Elektroenerģija

Elektroenerģija - jautājumi un diskusijas

Elektribas skaitītājs rāda vairāk (16)
elektribas skaititājs rada daudz vairāk nekā iespējams patērēt...jo dzīvojam 2 , ir 6-8 lampiņas ,ledusskapis. tējkanna, veļas mašīna. cepeškrāsns..dators...tv skatamies tikai vakarā...veļu mazgajam 1x ned....bet uzrāda ...
Mēnesī ir 30 dienas, tātad 30*24=720 stundas.
Mēnesī jūs patērējat 300 kWstundas...Tas nozīmē, ka nepārtrauktā patērējamā jauda ir:

300/720=0,41 kW, jebšu 400 vati..., kas nav maz, bet pa lielam nav arī ļoti daudz. Iespējams, ka ir kāda "bojāta" elektroierīce...Piemēram ledusskapis slēdzas ieksā biežāk kā normāli vajadzētu, vai kas cits.

Bet nu labi... parēķināsim...Veļmašīna tērē...būsim pesimisti..1.5 kWh/ciklā...tātad 5x1.5=noapaļojam 8 kWh/mēnesī no veļmašīnas. Televizors tērē..nu atkal pesimistiski - nezinu, kas jums tur ir...60W...0,06*4 (Stundas/vakarā)*30= 7kWh/menesī televizors. Tējkanna...pieņemsim 2.5 kW...Vidēji vajag nu 3-5 minūtes (ņemsim 5), nu 1x no rīta, 2x vakarā - tātad 2.5*0,083 (5 min)*3*30=18 kWh tējkanna patērē (mēnesī).
Lampiņas...Nu labi - ņemsim kvēlspuldzes, ņemsim 100W, ņemsim, ka vidēji viņas visas deg 4 stundas/dienā - 0,1*8*4*30= 96 kWh. Kas vēl - dators (kuru droši vien aizmirstat izslēgt ?)...Nu cik ņemsim...nu lai iet 250W patēriņš stacionārajam..nu labi - 200. Atnākam no darba...18:30...ieslēdzam...ejam gulēt 22 - sanāk nu labi - 5 stundas... 0,2*5*30= 30 kWh. Ledusskapis vairāk pa 300 kWh/gadā netērē... 300/12= 25 kWh mēnesī. Plīts virsma ir elektriskā? Labi - cepeškrāsns...2x nedēļā kaut ko uzcept pa stundai...3.5*1*2*4=28 kWh cepenei. Gludeklis...2 kW...reizi nedēļā pa stundai...2*1*5=10 kWh. Nu tad vēl visādi sīkumi...
Skaitam kopā: 8+7+18+96+30+25+28+10=222 kWh + sīkumi...Tāds apmēram novērtējums. Rēķiniet paši...reāli vai nē...
Es par to nemaz nebutu izbrinits,dzivojam tacu Lv Nu izsleedziet VISU, kas ir uz elektriibas un paskatietie vai skaitiitaajs griezhas :-)

Cepeshkraasns pateeree daudz elektriibas, ja nu pilniibaa visu un daudz gatavojat uz taas...
Ar LV tam nav nekāda sakara. Uz katra no agregātiem ir savi W, tādēļ 300 savākšanās ātrums ļoti atkarīgs no to daudzuma.. drošvien vēl arī lādējat dažādus devaisus, fēnojat matus, gludiniet drēbes, tostējat grauzdiņus, tv+interneta modēms ar wifi, etc etc.. savācas.. + ja interesē samazināt rēķinus, tad neatstājiet iekārtas standby režīmā - visērtāk, pagarinātājs/sadalītājs ar slēdzi. A kur teorētiskas pamatojums kad uzrāda vairāk nekā tērējat? Tā vienkrši kautko izzīst no netīra pirksta un deklarēt ka skaitītājs apbižo ir nenopietni. Kā jau te minēts izrauj visus patērētājus no štepseļiem un pavēro vai šis vēl joprojām skaita. Ja nē, tad vaina ir jāmeklē pašos. Ja turpina griezties, ta ir jāmeklē instances. Standby režīms nederēs jo tāpat mazliet tērē ··· Elektroenerģija: Elektribas skaitītājs rāda ... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Elektrības skaititājs uzskaita daudz vairāk! (26)
Man menesī vidēji tiek patērēts līdz 300kw, bet šomēnes , gandrīz nogāzos- 1175kw Sazinājos ar latvenergo,( jāpārbauda bija, vai izslēdzot visu, skatītājs ir apstājies, protams, ka apstajās, tātād skatītājs ...
Boiļers pie vainas:( Vai nu arī lietots elektriskais sildītājs ilglaicīgi man arī tā ir gadijies - vienā mēnesī patēriņš pieaug 2x, pēc tam atkal normāli. nezinu kur vaina Esmu elektriķis un ik pa laikam man piezvana kāds klients ar tekstu- man zog elektrību.
Savas pieredzes laikā esmu redzējis, ka zog elektrību, bet to vieglāk būs Jums noskaidrot pašiem- nekā saukt elektriķi.
Solis 1. Izraujiet visu no kontaktiem, izslēdziet gaismas un skatieties vai skaitītājs apstājās. Trīs dienas pa 1 min. 3X dienā visdrīzāk, ka pietiks, lai noskaidrotu kā ir.
Solis 2. iegādājieties mini skaitītāju, ko iesprauž rozetē ap 13 eiro. Mēriet katras ierīces patēriņu.
Solis 3. Piezvaniet elektriķim un pamēģiniet noskaidrot visu, ko Jums pajautās. Parasti mēģinu šādas lietas atrisināt pa tālruni.
Ja Jums zags elektrību patiešām gudri, tad noplūdes automāti to nenoteiks un visdrīzāk, lai atklātu būs nepieciešams izkalt vienu vai divas sienas. Tas arī ir tikai tādā gadījumā, ja pieejami būs visi savienojumi un varēs noteikt vismaz grupu, kur pazūd elektrība. Rēķinieties ar remontu.
Kur var pazust elektrība?
1. Bojāts ledusskapis un cita sadzīves tehnika. Boileris var patērēt diennaktī pat 10 eiro un nenodegt.
2. Ieskrūvēta skrūve sienā, liekot gleznu, var saskārties ar vadu un ēkas armatūru. Tas var veidot patēriņu ļoti milzīgu. Standarta dzīvoklī korķus izsitīs tikai pie patēriņa virs eiro stundā. Skrūvi var ieskrūvēt arī kaimiņš, jo daudzdzīvokļu mājās mēdz būt sienas, griesti tikai 6-8 cm biezumā. Iesitāt dībeli uz vada, pārsitāt izolāciju un vads savienojās ar kādu pusvadītāju vai vadītāju.
3. Neliels īsslēgums- korķus ārā nesitīs, bet sildīs kādu savienojuma vietu.
4. Visretākais gadījums- kaimiņš zog, (VISRETĀK!)
Pēdējais, ko varat iesākt, tas ir izsaukt elektriķi. Tad elektriķis pārbauda visu, ko rakstīju iepriekš, tad veic izolācijas pretestības mērījumus, tad sāk meklēt grupu, kur pazūd, kaļ ārā veco un skatās, kas tur ir vai velk jaunu. Ziņkārība noskaidrot, kas tieši tur bija arī var izmaksāt dārgi. Tad nu var sākt domāt vai Jūs vēlaties samaksāt 20- 1000 eiro par darbu, lai noskai
nu jebkura gadījuma, patēriņš nevar pekšņi palielināties 3x!!!
300 varbūt vēl ok, ja ir kāds cilvēks kas visas dienas dzīvojas pa māju, attiecīgi tērē.
Vai droši zini, ka tas pa vienu mēnesi? Man tāds parsteigums bijis, kad esmu aizmirsusi kārtējo reizi samaksāt, izlaidusies, tagad tik vienreiz pa 3, 4 mēnešiem maksāju un tad ir līdzīgs rādījums. Arī ir boilers, bet tādi brīnumi, ka tiešām vienā mēnesī nenormāls patēriņš - nav bijuši.
Vai neesi iegādājusies kādu jaunu elektroierīci?
··· Elektroenerģija: Elektrības skaititājs ... lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
praktiska pieeja iespējai palikt bez elektrības (51)
Vakar te tika cilāta tēma, ka pastāv iespēja palikt bez elektrības uz vairākām dienām. vakar bik šo tēmu apsmadzeņoju un nonācu pie sekojošiem secinājumiem. ūdenim un gāzei noteikti tiek izmantota kaut kāda ierīce, kas ...
segas jasapērk..:D ar steigu kamiini jasabuuve... ir daudz lielāka problēma par šo, ja tas ir daudz maz reāli ka planēta paliek bez elektrības, tad pa nopietno būtu jāsatraucas par to kā tiks dzesēti ātomreaktori!!! viss pārējais ir pupu mizas vien. Var tak saģērbties silti. Drēbes tak nekur neizzudīs:) Segas arī nepazudīs. Guļammaisi. Ja tā notiktu,tad Rīgā ap Rīgu,pārsvarā būtu baigā dē...jo ir daudziem gāzes apkure,nav elektrības,nav apkures,mums tai skaitā.
Atminos aizpagāžgad 4st/ziemā nebija elektrības,dzīvoklis momentā palika auksts,braucām sildīties uz lielveikalu:((
Jāsatuntuļojas tā kārtīgāk. Jāiegādā guļammaisi, kas mīnusos der. Ūdeni karsēt jāiet laukā, gan jau netrūktu kaimiņu, kas jau uguni iekūruši. Ja ārā ir mīnusi, bez apkures mājoklī tomēr temperatūra būs siltāka, varētu būt ap grādiem +5, tā kā nav tik traki. Ja laukā sniegs, vispār no tā dzīvokļa jāizvācas, to var turēt kā pieliekamo, kur ēdamais glabājas, pagalmā uzcelt sniega māju, ugunskuru turpat blakus un dzīvot nost. :)
Te komentāri tādi nopietni, nopietni - es tak nopietns cilvēks, muļķībām neticu... Bet kāpēc neļauties situācijas simulācijai un nepafantazēt? :)
Kāda pa nopietnam sāk gatavoties pasaules galam :)
Ja nu tas gals tiešām būtu, tad ko satraukties par dzīves paildzināšanu- gals ir beiegas un viss- finita- labāk tad apgādāties ar pietiekamu alko un letālām miega zāļu devām.
··· Elektroenerģija: praktiska pieeja iespējai ... lasīt visu diskusiju (51 atbildes) –»
Elektrības tirgus (27)
Vai kāds ir izskaitļojis, kurš elektrības tirgotājs izdevīgāks? Un kas notiek, ja nenoslēdz līgumu ne arvienu?
Nenoslēgt līgumu ne ar vienu- tas ir visneizdevīgākais variants. Tad automātiski iedos universālo tarifu, kas ir krietni dārgāks kā citi.

Man, pie ikmēneša patēriņa 600+ kWh finansiāli izdevīgākais ir 220 Enerģija Garantētais tarifs. Tiesa izmaksas tur atšķiras ļoti nedaudz, par pāris eiro.
It kā būtu tur lielā nozīme... Ar ko tad šie atšķiras? Tikai, ka ir vairāki naudas sadales un administrēšanas kantori...
Par tarifiem... Ja kāds arī nenomainīs tagad, tad varēs to izdarīt pat līdz nākošā mēneša 15.datumam un bez līgumsoda
Pašam gan šķiet, ka lielāku ietekmi uz rēķinu radīs ekonomiskāku patērētāju izmantošana nekā "piegādātāja" izvēle
Es tiem laupītājiem vairāk neko netaisos maksāt. Kā var būt, ka konkurencei palielinoties, cenas kāpj uz augšu?
Atteicos no elektrības vispār. Tagad ir telefoni, kuriem aizmugurē ir saules baterija, ledusskapis ziemā nav vajadzīgs, bet spuldzītes nomainīju pret svecēm.
katru mēnesi sūtīšu un maksāšu par patērēto. Man tas izlīdzinātais maksājums nu nekādi neiedveš uzticību.
Čakars būs, bet lai iet ellē tie monopolisti ar tiem saviem klientiem "izdevīgajiem" piedāvājumiem.
"maksāju 48 euro, patērēju 300 un 600, maksāju 49 euro. Tas tak ir smieklīgi!!!"
patiesībā, smieklīgi nav. kad birokrāti regulē ekonomiku kā tas ir eiropas savienībā, smieklīgi vairs nav. redzi, elektrības tirgus latvijā nav. būt nevar. tam nav kur rasties. bet radītas direktīvas, ka vajag. padomju laiki ir aizmirsti. ja nav, bet vajag, ir pavēlēts, tad radīsim šo "tirgu", izveidojot to uz papīra ar šķietamiem tarifiem un citiem tirgus atribūtiem.
latvijā nav bijis pietiekami atbildīgas varas, kas spētu pateikt vienkāru - nē. tāpēc, mērkaķojas līdzi.
··· Elektroenerģija: Elektrības tirgus lasīt visu diskusiju (27 atbildes) –»
Kur Latvijā varēs nopirkt elektrību? (11)
Kas būs tie, kas tirgos elektroenerģiju? Tas pagaidām nekur nav skaidri pateikts. Kaut kur lasīju, ka Latvijā kādam padsmitam firmu jau esot licenzes elektrības tirgošanai, kaut gan elektrību ražo tikai, faktiski, Latvenergo, ...
elektroenerģijas tirgus liberalizācijas vēl nevienā valstī nav nesusi labumu(izdevumu samazināšanos) mājsaimniecībām. mazajiem elektrības patērētājiem cenas ir tikai augušas. spilgtākais piemērs UK, kur tas ir noticis jau pag.gs. 80. gados.
kam ir izdevīga šī liberalizācija? lielajiem elektroenerģijas patērētājiem. kāpēc tas ir jādara Latvijā, kur šādu patērētāju ir maz un nospiedošā daļa sabiedrības tikai zaudē? labs jautajums. Latvija ir zaudējusi gan politisko, gan ekonomisko neatkarību un nenosaka savu ekonomisko politiku ne nozaru, ne valsts līmenī.
jā un kas notiks, ja tautas vēlēta vara Latvijā izlems, ka šāda energoliberalizācija Latvijas eknomikai ir neizdevīga? Latvija esot "draugi". lūk, tad šie draugi nekavējoties ieviesīs sankcijas. ieviesīs sankcijas, jo neatkarīgas valsts valdība atļausies veidot savu politiku iekšējās ekonomikas jautājumā. tik tālu nu esam. Interneta provaideru un TV arii vajag sarakstinju?

Latvenergo pats ieperk elektrqriibu no Igaunijas, Krievijas utt...
Neaizmirstiet, ka patērētājs maksā ari par pārvadi. Gala rezultātā "lētākie" tarifi pārvēršās dārgākajos. Kāpēc domā, ka nav publicēti?
Lūdzu: http://www.sadalestikls.lv/lat/tirgus/elektroenergijas_tirgotaji/
··· Elektroenerģija: Kur Latvijā varēs nopirkt ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Vai kāds lieto tet elektrību? (19)
Vai ir izdevīgi pāriet uz to tet? Man mēnesī sanāk maksāt ap 60 eur par elektrību, tas pēc izlīdzinātā un tagad atkal esot ap 120 eur parāds sanācis, tas nozīmē, ka nākošgad arī izlīdzinātais būs lielāks, pašreiz gan ...
pilniigi vissu izsleedz, izrauj vadus no sstepselliem pilniigi visus , un vakaraa klusinnam paskaties, vai skaita ko skaitiitaajs.
Jo zog elektriibu arii caur sienaam piesledzoties pie kaiminna faazes utt. Mna viens pazinna ievaacaas dziivoklii, kuraa bija kreisais sstepselis viens. Tas ir, nu tu visus korkkus izskruuvee, a tajaa sstepseklii ir sstroms . No kaa, neviens nezina, un ssamais jau jau nu nezzeelojaas arii nevienam.
Kā ar ampēriem un fāzēm? Diezgan daudz arī tie pieliek pie summas.
Bet ir, kas rij labi no patērētājiem. Neaizmirstiet, ka 100w patērētājs diennaktī norij ap 2,5 KWh. Nevajag nenovērtēt arī jaunu datoru elektrorijību. Īpaši, ja jaudīgas videokartes, varbūt digo bitkoinus. Tur i tuvu KW stundā var būt.
Traki daudz izklausās. Man uz privātmāju ar visu ko, tai skaitā elektrisko plīti un gāzes katlu, kas arī elektrību tērē, nesanāk tik daudz. Un arī ir viedais. Par tet nepateikšu, bet runā, ka veci un aizkaļķojušies boileri daudz tērē. Visu šo laiku maksāju biržas cenu, salīdzinot ar citiem iegūstu 5 EUR mēnesī. Savu jautājumu uzdod labāk savam tirgotājam, parasti viņi atbild. Patēriņš 300-400, tā ir privātmāja? es no tā izlīdzinātā neko nesaprotu, es maksāju katru mēnesi, sekojot līdz savam elektrības patēriņam un zinu, kad un ar ko esmu pārtērējusi ...trīsistabu dzīvoklim vairāk par 40 mēnesī nevajadzētu būt, pat ar visiem pričeindeiļiem, gan jau ka tavu rēķinu uzlabo kāds, pieslēdzies pa kluso, kaimiņš;) ··· Elektroenerģija: Vai kāds lieto tet elektrību? lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Ko nepasaka Elektrum. (7)
Šodien zvana un piedāvā noslēgt līgumu uz 2 gadiem, par kilovata cenu 14, 9 centi. Viņi garantējot, ka šinī laikā cenu necelšot. Kurš gan tic šīs organizācijas cēlsirdībai. Kas tur apakšā slēpjas, ir kādam ...
Vienkārši ciņa par klientiem. Nekādas cēlsirdības vai mistikas, vienkārši bizness; līdzīgi kā kaut vai tie paši mobilie operatori zvanās un piedāvā pāriet pie viņiem. Vai tad pirmā reize vai, kad tev zvana un piedāvā pariet pie cita pakalpojuma sniedzēja. Lai atsūta līgumu, tad apskaties. Rēķins jau sastāv no kādiem 3 vai 4 apakšrēķiniem, kur elektrības cena ir tikai viens no tiem. Elektrības cena, OIk , sadale, piegādes nodrosināsana, pvn - skaiti un rēķini. Bet tā, līgums uz 2 gadiem tirgotājam izdevīgs par fiksētu cenu tad, ja gaidāma produkta cenas samazināšanās. Un, ja kas, elektrum(Latvenergo) nav ne sliktāks, ne labāks par pārējajiem tirgotājiem, tikai pazīstamāks, līdz ar to ari vairāk kritizēts. TET fiksētais ir kWh - 0.13275EUR ar beztermiņa līgumu, no tiem 0.06171eur par elektrību
elektrums pacēlis cenas, cerībā ka tauta slinka un projām neies...
14.9 centi par kWh - patiesībā tā ir "sarkanā cena".
Kad pierēķināsi vēl klāt visus Sadales tīklu uzcenojumus, OIK, pieslēguma maksas u.t.t. - lētāk iznāks pašam pagalmā ģeneratoru uzstādīt
tie, kuriem pacels cenu, pārbēgs pie konkurentiem, bet uzticamie ..hm.. klienti var tikt (var arī netikt) apjāti ar cenu izmaiņām apakšrēķinos. ··· Elektroenerģija: Ko nepasaka Elektrum. lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Viedie elektrības skaitītāji. (11)
Tiem, kuriem ir, kā jums iet. Mani jau otro mēnesi mēģina apšmaukt. Kilovata cena 3 mēnešu laikā izaugusi no 16-18 centiem par kilovatu. Maniem paziņam klajas līdzīgi, kā paseko līdzi, tā atrod kļūdu. Skaidra lieta, kam ...
Raksti suudziibu, neviens tevi speciaali neshmauc. Tiks skaidriibaa - atmaksaas paarmaksaato jebkuraa gadiijumaa. Vai nomainiis skaitiitaaju. Nav man viedaa skaitiitaaja, bet ar latvenergo probleemu nav bijis. Nesaprotu, kur problēma uzrakstīt? Kamēr te "cepies" sen būtu uzrakstījusi, e-pastā aizsūtījusi, i jautājums jau atrisinātos. Bet nē, tā vietā, lai kārtotu civilizēti savas lietas (gala beigās nevienā iestādē nav "dievi" - katram gadās kļūdīties) izbļaustās te, a kantoris ta par Tavām problēmām neuzzina, kā viņiem uzlabot savu darbu un risināt Tavas problēmas, ja Tu ne pie tām durvīm klauvē? viedā nav, toties elektrība man ir biržas cenā. sorry, tā ir lētāka kā parastā. var paskatīties ciparus:
janvāris 0,155864
februāris 0,155606
marts 0,146485
aprīlis 0,149576
tā ir kilovata cena pēc rēķina, ieskaitot pvn)
man nekas nav mainijies+- tāda pati summa,kā bija,27.datumā ierakstu rādijumus,izlec logs vai tūlīt saskaitīt,spiežu,jā un tūlīt nomaksāju. Man arī viss kārtībā! ··· Elektroenerģija: Viedie elektrības skaitītāji. lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Jaunie elektrības tarifi. (22)
Kurš būs vislētākais piedāvājums ja patēriņš 5-7 simti kilovatu? Īsi un kodolīgi,kāds zina?
Var maksāt ari kā izlīdzināto maksājumu. Tas ir kā pašlaik par gāzi. Bet es palieku pie vecās sistēmas. Drošāk utt. Gadā? Vislētākais būs tas, par kuru maksāsi pēc patērētā. Pārējie tarifi ir tikai un vienīgi apjājiens. Ja gadā tad noformējies par maznodrošināto, ja mēnesī, tad cipars praktiski nemainīsies - priekš vairumniekiem tāds apjoms nav pievilcīgs, bet pārējiem cipars praktiski vienāds. 1kw cena reiz Tavs patērētais :) es maksā par konkrēto...patērēto ··· Elektroenerģija: Jaunie elektrības tarifi. lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Kurš elektroenerģijas piegādātājs šobrīd jūsuprāt ir visizdevīgākais? (20)
Elektrums jau zadalbal. KW cena sanāk vairāk kā 17 centi. 3 fāzes. Agrāk bija 16 A, tagad nez kāpēc 17-63 A esot. Būs jānoskaidro. Ko jūs varētu ieteikt no savas pieredzes?
Man patīk Alexela, biržas tarifs. Ja mājā ir daudz patērētāju, slodzi nooptimizēt praktiski nav iespējams. 3x25A pirms skaitītāja ļauj nedomāt, kad cept, kad pirtī iet.
Mēnesī apm. 600 kWh sanāk. Man visādi elektrotirgoņi ir piedāvājušies ,bet starpība apm. 5 EUR.
Pat lāga polšs mēnesī nesanāk
Diez vai kāds starpnieks var piegādāt lētāk kā ražotājs. Protams, ,,Izlīdzinātais" būs dārgāk kā ,,Dinamiskais". Bet par to jau viņi atzīstās tikai tad, ja gatavojies pāriet pie cita piegādātāja. Sarežģīti viņiem tie aprēķini, lai cilvēki nevarētu tik viegli izrēķināt, cik kas patiesībā maksā un izvēlēties izdevīgāko piedāvājumu. Kādreiz bija vienkārši, kad vajadzēja maksāt tikai par patērētajām kW/h. Tagad OIK un vēl kādi tur pakalpojumi. Rezultātā, reāli patērētais tikai daļēji ietekmē kopējo summu. Jo vairāk tērē, jo lētāk par kW/h. REf. 14:40
Man nav ziņu, ka kāds būtu Oma likumu atcēlis, un, cik zinu, sildlietām nav reaktīvās komponentes, tāpēc 16A tējkanna laikam spaiņa izmērā, jo tas ir 3,3 kW.
Mēģinu iztēloties fēna pieslēgvada šķērsgriezumu un pieslēgkontaktligzdu, lai 10A cauri laistu. Stipri gan tie sievišķi, laikam arī varen spalvaini, ja tāda jauda žāvēšanai vajadzīga.
vajag mainit operatoru, tikt vala no izlidzinata maksajuma, parejas procesa elektrums pats pateiks cik nosmauca, piedavajot citu tarifu. elektrums vis dargakais - krukitaji ar pieredzi! ··· Elektroenerģija: Kurš elektroenerģijas ... lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu