Elektroenerģija

elektroenerģija foto attēls

Elektroenerģija - jautājumi un diskusijas

Elektribas skaitītājs rāda vairāk (16)
elektribas skaititājs rada daudz vairāk nekā iespējams patērēt...jo dzīvojam 2 , ir 6-8 lampiņas ,ledusskapis. tējkanna, veļas mašīna. cepeškrāsns..dators...tv skatamies tikai vakarā...veļu mazgajam 1x ned....bet uzrāda vairāk ka 300 kw...
Mēnesī ir 30 dienas, tātad 30*24=720 stundas.
Mēnesī jūs patērējat 300 kWstundas...Tas nozīmē, ka nepārtrauktā patērējamā jauda ir:

300/720=0,41 kW, jebšu 400 vati..., kas nav maz, bet pa lielam nav arī ļoti daudz. Iespējams, ka ir kāda "bojāta" elektroierīce...Piemēram ledusskapis slēdzas ieksā biežāk kā normāli vajadzētu, vai kas cits.

Bet nu labi... parēķināsim...Veļmašīna tērē...būsim pesimisti..1.5 kWh/ciklā...tātad 5x1.5=noapaļojam 8 kWh/mēnesī no veļmašīnas. Televizors tērē..nu atkal pesimistiski - nezinu, kas jums tur ir...60W...0,06*4 (Stundas/vakarā)*30= 7kWh/menesī televizors. Tējkanna...pieņemsim 2.5 kW...Vidēji vajag nu 3-5 minūtes (ņemsim 5), nu 1x no rīta, 2x vakarā - tātad 2.5*0,083 (5 min)*3*30=18 kWh tējkanna patērē (mēnesī).
Lampiņas...Nu labi - ņemsim kvēlspuldzes, ņemsim 100W, ņemsim, ka vidēji viņas visas deg 4 stundas/dienā - 0,1*8*4*30= 96 kWh. Kas vēl - dators (kuru droši vien aizmirstat izslēgt ?)...Nu cik ņemsim...nu lai iet 250W patēriņš stacionārajam..nu labi - 200. Atnākam no darba...18:30...ieslēdzam...ejam gulēt 22 - sanāk nu labi - 5 stundas... 0,2*5*30= 30 kWh. Ledusskapis vairāk pa 300 kWh/gadā netērē... 300/12= 25 kWh mēnesī. Plīts virsma ir elektriskā? Labi - cepeškrāsns...2x nedēļā kaut ko uzcept pa stundai...3.5*1*2*4=28 kWh cepenei. Gludeklis...2 kW...reizi nedēļā pa stundai...2*1*5=10 kWh. Nu tad vēl visādi sīkumi...
Skaitam kopā: 8+7+18+96+30+25+28+10=222 kWh + sīkumi...Tāds apmēram novērtējums. Rēķiniet paši...reāli vai nē...
Es par to nemaz nebutu izbrinits,dzivojam tacu Lv Nu izsleedziet VISU, kas ir uz elektriibas un paskatietie vai skaitiitaajs griezhas :-)

Cepeshkraasns pateeree daudz elektriibas, ja nu pilniibaa visu un daudz gatavojat uz taas...
Ar LV tam nav nekāda sakara. Uz katra no agregātiem ir savi W, tādēļ 300 savākšanās ātrums ļoti atkarīgs no to daudzuma.. drošvien vēl arī lādējat dažādus devaisus, fēnojat matus, gludiniet drēbes, tostējat grauzdiņus, tv+interneta modēms ar wifi, etc etc.. savācas.. + ja interesē samazināt rēķinus, tad neatstājiet iekārtas standby režīmā - visērtāk, pagarinātājs/sadalītājs ar slēdzi. A kur teorētiskas pamatojums kad uzrāda vairāk nekā tērējat? Tā vienkrši kautko izzīst no netīra pirksta un deklarēt ka skaitītājs apbižo ir nenopietni. Kā jau te minēts izrauj visus patērētājus no štepseļiem un pavēro vai šis vēl joprojām skaita. Ja nē, tad vaina ir jāmeklē pašos. Ja turpina griezties, ta ir jāmeklē instances. Standby režīms nederēs jo tāpat mazliet tērē ··· Elektroenerģija: Elektribas skaitītājs rāda... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Elektrības skaititājs uzskaita daudz vairāk! (26)
Man menesī vidēji tiek patērēts līdz 300kw, bet šomēnes , gandrīz nogāzos- 1175kw Sazinājos ar latvenergo,( jāpārbauda bija, vai izslēdzot visu, skatītājs ir apstājies, protams, ka apstajās, tātād skatītājs darbojās pareizi) tāpēc...
Boiļers pie vainas:( Vai nu arī lietots elektriskais sildītājs ilglaicīgi nu jebkura gadījuma, patēriņš nevar pekšņi palielināties 3x!!!
300 varbūt vēl ok, ja ir kāds cilvēks kas visas dienas dzīvojas pa māju, attiecīgi tērē.
Vai droši zini, ka tas pa vienu mēnesi? Man tāds parsteigums bijis, kad esmu aizmirsusi kārtējo reizi samaksāt, izlaidusies, tagad tik vienreiz pa 3, 4 mēnešiem maksāju un tad ir līdzīgs rādījums. Arī ir boilers, bet tādi brīnumi, ka tiešām vienā mēnesī nenormāls patēriņš - nav bijuši.
Vai neesi iegādājusies kādu jaunu elektroierīci?
Būs kāds pa klūso nospēris.. skaitītājs iekšā.. vai kur? Ja skapis publiski pieejamā vietā, meistaru mums te netrūkst.. pāris vadus pielikt klāt.. tie 300 ir vidēji normāli, pie tām ierīcēm
a kā būtu pārliecināties, vai kāds nav slepeni pieslēdzies pie lietošanas - tipa, kādi vadi pārmesti, nelegāli pieslēgti?

iespējams, ja māja, varbūt āra kontaktam tiek virsū ūdens un tas gļukus rada?
··· Elektroenerģija: Elektrības skaititājs uzskaita... lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
praktiska pieeja iespējai palikt bez elektrības (51)
Vakar te tika cilāta tēma, ka pastāv iespēja palikt bez elektrības uz vairākām dienām. vakar bik šo tēmu apsmadzeņoju un nonācu pie sekojošiem secinājumiem. ūdenim un gāzei noteikti tiek izmantota kaut kāda ierīce, kas rada spiedienu...
segas jasapērk..:D ar steigu kamiini jasabuuve... ir daudz lielāka problēma par šo, ja tas ir daudz maz reāli ka planēta paliek bez elektrības, tad pa nopietno būtu jāsatraucas par to kā tiks dzesēti ātomreaktori!!! viss pārējais ir pupu mizas vien. Var tak saģērbties silti. Drēbes tak nekur neizzudīs:) Segas arī nepazudīs. Guļammaisi. Ja tā notiktu,tad Rīgā ap Rīgu,pārsvarā būtu baigā dē...jo ir daudziem gāzes apkure,nav elektrības,nav apkures,mums tai skaitā.
Atminos aizpagāžgad 4st/ziemā nebija elektrības,dzīvoklis momentā palika auksts,braucām sildīties uz lielveikalu:((
Jāsatuntuļojas tā kārtīgāk. Jāiegādā guļammaisi, kas mīnusos der. Ūdeni karsēt jāiet laukā, gan jau netrūktu kaimiņu, kas jau uguni iekūruši. Ja ārā ir mīnusi, bez apkures mājoklī tomēr temperatūra būs siltāka, varētu būt ap grādiem +5, tā kā nav tik traki. Ja laukā sniegs, vispār no tā dzīvokļa jāizvācas, to var turēt kā pieliekamo, kur ēdamais glabājas, pagalmā uzcelt sniega māju, ugunskuru turpat blakus un dzīvot nost. :)
Te komentāri tādi nopietni, nopietni - es tak nopietns cilvēks, muļķībām neticu... Bet kāpēc neļauties situācijas simulācijai un nepafantazēt? :)
Kāda pa nopietnam sāk gatavoties pasaules galam :)
Ja nu tas gals tiešām būtu, tad ko satraukties par dzīves paildzināšanu- gals ir beiegas un viss- finita- labāk tad apgādāties ar pietiekamu alko un letālām miega zāļu devām.
··· Elektroenerģija: praktiska pieeja iespējai... lasīt visu diskusiju (51 atbildes) –»
Elektrības tirgus (27)
Vai kāds ir izskaitļojis, kurš elektrības tirgotājs izdevīgāks? Un kas notiek, ja nenoslēdz līgumu ne arvienu?
Nenoslēgt līgumu ne ar vienu- tas ir visneizdevīgākais variants. Tad automātiski iedos universālo tarifu, kas ir krietni dārgāks kā citi.

Man, pie ikmēneša patēriņa 600+ kWh finansiāli izdevīgākais ir 220 Enerģija Garantētais tarifs. Tiesa izmaksas tur atšķiras ļoti nedaudz, par pāris eiro.
It kā būtu tur lielā nozīme... Ar ko tad šie atšķiras? Tikai, ka ir vairāki naudas sadales un administrēšanas kantori...
Par tarifiem... Ja kāds arī nenomainīs tagad, tad varēs to izdarīt pat līdz nākošā mēneša 15.datumam un bez līgumsoda
Pašam gan šķiet, ka lielāku ietekmi uz rēķinu radīs ekonomiskāku patērētāju izmantošana nekā "piegādātāja" izvēle
Es tiem laupītājiem vairāk neko netaisos maksāt. Kā var būt, ka konkurencei palielinoties, cenas kāpj uz augšu?
Atteicos no elektrības vispār. Tagad ir telefoni, kuriem aizmugurē ir saules baterija, ledusskapis ziemā nav vajadzīgs, bet spuldzītes nomainīju pret svecēm.
katru mēnesi sūtīšu un maksāšu par patērēto. Man tas izlīdzinātais maksājums nu nekādi neiedveš uzticību.
Čakars būs, bet lai iet ellē tie monopolisti ar tiem saviem klientiem "izdevīgajiem" piedāvājumiem.
"maksāju 48 euro, patērēju 300 un 600, maksāju 49 euro. Tas tak ir smieklīgi!!!"
patiesībā, smieklīgi nav. kad birokrāti regulē ekonomiku kā tas ir eiropas savienībā, smieklīgi vairs nav. redzi, elektrības tirgus latvijā nav. būt nevar. tam nav kur rasties. bet radītas direktīvas, ka vajag. padomju laiki ir aizmirsti. ja nav, bet vajag, ir pavēlēts, tad radīsim šo "tirgu", izveidojot to uz papīra ar šķietamiem tarifiem un citiem tirgus atribūtiem.
latvijā nav bijis pietiekami atbildīgas varas, kas spētu pateikt vienkāru - nē. tāpēc, mērkaķojas līdzi.
··· Elektroenerģija: Elektrības tirgus lasīt visu diskusiju (27 atbildes) –»
Kur Latvijā varēs nopirkt elektrību? (11)
Kas būs tie, kas tirgos elektroenerģiju? Tas pagaidām nekur nav skaidri pateikts. Kaut kur lasīju, ka Latvijā kādam padsmitam firmu jau esot licenzes elektrības tirgošanai, kaut gan elektrību ražo tikai, faktiski, Latvenergo, pārējie saņem...
elektroenerģijas tirgus liberalizācijas vēl nevienā valstī nav nesusi labumu(izdevumu samazināšanos) mājsaimniecībām. mazajiem elektrības patērētājiem cenas ir tikai augušas. spilgtākais piemērs UK, kur tas ir noticis jau pag.gs. 80. gados.
kam ir izdevīga šī liberalizācija? lielajiem elektroenerģijas patērētājiem. kāpēc tas ir jādara Latvijā, kur šādu patērētāju ir maz un nospiedošā daļa sabiedrības tikai zaudē? labs jautajums. Latvija ir zaudējusi gan politisko, gan ekonomisko neatkarību un nenosaka savu ekonomisko politiku ne nozaru, ne valsts līmenī.
jā un kas notiks, ja tautas vēlēta vara Latvijā izlems, ka šāda energoliberalizācija Latvijas eknomikai ir neizdevīga? Latvija esot "draugi". lūk, tad šie draugi nekavējoties ieviesīs sankcijas. ieviesīs sankcijas, jo neatkarīgas valsts valdība atļausies veidot savu politiku iekšējās ekonomikas jautājumā. tik tālu nu esam. Interneta provaideru un TV arii vajag sarakstinju?

Latvenergo pats ieperk elektrqriibu no Igaunijas, Krievijas utt...
Neaizmirstiet, ka patērētājs maksā ari par pārvadi. Gala rezultātā "lētākie" tarifi pārvēršās dārgākajos. Kāpēc domā, ka nav publicēti?
Lūdzu: http://www.sadalestikls.lv/lat/tirgus/elektroenergijas_tirgotaji/
··· Elektroenerģija: Kur Latvijā varēs nopirkt... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Viedie elektrības skaitītāji. (11)
Tiem, kuriem ir, kā jums iet. Mani jau otro mēnesi mēģina apšmaukt. Kilovata cena 3 mēnešu laikā izaugusi no 16-18 centiem par kilovatu. Maniem paziņam klajas līdzīgi, kā paseko līdzi, tā atrod kļūdu. Skaidra lieta, kam par labu.
Raksti suudziibu, neviens tevi speciaali neshmauc. Tiks skaidriibaa - atmaksaas paarmaksaato jebkuraa gadiijumaa. Vai nomainiis skaitiitaaju. Nav man viedaa skaitiitaaja, bet ar latvenergo probleemu nav bijis. Nesaprotu, kur problēma uzrakstīt? Kamēr te "cepies" sen būtu uzrakstījusi, e-pastā aizsūtījusi, i jautājums jau atrisinātos. Bet nē, tā vietā, lai kārtotu civilizēti savas lietas (gala beigās nevienā iestādē nav "dievi" - katram gadās kļūdīties) izbļaustās te, a kantoris ta par Tavām problēmām neuzzina, kā viņiem uzlabot savu darbu un risināt Tavas problēmas, ja Tu ne pie tām durvīm klauvē? viedā nav, toties elektrība man ir biržas cenā. sorry, tā ir lētāka kā parastā. var paskatīties ciparus:
janvāris 0,155864
februāris 0,155606
marts 0,146485
aprīlis 0,149576
tā ir kilovata cena pēc rēķina, ieskaitot pvn)
man nekas nav mainijies+- tāda pati summa,kā bija,27.datumā ierakstu rādijumus,izlec logs vai tūlīt saskaitīt,spiežu,jā un tūlīt nomaksāju. Man arī viss kārtībā! ··· Elektroenerģija: Viedie elektrības skaitītāji. lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Jaunie elektrības tarifi. (22)
Kurš būs vislētākais piedāvājums ja patēriņš 5-7 simti kilovatu? Īsi un kodolīgi,kāds zina?
Var maksāt ari kā izlīdzināto maksājumu. Tas ir kā pašlaik par gāzi. Bet es palieku pie vecās sistēmas. Drošāk utt. Gadā? Vislētākais būs tas, par kuru maksāsi pēc patērētā. Pārējie tarifi ir tikai un vienīgi apjājiens. Ja gadā tad noformējies par maznodrošināto, ja mēnesī, tad cipars praktiski nemainīsies - priekš vairumniekiem tāds apjoms nav pievilcīgs, bet pārējiem cipars praktiski vienāds. 1kw cena reiz Tavs patērētais :) es maksā par konkrēto...patērēto ··· Elektroenerģija: Jaunie elektrības tarifi. lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Zems elektrospriegums (4)
Vai kādam ir bijusi darīšana, ja mājā pienāk samazināts spriegums,-190 Volti,kā dabūt mazāku maksu?
Nekās. Jo 190V ir normām atbilstošs spriegums, t.i. 220V -15%, ja ir zem 15%, tad Tu vari pretendēt uz pazeminātu tarifu. Vecās, garās līnijas...
1) Skaties, kas rakstīts līgumā, vai nav pieminētas pieļaujamās sprieguma atkāpes.
2) Viena fāze, vai trīs fāzes? Ir bijuši gadījumi, kad starp fāzēm ir viss kā nākas, bet starp fāzi un "nulli" ir sprieguma kritums. Secinājums - slikts "nulles" savienojums.
P.S. Lai kaut kas kustētos lietas labā, tikai un vienīgi rakstot un bombardējot ar mērījumu rezultātiem no neatkarīgiem, licencētiem uzņēmumiem var panākt. Sarakste elektroniski, ar CC augstākstāvošām personām. Sarakste no lielajiem, publiskajiem e-pastu tīkliem, kur nevarēs piešūt sarakstes falsifikāciju.
Un samazinātu maksu, cik atceros, varēs dabūt tikai par pieslēguma jaudu.
Spuldzzītes mājā nedeg kā nākas, nedaudz par tumšu??? Maksā Tu par paterēto elektroenerģijas daudzumu, salīdzinājumam ar ūdeni, Tu maksā par ūdens daudzumu (kWh-elektrībā), nevis par ūdens spiedienu ( V - elektrībā) un ja Tev liekas ka spriegums ir par mazu sazinies ar pakalpojuma sniedzēju. zem 190V jau paliek biistami , var kas nokuupeet arii. Jaazvana, jaabombardee elektriibas piegaadataajs katru dienu.Lai sataisa savas liinijas.Ja nee, vienkaarssi nesamaksaa vispar, uzreiz pamodiisies ! ··· Elektroenerģija: Zems elektrospriegums lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Kā samazināt elektrības patēriņu? (24)
Mammai dzīvoklī jau otro mēnesi nodedzinās neadekvāti daudz elektrības- paskaidrošu- parasti viņa nodedzina maksimums 20 latus mēnesī (paši gan jau zināt, kā pensionāri taupa elektrību), maksā regulāri. Katru reizi viņa uz to nolasītāju...
zīmulīti, burtnīciņu, katru rītu pierakstīt skaitītāju un izejot no mājas izslēgt visu - boileri, ledusskapi...un tā nedēļu, mēnesi, un savos novērojumos nedalīties pat ar labāko kaimiņieni ! vot es shito arii nesaprotu,kapec vinji neatbrauc,un nepaskatas,vai nav bojats skaitiitajs.
30% no elektriibas rekjina mes maksajam par to,ka mums ir visu laiku ieslegtas ieriices-televiizors paliek rozete,kompis,dekoders,kas tur vel.to man skaidroja aboneshanas daljas apkalposhanas specialiste,kad mes(kadi 15 cilveki) sedejam rinda,lai maksatu it ka paradu.
vieniigais,ko es izdariitu-izslegtu visu,pilniigi visu,arii ledusskapi.un paskatiitos uz skaitiitaju.vai tas darbojas,vai griezhas.nu ta k-ka.no elektriibas neko daudz nesaprotu,bet,laikam,jaiet un japanak k-kadu progresu klijenta un piegadataja saskarsme,jo tas nav normali.ta ir,kad Latvenergo mums ir vieniigais monarhs valstii-elektriibas piegades zinja.
Tieši tā, jāslēdz ārā visas elektroierīces un jāpēta, vai skaitītājs neturpina griezties (arī pa dienu). Jāpieslēdz visas ietaises pa vienai un jāpiefiksē, cik kura noēd. Ja ir aizdomas, ka kaut kas nav kārtībā, tad jāsauc elektriķis. var pieslēgties. pilnīgi mierīgi. vajag tikai elektriķa iemaņas un mazliet drosmes. Tesa pareizi saka - izslēgt visu, ko var iedomāties (sākot ar boileri) un tad skatīties vai skaitītājs griežas. Ja griežas meklēt tālāk līdz negriežas. Kad vairs negriežas tad pa vienam slēgt atpakaļ un skatīties kur slodze rodas. Pie šadiem cipariem boileris ir lielākais aizdomās turamais - varbūt temperatūra par augstu uzgriezta vai termostats bojāts. Sliktākajā gadījumā jāsauc elektriķis ... :( ··· Elektroenerģija: Kā samazināt elektrības... lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Elektrības patēriņš palielinās (14)
Nomainījuši skaitītāju. Mirgo kā Ziemassvētku eglīte, bet ne tur tas suns. Dzīvoklī neviena lampiņa nav nākusi klāt, bet kw tiek patērēti nez kāpēc vairāk. Un ne jau 5 vai 10.Mums ko tās upes sākušas ātrāk plūst?
Sāciet beidzot pierast pie draudzīgās enerģijas ko šis kantoris sludina. Tagad mēs maksāsim par pieslēguma uzturēšanu pat ja netērējam. Drīkstat atteikties, bet ja vēlēsieties pieslēgt atpakaļ, tad maksā ragā. Visi noteikumi sastādīti tā lai loham liktos, ka beidzot viņam ir izvēle, bet reāli visa naudiņa tek vienā virzienā. Viedie skaitītāji ir tāda baigā štelle, uzskaita pa pilienam visus strāvas zudumus no savas smadzenes līdz ēkai, instalācijā un tikai tad tavu rozetē atstāto lādētāju (voda kameņ točit). Iedomājieties, katrā mājā, katrā dzīvoklī, kas tas ir par ciparu un maksāsim, nekur neliksimies (kuda ti ģeņišsa s podvodnoi lodki). Elektrums tik kāš mūs,ja mazāk patērējam elektrību jo vairāk jāmaksā,tur tas suns apraksts,un kāda vella pēc,mēs letīņi i nevaram neko pateikt , a šie tik kāš mūs kā prot,,bet kāpēc ne ja maksā un neliekas ne zinis, un cels,un cels vēl.. Varbūt tieši tāpēc visa jaunā tehnika nav paredzēta atslēgt no tīkla,lai arī dīkstāves laikā pelnītu naudu elektrības ražotājiem.😁 ...man tas pats :(
Saka,ka esot ļoti jūtīgi un skaitot pat tikai ieštepselētas,bet izslēgtas iekārtas.
Inčik- bet ta ar tas ir...lādētājs, adapters...televizors gaidot signālu no pults ari ko patērē.
Vienkārši, visu ko tūliņ nevaig jāatslēdz no tīkla.
Man skaitītāja maiņa neko...nu, varbūt par puss kilovatu vairāk! :D
··· Elektroenerģija: Elektrības patēriņš palielinās lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu