Etiķete

Etiķete - jautājumi un diskusijas

Ģērbšanās kods (14)
Ielūgumā divām personām norādīts : vīrietim melns uzvalks. Kā būtu jāģērbjas pavadošai dāmai ? ( nopietni)
Vakarkleita.
Paņem vairākas redzēs kā citas saģērbušās un mudīgi uz labierīcībām pucēties)))
Ir tada gramatina: Protokols. Tur patiesam siki un smalki tas ir izstastits, ieskaitot cepuru kg un cimdu garumu. Parasti jau tiek norādīts,ierasties vakartērpos.Nu nejau Tu dzinos iesi blakus vīrietim. Varētu būt līdzvērtīgi karalienes uzņemšanai! Vakarkleita! Ne pārāk cakaina un krāsaina.... http://www.tvnet.lv/women/fashion/u se/article.php?id=4934303

Uz jautātājas situāciju, šķeit, attiecas 3. punkts.
··· Etiķete: Ģērbšanās kods lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Pārprastā pieklājība pie galda (23)
Piemēram: nu, palika uz šķīvja mazāks vai lielāks pikucītis, bet vairāk negribās. Tomēr no bērnu dienām līdz pat šodienai ir dzirdams vecāku mudinājums izēst tukšu šķīvji.. Vai jums bērnībā tā ir bijis un vai esiet ...
ja ielikta jau gatava porcija, tad drīkst neizēst, ja izrādās, ka ir bijis galīgi pē, tad arī. bet ja ēdiens ir garšīgs un labs, pats ielicis un tad sašmurgā, bet neizēd, tad gan ir iebildumi. neuzskatu par pārprastām prasībām nečāpstināt pie galda, neēst ar vaļā muti, zupu vai tēju nestrēbt. riebjas, ja lasa ārā, piemēram, burkānus un vispār preparē ēdienu. pa pieri nesitu, bet aizrādījums ir momentāls. liekā svara nav un psihi nav. Veciem ļaužiem bija tāds teiciens - Kāds ēdājs, tāds strādnieks. pēc analoģijas, ja jau neprot šķīvī ielikt to daudzumu, ko varēs apēst un vēl jāmudina, lai pie galda neaizmieg, tad jau tāds flegmatiķis ari darbos bremze. Septiņas reizes nomēra, bet tā ari neizlemj nogriezt.
P.s Tēma par neizēstu šķīvi man nu nekā ar pieklājību pie galda neiet kopa. Uzliec vienkārši mazāk.
Bērnam jāiemāca neēst ar acīm...
Mest laukā ēdienu gan, manuprāt, ir gaužām neforši.
Nu, sorry, ja vecāks bērna vietā liek uz šķīvja, ne tas vien atgadīsies. Ļaujiet bērnam pašam likt sev ēdienu, un nebūs jācīnās ar sekām.

P.S. Izlasot tēmu, es domāju, ka būs kaut kas par dakšiņu, karošu un nažu pareizu turēšanu rokā vai visām tām ceremonijām restorānā :D
nu man t´a ir bijis, plus vel 2/3 no dz´ives esmu dz´ivojis bad´a, attiec´igi es nesp´eju uz ´s´k´ivja neko atst´at, b´us b´erni, ´siem macis ar´i tuk´su iz´est, tik likt mazas porcijas, no´ed, gribi vel - uzliec, nevis piekr´am´e ar kaudzi un pusi tik noeed ··· Etiķete: Pārprastā pieklājība pie ... lasīt visu diskusiju (23 atbildes) –»
Zivs ēšanas kultūra (11)
Zivs ēšanas kultūra - tas ir iz patriarhālās vēstures?
zivs ēšanas kultūras pamats ir nerīt zivi kā auzu putru!!! Bet mācēt ar mēli sataustīt visas asakas - lai pie galda nav jāžākstās, jārīstās kā uz sprāgšanu izbolītām acīm .. vai viss jāapvemj Baigi daudz sanāca par 7.50 €. Tas droši ar notecējušu termiņu ne? vairāk kā 1 kg, kopsummā nesanāktu, ja pat tik daudz... ;) Ameerikas latviec Padumjä latvijä - peec 20 cilveekrindas: Man lüdzu mazsäliitu lasi. NAV! Nu tad zhäveetu zuti... NAV! Tad varbüt neegjus. NAV! Tad pashu vienkärshäko, zhäveetus luciishus. NAV! Kä tä nav? VAI DZIRDEEJÄT KÄDU PRASÄM? Nee ... PIEPRASIIJUMA NAV, PRECES NAV!
Tagad izlaidushies... IR, bet jüs par savu algu un pensiju Renjgjeedäji, rijiet savas renjgjes!
Mees jüsu ieveeleetie arii esam tä Tauta, mums Visa Kä pietiek!
Spriezhot peec piedaavaajuma Riigas Centraaltirguu, pieprasiijums ir gan renjgjeem, gan lashiem un zushiem. Un zini nu, kam vairaak pirceeju - reizeem liekaas neticami, ka tos zushus par 30 turpat eiro/kg kaads izpirks. Tad jau muusu deputaatiem buutu jaaspiid no zushu eeshanas - vinji vien tik daudz nenoeestu!:) Lashu kaudzes - vispaar pratam neaptverami! Paskaties reizeem - peec paskata ne visai situeeta daama gluzhi sirmu galvu nopeerk par saviem, saujaa tureetiem eirikjiem un centiem, dazhus simtus gramus lasha! Saprashanas gan daudziem pamaz - tagad, rudenii, dazhs labs meklee vieteejos lashus! Tie tak der tikai zupai, jo naarstinieki lielaakoties - negarshiigi bez gala. ··· Etiķete: Zivs ēšanas kultūra lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kā jāraksta apsveikums - Ļoti cien.? (10)
Jāraksta apsveikums Ļoti cienījamai Baibai vai var saīsināt ,kā pareizi
sieviešu dzimtē - Ļ.ciem. vai Cien.
vīriešu dzimtē - A.god. vai God.
tekstā vajag censties pēc iespējas neko nesaīsināt...
oficiālie saīsinājumi atrodami šeit http://likumi.lv/doc.php?id=219491 , 1.pielikumā :-)
cik cienījama ir tā Baiba? varbūt vajadzētu tomēr piegodāt?

vispār nav labskanības, ļ.cien un a.god. parasti tiek piedēvēti ielūgumos u.c. auKstos Papīros
cik atminos, tad tuviem cilvēkiem uzruna var mūt mīļā, dārgā tā un tā, ja oficiālāk, tad sievietei pietiek arī ar cien., bet vīrietim god. Ja pārim, tad God. un sāk ar vīriešu dzimtes pārstāvi. gramatiski iespejams
literari ,galvinas nesaisina
noslegumu var.
it ipasi,ka cienas izradisanas forma!
ps., ja nav runa par doc.formam
man piem drausmīgi tracina vēstules, kurās tik īsus vārdus vēl saīsina. nevar uzrakstīt cienījamā? ··· Etiķete: Kā jāraksta apsveikums - ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Vai uz operu jāiet uzvalkā? (37)
Pēc 15 gadu pārtraukuma esmu gatavs iet uz operu? Vai ir jāvelk uzvalks? Varbūt var iztikt ar baltu džemperīti? Pēdējā laikā samērā bieži aizeju uz akadēmiskas (klasiskās) mūzikas koncertiem Lielajā Ģildē un tur ...
ir vietas, kuras, ta teikt "Objazivajut", tatad, labais tonis prasa (ne pieprasa), lai cilveki saposhas. un Uopera ir viena no tadam vietam, tapec izvelc no skapja ancuku, piemekle skaistu kreklu, vienkrasainu!! pievelc melnas zekjes un uzspodrini kurpes.
driikst likt gan shlipsi, gan taurinju.
kas tur kumjsh? maksla priece. un maksla ir svetki, ne ikdiena. un svetkos jasaposhas. Vismaz viena vieta, kur redzēt sapostus vīriešus.
P.S. Tas par publiku.
Visērtāk protams jutīsies lielā smalkā vannas halātā, vilnas zeķēs, kam pa virsu čības ar ausīm un lielu, klasiski izliektu pīpi. Es teiktu elegantuma kalngals, neviena līdzvērtīga tur nebūs. Garantēju.
P.S.
džemperīti neaizmirsti biksēs salikt, tas tāds obligāts priekšnoteikums.
Dress code operas apmeklējumam atkarīgs no pasākuma- uz pirmizrādēm tiešām tiek rakstīts uz biļetes , otrkārt- no tā, kur ir vietas- parters , beletāža prasa smalkāku stilu,pirmais balkons-vidēji, bet otrais balkons jau izsenis domāts studentiem un pieļauj demokrātiju atbilstoši naudas maciņam. Galu galā arī ieeja 2.balkonā ir pa citām kāpnēm. ··· Etiķete: Vai uz operu jāiet uzvalkā? lasīt visu diskusiju (37 atbildes) –»
Vasaras vakara koncerts Rundāles pilī - kāds dresscode? (14)
Ar draugu domājam apmeklēt vasaras vakara koncertu Rundāles pilī, bet kāds ir dresscode? No vienas puses tas ir simfoniskais orķestris ar ievērojamu solisti, Rundāles pils Baltā zāle, pievakare. Tātad jābūt glaunākam varbūt ...
Esmu bijusi uz senās mūzikas festivālu pils dārzā un pat dārzā publika nebija šortos un botās. Man tomēr šķiet, ka nederēs. Protams, vasaras koncerts neprasa smokingu, bet viegls vasaras uzvalks, vai vismaz garās bikses un kurpes tomēr ir nepieciešamas Tā kā tas ir Senās mūzikas festivāls, tad dreskods ir 17.gs. praķis ar pūderētu parūku galvā. Nekā citādi. Noteikti būs labāk kā šortos un botās. :D Man atmiņā, ka dāmas lielākoties bija vasaras kleitās, bet kungi - gaišās biksēs(garajās gan) un kreklos. Pūderētā parūkā bija vien Teterovskis - kā programmas pieteicējs:) Kāpēc ne, T-kreklā, sandalēs un galnais zeķes lai neaizmirst.
Pievienojos Adamsones k-dzei, arī iespaids ne tas labākais. 3-gadīgam bērnam bija jāpērk biļeti par 15 eiro/koncerts bija dienā/, dreskoda nekāda.
Es tur rīkotu koncertus un skatītājiem izīrētu atbilstošus tērpus un jā, arī pūderētās parūkas. Tas būtu šiki, superīgā Rundāle un visi ģērbušies kā 18. gadsimtā. Visi pēkšņi ir aristokrāti, uzvedas attiecīgi, ne tā kā OHO.
Vai vārdu salikums Liepājas simfoniskais orķestris, Bēthovens, un gala beigās Rundāles pils Baltā zāle nelika Tev pašam aizdomāties?
Kāda X pēc Tev uz to koncertu vispār jāiet? Tavam draugam jau nu noteikti nevajadzētu. Izklausās, ka pirmo reizi ko tādu esat nolēmuši baudīt. Varbūt nebojājiet citiem baudu?
Vēl varēji uzjautāt par popkornu un kolu.
··· Etiķete: Vasaras vakara koncerts ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu