Mantojums (mantojuma tiesības)

Mantojums (mantojuma tiesības) - jautājumi un diskusijas

Cik ilgi var pieteikties uz mantojumu? (10)
Cik ilgi pēc mirušā nāves var pieteikties uz mantojumu? Un ja nu mirušais ir pirms nāves visu mantu dāvinājis/pārdevis vai ar testamentu novēlējis tikai vienam bērnam?
kaut vai visu mūžu, pie mantojuma kartošanas visa manta tiek novērtēta, lai varetu nomaksat valsts nodevu.
ja vēlak caur tiesu vari pieradīt, kapēc neesi pieteicies par mantinieku tūlīt pēc mantojuma atklāšanas, tad mantojuma saņēmējiem Tev ir jāatmaksā Tava daļa naudā.
tas tā vienkāršoti pateikts.
Likumā: uz mantojumu var pieteikties gada laikā. Ja ar testamentu viss novēlēts vienam, bet Tu ietilpsti tā saucamu neatvairāmo mantinieku kategorijā, apstrīdi testamentu tiesā, bet rēķinies ar to, ka lauvas tiesu saņems tik un tā tas cilvēks kuram tas ir novēlēts 50%.
Pēc morāles kodeksa: cienīsim mirušo gribu - tā ir svēta.
1/2 gads, na mani atminja nevilj. un ja mirushais davinaajis ne tev un paardevis ne tev,tad saki ataaa mantai. savukaart otra beerna paternitaate tev veel buus jaapieraada :) tomēr gada laikā...visu laiku biju pārliecināta par 6 mēnešiem....Skaidrs. Paldies...:)) gada laikaa obligaati jaapiesakaas .... ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Cik ilgi var pieteikties uz ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Īpašuma daļas atdāvināšana radiniekam. (6)
Vīra mamma sastādīja mantojumu, novēlot māju meitai, vecākajam dēlam un jaunākajam dēlam ( piebilstot, ka pēc jaunākā dēla nāves mājas daļu mantos jaunākā dēla dēls ) Vīrs( mantojumā - jaunākais dēls ) grib savu ...
Jā, šitā uzrakstīt vajag mācēt.
Man šķiet, ka LV testamentam nav nozīmes. Ja omis noliek ķelli, tad mantojumu šinī gadījumā sadala uz 3 bērniem vienādās daļās un tas jaunākais dēls alias vīrs, ja vēl ir dzīvs,tad ar savu daļu var darīt ko grib, jo mazdēls nav 1. šķiras mantinieks.
ja tantuks ir viņsaulē, tad viņa varēja tik savu mantu novēlēt dēlam, nevis uzrakstīt kam pēc dēla nāves un kam pēc mazdēla nāves.....dēls tāpat ir pieaudzis cilvēks (ja protams nav duriks ar atņemtu rīcībspēju) un viņam bij gan laiks, gan iespējas uzrakstīt , kuram viņš vēlas atstāt savu īpašumu. Tiešām? Var uzrakstīt testamentu, ka novēl mantu kaimiņam 100% un tas dabūs? Parādi tādu likumu? Cik es zinu, tad ir neatraidāmie mantinieki, šinī gadījumā 3 bērni, un viss, nekādi testamenti, nekādi noteikumi, ko pēc tam ar mantoto darīt mazbērniem, nedarbojas.
Vienīgais, kas ir neapstrīdams, tas ir uztura līgums.
Dzēris nepasapratīš, nedzēris ne tik kas tur rakstīts! Tad jaunākais dēls taisās ātrāk par visiem atdot galus. Un kādā sakarā vīrs- jaunākais dēls? Vot saskatās cilvēki visādus luisusalberto un izauras un dara pakaļ. Viss sarakstītais LV strādā tikai nosacīti vai drīzāk nestrādā vispār. Pie tam jebkuru dāvinājumu citi radinieki var jebkurā brīdī apstrīdēt.

Ja kādam kas pieder, viņš ar to tiesīgs brīvi rīkoties, ja vien nav noteikts konkrētajam gadījumam kas cits (kā uztura līgumā, piemēram).
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Īpašuma daļas ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Vai tiek ņemti vērā ieguldījumi dzīvoklī, kad dala mantojumu? (14)
Vecmammas dzīvokli mantos mamma un viņas brālis. Mana mamma savulaik ir privatizējusi šo dzīvokli par savu naudu, ir veikti ieguldījumi remontā, kā arī gadiem mamma maksāja komunālos maksājumus. Jautājums, vai šie ...
Jāpiekrīt, ka latvieši ir dīvaina tauta. Kad par māti jārūpējas, jāmaksā viņas izdevumi, jāprivatizē dzīvokli, tad to jādara vienam no bērniem, kā mantojums spīd, tā uz pusēm jādala. To es redzu ik uz soļa. Civilizētā pasaulē lomu spēlē testaments, pie mums nē, jādala uz visiem vienādi. Super ,kā parasti latvieši plūcas par mantojumu un kaujas ar radiem par kaut kad sen uzlīmētu tapeti !!
Un labākais ir tas ,ka jautātājs ir totāls žmoģis --nevis jautā to tam ,kas ir komeptents (advokātam) ,bet grib uz haļavu dabūt gatavu juridisku atbildi.)))

Varu pateikt--pārdodiet to nelaimīgo dzīvokli ,nomaksājiet valstij nodokli un naudu uz pusēm)))))
Nu te ir pretruna. Ja dzīvokli privatizējusi ar saviem privatizācijas sertifikātiem māte, tad tas ir mātes, nevis vecmātes dzīvoklis. Konkrētajā gadījumā jebkāda virtuāla konsultācija ir izslēgta, ir jādodas konsultēties klātienē ar pieredzējušu juristu, kurš vēl piemin privatizācijas laikus un ar to saistītās tiesiskās nianses. Ja tava māte to dzīvokl ir pvivatizējusi, tad tur vairs nevienam nav ko dalīt. Citādā gadījumā meklē visus maksājuma dokumentus un tad tikai caur tiesu ja paši savā starpā nespējat vienoties. Katram puse! ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Vai tiek ņemti vērā ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Vai ir kārtots mantojums un vai to var sākt darīt? (6)
Vectēvs nomira 1977.gadā, kad mamma bija nepilngadīga. Cik viņa atceras, tad vecmamma tā kā ar vectēvu kopā vairs nedzīvoja, tad nenokārtoja mantojumu. Mamma vectēvam ir vienīgais oficiālais bērns, laulībā ar citu sievu ...
Pieteikties pēc šā brīža likumdošanas vajadzēja gada laikā, ja nepiesakās, tiek uzskatīts, ka mantinieks mantojumu noraidījis, te vispār ir teju pus gadsimts pagājis, valsts iekārta un likumdošana nomainījusies, tāpēc cerību nekādu... Kaut kur lasīju, ka uz pieteikšanos mantojumam laiks ierobežots. Jab tagad var arī pēc 50 gadiem? Vectētiņa kožu izēstais zeķu pāris ir pilnīgi pietiekams pierādījums par mantojuma pieņemšanu klusējot. "Ja uzaicinājuma nav bijis, tad mantiniekam jāizsaka sava griba pieņemt mantojumu gada laikā, skaitot šo termiņu no mantojuma atklāšanās dienas, ja mantojums atrodas viņa faktiskajā valdījumā (692. p. 2. d.), bet pretējā gadījumā – no ziņu saņemšanas laika par to, ka mantojums atklājies.

Bet, ja mantot aicinātais, kura faktiskajā valdījumā mantojums neatrodas, palaiž garām noteikto termiņu, noteikti neizsakot savu gribu, tad atzīstams, ka viņš mantojumu atraidījis."
"Lai neizaicinātu likteni un operatīvi sakārtotu jautājumus par mantotā īpašuma tālāko pārvaldīšanu, kā arī nepakļautu sevi dažādiem riskiem un sarežģījumiem, mantošanas iesniegumu ieteicams iesniegt ne vēlāk kā divus mēnešus pēc tuvinieka nāves."
Apmēram tā.
Nu ja nezin, kāds un kas ir iespējamais mantojuma sastāvs, 1) sagādā radniecību pierādošos dokumentus ar vectēvu kā arī viņa vecākiem dzimtsarakstu arhīvā, 2) dodas uz valsts arhīvu ar pieprasījumu par vectēva pēdējo dzīvesvietu, kā arī vectēva vecākiem piederējušiem īpašumiem.
Bet nezinu nezinu ko tur vairs var mantot, denacionalizācija un zemes reforma jau beigusies. Bet nu, kamēr nav viss pārbaudīts, laikam tomēr vērts mēģināt, ja ir nopoetna apņemšanās.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Vai ir kārtots mantojums un ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Testamenta apstrīdēšana (16)
Manam draugam nav 1.pakāpes radinieku, testamentā bankas kontā esošā nauda novēlēta man. Vai drauga māsīcas testamentu var apstrīdēt?
Strauts-Jūs esat jurists?
Ja māsīcām un citiem attāliem radiem kas pienāktos automātiski, tad rodas jautājums-kāda jēga ir testamentam? Lai viņi tiesājas, es domāju, ka neko nepanāks. Man vispār šķiet dīvaini, ka cilvēkam neļauj atstāt mantojumu, kam viņš vēlas. Nē, viņam pus pasauli jāapdāvina, kaut ir pilnīgi pret. Kāpēc cilvēks ar savu mantu, īpašumu nevar rīkoties, kā pats grib?
Testamentaa jaanoraada tiessi kam tu veelies savu naudu/iipassumu atstaat. Un arii janoraada konkreeti kam negribi dot neko, un kaapeec taa ir. Vot tad ejat , un tiesaajaaties, mantrausiigie. Testamentam ir prielšrocība attiecībā pret likumisko mantošanu. Bez tam māsīcas nav neatraidāmie mantinieki, tāpēc tiesa, visdrīzāk, nostātos par mantojuma atstājēja gribas izpildi. Jūt, ka CoCoSan ir juriste.
Tad varbūt palūgsim konkrēti par šo gadījumu. Dabūs māsīcas noguldījumu, vai nē, ja tiesāsies?
"Testators, kā izskatās ir vēl dzīvs, lai mantiskās attiecības sakārtotu laicīgi un pietiekami korekti."- vai tad testamentā bankas noguldījuma norādīšana ir nekorekta? Kā tad būtu korektāk?
Par "filigrānām manipulācijām" arī nepiekritīšu. Bankā noguldot naudu parasti liek ierakstīt kam, ja kas, tā paliks, kurš varēs nokārtojot attiecīgās formalitātes mantos.
Arī "atstājējam dziestot" rakstīt testamentu ir labāk, nekā pamest visu, lai radi un brūtes pēc bērēm izkaujas.
Manuprāt šeit viss ir korekti. 1.pakāpes neatraidāmo mantinieku nav, testaments ir, kādi vel var būt jautājumi. Nu iesniegs tiesā? Un varbūt ne tikai māsīcas, bet arī tantes un onkuļi pieteiksies. Jēga ta kāda? Tikai juristus pabaros.
"Draugam" !? Tu viņam neesi nekas - juridiski ! Vienmēr , jebkuru testamentu var apstrīdēt . Par cik esi , juridiski), nekas , tad tuvākie radinieki un attālākie radinieki ir tiesīgi apstrīdēt , Tev norakstīto testamentu . Daudz kas atkarīgs no advokāta , (ja Tev tāds ir) , bet diemžēl - ne šajā gadījumā . Testamenta likumīgais spēks , iestājas pēc 6. mēnešiem ,(ja testamenta sastādītājs ir ..... ) , ja sešu mēnešu laikā nav pieteikušies radinieki uz testamenta daļu , tad testamentā minētais ,materiālais , finansiālais - pāriet novēlētas personas likumīgajā īpašumā . Skaties vai ir maz vērts "tiesāties" , jo proces ar visām "piedevām" ir dārgs prieks ! Varbūt pastāv savstarpēja vienošanās ar radiniekiem , bet ar notariālu apstiprinājumu , lai vēlāk nav pretenzijas - vieniem vai otriem ?! ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Testamenta apstrīdēšana lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Mantotājtiesības. Mātes mājā esmu mājas grāmatā pierakstīta.. (21)
Mātes mājas grāmatā esmu pierakstīta kopš 1998.gada kā otrā dzīves vietā, ne patstāvīgajā. Kad māte vēl bija dzīva, mana māsa pie notāra uz pirkšanas līguma pamata nokārtoja, ka viņai pieder mammas māja. Kaut arī ...
Ja ir pirkšanas līgums,tam jābūt reģistrētam un notāra apstiprinātan! Ja tā,tas nav apstrīdams; un īpašnieks var izrakstīt no īpašuma .... Ja ir pirkšanas-pārdošanas līgums, tad māja pieder māsai, tātad mantot, labākajā gadījumā, varat no māsas, ja viņai nav citu mantinieku vai viņa to norāda testamentā.
Ja persona norādītajā īpašumā faktiski nedzīvo, īpašniekam ir tiesības personu izdeklarēt, pierakstam Latvijā sen vairs nav nekādas nozīmes.

Varat vērsties tiesā, ka notikusi fiktīva mājas pirkšana-pārdošana, ja ir kaut kādi šā fakta pierādījumi. Pozitīvs iznākums nav garantēts.
Un ja mammīte mirusi, ko plēsties dēļ mājas, kurā nedzīvo, ja tajā dzīvo Tava māsa? Jā, slikti, ka aizmuguriski viss izdarīts, bet ko tas maina, ja mājai vairāki īpašnieki tad māju neuztur neviens, nekā, ja pieder vienam, tad tas viens arī remontē un uztur un saglabā attiecības ar māsu, lai ir kur aizbraukt ciemos! Latvieši! [muusu gjimenee arii [bija] gruuti sadaliit [mantotos] iipasjumus .. neviens negrib neko no lieka .. naacaas paardot un daliit moneetas :D] ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Mantotājtiesības. Mātes ... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Mantojuma atgūšana (6)
Kārtojot senus ģimenes dokumentus, atradu, ka manam tēvam, kurš miris 2000.gadā, piederējis īpašums - to tikko kā uzzināju, Vēlētos pieteikties mantojumam, taču, ieskatoties zemesgrāmatā, atradu, ka 2002, gadā šo īpašumu ...
aizdomas ir jāpierāda ar faktiem, nevis uz aizdomu pamata jāraksta iesniegums, kurš policijā paliks bez virzības... jautājums, kāpēc pēc tēva nāves nebija autors pieteicies mantojumam? Notārs savos reģistros visu redz un pateiktu ir kustama /nekustama manta vai nav... a darījums varbūt ir veikts tēvam dzīvam esot, tikai vēlāk reģistrēts zemesgrāmatā..Šeit iedotā info ir pārāk skopa, lai dotu kādu konkrētu padomu. Nu kāda notāra...manuprāt ja ir pamatotas aizdomas par krāpšanu, jādodas uz tuvāko policijas iecirkni un jāraksta iesniegums. Protams, nekaitētu pirms tam lūgt zemesgrāmatu izsniegt lietā esošo dokumentu kopijas, lai redzētu, kad, kāds darījums noslēgts, kādi izskatās paraksti uz tā...kaut kā tā Noteikti jāsāk ar notāru.tie tādi cilvēciski juristi ... aizej pie tuvākā notāra ar visiem uz rokas esošajiem dokumentiem un pierādījumiem, ka esi dēls.. Baigi sen, ka tik nebūs kkāds noilgums jau. Un tas pircējs noteikti jau n reizes tālāk pārdevis un tur labticīgie ieguvēji. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Mantojuma atgūšana lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Mantojuma pieteikums. (17)
Kā mums ar maasu riikoties. .ja mūsu mirušā tēva brālis slepus pārdevis mūsu mirušo vecvecāku zemi? Dalot ienākumus ar mūsu māsīcu - savu meitu. Vai mēs ar māsu nevaram ko pieprasīt savu mantojuma daļu vai anulēt so ...
euromens, kā viņas varēja pārdot to, kas nepienākas. Pirmais mantinieks taču ir dēls, nevis mazmeitas. Labākais ko varat dabūt ir attiesāt savu daļu no iegūtās naudas ... bet ja ir iestājies noilgums, tad neko. Neviens jau jums nebija liedzis pieteikties uz šo zemi savlaicīgi un pašām pārdot 1.pakāpes mantiniekiem ir mantojuma tiesības ,cik saprotu ,tad šajā gadījumā tie bija Jūsu tēvs un viņa brālis jaa, arii man ir liidziiga pieredze, ko neapspriediissu seit. Cilveeki deell iipassuma/naudas ir ar mieru iet paari liikkiem. It sevisskki tuvi radinieki.Man to nekad nesaprast.Kaa var buut kas svariigaaks par passu cilveeku/labaam attieciibaam, ggimenes miilestiibu ? Radinieki natuura uzvedaas taa , it kaa vareetu ....liidzi ko panemt :( Pretiigi.
Jaa, ir noilgumi. Notaars vissu paskaidrs par to...aizgaajusso vilcienu.
Pirmo reizi dzirdu, ka mantinieki var pieteikties mēnesi. Manu radu gadījumā banka uzradās kā mantiniece pēc 3 gadiem.
Cik noprotu no situācijas, tad tas otrais dēls tur mūžu dzīvojis, aprūpējis vecotēvu, aris zemi, bet kad pārdeva, uzreiz uzradās mantinieces. Man tā kā neērti būtu. Mana ome arī dabūja krietnu kompensāciju par zemi, bet visu naudu atdeva pēdējai meitai,/ un viņas dēlam/ kurai bija cits tēvs, ne mūsu vectēvs, kurš to zemi savā laikā pirka. Nu bet ko tagad. Iet nīsties ar radiem? Un dzīvē mums tiem, kuri neko nedabūja, klājas Paldies Dievam labāk.
··· Mantojums (mantojuma tiesības): Mantojuma pieteikums. lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Iesakiet lūdzu labu juristu mantojuma lietās.. (12)
Nomiris pieaugušu bernu tēvs,mantojumā māja. Otrā biijusī sieva viltojusi parakstus,ka berni atteikusies no mantojuma,visu grib savākt sev.. Bija ierosināta krimināllieta par dokumentu viltošanu,bet atnaca pec pusgada ...
Te nekas nav līdzams, ja reiz pat izstāstīt bez putrošanās nespēj ... jums javeic paraksta ekspertize Levits vislabākais,ja pat Rimšēvicu atjaunoja darbā...... kāda nozīme juristam......mantojumu apstiprina tiesa vai notārs (ja paši spēj vienoties par sadali) un tiesa mantu nedala, ja par to nav speciāla prasība Jā, šķiet, tas advokāts ir gatavais nagumaucējs, es visu to pašu uzņemtos par nieka 900 mēnesī! Labi, es pajokoju... Vispirms iesaku pabeigt sadarbību ar vienu juristu un tikai tad meklēt nākamo. Krimināllieta izbeigta, bet ekperta atzinums par parakstu īstumu lietā bija... vai tomēr nebija? Kādā stadijā šobrīd ir pati mantojuma lieta? Labs jurists bija Andris Grūtups, diemžēl viņš jau devies mūzībā... :) ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Iesakiet lūdzu labu juristu ... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Testaments ar nosacijumu (2)
Tevs grasas atstat mantojuma dzivokli bet preti grib sanemt izinju ka uz parejo ipasumu piemeram maju nepretendeju un lai tas juridiski butu apstiprinats notariali vai tadu izinju vispar izsniedz?
Iesaku nosleegt mantojuma liigumu. Tieši tā - mantojuma līgums. Par detaļām notārs visu apskaidros. ··· Mantojums (mantojuma tiesības): Testaments ar nosacijumu lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu