Mērvienības

Mērvienības - jautājumi un diskusijas

Mērvienību apzīmējumi (24)
No rīta, skaidrojot vārdus "pēc Celsija", apmulsu no šādiem papildjautājumiem: Vai ir mērvienības, kas nosauktas atklājēju/izgudrotāju vārdā, ne uzvārdā? Un vai ir arī kāda mērvienība sievietes uzvārdā, vārdā saukta?
->Jurijs1962
....vispār jau Marija Kirī bija poliete, dzimusi Sklodovska. Strādāja Francijā, bija precējusies ar francūzi. Tas tā, precizējumam :)
Kirī mērvienība ir nosaukta par godu pētnieku Kirī PĀRIM, nevis tikai Marijai Curie, radioaktivitātes vienība. Nosaukts franču zinatnieces Marie Curie godā. Sievietes jau parasti ne ar ko nemērās, tā laikam tomēr vairāk vīriešu lieta. :D Ir tāda mērvienība - Ēvalds! :) Nav gan baigi oficiāla un iekļauta SI vai citās starptautiskajās sistēmās - toties ir nosaukta pēc atklājēja vārda! :)
Mērvienība rāda, cik izdevīgs ir alkohols, ja gribas piedzerties, bet naudiņas nav :)
··· Mērvienības: Mērvienību apzīmējumi lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Mērvienība (9)
Jautājums, rakstām papīra daudzuma mērvienība?
SI sistēmā,- Kilogramos! :D Atkarigs no papira. Lapu sk., rulljos, metros, kg, tonnas (thipa uz svaru), g/m3 (blivums, bet tas laikam raksturo pashu papiru, tapat ka izmers) Kaut kur prātā aizķēries tāds termins kā rīse(stack of paper). loksnes. lapas ··· Mērvienības: Mērvienība lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Cik gramu krējuma ir glāzē? (11)
Gribu izcept kūku kuras sastāvā ir 4 glāzes krējuma. Jautājums tāds - cik tas ir gramos:))) Glāzes man nav un nevaru arī nekur atrast i-netā:) Milti ir 160g, bet krējums cik varētu būt?
:))200gr... Normāli 4 glāzes ir viens litrs. Taču priekš 160 g miltu izskatās baigi daudz. Nē, mani ieprien... te bija jautājums par sieviešloģiku, tak etamais piermērs ira skaists tīrradnis.
Es saprotu, ja prasa, "cik sver viens kubikcentimets rīsu". To var saprast. Bet...
Labi, 250mililitru glāze krējuma svērs aptuveni tik pat gramus, jo būs lielāks tilpums, jo svars krējumam atšķirsies uz viegluma pusi.
Ir ok?:)
Vienā glāzē 200 gr ūdens. Cik atšķiras krējuma blīvums no ūdens blīvuma var pagudrot, teiksim ja nav tik trekns kā laukos paštaisītais, tad tas pats vien būs. Domāju, ka nekļudīsies. Ja rodas šādi jautājumi-labāk ķēķī nemēģināt saimniekot...ka nesanāk sajaukt vēl tējkarotes ar zupas kausu(piemēram sāli piešaujot)
par tēmu-tak sulas glāzes¶stā tējas krūzīte- +- vienāds tilpums
/nekad dzīvē nav lietojusi tilpummērāmos ķēķī...tā iet,ka 3 gadus itāļi mācīja gatavot/ :)
··· Mērvienības: Cik gramu krējuma ir glāzē? lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
mAh (6)
mAh, cik saprotu ir miliamperi stundā... jātājums tāds, pērkot strāvas port, jo lielāks rādītājs, jo labāk? Redzu ka ir porti ar 2500 mAh un arī 300000...
Portam, jeb pieslēgvietai caurlaidīibu mēra ampēros, akumulatoriem ietilpību ampērstundās, tiec skaidrībā, ko īsti peŗc un pienāc vēlreiz... Princips ir tāds-devējs var būt lielāks par ņēmēju, bet nekādā gadījumā otrādi. Nesapratu domu? Par ko īsti ir runa ?!!! Tu labi zini ka tas verķis bija 300000mAh. 1A ir 1000 mA. 300Ah , ar to jau var pat dažus labus auto piekurbulēt :)) Nez vai šo akumulatoru bez ratiņiem varēsi panest. ··· Mērvienības: mAh lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu