Grīdas slīpēšana

Grīdas slīpēšana - jautājumi un diskusijas

Nav būtiski, kāda matērija ir apakšā ( Ozols, osis, bērzs, priede) pēc lineļļas car cīklēt, tas ir kasīt ( pa jaunam ar slīpmašīnu) daudz un dikti. Ozols osis kādi 0,5mm jānoņem, priedei var būt pat 1mm. Es ar cīklūņu tīrīju. metāla ass zobiņš koka kātā. Ar cīkliņu vai loga stikla gabaliņu var izkasīt lokālus defektus, bet pēc eļļas var tikai eļļas bāzes lakas. Jo mīkstāks koks, jo dziļāk sūc. Ja pa sentēvu metodei, tad nav reāli noņemt. Kārtīgi izkarsētā istabā 3 kārtas verdošas eļļas. Tas ir uz mūžu. Priedes dēļus pirms iestrādāšanas vārīja lielās baļļas. Vai lineļļa tika uzklāta uz jau noslīpētas grīdas? Neko darīt ir jāslīpē vēlreiz, jo ja uzklāta pareizi, tā ir sasūkusies jau kokā iekšā... ideāli būtu, ja dēļus varētu noņemt un noēvlēt, ja eļļots tikko tad labāk samierināties un aizmirst, slīpēt būt murgains darbs, ķeps ciet. a ko taa ella dariija uz griidas vispaar ? Pie eļļotām koka virsmām laka nekad vairs neturēsies. Atliks vien pacietīgi tīrīt un vajadzības gadījumā vēlreiz noeļļot. Nav viegli dzīvot ekoloģiski. ··· Grīdas slīpēšana: Kā no noslīpētas grīdas ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Dēļu grīdas slīpēšana (32)
Virtues dēļu grīda- 6 m2, esoša, sen krāsota ar eļļas krāsu, kas vietām nolobījusies. Vai iekš Oho ir kāds meistars, kas uzņemtos grīdas slīpēšanu? Cik varētu darbs izmaksāt? Vrb ir kādam zināms meistars? Virtuve ...
Es protams atvainojos, kā neceltnieks esmu pāris grīdas atjauninājis un klausoties šo standarta bulšitu nevarēju noturēties.
Pirmkārt, jāsaprot, vai šī grīda ir pūļu vērta.
Otrkārt, ja slīpē, obligāti jāaizdara spraugas, pretējā gadījumā netīrumi krāsies un būs grūti kopt.
Treškārt, nevaskotu, neeļļotu, ņemtu pusmatēto parketa laku un pēc labas sagatavošanas, ietonētu, tad kādas trīs reizes lakotu. Starp kārtām pārslīpētu un grīda būtu gluda, tai nebūtu raupjumu, vietu, kur aizķerties netīrumiem.
Kāds meistars nesen sadzina naglas dziļāk, izslīpēja , neaizdarīja spraugas un naglu vietas, nolakoja pārāk plānā kārtā, starp tām nepārslīpējot un gar sienām atstāja nelīdzenas vietas tā ka kājlīstes pielikt būtu vesels piedzīvojums. Par to paprasīja 16 euro m2.
Varu tikai piebilst, ka tie, kas uzskata šo darbu par lēti paveicamu, lai ņem šādus meistarus vai liek laminātu un nepauž savas gudrības pārējiem.
Jau simtiem gadu cilvēki ir lietojuši virtuvēs krāsotas dēļu grīdas un laka pēc būtības tā pati krāsa vien ir tik caurspīdīga. Man ir tieši tā kā te jau minēja noslīpēta vecu dēlu grīda un tad 3 kārtās nolakota ar pusmatēto rīgas laku un krāsu rūpnīcas laku. Un škirbas aizpildīja ar noslīpēto skaidu un lakas maisījumu. Izskatās lieliski, visi kas ienāk manā mājā uzreiz pamana superīgās grīdas, tas ir mana mājokļa lepnums. Nemaz nenožēloju tos 1000 eur ko man tasatjaunošanas pasākums izmaksāja. Kopt ļoti viegli un putekļus arī netedz tā kā uz lamināta, grīda ir silta un nav skaļa. Goda vārds, tikai plusi ir tādai vecai lakotai dēļu grīdai. Un dēļi bija perfekti saglabājušies, man pat jautā vai tā ir jauna dēlu grīda, jo neizskatās, ka tie dēli tur jau 80 gadus būtu stāvējuši, nebija neviena vieta, kur tie būtu bojāti. Arī meistari priecājās cik skaisti plati un biezi dēļi man ir uz grīdas. Neklausi Arābu, laka rullē un man virtuvē ir lakots dēlis un nesūdzod, pat priecājos, ka neklausiju meistariem, kas ieteica eļlot. Tā eļļa ir murgs, draudzenei ir. Tā grīda izskatās visu laiku netīra taukaina ar tādiem kā pleķiem un nav spīdīgi gluda kā mana lakotā, sajūta, ka skabargaina tā eļļotā grīda. Iesaku lakot. Tur jau tā sāls ka neder!! Ieberzos konkrēti:((PS. pats vainīgs!! Būs remonts dēlš malkā un flīzes,protams uz grīdas plāksnēm. 20-30 eiro par tadu sikumu, plus slipmasinas ire, plus smilspapiru lentes. Tur meistaru nevajag, pietiek ar veci, kas to masinu var pieturet, lai ta slipe vienmerigi un neizkasa bedres;). ··· Grīdas slīpēšana: Dēļu grīdas slīpēšana lasīt visu diskusiju (32 atbildes) –»
Slīpējot dēļu grīdu paliek gropes? (6)
Slipejot jaunu delu gridu ar slipmasinu Scorpion vietam paliek gropes sakot un beidzot rindu. Slipejot izmantoju sliplentu p24 , p80, pec tam nospakteleju, pabeigt slipesanu taisos ar pI20. Ko varu vel darit pirms pedejas slipesanas. Ko ...
Vēl ir 36, 40, 60 smilšpapīri. Lakosi, eļļosi? Kā rāda pieredze nošpahtelē, noslīpē, nolako, vēlreiz noslīpē ar 120 un tad vēl lako.

Tiešām LV nav pieejami vairs grīdu meistari?
Visticāmākais tiešām iemaņu tŗūkums. Uzsākot un beidzot aparāts kādu brīdi stāv uz vietas. no tā arī gropes ( varbūt).
Grīdu meistari ir pieejami,bet : 1. Ja naudiņas mazāk un pašam rokas galīgi no pakaļas neaug kapēc nē. 2. Patiesībā pats svarīgākais - atrodi to labo meistaru, tas prasa laiku, nervus un ne vienmēr meistars patiešām ir tāds :)
mācies slīpēt, tātad neproti to pareizi darīt, ja sākot un beidzot rindu iedzen rievu.
Mēģini slīpēt apļveidā, zīmē uz grīdas apļus, tik lielus kā pašam ērtāk, 10 cm, 20 cm...pus metru un nebūs tev jāsāk vai jābeidz rinda un kāpēc slīpēta grīda ir jāšpaktelē, špaktelis pēc pus gada izlobīsies ārā no spraugām vai saules gaismā mainīs krāsu
Vēl: jaunai dēļu grīdai 24 rupjuma papīrs ir stipri par šerpu. Ja grīdas dēļi ir tik štruntīgi ka veidojas "trepe" salaidumos, tad pareizāk būtu to noēvelēt ( kas star pcitu arī prasa iemaņas). Tad slīpēt , es sāktu ar kādu 40 nummuru. Tiesa, jo smalkāks papīrs , jo atrāk piedzenās ar sveķiem, jo sevišķi, ja priedes dēļi. Izmanto p150 pec tam p200 un velak svamiti un ja nepalidz tad tikai izlidzinosai un flizes un neaizmirsti suvotaju. ··· Grīdas slīpēšana: Slīpējot dēļu grīdu paliek ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu