Dzīvokļa īre

Dzīvokļa īre - jautājumi un diskusijas

Īres tiesības uz 99 gadiem (13)
Īres tiesības uz 99 gadiem dzīvoklim-kur?kā meklēt?
neizdevīgi.. Turklāt man šķiet, ka tāds termins kā īres tiesības vispār no likuma ir dzēsts!? īres tiesības ir murgs. Nevajag tās pirkt,jo : 1.tu samaksā tikai par to, ka tev izīrē dzīvokli;
2. īres maksu izīrētājs var palelināt jebkurā gadījumā;
3. ja tev ir parāds par dzīvokli, tevi izliek no dzīvokļa neatmaksājot neko;
4. Vienīgais labums - ja tev šis dzīvoklis apnīk, vari pārdot savas īres tiesības kādam citam, lai gan parasti tas notiek tikai ar iz``irētāja piekrišanu un tur atkal ir savas "zamaročkas".
Kopsavilku ms: īrniekam tas nav izdevīgi. Izīrētājam izdevīgi, jo papildus īres maksai viņš saņem uzreiz lielāku naudu. Prakstiski tu nopērc atļauju īrēt no saimnieka dzīvokli.
Pilnīgs un galīgs fufelis. Vienīgais ieguvējs ir izīrētājs, jo viņam nav lielu problēmu tādu gaisa pircēju elementāri izlidināt ārā, kad vien sagribas. Jo ... neviens normāls cilvēks nekad nelasa līgumus, īpaši jau tos tekstus, kas maziem burtiņiem. Un tā pašu elementārāko kosmētisko remontu attiecīgajā dzīvoklī, ja tas viss nav attiecīgi dokumentēts ar saskaņojumiem par katru kustību ar izīrētāju, to var uzskatīt par izīrētāja mantas bojāšanu, attiecīgi iemeslu īres līguma laušanai un vēl "zaudējumu" piedziņai. Gana riskanti! Zinu vienu ģimeni,kas to lietu nokārtoja un...iztaisīja remontu,ielika līdzekļus,bet saimnieks maju pārdeva un viss izkūpeja....saņēm 4 t eiro kompensāciju un attā! ieguldīja,daudz lielākas summas...neiesaku tādus līgumus,nav arī likumiski. ··· Dzīvokļa īre: Īres tiesības uz 99 gadiem lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
labāk īrēt vai izīrēt? (9)
kā būtu pieņemamāk - izīrēt istabu savā dzīvoklī vai izīrēt visu dzīvokli un pašam īrēt istabu citur?
Savās mājās būsi noteicēja/s,citā nē./Tikai jāskatās,ko ielaid.Un īrnieki var tā sairst,ka pēc tam remontos ieguldīsi daudz vairāk.Tad vēl pārvākšanās uz īrēto istabu,visu mantu līdzi nepaņemsi. Nez, pa manam , savs ir savs. Nevienam nav atskaites jādod, jāpiecieš svešinieks. Jau sākot ar to, ka īrētā istabā vai tad, ja kādm izīrēsi ko, nevarēsi brīvi justies. Tad vēl kāda tagad tiem cilvēkiem pienākuma apziņa pret svešu īpašumu...
UN tie rīti, kad vari pilnīgi kaila aiziet uz virtuvi uzvārīt kafiju un līst atpakaļ gultā.:D
Atkarīgs, cik valdonīga esi. Ja gribēsi, ka īrnieks ievēro stingrus noteikumus, tad var sanākt aplauzties. Ja viegli sadzīvo ar dažādiem ļaudīm, tad pašai būs ērtāk palikt savās mājās un istabu izīrēt. Svešā īpašumā īrējot, nejutīsies kā saimniece. Nezinu, cik Tev tas svarīgi. Ja pašai būtu jāapsver tādi varianti, ka esošā platība par plašu vienai, laikam esošo pārdotu, nopirktu mazāku un vēl atliktu kāda summiņa pāri. Ja izīrēsi,tad rēķinies ar to,ka pēc tam būs gan remonts jātaisa,gam mēbeles jāiegādājās jaunas,jo īrinieki netaupa neko.Redzēju,kā izskatās dzīvoklis pēc 2.5 gadiem izīrēts,palika viss gan mēbeles,gan elektroiekārtas,vnk pabriesmīgs skats,saimniece ieejot savā dzīvoklī,sāka raudāt..
Visu vnk nācās izmest,taisīt remontu un t.t
ieteikums izīrē,bet līgumu sadādi noteikti.a pati atrodi bagātu veci ar mājokli:))
Deisas padoms šķiet labs:) ··· Dzīvokļa īre: labāk īrēt vai izīrēt? lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Dzīvokļa īre Rīgā (22)
Kādos rajonos Rīgā ir visizdevīgāk īrēt dzīvokli? Vai arī varbūt kāds var kaut ko ieteikt? :)
torpedushka,dazhi medz maciities Riiga, un daudzas augstskolas nav koju.tada sajuta,ka piplz tikai par savu dziivi zin un malj.
SS-a var saliidzinat gan cenas,gan vietas,piedavajumi papilnam.un tagad nav studentu sezona,ka septembra sakuma,tatad var kauleties.
Mani varētu šaut nost - es Rīgā nedzīvotu! Lai brauktu stundu ar 2 trolejbusiem uz darbu un vakarā stundu atpakaļ? Kas diez tur ir labāks vai vairāk nekā Liepājā? Opera? Bieži te kāds iet uz operu?? :D Jādzīvo iespējami tuvu tai vietai, kur darbs vai mācības - vismaz tajā pašā krastā jāmēģina, lai viena liela daļa dzīves nav jāpavada sabiedriskajā transportā. Jāatceras, ka tas ceļš būs jāmēro katru dienu. paanalize info neta-,par irejama platibam-,...(tirgus diezgan mainigs, uz pavasari minimali cenas kritas,rudens sakuma celas)
griezies pie brokeriem-,vini tev izstastis ,kads rajons cik maksa
tad pats izej uz so rajonu,un ire!
ir kopmisu dziv.platibas pie skolam,iestadem
sad tad cenas cienigas
Ko nozīmē izdevīgi-lēti ja,tad centrs,purvciems,pļavnieki nebūs lēti.
Jāskatās Bolderaja,Iļguciems,Sarkandaugva,Pardaugava un citi nostūri.
Skatoties uz cik ilgu laiku velies īrēt,ja uz ilgāku,tad var ar apsaimniekotāju jaunuzceltajās ēkās slēgt vnk īres līgumu i diezgan tuvu centram,pa nevis augstām naudām noīret,ārī vecajās mājās var ar sainieku slēgt līgumu sev izdevīgu,tikai vajag rakt.
··· Dzīvokļa īre: Dzīvokļa īre Rīgā lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Remonts kā īres maksa (9)
Man ir remontējams dzīvoklis. Īrnieks grib taisīt gruntīgu remontu un tas Man būs īres maksas vietā (par cipariem vienosimies).Vai es varu iekasēt īres maksu uzreiz par 5 gadiem?
Ja abas puses uztaisa par šo faktu rakstisku vienošanos ,tad kāpēc gan ne? (Tu esi dzīvoklim īpašniece???) un man stāv,ka Tu vari visu ko sarunāt ar savu īrnieku.Tikai jābūt reālai tāmei un ja viņš grib aiziet(vai Tu gribēsi)ātrāk prom,tad būtu viņam šie izdevumi jāatmaksā. Visu ar līgumu dariet, lai būtu skaidrs, ka beigās ne viņam, ne tev nav jāpārmaksā. Gruntīgs izklausās ar variantiem.:) var, ja jus abi tam piekritat un to velaties.

uz priekshu nevar pieprasit vairak, ka par 6. men., bet ja vish pats to velas, tad vienoties varat par jebkadu terminju. vienkashi nofomejat to visu atieciga liguma veida.
tas tapat ka ar "ires griestiem" - pec savstarpejas vienoshanas ires maksa var but jebkada.
cik zinu piemāram rimī parasti apmaksā 10 gadus jo pašiem nepieder neviema no telpām kor šie atrodas ja nu vienīgais noliktava deglavas ielā un tad šaubos ··· Dzīvokļa īre: Remonts kā īres maksa lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Nevaru iedzīvoties īrētajā dzīvoklī. (28)
Daudziem noteikti liksies stulbi, bet man tā ir šausmīga problēma. Trešo mēnesi īrēju dzīvokli, bet nekādi nevaru iedzīvoties. Nezinu, kas pie vainas. Guļu it kā labi, vieta klusa, kaimiņi mierīgi, nav dārgi, darbs pa ...
Izkvēpini ar kadiķiem visus kaktus. Varbūt pirms Tevis tur kāds cilvēks ir nomiris. Biezāk padedzini sveces, tās sadedzina negatīvo enerģiju. Īrētā nekad nevarēsi iedzīvoties.
Iedzīvoties var tikai savējā - un arī vēlams, lai uz kakla nekarājās 40gadīgs hipotekārais kredīts :)
no baznīcas svecīti atnes, padedzini. noire citu,kur jutisies labak
#
Ar nebuutnes niku jau viņa steidzami meklē citu.
Kas gan slikts var notikt? Esmu īrējusi pa lēto, māju sajūta nekāda, neilgam laikam der. Domā matemātiski. Lielāku mērķu labā nauda ir jātaupa. ··· Dzīvokļa īre: Nevaru iedzīvoties īrētajā ... lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Mazāks un savs, vai liekāks, ērtāks, bet īrēts? (35)
Īrēju foršu, plašu dzīvokli. Tad radās iespēja ļoti lēti caur pazīšanos nopirkt pašai savu dzīvokli, pat bez kredīta, saliekot kopā savus ietaupījumus un atlikušo aizņemoties no draugiem/radiem. Kad atdošu parādus, ...
Tev tagad ir savs dzīvoklis, kura pēc neesi iebāzusi galvu mūža parādos. Pie tam, izskatās, ka, ja vēlēsies, varēsi to arī viegli pārdot un izdevīgi...
Tā ka, ir sajūta, ka sliktākais, kas tev ir - tie ir visai nenovīdīgi draugi un radi...
JA pašai ir ok sajūtas, tad pārējie var iet pāris dzīvokļus tālāk.... Padomdevēji vienmēr gudri, ja pašiem nekas nav jadara:) Tagad Tu redzēsi, cik bieži draugi iebrauks pie Tevis, kad dzīvoklis nav pa ceļam uz Vecrīgu....paliks tikai patiesie draugi. Uz šo jautājumu Tu pati jau esi atbildējusi. Bet tiem kuri stāsta ka izdarīji nepareizi vari atbildēt vienu - pati mainīt vairs neko nevari, bet viņiem ir visas iespējas izlabot Tavu "kļūdu" un pašiem noīrēt to plašo dzīvokli. Savs ir savs!Vēl labāk ja būtu māja.Ļoti pareiza izvēle-malacis! ··· Dzīvokļa īre: Mazāks un savs, vai liekāks, ... lasīt visu diskusiju (35 atbildes) –»
Grūti atrast Anglijā dzīvokli. Ir kādas viltības? (19)
Viens radinieks ir devies uz Angliju, vienu no slavenajām universitāšu pilsētām un viņam neizdodas atrast dzīvokli īrei. Gatavss maksāt līdz 1200 mārciņām mēnesī, prasības pret platību utt. minimālas, lai tikai ...
1200 £??? Saka jau ka pie mums cenas esot kosmiskas. Interesanti, cik maksā 1-istabas dzīvokļa īre Rīgā. Joka pēc varētu salīdzināt. ... tieši tā---draugos ir domu biedru grupas!!!! Atkarībā ,kurā pilsētā ir,lai sameklē attiecīgo . ]
vienam cilvēkam ,latviešu mājā ,istaba izmaksās 69-70 paundi mēnesī.
Ja Londona,tad jebkurā supermārketā ir bezmaksas krievu avīzes,kur var atrast gan istabu gan dzīvokli,gan gultas vietu.
Ar latviesiem un vispar, austrumeiropiesiem, ka sugu, viena maja dzivot silti neiesaku...ja nu vienigi nav kada nosliece uz mazohismu, jo lielakus stukacus un saimnieku dibenu laizitajus dzive nav nacies sastapt. Vislabak ar angliem, bet tad ari jabut "anglu" darbam un pieradamiem ienakumiem un valodai.
Bez uzskaititajam lapam var izmantot rightmove.co.uk
Es biju Kembridzaa...tur tieshaam taa ir probleema un cenas kosmiskas. http://www.spareroom.co.uk/ Privātie te reklamē gan istabas, gan nelielus dzīvokļus. Lai veicas! ··· Dzīvokļa īre: Grūti atrast Anglijā ... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Cik maksāt par dzīvokli? (28)
Cik % no algas, Jūsuprāt, ir prātīgi atdot par dzīvokļa īri un apmaksu? Es atdodu pusi un jūtu, ka tas ir par daudz, bet vasarā būs vieglāk.
10% es domāju, ka tev to nevajag.. atpirkt kādam dzīvokli viņa vietā ! Tas jau atkarīgs arī no algas...un kāds dzīvoklis un kādas exstras ir dzīvoklī. Par komfortu jāmaksā tas tiesa.....Katram no mums ir savs priekšstats par labu, ērtu dzīvokli.....citam tas var būt padomju laika, citam mūsdienu extras... Oho! 10%! Tad nu gan jābūt lielai algai, jo neticu, ka tāds Laskovijs dzīvo zaru būdiņā vai kocenē bez ērtībām! ··· Dzīvokļa īre: Cik maksāt par dzīvokli? lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Saimnieks mums izīrētajam dzīvoklim prasa maksāt uz priekšu īres maksu (12)
Mēs esam samaksājuši par pirmo un pēdējo mēnesi, kad ievācāmies un sanāk, ka mums par to pirmo mēnesi nevajadzētu maksāt, ja jau samaksājām, kad ievācāmies, bet saimnieks saka, ka jāmaksā uz priekšu īre!
Janvārī ienākot, samaksā par janvāri un pēdējo mēnesi (vai drošības naudu vai sauc kā gribi). Februārī maksā par februāri un janvārī patērētajiem komunālajiem. Martā par martu un komunālos par februāri. Normāla prakse. Kā Tu gribēji, maksāt maijā par aprīli?
Labi vēl ka neprasa garantijas summas 3 īres maksu apmērā, kā tas ir pasaulē. Mūsu īrnieki mēdz aiziet nesamaksājot par komunālajiem, elektrību, sabojāt ko dzīvoklī, paķert ko līdzi.
Pārlasi līguma nosacījumus un ja tev taisnība iebaksti saimniekam ar pirkstu papīrā bet ja viņam tad maksā un klusē. Parasti ,tā ar ir. Samaksā par pirmo +pēdējo. Ja prasa vairāk-tad tā jau ir Garantijas nauda,kuru viņam būs Jāatdod Jums,kad dosities projām. Nianse:Garantijas naudai,jābūt aprunātai raxtiski Līgumā ( tā paredz,ja esiet ko sabojājuši ,vai nolietojuši-tad izrēķinās ārā ,un atdodas starpība) !

Ja Līgumā NAV tā Garantijas maksa-tad ja samaksāsiet ,FIG kodabūsiet atpakaļ....,pat variet sagaidīt,ka palūgs IZVĀKTIES uzreiz! Un nākamos "naudas devējus" copēs....
Nu beidz, Roni. Lai cilvēks, kuram ir īpašumi, ietu ar kaut kādu copēšanu nodarboties. Tā darās tikai dažās puslegālās māklerfirmas, kuras it kā prasa naudu par neesošiem izīrējamiem superlētiem dzīvokļiem. ··· Dzīvokļa īre: Saimnieks mums izīrētajam ... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Pārvākties vai nepārvākties? (33)
Šobrīd īrēju lētu (65+komunālie) un attiecīgi nabadzīgi iekārtotu divistabu dzīvokli ne pārāk labā vietā. Saimniece ir Ulmaņlaika kundzīte, kas ir kategoriski pret jebkādiem remontiem. Tagad ir iespēja pārvākties uz ...
necelsies dzīves limenis tikai no tā, ja dzīvosi labā dzīviklī un atdosi par to visu savu pēdējo. Arī draugus aizbaidīsi ar to... Dzīvē jābūt augstākam mērķim, materiālie labumi pēctam. Jebkurš to sajutīs, ka gribi tikai padižoties../. Kam tev 2-istabu? Var atrast 1-istabas labu dzīvokli par saprātīgu cenu. Kamēr neesi izvācies, sameklē lētāku, bet labāku dzīvokli. un kam tu gribi to naudu taupiit?? aizkapa dziivei??
vide kuraa dziivo ietekmee tavu labsajuutu, garastaavokli, var buut pat raksturu...
ja ir uz kaa ietaupiit, tad taupi un dziivo forshaa videe!
Vide loooti ietekmee pashsajutu, garastavokli, etc. - ja, liidzekli atljauj, izvelies labaku un patikamaku dzivevietu! 4x65=260+komunālie!!!! par tādu naudu jau mēbelētu privātmāju Rīgā var izīrēt! Tev naudu nav kur likt? Nepārvākties.

Pieņemu, ka tavs darbs nesaistas ar ikdienas lēmumu pieņemšanu...
··· Dzīvokļa īre: Pārvākties vai nepārvākties? lasīt visu diskusiju (33 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu