Lauksaimniecības zeme

Lauksaimniecības zeme - jautājumi un diskusijas

Zemes noma (16)
Velos uzzinat, ja tiek iznomaats zemes gabals, nomnieks atseviski samaksa nekustama ipasuma nodokli, un citas ar zemi saistitas nodevas. ar ko var tikt aplikts zemesgabals. Taa ka zeme ir lauksaimnieciba izmanntojama, tad nomnieks vel var ...
noslēdz 2 līgumus.
1. nomas, kurā Tu zemi iznomā par velti 0Ls, sev piederošai firmai, zemnieku saimniecībai...juridiskai personai.
2. šī juridiskā persona iznomā tālāk citai juridiskai personai par samaksu, ja tas notiek ar pārskaitijumu un visus ieņēmumus par nomu nogrāmato/iztērē tā, lai nav jāmaksā nodokļos neviens santīms.
Ja zemes gabals ir lauksaimniecībā izmantojamā zeme,tad nekāda apbūve nevar notik,vispirms šis zemes gabals jānoformē kā apbūves gabals,un tad jau cena ir augstāka. Parasti šādos gadījumos var prasīt no 5-10% no ZG kadastrālās vērtības, tā ir vispārpieņemtā prakse. Kas attiecas uz pārējiem maksājumiem - tas ir atkarīgs no tā, ka īpašnieks vienojas ar nomnieku. Zemes nodokli var maksāt gan īpašnieks, gan nomnieks. Tev, protams, kā īpašniecei vislabāk uzvlet to uz nomnieka pleciem, bet rēķinies, ka noslēdzot šādu līgumu un gūstot ienākumus, tā automātiski ir saimnieciskā darbība un no gūtajiem ienākumiem būs jāmaksā IIN. Kas tad vinju ieturees? Cik zinu, jaaiet uz VID un jaadeklaree, ja tas nav izdariits, tad diez vai. Zemes nodokli maksaat labaak pasham iipashniekam - nomnieks beigaas pateiks, ka iipashnieks neko nedara, pat zemes nodokli nemaksaa, lai atnjem shim zemi:) % no kadastra vērtībām praksē pastāv tikai piespiedu nomas gadījumos. Normālās nomas attiecībās pastāv tirgus cena. Vnk jāpaskatās kāds ss.lv, kādas Latgales reģionā lauksaimniecības zemju nomas cenas...ja tāds kritērijs neatrodas vai liekas nederīgs, tad vnk vienošanās starp pusēm, ņemot vērā zemes platību, vērtību, proti, izvietojumu, auglīgumu, ražošanas iespējas, kādam nolūkam tiek nomātas, kādus augļus var gūt no tādas darbošanās uz zemes...var ņemt vērā vēl dažādus faktorus...katrs gadījums ir stipri individuāls...ja zeme nevērtīga, pašam nav nepieciešama, nes tika zaudējumus ar nodokļu nomaksu, tad jau var arī par velti atdot...noslēgt patapinājumu..nebūs IIN jāmaksā.. ··· Lauksaimniecības zeme: Zemes noma lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Ķekavā tas varētu būt 20 tk par ha, ja ir lētāk par 15 tk, es pērku. Pirms kāda gada interesējāmies, ir nelieli zemes gabaliņi, par ļoti augstu cenu, vienā kopplatībā virs 3-4 ha nekā nebija ··· Lauksaimniecības zeme: Cik maksā lauksaimniecības ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Zemes pārdošana (16)
Vai labāk tagad tirgot lauksaimniecībā izmantojamo zemi jeb nogaidīt? Kādas prognozes tuvākajiem 10gadiem? Tas nav bizness, vien mantojumā esoša zeme.
Rēķini. Par nesakoptu l-zemi tagad sodīs un atkarībā no pašvaldības, tie sodi (summas) var būt arī nopietni. Kopšana arī kaut kādu naudiņu maksā, tad vēl nodokļi. Ja ir kam tūlīt iznomāt (vietējam lauksaimniekam), tad var turpināt turēt "depozītā", citādāk tas ir regulārus izdevumus prasošs īpašums un vai pēc 10 gadiem ieguldīto varēs atgūt, ir interesants jautājums. Nekad neko nevajag pardot. Ne mezu, ne zemi. Lauksaimniecības zemi vari iznomāt tuvakajam fermerim un vari vēl pretendēt uz platību maksājumiem no eiropistiem.
Es uz zemes sastadiju mežu priekš mazbērniem un pooo par visu.
Ja desmit ha iestādīsi ozolus , tad Tavs mazdēls būs miljonārs . Tu mīli savu mazdēlu ? Labāk iznomā.Mežus jau nevar visur stādīt kur izdomāsi.Meliorētās nevar,vajag saskaņot ar pašvaldību. Iznomā vietējiem lauksaimniekiem. Bet vispirms uzdod jautājumu, kā viņi plāno apsaimniekot Tavu zemi. Jo bieži sanāk tā, ka zemi totāli nolieto - padara mazauglīgu, piesārņo pārmēsojot, pārmiglojot un tad atdod atpakaļ.... sanācija ir dārga... un prasīs ilgu laiku un ieguldījumus. Esi gudra, prasi apsaimniekošanas plānu, vismaz aptuveno, pakonsūltējies ar lauku konsultantu un tad paraksti līgumu.
Zeme ir tavs zelts un nākotnes kapitāls nesēdi uz tā, bet apsaimnieko gudri! Cirpēji un pārpircēji staigā bariem, bet tavu bērnu nākotne ir tavās rokas!
··· Lauksaimniecības zeme: Zemes pārdošana lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu