Kā atrast ūdens pazušanas iemeslus un tos novērst?
Varbūt kādam ir zināma efektīva metode , kā novērst ūdens pārtēriņu daudzdzīvokļu mājā un atrast iemeslus , kur rodas starpība. Apsaimniekotājs reaģē vāji un vēl neko īpašu nav pasācis . Starpība ir ļoti liela . Nekādas avārijas un noplūdes nav bijušas. Mana gigasāpe ? Jāmaksā par nesaņemto , un padaudz Paldies.rudaa_lapsa (2010-09-17 12:14) Tad visticamāk, ka kādi zog... Ir kaut kādi magnētiņi - vismaz esmu dzirdējusi par tādiem... Reāli ūdeni tērē, bet skaitītājā tas kaut kā neuzrādās... Un ja tādi "gudrīši" ir vairāki, tad skaidrs, kur rodas tā lielā starpība...
aluxx (2010-09-17 12:24)
cik dzīvokļi tava gadijumā ir daudz !
un cik kubikmetru ir pārtēriņš ?
Lucy (2010-09-17 12:26)
Mēs arī katru mēnesi maksājam starpību..Pagašo menesi 1.20ls
Majai 18.dzīvokļi.
Nav jau teikts,ka kāds zog,jo komunikācijas ir vecas,kas zin,kas tur pazemē notiek.
marmorakaraliene (2010-09-17 12:32)
Ha. Vai tikai ta nav namu pārvalde Zemgale?
Vienvārdsakot, es atrodos šinīs pašos taisnības meklējumos. Lūk, man ir tā. Šomēnes manai mājai patēriņš (kopējais) ir 2183 kubikmetri (216 dzīvokļi), nesadalītais ūdens patēriņš 863 kubikmetri. Un tāda proporcija saglabājas gadiem. Es nodevu 12 kubikmetrus - karstais un aukstas kopa, bet man šõmēnes ir pieskaitīti samaksai vēl 7 kubikmetri.
Es piezvanīju vienai instancei un tie pateica priekša - ir MK noteikumi nr. 999, un tur ir reglamenēts šis nedsadalītais ūdens. Namu pārvaldes pienākums ir nekavējoši pētīt problēmu un to novērst, ja šis daudzums ir pārsniedzis 20 %, savukārt, man un arī citiem noteikti ir tiesības nemaksāt par nepamatoti pierēķinātiem kubikmetriem.
Es taisos apkopot datus tabulā par visiem gadiem , kopš šī "sadale" ieviesta un piestādīt namu pārvaldei Zemgale rēķinu atmaksai.
marmorakaraliene (2010-09-17 12:37)
Lūk, MK noteikumu nr. 999 21. punkts:
21. Ja patēriņa sadales aprēķinā starp mājas ievadā uzstādītā skaitītāja rādījumu un dzīvojamās mājas telpās un telpu grupās patērētā ūdens daudzumu (ieskaitot arī avārijās un remontā nopludināto ūdens daudzumu) veidojas starpība, kas lielāka par 20 %, izīrētājs (ja norēķini tiek veikti ar izīrētāja starpniecību):
21.1. divu mēnešu laikā veic pasākumus stāvokļa izpētei un rakstiski paziņo par to īrniekam;
21.2. nekavējoties, bet ne vēlāk kā divu mēnešu laikā pēc stāvokļa izpētes veic pasākumus starpības samazināšanai.
vezis1968 (2010-09-17 13:45) Meza malku grutak nozagt,neka jums karsto udeni!Pagrabos ir kopejie skaititaji.jums tikai atliek pielegties pirms tiem.Tad zinasiet par ko maksajat.
psychobitch (2010-09-17 13:46) varbūt kāds var atrast, kur ir rakstīts, ka var nemaksāt un par to nekas nebūs...
geyser (2010-09-17 14:01)
Tīkliem aiz kopējā skaitītāja vajadzētu būt vairāk vai mazāk pieejamiem. Tādēļ ieteiktu vispirms apsekot iekšējos tīklus - maģistrāles pagrabos, stāvvadus. Ļoti iespējams, ka ir noplūdes.
Tāpat pieļauju zagšanas versiju. Ja nekļūdos tad kādu laiku pielietojot magnētus individuālajiem skaitītājiem, vēlāk tie saglabā zināmu magnetizāciju, kuru ir iespējams konstatēt. Šādi skaitītāji ir uzskatāmi par bojātiem un ir nomaināmi. Pieļauju, ka ir firmas, kuras var veikt šādas pārbaudes.
daimond (2010-09-17 14:03) :)kam ir ūdens skaitītāji, uz kuriem iedarbojas pielikts magnēts- tie ūdeni satecina ar vidēju strūkliņu un mazgājas bieži- tikpat kā pa freiju(uz kopēja rēķina), bet kuriem ir `nemagnētiskie` ūd.sk.- tie tik var notecināt ar tādu~ pussērkociņa diametra strūkliņu kādā toverī ~pa freiju, lai mazāk būtu jātecina pa karsto krānu vēss ūdens, maksājot par katru pirmo vēso ūdens spaini no karstā krāna, kā par karsto..!;)
Marija_Anna (2010-09-17 14:17) Pārtēriņš sastāda mēnesī pusi no mājas kopējā patēriņa . Ir MK noteikumi Nr. 999 , MK noteikumi Nr.1013 ( attiecas uz dzīv. Īpašniekiem ) , bet tur ir pārstāvētas ūdens piegādātāja intereses, ne godīgo maksātāju. Līdz ar proporcionālo izlīdzinošo maksājumu arī viss beidzas. Iedzīvotāju intereses paliek neaizstāvētas , apsaimniekotājs iesaka vien veidot , sasaukt mājas kopsapulci un lemt , risināt .... Māja liela un visus dabūt kopā ir praktiski nereāli. Esot kaut kādi īpaši precīzi skaitītāji , bet tad jāuzstāda visiem , esot nolasīšanas iespēja no attāluma , bet tas vēl dārgāk... Bermudu trijstūris Rīgas ūdens un Kurzemes apsaimniekotāja versijā. Iespējams , kaut ko var darīt caur Patērētāju tiesību aizsardzību? Vai tiešām tā ir cīņa ar vējdzirnavām?
Kalvina (2010-09-17 14:31) Mums arī ssadala uz dzīvokļiem liekus (klaut kur palikušos, vai citu dzīvokļu īpašnieku neuzrādītos) kubus....Pierasta lieta. Ir mājas kopīgais un katram savi skaitītāji....kopīgais vienmēr ir saskaitījis vairāk::(((
vezis1968 (2010-09-17 14:37) Elektiribas skaitiji vairs nereage uz magnetiem,kapec udens skaititajam butu uz to jareage.Pats esu mazliet udeni aiznemies uz neatdosanu.Notiek tas mehaniski un ar mazu devu regularas disciplinas,lai nepieker.Panaciet,ka interneta varat kontrolet udens celu un ies pejamas nopludes no punkta A lidz B.Vel var uzlikt skaititajus uz katra dzivokla kanalizacijas.Slinkakos zaglus uzreiz nokersiet.
garaamejoshais (2010-09-17 14:39)
"kā novērst ūdens pārtēriņu daudzdzīvokļu mājā?":)
aizej parabaa pie kraaniem un nogriez uudeni visai maajai
geyser (2010-09-17 14:41)
Autor, biju sapratis, ka Tu esi apsaimniekotājs :)
Manuprāt visus mājas iedzīvotājus nemaz arī nevajag. Šķiet, ka jābūt vāirāk kā pusei. Saejiet kopā, izlemiet, ka jāuzstāda pret zagšanu droši skaitītāji un tad lai apsaimniekotājs centralizēti veic skaitītāju nomaiņu. Naudu lai ņem no mājas uzkrājuma vai piestāda komunālo pakalpojumu rēķinos.
riks (2010-09-17 15:01)
kopu cūka nebarojas - vajag katram savu skaitītāju.
cita starpā, tos arī kalibrē, īpaši, ja uz diferenciālā manometra šniti.
mekleeju_tevi2 (2010-09-17 20:23) Viennozīmīgi ka zog ūdeni.Jāsāk ar drošu skaitītāju nomaiņu.Tas nekas nav jauns.
sussse (2010-09-17 21:35) Tie megakrutie skaitītāji, kas te piesaukti, megakruti arī maksā. Ja ūdens patēriņa starpība ir milzīga, varbūt ir vērts, citādi tie nu ļoti, ļoti, ļoti ilgi atmaksāsies. Un ne visi gribēs izlikt naudu. Daļa arī nevarēs. Sākotnēji pietiktu ar to, ka apsaimniekotāji veiktu regulāras pārbaudes dzīvokļos, kas man personiski ir diezgan nepanesami - vazājās visādi, pēc tam čībiņas pazūd. Bet tādus - mazākus zaglēnus šis paņēmiens arī mazliet iebiedē. Vēl variants - ļaudis uzrāda mazāk kā patērēts, jo naff naudiņas, ko samaksāt. Tātad maksā pārējie. Arī sētnieks mazgājot ielu, nama kāpņu telpu, ūdeni ņem no mājas pagraba, nevis nes sev līdzi no mājām. Kāds kušķītis patērējas arī tur.
falko_1967 (2010-09-17 22:21) iespejami pirmsskaitiitaaja pieslegumi dziivoklos.iekaartot tadus var jebkur.dazi ,sleepti kraanini atrodas zem vannas vai kur citur.ar tiem paarsleedz lietosanu....caur skaitiitaju vai bez.pievadi iebuveti taa ka atrast var tikai uzlauzot staavvadu atrasanaas vietu.sajaa gad. nekaadi skaitiitaaji neliidzes.
Laskovij (2010-09-18 12:49) Uzliec skaititajus ar nonjemamiem vakiem.. un neviens gailis pakalj nedziedas
arkls (2018-07-05 22:06) Varat visi uzstādīt viedos skaitītājus, tie nolasīs precīzāk un vienā laikā, magnēti tos nevar iespaidot. Pašu skaitītāju izmaksas nav ļoti dārgas, bet lielāko summu sastāda to apkalpošana (nolasīšana) . RNP ir noslēdzis līgumu ar Lattelekom un šis uzņēmums var labi nopelnīt. Pēc tam saskaitot visus saskaitāmos kopā, tad reizēm (kā kurai mājai) izdevīgāk ir maksāt ūdens starpību nekā likt jaunos skaitītājus.