Dāvinājums

Dāvinājums - jautājumi un diskusijas

Dāvinājuma apstrīdēšana (19)
Kas drīkst apstrīdēt īpašuma dāvinājumu? Un kā tas pareizi jādara? Dāvinātājs ir dzīvs,bet pats atsaukt dāvinājumu nevēlas,taču ļauj to darīt mantiniekiem.
Ja šamais dzīvs,tad mantiniekiem figa Neatraidāmie mantinieki var dāvinātājam pie dzīves esot, citi mantinieki nevar. netraidāmie mantinieki škiet bija sieva vai vīrs steidzīgi japierok dāvinatājs, kamēr viņš dzīvs tie parējie pat par mantiniekiem nesaucas !
bet davinajumu drīkst apstrīdēt augsupejie un lejas līnija (bērni, un vecaki) sānu linijas ( laulatais, māsas, brāļi neko nevar)
jānomušī dāvinātājs,tad jāpierāda,ka šamais bijis uz nāves gultas rīcībnespējīgs...piespiests parakstīt papīrus ar viltu vai vēl labāk paraksts viltots.... notārs uzpirkts utml. (Hameleonu rotaļas Latviešu gaumē) ··· Dāvinājums: Dāvinājuma apstrīdēšana lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Vai zemes īpašumu pārrakstot, kā dāvinājumu dēlam tiek aplikts ar nodokli, nodevām? (8)
Vēlos pārrakstīt zemes īpašumu dēlam(21 gads), kā dāvinājumu. Vai tiks aplikts ar nodokli vai nodevām pie dāvinājuma? Ar kādām izmaksām man jārēķinās? Paldies.
Nedomāju ka ir prāta darbs dāvināt 21.gadu vecam puisim to zemi. ka tik nesanak,ka pēc kāda laiciņa,dēls to zemi nepārdod par kapeikām,mazums naudiņu savajagas..Nav jau nekads noslēpums,ka daudziem pēc tādas dāvināšanas pasliktinās attiecības. Man te blakus kaimiņiem arī,kamēr māja bija uz mātes vārda,bija kāda cieņa pret viņas. Tiko māju pārrakstīja uz dela vārda tā vedekla ar saviem bērniem māti bez maz no mājas dzina,pensionārei nācās pirkt dzivokli citur,lai mierīgi dzīvotu vecumdienās. Ja dēls ir vienīgais bērns, tad šim pasākumam nav jēgas, jo viņš tāpat mantos visu likumā noteiktajā kārtībā.

Ja bērni ir vairāki, tad vienam iedodot kaut ko vairāk nekā citiem, jūs tikai sanaidosiet viņus savā starpā, un daži no viņiem jūs ar labu vārdu vis nepieminēs.

Zinu divus māsu pārus, kam naids tieši mantojuma sakarā. Bet tādu ir daudz vairāk.
Dāvinājumu var attiesāt ja vēl ir kāda māsa vai brālis dēlam. Nodoklis ir, pie tam jāmaksā tam, kas dāvina, ne dāvanas pieņēmējam. Ja nu pieņēmējs ir džentlmenis, tad tā jau pašu lieta:) Manā gadījumā izdevīgāk (lētāk) bija dāvināt:) Domāju, ka Tev izdevīgāk noformēt pirkuma līgumu. Dāvinājums nebūs izdevīgi.Nesen veicu darījumu pirms pāris gadiem, pati formēju draudzīgā pirkuma līgums,kaut kā tā saucās. Dāvinājumu saņemt nebija izdevīgi. ··· Dāvinājums: Vai zemes īpašumu ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kā labāk, dāvināt vai pārdot savu nekustamā īpašuma daļu. (24)
Vēlos sava nekustamā īpašuma daļu atdot savai meitai. Kā ir labāk darīt, pārdot vai dāvināt? Kādas varētu būt izmaksas?
Diemžēl drūmā dzīves pieredze rāda, ka dažreiz tomēr cilvēkiem nevajag steigties ar sava īpašuma atdāvināšanu bērniem. Var arī uztura līgumu ar meitu noslēgt. Tā nepildīšanas gadījumā to var atcelt, ja viena no līgumslēdzējām pusēm iesniedz prasību tiesā. Stāsti, ko notārs labāk ieteica. Varbūt citiem noderēs. Pirkuma Pardevuma ligumu taisiet un ejiet pie notara pec nostiprinajuma luguma.
Vienozimigi taisiet pardevumu, ne davinajumu.
Pārdošanas gadījumā citiem daļu īpašniekiem būs pirmpirkuma tiesības, attiecīgi ja norādīsi zemu oficiālo cenu, var nākties par to ciparu pārdot citu daļu īpašniekiem...
Savukārt dāvinājumu var apstrīdēt.
··· Dāvinājums: Kā labāk, dāvināt vai ... lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Dāvinājuma līguma apstrīdēšana (4)
cik, apmēram, kopā izmaksātu dāvinājuma līguma apstrīdēšana?
Vai tad autors ko teica par trešo personu ? kam gribi maksāt? ;) gada laikā,cik maksā pareizi uzrakstīta vēstule tiesai domāju, ka trešā persona nevar apstrīdēt dāvinājuma līgumu. Tiesība atsaukt dāvinājumu ir personiska – to var izmantot tikai dāvinātājs un tikai pret apdāvināto.
un ja ir pagājuši 10 gadi, tad vēl jo vairāk, jo ir iestājies noilgums
··· Dāvinājums: Dāvinājuma līguma ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Nekustamā īpašuma pārrakstīšana bērnam, lai to neiegūtu bērna laulātais (10)
Kāda veida darījums ir jāslēdz jeb jārīkojas nekustamā īpašuma īpašniekam(tēvam),kurš vēlas norakstīt nek.īpašumu meitai tagad vai tas būtu pēc nāves nav svarīgi,bet grib lai norakstīto īpašumu turpmāk nemantotu ...
Es daritu vienkarsak-meita mantu nesanem, kamer virs nav partriekts un traips gimenes godam lidz ar to nomazgats👍, ja ta nav, manta aiziet kaut citplanetiesiem😃. Ibo, lai kadus liklocus tu domatu, meita vienmer atradis celus, ka pastutet savu veci-te ir tikai ja vai ne😃 Individuālais dāvinājums, var ar nosacījumiem, ka pāriet pārvaldīšanā pēc nāves (dāvinātāju). Jebkurā gadījumā, konsultācija pie notāra nav tik dārga un tāpat viņu vajadzēs. Jebkurš dāvinājums vai mantojums, ko viens laulātais saņem no kādas citas personas ir viņa (saņēmēja) atsevišķā manta (ja vien starp laulātajiem nav noslēgts laulības līgums par mantas kopību).
Savukārt, gadījumā, ja saņēmējs pēc tam pats mirst, tā laulātais var mantot šo īpašumu vispārējā kārtībā.
Dāvinājumu var apstrīdēt! "Dāvinājumu var apstrīdēt!"
---
Zini, apstrīdēt var jebkuru darījumu. Absolūti drošu risinājumu vispār nav.
··· Dāvinājums: Nekustamā īpašuma ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Davinājums no tēva, kāds vislētākais variants? (14)
Tēvs grib dāvināt man savu dzīvokli, cik būtu vislētākais variants to visu nokārtot?
Ja ir citi potenciālie mantinieki, labāk pirkt. Tuviem radiniekiem visas nodevas u.c. maksājumi ir jūtami mazāki kā nesaistītām personām. Rokons: visus dāvinājumus var apstrīdēt, bet pirkums ir pirkums. Papīru kārtošanas ziņā nekas īpaši lētāks vai dārgāk nav. Drošāk gan. Pirkt lētāk kā dāvinājumu saņemt no pirmās pakāpes radinieka?? Tas man kaut kas jauns Ko nozīmē "vislētākais" variants? Valsts, kancelejas nodevas, notāra pakalpojumi ir jāmaksā visiem. Valsts nodeva par īpašuma tiesību zemesgrāmatā = 0,5% no īpašuma kadastrālās vērtības + kancelejas nodeva, notāra pakalpojumi = līdz EUR 100. Vai nu dāvinājuma līgumu sastādīs notārs vai kāds cits jurists, tad attiecīgi izmaksas par līguma sagatavošanu. Savukārt, slēdzot pirkuma līgumu, var nākties VIDam pierādīt, ka pirkuma summa tiešām ir samaksāta. Ja pirkuma līgumā uzrādīsi neadekvāti zemu pirkuma summu, tad tie citi iespējamie neatraidāmie mantinieki vienalga var apstrīdēt to pirkuma līgumu kā fiktīvu. ··· Dāvinājums: Davinājums no tēva, kāds ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
vīram dāvinātā zeme pieder arī sievai? (9)
Vīra vecomāte uzdāvināja viņam zemi, uz kuras plānojam celt māju. Taču paskatoties dāvināšanas līgumā, ieraudzīju, ka dāvinājums ir atzīmēts kā laulāto atsevišķa manta. Vai tas nozīmē, ka šķiršanās gadījumā, ...
dabīgi, ka tev nekas no viņa radiem dāvinātais nepieder, nesaprotu, kā to var pati nesaprast No zemes, jā, nekas, par māju - tur jāskatās, kā papīrus sakārtosiet. Uz dāvināto vīram zemi Tev nav nekādu tiesību, teorētiski nebūtu pat bez atsevišķas atzīmes par laulāto atsevišķo mantu, ja tas ir dāvinājums. CL 89. Katrs laulātais patur mantu, kas piederējusi viņam pirms laulības, tāpat arī to mantu, ko viņš iegūst laulības laikā kā atsevišķu mantu.

CL 91. Katra laulātā atsevišķa manta it sevišķi ir:
[..]
3) manta, ko viens laulātais ieguvis bez atlīdzības laulības laikā;
[..]
Tas, ka zināma manta ir atsevišķa, jāpierāda tam laulātajam, kas to apgalvo. Tas, ka nekustamais īpašums ir viena laulātā atsevišķa manta, ierakstāms zemes grāmatās.

CL 968. Uz zemes uzcelta un cieši ar to savienota ēka atzīstama par tās daļu.

Tādējādi uz zemes uzcelta ēka būs tās sastāvdaļa, kurai atsevišķs zemesgrāmatas nodalījums pēc nodošanas ekspluatācijā netiks atvērts. Visa īpašuma īpašnieks būs Tavs vīrs, ja vien jūsu starpā nav citas vienošanās. Šāda vienošanās iegūs spēku pret trešajām personā tikai pēc attiecīgu ierakstu izdarīšanas publiskos reģistros (laulību līgumu reģistrā un zemesgrāmatā!)
vai kāds ir ceelis maju, domādams, ka šķirsies?...lai gan--prātīgi jau. Celiet māju citur! Nosaukumus nomainiet--lai pusi Tev dāvina, ja piedalīsies arī maajas daļā..ir varianti! Nē, Tev nepieder un sķiršanās gadījumā laulātā saņemtos dāvinājumus nesaņemsi, bet nāves gadījumā gan tos mantosi :D ··· Dāvinājums: vīram dāvinātā zeme pieder ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Vai iespējams atdāvināt dāvinātu dzīvokli atpakaļ dāvinātājam? (5)
pirms apm 8 gadiem dēlam uzdāvināju savu dzīvokli ar noteikumu, ka drīkstu tur dzīvot līdz mūža galam. Tagad viņš grib no īpašuma atteikties, atdāvinot man atpakaļ, jo nevarot par to un mani rūpēties. Viņš tagad dzīvo ...
Diemžēl, iepriekšējie komentētāji izskatās iestrēguši copy/paste par dāvināšanu. Te ir atteikšanās no dāvinājuma, pilnīgi cits process.

Maz informācijas. Tai skaitā par to, kāpēc grib atteikties (bomžo pa ārzemēm un nav naudas?). LV nekustamā īpašnieki tomēr ir ļoti minimāli apgrūtināti, pie tam dzīvoklī kāds dzīvo visu laiku un attiecīgi uztur kādā nebūt stāvoklī.

(c)"Ja abi līdzēji ir ar mieru, tad uzdāvināto īpašumu "atdot atpakaļ" dāvinātājam var, noslēdzot atcēlējlīgumu. Lai to izdarītu abiem – dāvinātājam un apdāvinātajam jāvēršas pie zvērināta notāra. Notārs sastādīs līgumu, kā arī lūgumu zemesgrāmatu nodaļai."
Lai neviens nevarētu apstrīdēt iesaku noslēgt pirkuma līgumu norādot kadastrālo vērtību kā pirkuma maksu. Valsts nodeva dāvinājumā un pirkumā nemainās ja tas ir starp radiniekiem. Valsts nodeva 0.5% no kadastrālās vērtības .papildus jārēķinās ar noformēšanas izmaksām. Var arī iztikt ar dāvinājuma līgumu. Ja pastāv bažas, ka kāds var apstrīdēt dāvinājumu - norādiet, ka dāvinājums ir atlīdzinājuma izteiksmē. jons: vienkāršāk ir atdāvināt atpakaļ un samaksāt 0.5% no kadastrālās vērtības nekā atsaukt dāvinājumu. Īpaši, ja pagājuši 8 gadi. Atsaukt ir vērts ir tikai tad, ja vēl nav pagājuši 4 gadi un nāksies maksāt pilnus nodokļus.
Par pārējo: acīm redzot neesi informēt par "futbolu" starp radiniekiem ar nekustamajiem īpašumiem pēc izmaiņām likumdošanā. Ja dāvinājuma "laimīgajam ieguvējam" jau ir kāds īpašums šāds dāvinājums rada tikai problēmas. Reāli rīkoties viņš ar to nevar un visticamāk nevarēs vēl gadus 10.. 20. Toties mēģinot ko darīt ar savu faktisko īpašumu ir spiest maksāt pilnus nodokļus, jo formāli viņam ir vairāki īpašumi. Un tad nu sākas meklējumi, kam "nogrūst" to visu un atgūt rīcības brīvību.
NĪ virtuve man tiešām nav īpaši zināma, parasti jāpalīdz izstrēbt kādu problēmu klientam praktiskākos jautājumos.

Dāvinājums tomēr pēc būtības ir tāds nedaprocess kaut kā iegūšanai. Gan dāvinātājs var atsaukt, ja ziemsvētku rītā šo nepasveicināji, gan visādi neatraidāmie mantinieki var jaukt gaisu līdz nemaņai. Tas par "atpakaļdāvināšanu", ne dāvināšanas atcelšanu. Nodokļi gan it kā starp tik tuviem radiniekiem var būt arī ar nulles likmi.
··· Dāvinājums: Vai iespējams atdāvināt ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Dāvinājums meitai no mātes. Ir trīs meitas. (15)
Dāvinājumā saņēmu dzīvokli. Viss oficiāli nokārtots. Kas notiek ar to dāvanas daļu, kas it kā pienākas māsām (laikam domājamā daļa). Vai viņām ir jāpiesakās uz savu daļu, cik ilgā laikā un kā es to uzzināšu, ka ...
ja manto, tad vienādās daļās visi trīs bērni. ja pirms tam ir uztaisīts dāvinājums, tad pārējie dāvinājuma līgumu var apstrīdēt tiesā. ja māsas neapstrīd dāvinājumu, tad nekas nav jādara. zemesgrāmatai un pārējiem dokumentiem jau gan jābūt kārtībā. ja tas būtu bijis mantošanas līgums vai uztura līgums, tad celt prasību un apstrīdēt līgumu ir gandrīz neiespējami. pārējais ir sirdsapziņas jautājums - ja dzīvoklis ir vienīgā manta, kas mātei piederējusi, pārējais ir inventārs, tad vari būt laba un izmaksāt daļu no dzīvokļa vērtības māsām naudā. ja nemaldod 6.mēneši,es nepieteicos uz fatera mantojumu,vnk lai aizrijās un izvelmjās,neviens no manējiem nepieteicās,palika audžudēlam,kaut varējām visi pieteikties,situācija bija vnk pretīga:((( tāda nu ir LV likumdošana - vari visu dzīvi uzvesties ka pilnīgs(-a) maita - viss tāpat pienākas - vienlīdzības princips. Dāvinājums, ne mantojums? Un kā tad māte to dāvinājumu noformēja, uz visām meitām vai vienu? Īsti nesaprotu, kā var māte dāvināt visām meitām, ka tās pat nezin, ka viņām ko dāvina? Saprotu, ka esmu aita šajā jomā, bet tik tiešām izbrīna - pirmo reizi par tādu nezināmo dāvinājumu dzirdu. Mantojums, tā jau cita štelle. deisa: tu nevari dāvināt tikai vienam bērnam apdalot citus.. tād ir likums. ··· Dāvinājums: Dāvinājums meitai no mātes. ... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Dzīvnieka dāvināšana (10)
Pavisam nopietns juridiskas dabas jautājums-vai ir iespējams ar dāvinājuma līgumu uzdāvināt citai personai produktīvo mājdzīvnieku?Varbūt te visu citu starpā gadās arī kāds notārs,kurš var sniegt atbildi.
uzdāvinātvar pat savu nieri pēc nāves ( vararī dzīvam esmot ), vajag tikai pareizi noformēt dāvinājumu :) ..... produktīvie mājdzīvnieki ? Vai tas ir domāts suns, kaķis, papagailis u.tt.,
govs, cūka, zirgs u.t.t. klasificējas zem vārda - lauksaimniecības dzīvnieki. Bet viennozīmīgi var dāvināt visu, ko tik sirds vēlas.
atsavinaat (t.sk. arii daavinaat) var jebkuras atsaavinaamas lietas, kas nav iznjemtas no civiltiesiskaas aprites. un tas tavs produktiivais majdziivnieks taads nav. liidz ar to atbilde ir - ir iespeejams. :)) Jāatrunā, ko ar dzīvnieka produkciju (kucēni, piens, gaļa, olas vai kas cits...): kam, cik un kā... :) Hm, tas gan būtu interesants profesionāls darbiņš! Pareizi jau tauta minēja, ka dāvināt var viss kaut ko, nu, protams, tikai sev piederīgas lietas! Ir jau vēl nianses, vai tas būs atlīdzības vai bezatlīdzības nozīmē, bet jebkurā gadījumā Tev jāgriežās pie jurista, lai sastāda pareizi līgumu! ··· Dāvinājums: Dzīvnieka dāvināšana lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu