Vārds

Vārds - jautājumi un diskusijas

Par likteņa mantojumu... (13)
Pilnīgi saprotama ir cieņa pret vecvecākiem, bet vai bērnam, ieliekot viņu vārdu (vēl jo vairāk - ja saglabājas arī uzvārds), netiek novēlēts arī senča liktenis, nu ne gluži viss varbūt, bet tomēr?
Kādas blēņas! Nu bet jau vari iestāstīt sev dajebko... Ir teikts - katram pēc viņa ticības...:) Nekad neesmu sapratusi krievu modi, -rados 6 Taņkas, 10 Natašas, 4 Ļohas.
Kā arī tos latviešus, kuri bērniem liek Džulijas, Džonatanus, Havjērus, Danielus un vēl visādus mošķus, it kā savējo vārdu nebūtu gana.
Nezinu gan. Manā ģimenē, un arī māsas ģimenē, bērniem doti vārdi, kas dzimtā (vienā vai otrā) jau bijuši. Meitai devām vīra vecmāmiņas vārdu - gan tāpēc, ka skaists vārds, gan tāpēc, ka tas bijis īpaši tuvs un mīļš cilvēks. Sava veida cieņas apliecinājums, veids, kādā mīlētam cilvēkam var atdarīt ar mīlestību. Nedomāju, ka varētu būt tā, ka bērnu nosauc necienīga, nemīlēta vai nicināma cilvēka vārdā. Daudz bēdīgāk, ja bērnam dod pirmo kalendārā pamanīto vārdu vai, vēl ļaunāk, darina to paši bez kādas jēgas un nozīmes. Vai nosauc bērnu tobrīd populāra seriāla varoņa vārdā. Man gan gribētos domāt ka tā nav gan. Katram savs liktens. ··· Vārds: Par likteņa mantojumu... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Vārda izcelsme... kur atrast info, no kā, kur cēlies noteikts Cilvēka vārds...? (9)
Varbūt kāds zina kur atrast info, no kā, kur cēlies noteikts Cilvēka vārds...? Interesē tieši -Izcelsme.. nevis vārda apraksts un skaidrojums...
savulaik bija tāda "Personvārdu vārdnīca".
http://www.ibook.lv/BD_latviesu-personvardu-vardnica-klavs-silins.aspx?BID=d12fe525-5eb0-4798-89be-7
285e9562d84
Pēdējā desmitgadē vārdi kalendāros bieži radās no seriāliem :))) Ko tur daudz skaidrot :) Hosē ir un paliek Hosē :)) ir arī izcelsme. ja prot pareizi lasīt. Toč zinu, man ir tā grāmata. Vēl varētu interesēties Latviešu valodas aģentūrā Lāčplēša ielā. tad Tev vajadzēja zināt par vārda izcelsmi, vai uzvārda?
vajadzētu tā kā vispirms pareizi definēt jautājumu, lai saņemtu kompetentas atbildes. topikā bija jautājums par vārdu
··· Vārds: Vārda izcelsme... kur atrast ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Vārda diena Endijam (10)
Civ! Vai kads nezina kura datuma ir varda diena Endijam? kautka nevareju atrast kalendaraa....
Endijam vaarda diena pagaidaam tiek svineeta 22.maijaa.Jo shis vaards pagaidaam nav kalendaaraa. endij vispaar nav kalendaaraa,man skiet!?! Kalendārā ir tāds datums, kad ir visu kalendārā neminēto vārdu diena. Ja nekļūdos 22. , laikam augusts.. brodjaga, maijs tas ir. 22.maijs. Endiji svin vārda dienu 4.martā reizē ar citiem vārdiņiem,kuri nav ierakstīti kalendārā. ··· Vārds: Vārda diena Endijam lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Iesakiet iespaidīgu vārdu sunim? (42)
kada varda labak nosaukt vacu aitu(af4arku) kuciti-ta lai jau no viena varda skudrinas skrietu par kauliem?nu tadu iespaidigaku
Ainars Maaaaaaaaaaaaaaitaaaa! Vot kad tu šitā norēksies uz to vācu aitu, visi salēksies bailēs. Nosauc savu afčarku par ČARKU! Nezinu kā skudriņas, bet tauta atskatīsies, kad sauksi. Sfinx, pēc tava stila labi piestāvētu tādam bāskervilam vārds - MUHA...:) Sučka! ··· Vārds: Iesakiet iespaidīgu vārdu ... lasīt visu diskusiju (42 atbildes) –»
Kā noņemt bērnam otro vārdu? (7)
Labdien! Manam bērnam oficiāli ir 2 vārdi, ģimenē apspriedāmies, ka vēlamies tomēr tikai vienu vārdu un otru tā kā atmest. Kāda būtu rīcība šajā gadījumā, kur mums jāvēršas? Bērnam ir 5 gadi.
Rakstot iesniegumu, kurā žēli lūgt un kā pamatojumu ierakstīt vecāku, pardon, stulbumu.
Kad bērnu dārzā lasu audzēkņu sarakstu, kur katram otrajam dots kaut kāds Džastins un katram trešajam 2 vārdi, gribas izsaukties- prātiņ, nāc mājas, tu tak latviets esot!
Ņem vērā, ka bērns ir personība un Cilvēks. Kad izaugs, lai pats pieņem lēmumu. Jūs vai bērns vēlas? Uz dzimtsarakstu nodalju. man jau liekas,ka tas nav nemaz tik viegli! un tad,kad likāt bērnam 2 vārdus,tad nevarējāt tā apspriesties!!???? vispār nesaprotu tos vecākus,kuri liek bērniem jocīgus vārdus! bērnam tomēr jādzīvo līdz 18gadiem ar tiem! ··· Vārds: Kā noņemt bērnam otro vārdu? lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Vārda maiņa (14)
Izlasiju kas rakstits likuma, kados gadijumos drikst mainit vardu. Par so situaciju nekas nav teiks. Var but kads jurists kurs ir te var ko pateikt. Situacija sekojosa: Berns bija adoptets un ka pie adoptacijas gadijumiem notiek ir ...
Iedomājos, 50 gadus mani sauca par Lūciju, tad visus apzvanu un saku, ka no šīs dienas esmu Antonija. Domātu ka es jukusi. Man vienmēr rodas jautājums, lasot šāda tipa tēmas,vai nav vieglāk uzzvanit uz atbildīgajam instancēm un tur visu sīki uzjautat? Kad mainīju uzvārdu, sāku ar to, ka aizgāju uz dzimtsarakstu nodaļu, pateicu, ka gribu mainīt. Pamatojumā ierakstīju, ka "tēvs ar māti laulībā dzīvoja tikai gadu un pēc tam atgriezās etniskajā dzimtenē un manā audzināšanā nav piedalījies ne morāli, ne materiāli, tāpēc uzskatu par apkaunojumu nēsāt tāda cilvēka uzvārdu."
Derēja.
Pieļauju, ka šeit līdzīgi- piedzimstot nosauca tā un šitā, nevaru pieņemt un identificēties ar audžu vecāku vārdu.
Pareizi ir, dzīvi vajag sakārtot. ir likums
un ir proces ka tas notiek

var mainit
··· Vārds: Vārda maiņa lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu