Kapu pieminekļi

Kapu pieminekļi - jautājumi un diskusijas

Kapakmens stiprināšana (12)
Kapakmens ´´stiprinats´´ uz tadas ka skruves. Ar veju tagad nogazies, gul zeme. Kads ir ieteikums - ka labak stiprinat? Zvaniju cilvekiem, kas strada uz vietas tur, kuri var palidzet saja lieta... esot ´´speciala lime´´ ... var ...
Ja kapakmens stiprināts uz tādas kā skrūves, tad pašā akmenī jābūt urbumam. To piepildi ar līmi un uztupini akmeni atpakaļ. Darbus veic bezvēja dienā, lai līme pagūst sacietēt. Līmi meklēsi celtniecības materiālu veikalos silikonu stendos: paskaties DEN BRAVEN līmi metālam un akmenim- tas būs rakstīts virsū lieliem burtiem. (tādā pašā kartridžā kā silikoni) amatable, POLYSTYRENE pārsvarā ir domāta kā līme putoplastam. Jālieto tomēr atbilstoši materiāli, nevis "es (ES, ES, ES) ar tādu līmēju." VEIKALOS PĀRDODAS TĀ SAUCAMIE ROKAS ZEMES URBJI. apm 1 m gari Es izurbju caurumu stabiņiem, un izveidoju karkasu. Stiegroju un betonēju ar sal ,un mitrumizturīgu betonu. Izveidojas fundaments.tālākais atkarīgs no stiprinājumiem. Tad, kad kāds papūlēsies jautājumu uzdot konkrēti, arī saņems konkrētu atbildi. Pagaidām var tikai pamuldēt (izņemot Lūsilu).

Ir tāda lieta kā ķīmiskie dībeļi, tur gan līme, gan cements. Varbūt, ka meklēt no šī gala. Maksā gan pieklājīgi.
Personīgi pati zinu , ka ir baigi forša akmens līme, ko pazīstams džeks izmanto pt metālapstrādē. ··· Kapu pieminekļi: Kapakmens stiprināšana lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kapu pieminekļa cena (17)
vēlos uzzināt aptuvenās izmaksas. (tikai nevajag netā sūtīt, ir zvanīts/skatīts, vajag pieredzi) Vajadzības - melnais granits, piemineklis/plāksne ar kādiem 60 gravētiem burtiem, pulēts no vienas puses, nekā īpaša, ap 2 ...
Jā, tas ir par granītu, marmors droši vien krietni dārgāks. neieraudzīju iesākumā, ka marmors vajadzīgs. Tur ir arī tas droši vien, samērā nopietna vieta. Oi, un ap placi apmales arī? Tad pusotra štuka ir ok! Principā cenas visiem kantoriem aptuveni vienādas. akmeņus arī pērk visi pie tiem pašiem piegādātājiem. Apmale ap simtu, piemineklis nedaudz virs 300, nezin vai sēta tik dārgi. Nesen radi pasūtīja pieminekli Rīgā, Pārdaugavā, aizmirsu tās firmas nosaukumu. Izmērs apm. tāds pat. Kantoris samērā nopietns, paši gan griež, gan slīpē, gan gravē - ar kompi un ar roku. Piedod, bet aizmirsu ielu un firmas nosaukumu, pa ķērienam ar to ziņu nav. Tas ir pirms Ziepniekkalna, no Bauskas ielas uzgriežoties uz Mazās Stērstu ielas, pēc tam pa Stērstu ielu un pirmajā lielā krustā pa kreisi. Būs tā borģele kreisajā pusē, pirms paprāva fabriķa(Rīgas piens?) Cena bija ar aizvešanu apm. 30km no Rīgas un uzstādīšanu. Nafig tev marmoru, kapos viņi neatšķiras, tik vien būs ka pats zināsi cenas atšķirības bet vizuāli atšķirība tikai cenā, marmoru vari ņemt mājai palodzēm, virsmām. Ņem melno zviedru granītu, ukraiņu granītam ir tādi pelēki lāsumiņi, un kopā ar apmalēm un gravējumu varētu būt uz 350 Ls, marmors pie mums tikai gaišs biežāk sastopams, tāpēc uz 700 varētu būt bet es šai jomā jau paŗis gadus neesmu iekšā. Ja vajag, tad varu iedot mana bijušā tel nr. vispār par marmoru tas ir lēti (bet tiešām- kam Tev marmors- granītam nav ne vainas un krāsu gamma daudz plašāka un niansētāka un cenas tas uzreiz palētina, +mandomāt, ka tas marmors, kas te tiek tirgots nav viengabalainais(īstais), bet no šķembām presētais- kā akmens masa - nu kaut kā tā), bet vislabāk tās lietas (cenas un materiāla apstrādes izmaksas kāds tēlnieks paskaidrotu) ··· Kapu pieminekļi: Kapu pieminekļa cena lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Kā un ar ko var notīrīt kapakmeņus? (4)
Kapakmens tika uzstādīts pirms diviem gadiem un tagad saak palikt zals. Ar ko vislabaak tīrīt?
Visiedarbīgākais ir dajebkurš līdzeklis, kas satur hloru. Nu, piemēram, "Beļizna", maksā ap kādu eiro.(Bet tagad nav vērts, labāk tīrīt pavasarī.) Uz pieciem litriem ūdens pielej tādu šļurciņu 5 ēdamkarošu vērtībā, mauc rokās gumijas cimdus (obligāti, citādi no smakas neatmazgāsies) un ar ne visai cietu suku nomazgā. Tad ar skaidru ūdeni noskalo un apslauki, lai redz rezultātu. Būs labi.
Ir jau arī aherenno dārgie speciālie līdzekļi, bet es jau gadiem praktizēju šito modi.
http://karcher.lukow.pl/images/hds.jpg Cillit BANG! Es esmu tīrījis kapakmeni ar koncentrētu sērskābi,tā ir nopērkama saimniecības preču veikalos, protams,stingri jāievēro drošības noteikumi,tas jādara gumijas cimdos,aizsargbrillēs,lai nejauši skābe nenonāktu uz rokām vai acīs. ··· Kapu pieminekļi: Kā un ar ko var notīrīt ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Kapakmens tīrīšana (11)
Melna granīta kapakmens tik nespodrs, pelēks palicis. Meistari ieteica ar parastu pastu tīrīt, bet tas nedeva rezultātu. Varbūt kādam ir pieredze, ar ko varētu mēgināt to pelēkumu noņemt. Paldies.
Nezinu, kas tā par parasto pastu, bet parastais ziepjūdens un štengra birste dod labus rezultātus. Dobelē ražoja akmeņu tīrīšanas līdzekli ar smidzinātāju,līdzīgs logu tīrītājam. Ieintereseja pats fakts - kapec gan tas akmens buutu jaatiira? Vai par godu tam, kam tas akmens uzlikts, jeb savai godkaarei? Vai kas mainiisies, ja akmens paliks netiiriits? Austrumu kulturaas kapakmenjus neaiztiek, tiem ir jaasadruup, jo tikai tad kad akmens kraavums ir sagruvis, aizgaajeja dvesele ir kljuvusi briiva.

P.s. nekaa personiska ne pret vienu. Tikai taadas pardomas.
Es ar FAIRI! un asu birštīti,tad labi kārtīgi ar tīru ūdentiņu! jāredz virsma, lai saprastu kas ar viņu noticis - šajā gadījumā pašai jāizfunktierē: erozija, uzaugusi garoza vai abi.. otrajā gadījumā jau ieteiktā birste, pirmajā - kaut kas abrazīvs, kā jau meistari ieteica - pasta, taču tad vajag saprast, cik gludu rezultātu gribi panākt un vai ieguldītais rezultāts vērts. ··· Kapu pieminekļi: Kapakmens tīrīšana lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu