Termini

Termini - jautājumi un diskusijas

Logoss (6)
Logosa sakne-´saturs´ . Intravērts vai ekstravērts
lidzigi punktam
kur nav izsakama tendence ne uz
centrabedzi vai uz pretejo

teiktu
raditajs 0
ar iespeju uz jebkuru
talako attistibu

izejosais no saknes nosaka tas talako attistibu
ka intra
vai eksta
-par ko jautājums? Par garumzīmēm?:):):) 1. vai jautājums ir par šo vārdu sakni?laikam "vērt", priedēkļi un galotne paliek abās pusēs.
2. intreverti un ekstraverti jauesot daudzie rumpīši-t.i. cilvēki.
3. kurā grāmatā var izlasīt par Logosa intraverto vai ektraverto iedabu?
wikipēdija šajā gadījumā derēs....Logoss (sengr. λόγος – vārds, doma, saprāts) – termins, kas filosofijā sākotnēji apzīmēja vispārēju likumu, pasaules pamatu. Šajā nozīmē par to raksta Hērakleits no Efesas: viss notiek saskaņā ar logosu, kas ir mūžīgs, vispārējs un nepieciešams. Metafiziķi (Hēgelis, Vindelbands, Trubeckojs u.c.) Hērakleita logosu traktē kā vispārējo saprātu. Stoiķu mācībā ar terminu „logoss“ apzīmē fiziskās pasaules un garīgās pasaules likumu, ciktāl šīs pasaules saplust panteistiskā vienībā. Aleksandrijas skolas pārstāvis Filons (I gs.) izveidoja mācību par logosu kā par Platona ideju kopumu, kā arī par radošu spēku – starpnieku starp Dievu un pasauli. Līdzīga interpretācija sastopama neoplatonisma un gnostiķu mācībās un vēlāk kristietības literatūrā, t.sk. ari sholastu mācībā (Erigena u.c.). Jaunajos laikos Hēgelis ar terminu „logoss“ apzīmēja absolūto jēdzienu. Austrumu filosofiskajās sistēmās paralēles šim jēdzienam var saskatīt terminu „dao“ un „dharma“ traktējumā. Ne viens, ne otrs... drīzāk relatīvs, neitrāls un mācīties gribošs :) ··· Termini: Logoss lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kas ir "porča"? (20)
varbūt kāds var palīdzēt ar tulkojumu no krievu valodas: Ja проклятия= lāsts, kas ir latviešu valodā порча ? T.i. kas tā darbība tāda ir, tas ...
Latviski varētu teikt, ka pieburta neveiksme, tā sacīt melnā strīpa :D
Latviešiem tāda termina nav, jo krievu porča pret kadiķiem atdūrās un līdz kārtīga latvieša sētai nemaz netika :D
kaite apvārdošana, novārdošana Porča ir ļauna acs, bet prokļatije ir lāsts. Lāsts gluži nē, drīzāk noskaudums, ļaunā acs. Ja tā var izteikties, tad "vājāks" par lāstu. ··· Termini: Kas ir "porča"? lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu