Kāzas

Kāzas - jautājumi un diskusijas

Viss par kāzām... (17)
Viss par un ap kāzām...Manam dēlam būs kāzas un man tas pasākums ir pirmo reizi un nav ne jausmas kas jādara...Vai man jādavina ziedi utt. Dēls kāzas rīko un finansē pats. Lūdzu Jūsu padomus...
Ja dēls rīko un finansē pats, tad tev:
1. jāsarūpē pārim kāda dāvaniņa,
2. jāsapucējas pašai,
3. jānobirdina kāda asara ceremonijas laikā,
4. pēc ceremonijas abi jāsabučā,
5. kārtīgi jāpiedzeras kāzās,
6. un visbeidzot jānodejo Lambada ar dēla sievastēvu! ;)
mans dēls arī pats organizēja savas kāzas, mēs ( vecāki) varējām tikai iespringt uz to to , kādas štātes vilkt mugurā:), puķes nedāvināju, dāvana pārskaitījuma veidā, viss bija pat ļoti ok, tikai par to kabatslakatine ir taisnība...:)) Ir tacu kazu rikotaji, tiem senariji galvaa un taaa. Praktiski vedejtevs un vedejmate parasti visu organizee.
DD ir buts 2 reiz par vedejtevu, bet tas ir riktigs arprats but par vedeju DDD. Tiesa varu but lepns savestie vel sobrid turas kopaa un znacit labi izdevies tas gajiens))). Lai veicas viniem!
Man līdzīga situācija,bet ar meitas kāzām jūlijā...esmu tikai viesis...līgavaiņa radi visu organizē"pareizajā provinces stilā"...meita gribēja ar torti un šampanieti pēc laulību reģistrēšanas,tad doties mazā ceļojumā...bet neesot smalks tonis,ja divas dienas radi nepārēdas pāri acīm... Parsti jau kāzās bērni dāvina ziedus vecākiem un vecāki arī ir kaut kur nosēdināti atsevišķi.
Dāvanas jau atkal vecāki visdrīzāk dāvina tādas, kas uz baznīcu vai zagsu toč līdzi nav jāņēm!
Varētu vēl būt , ka pie galda kādi vārdi jāpasaka. Es biju sagatavojusi albūmiņu ar dažām līdzšinējām bildēm (interesantākajām vai zīmīgākajām) un vietu jaunā turpinājuma bildēm.
Smuku kleitu protams, frizūru, jābūt gatavai kādu asariņu nobirdināt....
··· Kāzas: Viss par kāzām... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Vecmeitu ballīte (17)
Varbūt kāds var pamest kādu ideju jautājumiem, kurus iepriekš uzdod līgavainim un tad pārbauda līgavas zināšanas par topošo vīru? Varbūt kāda inčīga atrakcija nāk prātā? Doma ir braukt ar kuģīti un tur palaist gaisā ...
Noīrē žigalo lai jaunā sieva kārtīgi izpriecājās. Aizej uz Vecrīgu un paskaties kā to stūlbie briti dara. Mums taču ir vienlīdzība. Piedzeraties, arpoličiem izkaujaties, ar plikiem dupšiem kādā piemineklī uzrāpieties, lai jaunais vīrs skatoties Degpunktu var novērtēt sieviņas ātrumu un spēku. Pirmais video jau ģimenes arhīvā būs. Lai jauniem veicās!!!! kad reiz sievietes nāks pie prāta un beigs šito māžošanos...vecmeitu ballītes vietā labāk aizbrauciet uz laukiem pie omes un dārzu palīdziet izravēt, vismaz būs jēga un omei liels prieks. i par kāzām vagā sēžot varēsiet parunāties :)) Pievienojos tiem, kas uzskata šos pasākumus par ārišķīgām debilitātēm, bet ja nu tomēr ir vēlme sabiedriski paālēties, tad izstāstīšu - manuprāt, negaidīti tīkamu piegājienu. Manai māsīcai (toreiz 34) to bija saorganizējuši kāzu vedēji tajā laika spraugā starp laulību ceremoniju un svētku mielastu, kur parasti jauno pāri vazā pa tiltiem un vēl nezin kur, bet pieļauju, ka arī še minētajai vecmeitu ballei tas būtu pietiekami interesanti... Vedēji bija uzzinājuši, ka līgava un līgavainis abi ir no vienas mazpilsētas, kur abi gājuši vienā bērnu dārzā, bet pēc tam viņu vecāki pārcēlušies uz citām dzīves vietām un nekādi kontakti 25 gadu laikā šiem nav bijuši. Ar neiedomājami neatlaidīgām pūlēm tika apzināti abu tolaiku bēnudārznieki un nokārtots, ka norunātajā dienā un laikā šie (16 abu dzimumu personas) tika sapulcēti kādā pieRīgas kafejnīcā un sasēdināti pie galdiņiem kā neitrālas, savā starpā nesaistītas kompānijas. Sekojošais scenārijs bijis šāds - pie kafejnīcu tika pievesti abi jaunlaulātie un ar ieganstu, ka jāiet izlocīt kājas un pie reizes iedzert kādu sulu, visi ieiet iekšā un tur sākas saorganizēts teātris - viena no apmeklētājām pēkšņi saka - eu, vai tā līgava nav Gunita, ko..? Tas, kas šai sēž blakus piekrīt - jā, laikam gan... No cita galdiņa atskan uzbrēciens līgavainim - ei, garais - tu gadījumā neesi no Ozolniekiem..? Abi jaunie, kad pēc laba brīža sapratuši, ka visi kafejnīcas apmeklētāji ir viņu senie bērnu dārza biedri, bijuši tik pozitīvā šokā, ka tusējuši tur vairākas stundas un nebija dabūnami prom... Uz uz īsto mielasta vietu, kur gaidīja 60 personas, šie ieradās ar četru stundu nokavēšanos... Bet uzdzirdot šo pārsteidzošo notikumu, šiem viss tikai piedots...
;-)
Nav pieredzes ar vecmeitu ballītēm un arī nevēlos, no čem čort ne šutit... Bet, jau tie uzskaitītie pasācieni izklausās banāli un garlaicīgi, tas varbūt uz urrā! aizietu 20-gadnieču kompānijā, bet citādi - prasās ko daudz oriģinālāku. Piekritu Jurim...manai meitai arī 9.jūlijā kāzas,bet izdomāja,ka tomēr šādu jampadraci nerīkos.Jau paliek skumji,skatoties,kā izmisušu līgaviņu bari šturmē Vecrīgu. ··· Kāzas: Vecmeitu ballīte lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Ielūgums uz kāzām (19)
Vai ielūgums uz kāzām vnm ir "papīra formā" vai tas var būt arī mutisks uzaicinājums?
parasti pēc mutiska aicinājuma seko arī ielūgums smukā aploksnē, rakstisks. Saprotams, ka var pabrīdināt mutiski, bet uzaicinājumam jābūt rakstiskam. Nu tas atkarīgs kāda "mēroga "svinības.....ja mazas svinības, tuvāko lokā, var arī ar mutisku uzaicinājumu... var, jā:) ja kāzas notiek zaksā darbdienas pusdienslaikā, fiksi, fiksi sarakstīs, fiksi pa ķilavu maizei, fiksi pa šnabja glāzītei un, gatavs, tad var mutiski, jā Es vienu ielūgumu uz kāzām saņēmu elektroniski..pat ļoti skaisti noformētu..nav starpība,vai tas pa pastu vai elektroniski. ··· Kāzas: Ielūgums uz kāzām lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Dāvana kāzās (12)
Kādas dāvanas dāvināt kāzās (precas jauna sieviete), varbūt varat padalīties pieredzē?!:)
Labu kosmētikas komplektu...Bet vispār,pēc jaunās sievas vajadzībām...vēlmēm...hobijiem...iegribām...niķiem...utt... :)) Ja ņem vērā,ka reizē precas arī jauns vīrietis,tad var uzdāvināt kopīgu dūnu segu.:)) Man jau patiktos davanu karte ,pec tam pats vari izvēlēties to kas nepieciešams. Jāņem vērā daudzi faktori, kur jaunais pāris dzīvos - tikko iegādātā īpašumā vieni, pie vieniem no vecākiem, vai iepriekš iekārtotā ligzdiņā...
sākot no labām sadzīves lietām (virtuves kombaini, trauku komplektu, zīda gultas veļas komplektu utt.) beidzot ar atsevišķām privātām lietām katram.
Ar ko atšķiras dāvanu karte no naudas? Dāvanu karte piesieta iepirkšanās vietai, tai ir ierobežots derīguma termiņš(tam beidzoties - nauda vējā), to var iegādāties ar bezskaidras naudas pārskaitījumu(der juridiskām iestādēm izdevumu attaisnošanai).
Ierastā prakse: -kāzās svin jaunas ģimenes oficiālu sākšanos, dāvina visu ko saimniecībā noderīgu abiem(lai tik nav vienādi vairākiem ciemiņiem), unversālākais ir un paliek nauda, nevēlies maksāt tieši, pasniedz apdrošināšanas polisi ar uzkrāšanu kur veikta pirmā iemaksa(pēc Tavām iespējām).
··· Kāzas: Dāvana kāzās lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Dāvana kāzu 50 gadadienā (zelta kāzās) (12)
iesakiet lūdzu ko varētu dāvināt uz kāzu 50 gadu jubijeju?
Vai tie, kuri iesaka ceļojumu, ir padomājuši, cik tiem cilvēkiem gadu,- vai viņi spēs ko tādu izturēt?
Lūk, par to sanatoriju gan nav slikta doma.
Jaunus laulības gredzenus - zelta kāzās esot pieņemts tos mainīt. ceļojumu! Viss atkarīgs no tā, cik tuvi pazīstams ir šis pāris. Ja svešāks, tad kādu mākslas priekšmetu (mākslinieka radītas krūzītes, vāzes, interesantus pulksteņus utt.), nopērkami mākslas galerijās lielā vairumā .
Ja tie ir tuvi radi, tad iepriekš minētais ceļojums nav slikta doma. Var kādu divu dienu atpūtu kādā viesnīcā, viesu namā, kur ir masāžas, ūdens procedūras un cita veida atpūta. Vai ko tamlīdzīgu.
celjojumu ··· Kāzas: Dāvana kāzu 50 gadadienā ... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kāzas maija beigās! (6)
Iesakiet, lūdzu, padomu kā gatavoties kāzām! Kāzas plānojam nelielas, ap 20 cilvēkiem, būtu labi Rīgā vai pierīgā. Tā kā Maija beigas, iespējams, kāds zin, kādu restorānu, viesunamu ar skaistu ābeļdārzu.
Ir tads teiciens, ka tie, kas precas maijaa, visu dziivi "budjet majatsja". Kā gatavoties? Nolīgt kāzu rīkotāju un atslābt :)
Kopā ar viņu arī atradīsiet piemērotāko vietu kāzām (kas gan atšķiras, cik ilgi un kādas tās kāzas gribiet - tikai vakariņas vai kārtīgs 3diennieks) :)
Bīriņu pils:) Kleistos labs viesu nams ar dārzu Es arī ieteiktu kāzu rīkotāju - vari satikties, izrunāties, vienoties par budžetu, kurā jāiekļaujas, un dzīvot bez stresa :). ··· Kāzas: Kāzas maija beigās! lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kāzu tortes (6)
Vai kāds nevar ieteikt - kas cep kāzu tortes?
Mii un zjee!Tagad uz katra stuura konditorejas, kur pat bildees var apluukot, kaada modelja torti gribi!
Otrkaart ir guugles tante, treshkaart paskaties precos.lv
kur ir atshkjiriiba starp parastu torti un kaazu torti? :) http://www.google.lv/search?hl=lv&q=k%C4%81zu+tortes&meta=
Shite gaazj no kaajaam taas kaazu tortes un viesu nami, kuri nodroshina viesiibaas galdu klaashanu, nodroshina kaazu gadiijumos arii iipashu, klientu izveeleetu torti.
...29517683-SELGA Telefons 26347305 Sarmīte. ··· Kāzas: Kāzu tortes lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Siers no kazas piena (9)
Ka pagatavot sieru no kazas piena?
cik zinu, tad taapat kaa no govs piena...jeb tu gribi kaadu iipashoo??? Kā pagatavot-nezinu,bet zinu vienu pāri ,kas audzē kaziņas un gatavo garšīgu sieru-pie Mālpils...Vari auzbraukt ,nogaršot un apjautāties par recepti... Norvēģi taisa tieši tāpat kā govs piena mājas sieru - vāra, līdz iegūst karameli no piena cukura, tāpēc arī to sauc "brunost" (brūnais siers).

Citi lielākoties liek klāt siera fermentu (speciālu sausu pulverīti recēšanai)- esot atklāts nejauši, jo senos laikos pienu glabājuši kuņģos :)))

Recepšu - pilns internets, jo īpaši itāļu, jo kazas laikam ir vienīgās, kas tajās kalnu ganībās spēj kājās noturēties (dažas redzētās govis izskatās pēc īstām alpīnistēm :))))
Esmu kādreiz taisījusi un tāpat kā no govs piena.Uzvāra pienu,liek klāt biezpienu,uzsilda,nokāš.tad liek katliņā sviestu,silto biezpienu,olas,garšvielas(man piem ļoti garšoja koriandrs) un silda uz lēnas uguns,līdz veidojas viendabīga masa.Pārkarsēt ar nedrīkst.Nu kaut kā tā pēc atmiņas,sen nav taisīts. Esmu gatavojusi no govs piena un sanāk presēts biezpiens, kuru sauc par paniru, jo ilgāk tur zem sloga, jo cietāks. Panirs uzglabājas ilgāk nekā biezpiens, viņu var sadrupināt kā biezpienu, veidot pēc tam saldos ēdeinu, bet var arī sagriezt škēlēs un cept sviestā apvārtot garšvielās. Paniru gatavo no salda piena + citrona sulas. ··· Kāzas: Siers no kazas piena lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Dāvana jaunlaulātajiem. (27)
Ceru, ka dosiet labus padomus kā iesaiņot, uzdāvināt naudiņu jaunlaulātajiem. Tikai ne aploksni.
Man atkal nepatiik shitaadas izdariibas ar naudu. Ja reiz nauda, tad vienkaarshi un diskreeti...ielikt aploksnee bankas karti vai vienkaarshi aploknee...
Sorry..
Man patiik,kaa aarzemees jaunlaulaatie pirms kaazaam izsuuta daavanu un vajadziibu sarakstu...izpaliek nederiigu meeslu nezinkurlikshana.
Es buutu shausmaas par tiem naudas kokiem un gotinjpapiiriem...
Var mēģināt tjip "matrjošku". Lielā kastē saliek arvien mazākas un mazākas kastītes.Lai interesantāk kastītes var pārsiet ar lentītēm tajās var būt novēlējumi,nerātnās dainas utt...un pašā vidiņā mazītiņa kastīte ar īsto dāvanu :) Kad bija lati, sarullējām un iesējām mazā podā iestādīta ozola zaros. Un vēl glītu runu sacerējām, lai ozolu iestāda, bet naudu liek lietà. kaazaas nevienam nav laika reagjet uz davanu iesainjojumu, tapec pratiigi butu nenjemties ap davanu, bet, ja pats izdomat neprot, griezties kada davanu darbniica (feisbuka tadu papilnam) tuvak dziivesvietai un tur piedavas milzumdaudz variantu, kur un ka ielikt naudu.
es izvelejos plakanu kastiiti, ieksha bija ieklata labiiba un karpa zviinjas, kaut kas vel bija, kas simbolize miilestiibu, tautiski un gaumiigi.
··· Kāzas: Dāvana jaunlaulātajiem. lasīt visu diskusiju (27 atbildes) –»
Balti baloni kāzām - kur nopirkt? (4)
Kur varētu iegādāties kāzām baltus balonus? Ir krāsaini, bet baltus neizdevās sameklēt. Paldies.
ALFA veicī pirmajā stāvā, kas ar dāvanām ņemās, (neatceros nosaukumu) bet tur viņi tin un iesaiņo, un balonus ar visvisādus var atraut. Rīgas rēvija - veikals Jeruzalemes 2/4, internetā baloni.lv dekori el vē Ja vajadzīgs vakarā/naktī, tad daudz iespaidīgāk būs laternas -> www.laternas.lv ··· Kāzas: Balti baloni kāzām - kur ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu