilsoņus drīkstēja bet tā lai netraucē sabiedriskajiem .. Par bildēm švaki vai viņiem tas izrullēsies tikai ja ķers Tevi uz muļķi. Viņa aparātam jābūt atbilstošam, pašam bildētājam jābūt atbilstošam u.t.t. Varbūt to bildi uztaisīja kaimiņu Jurka kopā ar to vadjilu savā brīvdienā ar privāto ziepjutrauku lai atriebtos par kaut ko. Stāvēt gan tur nedrīkst! Sabiedriskā transporta vadītājs Tevi piefiksēja, lai pašam nesanāktu nepatikšanas par to, ka nevar normāli apstāties pieturā. Ne jau viņa interesēs ir dzēst ierakstu. Bet, šaubos, vai Tev par šo apstāšanos būs kādas problēmas. Mjā, spriežot pēc komentāriem ar CSN te daudzi ir uz jūs. :( ··· Ceļu satiksmes noteikumi: Apstāšanās pieturā lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Zem vadītàja krēsla, vismaz manā gadījumā. Ideālo neparedzēsi! Var vēl arī vienu bagažniekā! Lai dubults neplīst! nu padomaa, ja kas degs (parasti motortelpaa saakaas ), kur buutu eerti/aatri pakkert, to dzeessamo? Salonaa , blakus ssoferim kur. Ir dzeesti, un ir nodzeesti tikai taadeel, ka bija tas, jaa tiessi ta - mazais dzeesaamis pa rokai tiessi blakus vadiitaajam ! . Autinnu var nodzeest pirmajaas minuutees. Taa tas ir. Pat autobussu esmu nodzeesis, un esmu redzeejis, kaa nodeg lielais buss 20 min tikai taapeec, ka nebija dzeessamais vadiitaaja tuvumaa. Pat nav ko apspriest te. Normāli jāatrodas bagažniekā piestiprināts pie sānu sienas,lai saturs nenobloķē,un atceraties,parasti jādzēš ne jau sava mašīna,bet cita.Šoferis šoferim draugs un glābējs!! Viegli un ātri piejamā vietā! zem vad beņķa! ··· Ceļu satiksmes noteikumi: Kur vieglajam auto jāatrodas ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Vai drīkst izlaist pasazieri pie luksofora? (16)
vai var izlaist pasazieri pie luksafora ja deg sarkana gaisma
Var, ja stāvi labajā malējā joslā. nu ja veikls pasazzieris , un absaluuti netraucee citiem, mieriigi kaap aaraa . Vispaar, daudzas lietas var dariit uz celliem, JA NETRAUCEE CITIEM ! Uz tukssas ielas ...da kaut apgriezies preteejaa virzienaa utt.
Probleema sakaas tad, kad kaads iedomaajas, ka ir pasaules naba! Taapeec noteikumos ir jaaieliek tonnaa ar aizliegumiem, jo...tie "pasaules nabas" uzvedaas, kaa siveeni uz celliem :((
Kas Tev ko teiks? Ja neviens nefilmē, tad drīkst. Skatoties, kāds pasažieris un no kurienes jāizlaiž. :))) ··· Ceļu satiksmes noteikumi: Vai drīkst izlaist pasazieri ... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Pasažiera iekāpšana vieglajā automobīlī sabiedriskā transporta pieturvietā (3)
Lūdzu palīdziet atcerēties - kādi ceļu satiksmes noteikumi paredzēja, ka pasažieris apdzīvotā vietā drīkstēja iekāpt/izkāpt no auto sabiedriskā transporta pieturvietā, netraucējot sabiedriskajam transportam?
CSN 121. punkts - Aizliegts apstāties un stāvēt:
121.7. tuvāk par 25 m pirms un 10 m aiz 541. vai 542. ceļa zīmes, kā arī ar 543. ceļa zīmi apzīmētās taksometru stāvvietās,
izņemot gadījumus,
ja tas nepieciešams pasažieru iekāpšanai transportlīdzeklī vai izkāpšanai no tā un ja tas netraucē pasažieru sabiedrisko transportlīdzekļu vai taksometru satiksmi
CSN likums (www.likumi.lv) nav nedz garš un nedz sarežģīts, lai tik elementāras lietas nevarētu atrast. Pie kam, ik pa laikam der tos noteikumus pārlasīt, jo tie tiek regulāri mainīti. ··· Ceļu satiksmes noteikumi: Pasažiera iekāpšana ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kā aizbraukt līdz servisam apmainīt riepas bez soda? (10)
Tā nu sanācis ka nav samainītas radzotās riepas--kā tikt līdz servisam bez soda,vai nav kāda opcija tāpat kā uz tehnisko apskati ka brauc bez apskates?izņemt kādu atļauju?
Redzēt jau neredz , kas par riepām, bet dzirdēt gan dzird. Es tā pagājušo gadu tiku pie 40 eiro soda naudas.
Lai izdodas pa klusiņam tik līdz servisam.
Man liekas, ka evakuators varētu maksāt tikpat cik sods. Tāpēc ieteiktu braukt tāpat, jo pastāv iespēja, ka nesatiksi policiju. Nav taču tur nekas briesmīgs, tāpat visu ziemu sniega nav un brauc pa to asfaltu ar radzēm. Tā kā bez stresa, nolūko tuvāko maiņas punktu un brauc. Bija kaut kur arī talds pakalpojums, ka tie mainītāji brauc pie Tevis un uz vietas maina, bet tur jau stāsts par to pašu, ka izmaksās tas tikpat cik evakuators vai sods. brauc tik mieriigi, neko nepaarkaap. LV iespeejas , ka tiessi apturees ir lloti, lloti minimaalas.Vinni tak neredz kas par riepaam. Pieņemu, ja klusiņām dienas vidū aizbrauc, turklāt ne pārāk tālu, neviens pat nepamanīs. Tad vēl var runāt ar poļicajiem un teikt, ka šī brīža laika apstākļi neatbilst standarta 1. maijam. cirks - tiessaam aizvedi , neviss aizbrauci? ··· Ceļu satiksmes noteikumi: Kā aizbraukt līdz servisam ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kad busam ar piekabi nepieciešams tahogrāfs? (2)
Kad busam ar piekabi nepieciešams tahogrāfs? Masa? Privātpers., Juridiska. Pēc kā skatās, turētāja vai īpašnieka?
Latvijā AFAIK nav vajadzīgs, citur skatās pēc sēdvietu skaita vai pilnās massas Kravas busam ar piekabi vajag, ja kopējā pilnā masa pārsniedz 3,5t. ··· Ceļu satiksmes noteikumi: Kad busam ar piekabi ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Noguruma mērītājs (13)
tikko pa TV dzirdu, ka iegādāšoties noguruma mērītāju, lai pēc acu zīlītēm mērītu šoferu nogurumu! Vot, interesants verķis!
Tad šoferiem piedāvās līmi plakstiņu nostiprināšanai :) Labs biznesa plāns :)) ...a mērīt var tikai šoferīšiem?.... Un tāds universāls?Stiprajiem,vājajiem,tizlajiem un hirojiem,resnajiem un cirkuļu modelēm..:)Neticās,ka ko tādu varētu unificēt,kā mēru jebkura cilvēka rumpim...:)Un ir kādas normas,ar tabulācijām un cipariem,kur šie gradienti izlikti? Nav tāda likuma.Var palūgt atpūsties.Ja godīgi,esmu braucis tādā transā,ka pats esmu stājiājies malā.Trakāk nekā pēc polša!! Arāb, izlasi vetvārdnīcā ātri-kas ir transs!!!! ··· Ceļu satiksmes noteikumi: Noguruma mērītājs lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Ziemas dirftošana (14)
vai celu policija var sodit, par to , ka apli ziemas laika drifto ( protams nevienam citam netraucejot )? jo kas taja bridi tiek parkapts?
Ja to dara uz valsts ceļiem var sodīt neatkarīgi no tā traucē vai nē; gribi darīt tādas lietas dari to privātā teritorijā/uz privātiem ceļiem. Es jau nestrāpētu, tikai rodās jautājums cik procentu no mums prot driftēt "nevienam citam netraucējot"... Reiz vienam bembītim ejot pagriezienā pašaurā ieliņā ar noparkotiem mašiņiem abās malās, izmisīgi taisnojot pakaļiņu, es jau aizžmiedzu acis ka tūlīt būs "bufff-tinkš-tankš-tonkš!", bet nekas tāds neatskanēja, puisis tomēr iztaisnojies "skaisti" aizdudināja tālāk... tā lieta klasificējas kā agresīva braukšana. Labāk nu slēgtā trasē vai uz ezera speciālā trasē. Autor, mani patraucētu skaņas, kas rodas. Man no neadekvātas braucēju uzvedības pilsētā un uz publiskajiem ceļiem, kur nav norobežojošu žogu, ir bail. Dzīvot gribas! Tas tik Tev, autor, tā liekas, ka citiem netraucē. Man traucē tas vien, ka tukšā ielā, man ejot pa ietvi kāds izpildās uz braucamās daļas. Šādām izpausmēm ir domāti privāti poligori, slēgtas trases u.tml., kur var ņemties uz nebēdu. Nez, kāpēc tomēr velk izpildīties uz publiskajiem ceļiem, ko? ··· Ceļu satiksmes noteikumi: Ziemas dirftošana lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Dzīvojamā zonā var staigāt pa ceļa vidu? (9)
Pēc noteikumiem tā sapratu, bet nedrīkst traucēt, tas ir stāvēt. Var kaut iet uz 0.2km/h jo minimālais ātrums nav noteikts. Pareizi?
Arī daudzdzīvokļu namu pagalmi uzskatāmi par dzīvojamo zonu un šai teritorijā darbojas nosacījumi kādi ir spēkā šajā zonā. Dzīvojamā zonā gājējiem un velosipēdu vadītājiem atļauts pārvietoties pa ietvēm un pa brauktuvi visā tās platumā. Dzīvojamā zonā gājējiem un velosipēdu vadītājiem ir priekšroka.

Jāiegaumē! Gājējiem un velosipēda vadītājiem dzīvojamā zonā aizliegts nepamatoti traucēt citu transportlīdzekļu braukšanu. Izbraucot no dzīvojamās zonas, transportlīdzekļa vadītājam jādod ceļš citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Maksimālais atļautais braukšanas ātrums dzīvojamā zonā ir 20 km/h. Šī prasība jāievēro arī velosipēdu vadītājiem.

Dzīvojamās zonās un daudzdzīvokļu namu pagalmos bērniem neatkarīgi no to vecuma braukt ar velosipēdu atļauts patstāvīgi. Arī tiem, kuri vēl nav nokārtojuši velosipēda vadītāja eksāmenu un nav ieguvuši tiesības braukt ar velosipēdu, šajā zonā pārvietoties var likumīgi un gatavoties patstāvīgām gaitām ceļu satiksmei pa ielām un ceļiem.

Atceries! Velosipēdu vadītāji nedrīkst aizmirst, ka gājējiem šajā zonā arī ir tiesības justies drošiem un neapdraudētiem. Tādēļ vēlo mīļiem jārespektē gājēju vēlme - brīvi un netraucēti pārvietoties visā dzīvojamās zonas teritorijā.
Savu tiesību dēļ nevajaga palikt par cirvi. Dzīvojamajā zonā visiem ir tiesības pārvietoties, savstarpēji cienot vienam otra tiesības pārvietoties pēc iespējas ērtāk. dzīvojamā zonā, visam, kas nav motorizēts transports, ir absolūta priekšroka.... CSV vēsta ka:
dzīvojamā zona — apbūvēta teritorija (dzīvojamais masīvs, atpūtas vieta) vai tās daļa, kurā iebraukšana apzīmēta ar 528.ceļa zīmi, bet izbraukšana — ar 529.ceļa zīmi;
Tātad apgalvojums "daudzdzīvokļu namu pagalmi uzskatāmi par dzīvojamo zonu" neatbils patiesībai

CSN vēsta:
154. Dzīvojamā zonā, degvielas uzpildes staciju un stāvvietu teritorijā gājējiem un velosipēdu vadītājiem ir priekšroka, taču viņiem aizliegts nepamatoti traucēt citu transportlīdzekļu braukšanu.
Tātad stāvēvēt vai vilkties/rāpot pac eļa vidu drīkst tikai tad, ja pa to neviens nebrauc vai braucējam tusēšana ielas vidū netraucē. Alkoholiskais reibums vai planprātība nav pamatots iemesls.
Nekur nedrīkst staigāk pa ceļu-braucamās daļas vidu..Neviens nav atcēlis ceļu satiksmes noteikumus..,arī gājējiem..Visi zinā tiesības,neviens pienākumus.. ··· Ceļu satiksmes noteikumi: Dzīvojamā zonā var staigāt ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kāpēc ātri brauciet? (18)
Droši vien šeit netrūkst autovadītāju, kuri mēdz pārkāpt ātruma ierobežojumus. Kāpēc jūs to dariet? Vai nav bail, ka variet iet bojā pats un nodarīt miesas bojājumus vai nogalināt kādu citu autovadītāju vai gājēju?
ne jau ātrums nogalina ... nogalina vadītāja prāta trūkums Kāpēc tā daram? Tāpēc, ka pa priekšu viens velkas pa 2 joslām uz 90 un mēģina kāds apdzīt ar 92. Un kad tādi āksti nokaitina, sākam braukt ātrāk. Ja ļoti kavējam ,tad braucam ātri ,bet nu saprāta robežās. Mani vairāk kaitina nekaunība un agresivitāte, nevis ātrums kā tāds.Es nekad nebraukšu pāri zelta tiltam uz 70 ja nu vienīgi saliks desmit radarus ,vai nu būs slikti laika, vai ceļa apstākļi. braucu atbilstosi celja apstaakljiem un vajadziibai. bet par drosibu runaajot: drosa aatruma nav, pat staavot tu vari izraisiit avaariju. vieniigaa iespeeja ir neraadiities uz celja vispaar :P Samurs, nebrauc tāpēc ,ka negrib čakarēties ar iKauņu polis. Un pārsvarā tas ir uz Rīgas-Talinnas štrāses. Pa iekšējo ikauniju , brauc un pat diezgan ātri , arī paši Igauņi nebrauc tur uz 90 .Ātrumu pārkāpj visur , pat pedantie Vācieši,zviedri utt... . Es neatbalstu pārkāpšanu,bet LV. ātruma politiku ,vismaz ārpus apdzīvotām vietām arī nē. Mums ir ļoti daudz visādu ekspertu un citu di...u par došu braukšanu utt... ,bet ļoti maz darītāju lai tā braukšana būtu normāla un pa labiem ceļiem.Braukšanas kultūra ir ļoti labs sabiedrības spogulis un ceļu stāvoklis norāda valsts stāvokli. ··· Ceļu satiksmes noteikumi: Kāpēc ātri brauciet? lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu