Dzīvžogs

Dzīvžogs - jautājumi un diskusijas

agraa pavasarii,kamer nebija lapu-pilnigi drossi to vareja... Tadag,kad lapotne saaugusi,un vel tik sauss,var aizniikt-neataugt. bet,ja laistisi-vari megginat! Tagad neriskētu aiztikt, pat ar liešanu ne. Apgrieztu vēlā rudenī, kad lapas jau nost. Un tad skatītos pavasarī, kas notiek. Naakoshgad martaa. ··· Dzīvžogs: Kā atjaunot vecu alpu jāņogu... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Dzīvžogs (13)
Vēlos stādīt dzīvžogu, bet lai nav dikti dārgs (kā tūjas)un izaugtu ātri, vismaz 1,70cm augsts un būtu biezs. Ko man ieteiktu Jūs? Varbūt kādam ir Alpu jāņoga? Kāda ar to pieredze?
Skaists un praktisks dzīvžogs ir no vilkābelēm. Vilkābeļu stādi nav arī dārgi un ļoti dzeloņaini. Kad žogs paaudzies netiek cauri arī dzīvnieki (klaiņojoši kaķi, suņi, lapsas utt.) Nātres. Lēti, ērti, biezi, neviens netuvosies. Bet ja nopietni - lētie un ātraudzīgie varianti (aličas) varētu nebūt labi. Ir bijušas vēl arī liepas, dzeltenās karganas, eglītes, tagad ir tūjas. Vislabāk, kaut arī aug lēni. Egles (domāju arī citi skuju koki) mājas tuvumā nav labi, tie noņem slikto enerģiju, bet tad turpina ņemt un vajadzīgo arī noņem.
Varbūt vilkābeles, dzelkšņi sargā un ziedi priecē.
Smilkšērkški tāds žogs ,kad neviens neizlīdīs cauri. Man ir Alpu jāņoga (jeb - alpīnā vērene, ar šo nosaukumu viņas parasti tirgo). Aug ātri, neprasa lielu kopšanu, viegli apcirpt - nevajag Lāčplēša spēku.:) Bet - nu neko estētiskas jau arī nav, ja nu vienīgi agri pavasarī, jo ļoti ātri raisās lapiņas, kad viss cits vēl pelēks. Un nezinu, vai gluži 1,7 m sasniegs, man ir cirpta zemāka, tāpēc nemāku teikt, tomēr šķiet, ka tās ir augumā zemākas. ··· Dzīvžogs: Dzīvžogs lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Dzīvžogs vai parastais - kas lētāks un labāks? (9)
Mājaslapās diemžēl neviens nenorāda cenas, tapēc nesaprotu vispār cik izmaksā uzlikt žogu ar auto vartiņiem?
Ķīniešu parastais lētais žogs un tūjas. Nekādu problēmu, Vārtus var arī ar rokām atvērt un aizvērt. Pastāv tādi skaitāmie kauliņi un mērlenta, bet ja ar uzstādīšanu, tad nedaudz sarežģītāk. Automātisko vārtu sistēma vien maksā ap 500 tubriku un pastāv dažādi vārti. Es liktu betona stabus ar metināto, cinkoto, cieto sētas laidumu un aiz tā visa ielabotu zemi, iestādītu līdz 3 m augstu dzīvžogu, lai neviena oho dīva neblenž. Problēma tā ka daļa no mūžzaļajiem apstādījumiem ir vāji ziemcietīgi un mēdz saulē apdegt un no izvēles praktiski paliek tikai dažādas tūju sugas. Esmu šo jautājumu pētījis, cipreses un pacipreses izsalst, kadiķiem agrā rūsa metas, vēl, pareizi griežot un kopjot var veidot no parastām, pļavā ieaugušām eglītēm, izskatās pat ļoti labi. Vēlams vienas sugas. Tuvu dārzam, skujeņus nestāda, laista arī rudenī, bet 6m augsta mūra sēta varētu šo to risināt, to es kā nedārznieks... Atkarībā kāds žogs. Ja vajag pamatīgu ar betona stabiem un automātiskajiem vārtiem, tad tas ir dārgi, bet ja vajag tikai norobežot, tad var Depo nopirkt metāla žogu stabus un metāla sietu atsevišķi, tāds žodziņš nav tik dārgs, bet uz tāda auto vārtus neuzliksi. Ja ņem firmu, tad 6k ir summa par kuru dabūsi visai prastu žogu no depo ar lētākajiem auto vārtiem un no fasādes puses varbūt koka žogu ar betona stabiem.

Ja dara, kā normāli cilvēki, tad lētākais žogs (30€, 25metri), lētākās caurules (5-10€) un stieple (10€ rullis), cements (3€ maisā) izmaksas pāris simti. Vārtus uzmetināt no caurulēm.
vispirms piennem leemumu-leetu? smuku? eertu? Dziivzzogs prasiis vairaakus gadus,un regulaaru kopssanu... Seeta-leeta-puustossa,vai daarga-stabila... nu kurss te var paliidzeet-neko nezinot?! ··· Dzīvžogs: Dzīvžogs vai parastais - kas... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu