Izkapts

Izkapts - jautājumi un diskusijas

Koka izkapts kāts (10)
Kur var nopirkt vai pasūtīt nedārgi normālus koka izkapts kātus? Var arī jau iesietus.
Vajaga izkaptskaatu? Varu izgatavot,pat peec auguma.Arii iesiet un uzasinaat-gan griezt,gan kapinaat. Man šķiet, ka es redzēju veikalā. Ne gluži kā sentēvu, bet koka. Vislabāk jau tirgū pie onkām kas māk izskapti iesiet,jo ja nemāk to pareizi izdarīt pat labākais kāts nepalīdzēs. Paskaties www.senukai.lv.Padārgi, bet ideāli, pietiks visam mūžam.Vēl arī šeit:/tas esot kaut kur uz Maskavas ielas pie Rumbulas./
www.latrek.lv/index.php?article=&barcode=&name=izkapts&search=
1&module=products&object_id=2623&x=0&y=0
aptis:
Tirgu! ··· Izkapts: Koka izkapts kāts lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kā izkapināt izkapti? (26)
Vēlējos pavaicāt, kā pareizi izkapināt izkapti, jāpļauj daudz,ar galodu grūti uztrīt, laktiņa ir, tik bail ka nesadauzu viņu galīgi garām..
Kapināšana ir asmens šauras josliņas pastiepšana/plānināšana ar kaldināšanu. Es to daru uz mazas,mietā iedzītas,trīsstūrveida laktiņas ar nelielu,liektu virsmiņu. Visa māka ir saskaņot sitiena virsmas lielumu un leņķi. Rodas tādi kā zobiņi,ļoti griezoši. Kaļot plakani uz laktas,asmens izstiepjas un sāk mesties tā,ka ne savaldīt... Katrā ziņā interesanta nodarbe-vismaz kamēr apgūst. Un kodiens nesalīdzināms... arī mūžs ilgāks,jo metāls netiek deldēts. euromen, nē, ar smirģeli nevar panākt to, ko ar kapināšanu :) Smirģelis ir efektīvāks, ja izkapts tiek "izgriezta" :)
Tā asināmā mala ir kādus 2-3mm plata un plāna (galvenais, neaizrauties, lai nav pārāk plāna, jo cietāku zāli pļaujot tā kapinātā daļa izlūzt). Pēc tam izkapts kļūst ievērojami biezāka.
Ar visādiem smirģeļiem vai flekšiem var tik nazi uzasināt, nevis panākt ko līdzīgu kapināšanai (plus, ja izdodas, tas izkapts mūžu samazina vienkārši katastrofāli :))

P.S. Piekrītu kvartam. Parādīt ir daudz vienkāršāk, nekā izstāstīt, lai gan Viliendi ir diezgan precīzi izdevies to visu aprakstīt - tieši tā tas arī notiek. Laktiņa (pareizā augstumā), āmurs un lēna un vienmērīga dauzīšana :)
Izkapts klusais šņirksts rīta rasas pilnā zālē ir daudz labāk par trimmera skaļo mocīšanu. Un labs pļāvējs ar izkapti to izdarīs vēl ātrāk par trimmerētāju. Patika vērot glīti appļautās kalnu pļavas Rumānijā, tur tikai pa vecam. Asināt var ātri iemācīties. Galodiņa kabatā un ik pa laikam uz trin. Ar laktu- jāiet mājās. Galvenais, lai kāts viegls un ērts. Mūsējo kaimiņš salauza un ielika vietā citu, uzreiz grūtāk un neērtāk, kaut uztaisīts bija smuki. Paņemt un aiziet pie lietpratēja.Pie reizes par dzīvi parunāt. Vecie vīri uzreiz būs priecīgi, ka var būt noderīgi. meklē googlē "how to peen a scythe "
pirkt lētus ķīniešu mēslus ir idiotisms - tā jau izgāztuves pilnas ar salauztiem krāmiem, kurus nav vērts labot.
··· Izkapts: Kā izkapināt izkapti? lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
Kā uzdabūt uz izkapts rokturi? (9)
Kā uzdabūt uz izkapts rokturi , ja diametri nav vienādi , bet roktura koks ir izžuvis ?
Dāžādas izkaptis esmu redzējis. Visvecākajam variantam rokturis bija apliekts ap izkapts kātu tā ka sanāk divi rokturi, un to gali bija sasieti kopā ar virvīti. Tur jāpievelk virvīte lai būtu atkal stingri. Citai konstrukcijai kātā izkalts caurums kurā rokturis ar tapiņu iesēdināts, Tur var palikdu ķīlīti iedzīt lai neļurkājās. Vectēvs pļāva ar izkapti, kurai bija divi rokturi. Viens pat T veida. Tas kāts ir jāizdrāž caurumam. Ja rokturis V veida, bet izkapts kāts par resnu, tad atlaid striķi, kas V burta augšgalu tur un ar asu naz paplašini to "gravu" kas roktura vidū simetriski uz abām pusēm nemainot "gravas dziļumu". bija: =====_===== vajag: ===___===
Bet pirms taisīt jaunu rokturi iesākumā jāiemācās pieregulēt vecais :D
Es laikam ņemtu izkapti un ietu laikot rokturi. Vai pirktu visu jaunu,nemaksā taču simtus. ··· Izkapts: Kā uzdabūt uz izkapts rokturi? lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu