Sēņošana

sēņošana foto attēls

Sēņošana - jautājumi un diskusijas

Gaileņu vietas Bauskas rajonā? (2)
Uz kuru pusi vismaz doties?
No Tervidāniem un austrumiem.... ..uz meža pusi, kā citādi?!..sēnes neaug pļavā ··· Sēņošana: Gaileņu vietas Bauskas rajonā? lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Gailenes mežā? (7)
Uz Jāņiem mēdz pirmās gailenes mežā parādīties.Kāds ir manījis,ir vērts braukt skatīties?
mēdz gan parādīties, tikai šogad nez vai būs, bija baigi par sausu priekš gailenēm. Tagad pēc kadas nedēļas varētu braukt lūkoties. Izstaigāju savas gaileņu vietas-nav. Lai gan parasti uz Jāņiem gatavoju pirmo sēņu mērci. Ir vērts braukt skatīties, ja zini kur ir gaileņu vietas, jo ne tikai gailenes ir mežā bet arī bekas. ... mjā... kādas dienas atpakaļ redzēju tirgū bekas! Gailenes ar bija>> ļoti_ ļoti maziņas/ ir, ir jau, tikai baigi maziņas, lai vēl paaugās ··· Sēņošana: Gailenes mežā? lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kā sastāv ar sēnēm? (18)
Kā tad tagad Latvijā sastāv ar sēnēm? Ir vērts braukt? Es parasti braucu uz Usmas, Rendas pusi. Tur man beku vietas. Bet vai kas vispār aug, izņemot bērzlapes un gailenes? Un kur aug?
Tik tālu gan nebraucu.:)Šodien biju tepat savos Jelgavas puses brikšņos, sēņu daudz, bet ļoti daudz arī tārpainu, jo ilgi bija sauss.:( Salasīju daudz apšukungus, bišķi arī baravikas, bet ļoti daudzas galīgi tārpainas, trāpījās arī sviestabekas un podiņi, ļoti daudz jau rudens sēņu, kuras vāc sālīšanai, šoreiz tā nebija mana prioritāte!:) Guvums 1 spainis, sanāca zupai un kārtīgai sēņu mērcei!:)) Tā kā uz priekšu meitenes, sēnēs!!!:)) Pierīgā (50km tuvu) gailenes, vilnīši, pirmās cūcenes, lērums beigtu apšu kundziņu:(, daži duči bērzlapju un klājieniem vien nepazīstamas suņusēnes, kas, šķiet, vienīgās pastiprināti vairojas ar katru gadu. Citu gadu šai laikā sēņu bija vairāk, bet varbūt ar trim lietainām dienām ir par maz... /tikko izbridusi no meža un salijusi līdz ādai

Arī grib sēnēs.
Man vieta ir Tukuma rajonā,tur citas sēnes neaug,kā baravikas un apšubekas,vēl kāda gailene.Arī grib zināt,vai vērts braukt?:)))
Mans laulenis šodien aiz Bauskas, aptuveni 12 km no leišu robežas savas vietas aptaustīja - ne velna, nedaudz bērzlapes un podiņi. Vietējie sakot, ka drīz būšot - tur beku vietas. Es laikam rīt - Mazsalacas pusē laimi pameklēšu:)))) ··· Sēņošana: Kā sastāv ar sēnēm? lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Kā notīrīt rokas pēc sēņosanas? (4)
Vajadzīgs padoms-kā vislabaak notīrīt rokas pēc kartiigas sēņosanas?
Ņem talkā ūdeni ar ziliem graudiņiem un pamērče minūtes desmit.Tik šķidumam ir jābūt viegli rozīgam.Tad ar smaržojošām ziepēm,un pēcāk ar roku kremiņu pa virsu.Ja jau tik traki rokas smird,vari tās sēnes tīrot uzvilkt gumijas cimdiņus-medicīniskos. Ar rabarberu vai ceļmallapu.
P.S Sēnes aug arī Vidzemē
Varbūt smieklīgi,bet es jau otro gadu sēnes lasu ar plānajiem gumijas cimdiem,i rokas tīras. ...šodien biju kā reizi sēnēs-aug kā trakas!...notīrīt rokas var ar citronskābes ūdeni,vai vnk citrona sulu,vai aliču plūmēm....nu visu ko skābu. ··· Sēņošana: Kā notīrīt rokas pēc sēņosanas? lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Par labākajām sēņošananas vietām (21)
Par cik esmu Rīdzinieks un lielu dzīves daļu pavadu strādājot ofisā, tad man ar dažiem kolēģiem radusues doma rīt kaut kur aizbraukt pasēņot. Tikai loģiski, ka mēs nezinam uz kurieni braukt. Varbūt ir kāds, kas vēlas padalīties ar šādu...
Šodien kaimiņiene stāstīja, a Baldonē esot daudz baraviku salasījusi. Barukuši uz dullo, īpašās vietas nebija zināmas. Ak, kē es gribētu arī, bet procesa dēļ ne, baravikas gribas! Inčukalna mežos- bija pat baravikas:) Lilaste,tik tagad brīvdienās būs daudz sēņotāji!Jābrauc tad dikti agri! shodien biju garkalnee, baraviku tieshaam daudz Nu lab, tā kā man jau mežs ir tabu, tad būšu godīga>:DDDD
Brauksiet pa Pleskavas piķi, ;at pagrieziens uz Gulbeni un pēc apdzīvotās vietas "Vārniņas" dodoties kalnā, pēc apm. 3 km būs pārbrauciens pār Šepku. Norādes gan nav..bet lienot abpusēji upei pa brikšņiem ar kartupeļu maisiem pār plecu, var piegriezt tā,ka riebj virsū skatīties>:D
··· Sēņošana: Par labākajām sēņošananas vietām lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu