Kurmis (kurmju apkarošana)

Kurmis (kurmju apkarošana) - jautājumi un diskusijas

Kurmji. (18)
Tā kā kurmji ir ierindoti pie bīstamiem grauzējiem-,kā īsti ir ? Ir viņi grauzēji vai nav?
Man shamie patiik:)...tagad arii viss daarzs vienos rakumos,feini,dziiviiba kuusaa:) Kurmis ir tipisks racējdzīvnieks, kura organisms īpaši pielāgots dzīvei pazemē.

Ķermenis garens, cilindrisks, kompakts. Kakls īss. Galva slaida, mazliet saplacināta. Purns snuķveidā izstiepts, klāts ar taustes matiem, kustīgs. Nelielās ausis pilnīgi apslēptas apmatojumā; ausīm nav gliemežnīcu, tās apņem vien ādas pacēlumi, kas paredzēti dzirdes kanālu atveru noslēgšanai. Acis ļoti mazas, ievelkamas, apņemtas ar nekustīgiem, 0,5–1 mm gariem plakstiņiem, bez skropstām, pilnīgi apslēptas apmatojumā.
Atbilstoši starptautiski pieņemtajiem saīsinājumiem zobu formulā tiek norādīti četri zobu veidi: priekšzobi (I), ilkņi (C), priekšdzerokļi (P) un dzerokļi (M). Pirmais cipars aiz attiecīgā saīsinājuma norāda šādu zobu skaitu augšžoklī, aiz slīpsvītras otrais - apakšžoklī. Zvēru sugas kopējais zobu skaits aprēķināms, summu reizinot ar divi, jo formulā norāda zobu skaitu tikai vienā augšžokļa/apakšžokļa pusē.

racejs. google bans?
Kurmis ir visēdājs, tāds pats kā meža cūka, bet mazāks

un vispār cilvēkam būtu jāiemācās sadzīvot ar dabu:)
Kurmji uzturās tur kur ir daudz naktsslieku. Ja kādam izdosies iznīdēt kurmjus, tad viņu vietā parasti parādās ūdensžurkas. Dabā tukša vieta nepastāv. kurmji nav grauzeji-,
vini rok alas un iegust info.,
··· Kurmis (kurmju apkarošana): Kurmji. lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Kurmju apkarošana zālienā (15)
Vai kāds nevarētu ieteikt efektīgu paņemienu, kā pasargāt dārza mauriņu no čaklo racēju kurmju darbiem ?
Ir sēra sveces dārzkopības veikalos,un arī ir labi slazdi.Bet tas jādara (jādūmo )regulari,tātad iznak diezgan dārgi. Stāsta, ka kurmjiem nepatīkot vēja ģeneratoru klātbūtne :) viņiem nepatīk, ja kaut kas virszemē grab vai skan, kā arī var liet ūdeni izraktajās alās! noindeet kurmjus !!! ar indi, nejau ar tomaatiem...vajag griezties indeetaaju kantorii, tur pateiks :) ··· Kurmis (kurmju apkarošana): Kurmju apkarošana zālienā lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Kā cīnīties ar kurmjiem? Help! (45)
Ļautiņi, iesakiet lūdzu no personīgās pieredzes kādu efektīvu līdzekli! Tikai bez kurmju spīdzināšanas, bet lai pazūd no dārza ! Jp šogad zālājs pilns ar kurmju rakumiem. :(((((((
Gunitaa. Tieši spridzināšanas ir indēšana ar smakām. Tā bums un komentāri savās kurmju debesīs, pie Allāha piešķirtajām14 jaunavām, jo pierakstīšanās kā kurmjiem - šahidiem būs. Ar jūs te indēt ar reņģēm, labāk kaķim atdotu. Veel, ja ir laba vibrikju kolekcija un nav zheel, tad var saspraust maurinjaa, darbojoshos protams, runaa ka kurmji nepanesot vibraaciju ;))) Bez spīdzināšanas var spridzināt! :D
Nezinu, ka to...bet gudrīši pamanijušies kā tur ar gāzi...bums!-- garantēti un kādu laiku miers! :D

Vēl var provēt pa robežu kādus šķēršļus sarakt...

Vēl- zem mauriņa škembas pabāzt...tas gan tads ļoti ļoti ietilpīgs darbiņš...
Man arī bija ar viņiem negals, bet šie pazuda pēc tam, kad zemesgabalā pāri ceļam atnāca pastāvīgie iedzīvotāji un tai tantei uzradās kādi pāris kaķi. Viņi, protams, klīda arī pa manu dārzu..... Sākumā es to sakarību neapjautu, bet pēc kaut kādiem dažiem gadiem tā nejauši (es ar tiem jaunienācējiem diez ko nekontaktējos - tikai sveicinājos) kaķu īpašniece pastāstīja, ka viņas kaķi "krituši" uz kurmjiem - ķerot un akurāti liekot rindiņā pie durvīm.... :)))) Tagad es tos kaķus no sava dārza nedzenāju - lai tik strādā.... :))))) Sētu roc...diezgan dziļu....bet tie kas iekšā paliks, vienalga bus jāizspīdzina, jo roka šams uz kis kis nenāks! :D ··· Kurmis (kurmju apkarošana): Kā cīnīties ar kurmjiem? ... lasīt visu diskusiju (45 atbildes) –»
Kā atbrīvoties no kurmjiem? (8)
Ir izveidots mauriņš,aug smuka zālīte.Tak uzrodas viens maita kurmis un sāk savu teroru.Man tas jau ir ZB.Kā atbraucu vakarā no darba,tā atkal jāredz šausmu skati.Jāpiebilst,ka kādreiz tur auga krūmāji un visādi koķeļi,un ...
zaljajaa ceturtdienaa piilaadzhu zarus vajagot sabaazt kurmju rakumos...:)))) tas taa - no tautas padomiem...

Ja nopietni, ir neskaitaami varianti, no indeem un lamataam, liidz izpluudu gaazu salaishanai kurmju alaas...

Nevienu no tiem visiem neesmu personiigi meegjinaajusi...:))
palasi shjkjeeles graamatu... Daudz maz strādājošs variants ir t.s. "dzirnaviņas", tādi propellerīši, ko uzliek uz zemē iedzītām kārtīm, tad nu jamie drebinot zemi un kurmji iet mājās.
Iesaku pameklēt slaveno A.Šķēles grāmatu par šo tēmu :)
Latviešu tautas ticeejums veesta, ka kurmji aizbeeg, ja viņu bedaklus izbaksta ar galjas zjaaveejamo shautru.
Sitai maajas lapaa ir veel daudzi ticeejumi, varbuut noder http://ai1.mii.lu.lv/ticejumi/kurmis.htm

Lai tev veicas!
Labi paliidz uudens liesana kurmja alaas, tikai tas ir nogurdinoss process un peec tam ir jaaparuupeejas, lai tas mazais drankis vairs netiek ieksaa, jaaskataas cik dzili seetas pamati ir ierkti. Iespeejams, ka vins netiek aaraa, ja seeta ir pamatiiga. ··· Kurmis (kurmju apkarošana): Kā atbrīvoties no kurmjiem? lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kurmis siltumnīcā (18)
Siltumnīcā uzdarbojas kurmis, ko varat ieteikt darīt, lai nesagandē visus stādījumus???
karbiitu (vai kaa tur shamo sauca) senos laikos alaas beera. Iesaku elektronisko pīkstuli, kurš tiek iesprausts zemē un noteiktā laikā iepīkstas - ir gan batereju gan saules baterejas ierīce. Nemaksā dārgi (ap 20) un dara savu darbu, kurmji un zemesžurkas dodas prom. Var likt arī āra laukā, jebkur kur racēji darbojas. Var nopirkt Depo un Rautā, man šķiet. Tiešām palīdzun samērā humāni. Vēl no šīs tēmas ir dzirdēts, par dzirnaviņām - agrāk ar tādām bija pilni mazdārziņi, tagad gājis mazumā. Es gan nedomāju, ka tas daudz līdzētu, bet dzirnaviņas tik un tā feina lieta. :) Stunda un dzirnaviņas gatavas no koka dēlīša. Par kurmjiem nezinu, bet kādreiz reņģes u.tml.raka zem rozēm lai labāk aug un zied! vienīgais reālais veids kā tikt vaļā no kurmjiem - nopludināt zemi uz dienām 3 :) Ieliec kurmja alās saulē stāvējušas reņģes vai nesālītu siļķu galvas,voncīc būs smuks,bet manta nekaitīga,drīzāk gan augiem veselīga,kurmis būs prom kā likc!Nākamgad,stādot tomātus,liec zem katra pa lielai reņģei,būs profilakse pret kurmi un tomāti augs griezdamies. ··· Kurmis (kurmju apkarošana): Kurmis siltumnīcā lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Pavasarī kurmju izraktajās alās sabēru karbīdu.Tagad rudenī- kaimiņam rok,manā zālītē vēl pagaidām nē! :)) Zinu,zinu...tā nav labi darīt ar ``zaļo domāšanu".. :)) Padzit kurmjus var tikai pašam sev slikta veida.Saindet augsni.lietderigak butu uzzinat,kapec kurmji mitinas taja vieta. Tiesam,pajauta viniem-Ko tu te dari?tish pie kaimina.
Dazi ierok pudeles ta,lai vejs kaklina svilpo,vel varot pusdegusu lupatu iebazt rakuma gala.musu senci iesprauda vejdzirnavas.
Ar ķimikālijām, bet tad jārēķinās, ka ne tikai kurmji atstieps kājas :) Nokjer vienu un pasaki, lai pasaka citiem, ka esi ljauns peec dabas:D Notiisies pashi:) Tukuma rajonaa taa dara:) ··· Kurmis (kurmju apkarošana): Kā iznīcināt kurmjus? lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu