Eiropas Savienība

Eiropas Savienība - jautājumi un diskusijas

Kas ir Lisabonas līgums? (8)
Vai kāds gudrītis nevarētu paskaidrot man, blondīnei, kas ir Lisabonas līgums? Uztiepjas te visādi, ka vajagot parakstīties "pret", bet nemēdzu to darīt tāpēc, ka kādam šķiet, ka tā vajag. Bet "razobratsja"...ne laika, ne ...
Pavisam vienkārši: ES ir beigusi paplašināties, sasniegusi savu sapņu galējo robežu.
Tagad tā grib nostiprināt iekarojumus un dara to, kā pareizi teca Just, caur centralizāciju. LLisabonas līgums ir PSRS dziesma jaunāš skaņās. Domas un metodes tās pašas - par ietverot izstāšanos kā neizpildāmo misiju.
Eiropas Savienības (ES) darbību un Latvijas dalību tajā nosaka pamatlīgumi, par ko vienojas visas ES dalībvalstis. Lisabonas līgums sniedz skaidru atbildi uz jautājumu, ko un kā ES un tās dalībvalstis dara, un nosaka virkni elementu, kas salīdzinot ar pašreizējiem ES pamatlīgumiem mainīs šodienas ES.
/google rullē/
A kurš tev prasīs, nohero? Eirobirokrātiem nenāk ne prātā to prasīt dalībvalstu tautām apstiprināšanai. Eku Īrijā notika referendums un neapzinīgie europeāņi īri, to noraidīja. Čehs Vāclavs Klauss arī ilgi atteicās to parakstīt...

http://en.wikipedia.org/wiki/Treaty_of_Lisbon

Varbūt angliski nefuričī, te arī krieviski>

http://ru.wikipedia.org/wiki/Лиссk
2;бонский_д
086;говор

Wikipēdija rullē...
Tas ir atjaunots līgums par Eiropas Savienības darbību, kas došot daudz lielākas pilnvaras ES. Reku, te to var lasīt http://eur-lex.europa.eu/JOHtml.do?uri=OJ:C:2008:115:SOM:lv:HT
ML
Parakstisies?! Pēc tam nebriinies ··· Eiropas Savienība: Kas ir Lisabonas līgums? lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Neieteiktu! Ja gribi lielu summu - nedabuusi. Ja gribi mazu(liidz kaadi 100k) - to pats var uzrakstiit, ja nevari - nedabuusi! SIA "Europrojects" cimper, neturi sveci zem pūra!

tas interesē daudzus!!!!!!
Eiropas naudas apguve ar projekta noformēšanu tikai sākas, nevis beidzas. Lai atgūtu šo naudu, ir jāievēro daudzas procedūras, pašiem jānoforme tehniskie noteikumi, jārīko tenderi (obligāti) , termiņi, jāmaksā nodokļi galu galā... Speciālisti, kas to apguvuši novadīt, neveic šos pasākumus (kas nav vienreizēji) par 500 eiro.. Speciālisti sakārto lietas ar valsts institūcijām, bet, darbības savā uzņēmumā jāvada pašam, vai atkal kadam jāmaksā. +100 Zeltiite

Vispār jau jautātājam būtu noderīgi vispirms iepazīties ar www.esfondi.lv - tur ir daaaaudz info, kas būtu jāņem vērā, pirms tiešām nolemj ķerties vērsim pie ragiem ;)
··· Eiropas Savienība: Iesakiet firmas, kas raksta ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Vai kādam ir pieredze ES fondu apguvē ? (12)
Ir nepieciešami līdzekļi produkta ražošanai, ko Latvijā, uz šo brīdi, importē. Mērķauditorija ir aptuveni 70% Latvijas iedzīvotāju. Tātad, vai kādam ir pieredze ES fondu apguvē, jo esmu dzirdējusi gan plusus, gan mīnusus, ...
jautā prezidentam.....tam ir liela pieredze tūrisma objektu būvniecībā..... Ja neesi siles klikjei pietuvinátais- eiropas naudu neredzét, atradis jebkádu iemeslu lai atteiktu, a projektu rakstìtájinji tik raksta savu drazu un cérpj aitas. Projektu rakstītāji (projektu vadītāji) ar to naudu pelna Ar ES naudas apguvi vienā privātfirmā (liels ražošanas uzņēmums) nodarbojos vairākus gadus. Varbūt kaut kā varu palīdzēt. Tas, ko Tu mini šobrīd par argumentiem, var nebūt argumenti ES fondu projektiem. Iesaku ieiet LIAA mājas lapā un apskatīties, kādas uzņēmējdarbības atbalsta programmas iepriekš bijušas finansētas, kādas prasības (!) izvirzītas pretendentiem. Tikai tad, ja Tava ideja un uzņēmums kvalificēsies pēc izvirzītajiem kritērijiem, ir vērts mēģināt rakstīt un iesniegt projektu. Tāpat LIAA mājas lapā var redzēt, kad plānots izsludināt projektu pieteikumus.
Vispār jau šobrīd viens ES fondu plānošanas posms ir beidzies un otrs - svaigi sācies, kas nozīmē, ka tieši šobrīd projektu konkursu var vēl nebūt. Taču, tāpēc ir svarīgi vismaz paskatīties prasības iepriekšējiem, lai zini, uz ko morāli gatavoties. Gatavošanās dažreiz paņem ne vienu gadu vien.
··· Eiropas Savienība: Vai kādam ir pieredze ES fondu ... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
ES nacionalie atbalsta maksajumi (11)
,,Par līgumā iznomāto zemes gabalu Eiropas Savienības un nacionālos lauksaimniecības atbalsta maksājumus formē un saņem NOMNIEKS.´´ šāds punkts iekļauts līgumā.... kādi ir vēl varianti? Nevar taču būt, ...
Ir bijis variants, kad to saņēma iznomātājs. Bet tas, domāju, reti. Nezinu, kur tev tās zemes, bet zemes iznomāšana lauksaimniecībai nav bizness, tik tiec vaļā no nodokļu maksāšanas un zeme neaizaug. Un pirms tam - saņēmi tos maksājumus? Zinu - radinieks pirms kāda laika iznomāja zemi zemniekam - fiksēta maksa, bet Eiropas naudu saņēma radinieks. Rakstīja un kārtoja visu nepieciešamo dokumentāciju. Tagd oficiāli iznomā agrofirmai - visi maksājumi tiek nomniekam pēc līguma. Jā, tā tas ir - visus maksājumus saņem īpašnieks, ja vien tas līgumā nav īpaši atrunāts, tādēļ ar tāds punkts. Iznomātājs ar nomnieku var vienoties, kurš no abiem saņems ES maksājumus. Parasti šos maksājumus saņem nomnieks, jo uztur zemi labā lauksaimnieciskā kārtībā - zeme tiek apstrādāta, nevis aizaudzēta ar nezālēm. Līgumā iekļautais punkts ir loģisks. "kadus vel maksajumsu sanem ipasnieks?" - tas atkarīgs no tā, kas tieši tas par īpašumu... tie var būt maksājumi, sakarā ar to ka zeme atrodas dabas liegumu teritorijā, vēl daudz kas cits. Visu te neuzskaitīt. Bet ir kopējs princips - visas tiesības un pienākumi attiecas uz īpašnieku - īrniekam saistošs ir tikai tas, kas minēts līgumā. ··· Eiropas Savienība: ES nacionalie atbalsta maksajumi lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Jaunais ES piespiedu solidaritātes likums? (31)
Varbūt jaunā piespiedu solidaritātes likuma vietā vajadzētu pieņemt jauno nelegālo migrantu piespiedu deportācijas likumu, lai pārtrauktu ES iznīcināšanas politiku?
ņem vērā to mantru, ka "latvija nav interesanta migrantiem, te dzīves līmenis nav iekārojams. un mums nav ko baidīties. nevajag histēriju."

bet lieta ir tāda, ka nekāds ES ar saviem likumiem vairs nepiespiedīs poliju, čehiju, slovākiju, ungāriju piedalīties šajā pašnāvības festivālā. polijas ministre skaidri pateica, ka pat jau iepriekš noslēgtās, ES uzspiestās polijai saistības polija nepildīs.

tāpat ungārija paziņoja, ka pati izlems ar ko tās tautai dzīvot un ko uzņemt. kanclere merkele un junkerss to neizlems.
edding. labā ziņa ir tā, ka latvija nav svarīga. paradoksāli, bet pat ja mūs vadītu vēl lielāki bezmugurkaulnieki, tas nemainītu lietu iznākumu. bet tik traki pagaidām nav, jo nacionālā apvienība šajā jautājumā būs pietiekami stingra, bet pārējos no koalīcijas attālināti uzmundrija višehradas valstu grupas līdz šim ļoti stingrā nostāja. tāpēc, latvijas valdība nejūtas viena un reku pabriks cik dromīgi pār lūpu dveš, aš patīkami.
latvija ir province. vai pie valdības ir jānītis, mārīte vai spārīte, lielajā notikumu ainā tam nav nozīmes.
visbīstamākais ir tas, ka var uzsprāgt vācija. merkele ar cukermanu jau vienojās, ka feisbūks tiks pakļauts līdz šim visstiprākai cenzēšanai, tieši vācu segmentā.
tā vietā, lai vācijas valdība uz ceļiem lūgtu piedošanu tautas priekša, merkele dara visu iespējamo, lai vāciešu pamatotās dusmam un bailem neļautu izpausties. tas rada slēgta tvaika katla efektu, kad cilvēki redz to, kas ar viņiem notiek, kas notiek pilsētās - mazās un lielās, bet viņiem ir aizliegts par to runāt citādi kā pozitīvi un optimistiski. un spriedze krājas. un krāsies. un ir divas lietas, no kurām baidīties. a. krievu revolūcija. b. vācu revolūcija. islāmisti ir cilvēces atkritumi. parazīti, kas paši eskistēt nespēj. tikai patērēt. es to neredzu ka draudu pašus par sevi.
kas man liekas bīstami, tas ir tas, kur tiek grūsta eiropa - pilsoņu konfliktā. jeb precīzāk sakot, pilsoņu-iebraucēju konfliktā.
un vai tad ir grūti saindēt eiropas lielpilsētu dzeramā ūdens sistēmas? saindēt vidi plašā mērogā ar radoaktīvām vai ķīmiskām vielām? tas ir biedējoši elementāri. tikko pēc parīzes teroraktiem, beļģijas iekšlietu ministrs atklāti paziņoja, ka beļģijai nav kontroles briseles migrantu priekšpilsētā. un veikt reidus un izmeklešanu bez armijas un specvienību atbalsta, policja nav spējīga. un kas būs tad, kad migranti tur izveidos barikādes un sāksies atklāts karš? un citās pilsētās, kuras ir pilnas ar "kultūras bagāti
Fargo, poli, ungāri un kas vel tur spēs pateikt nē, bet Latvija piekritis gan bēgļus uzņemt, gan naudu maksāt. pacels tik LV nodokļus, PVN, cenas un maksās . nu, labāk krievu paspārnē, nekā musulmaņu - mazākais ļaunums - princips, pēc kā mēs pēdējos 25 gadus te dzīvojam PSRS Latvija bija skaistā un čaklā meita,bet ES tikai nabaga sērdienīte. Ko liek,to dara bez īpaša prieka,bet pamātei atteikt,pasarg Dievs! ··· Eiropas Savienība: Jaunais ES piespiedu ... lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu