Pārbaudes laika aprēķināšana

Kā pareizi apreiķināt pārbaudes laika ilgumu, ja tas noteikts trīs mēneši, un ja darbinieks uzsāka darbu 2020.gada 28.februārī?

siikaa16    4 Līdz 27.maijam.

Raimu6a  2   Termiņš, kurā darba devējam ir iespēja novērot tevi strādājam darbā, nedrīkst pārsniegt 3 mēnešus. Ja tev bija jāsāk strādāt ātrāk, nekā 28.feb vai šī termiņa ietvaros nestrādā, tad pēdējā darba diena (28.maijs) pagarinās par attiecīgo darba dienu skaitu.

Raimu6a  4 2 27.maijs nav pareizi norādīts pirmajā atbildē. Likuma pants nosaka, ka:"16.pants. Termiņu aprēķināšana

(1) Termiņš sākas datumā vai tā notikuma iestāšanās dienā, kas nosaka šā termiņa sākumu.
(3) Termiņš, kas skaitāms mēnešos, izbeidzas termiņa pēdējā mēneša attiecīgajā datumā.
(Darba lik.16.p)
Jāņem vērā, ka pārbaudes laiks ir noteikts kā laikposms, nevis kā kalendārais datums.

riebekle    5 27.maijs ir pareizais datums, ja darba līguma pirmā darba diena atrunāta 28.februārī.

Samila      Nebiju redzējusi, ka kāds jurists tā skaitītu, ka Raimu6a raksta! Vai arī es nepareizi izlasīju...

Ja termiņš sākas 28. februārī, es arī skaitītu 27. maiju.

Bet vienalga interesanti, ja kāds argumentēti pārliecinās par pretējo.

dabasmiilis  3   Kāda atšķirība ,viena diena tur vai šur - ir jāstrādā nevis jāskaita dienas. Vai tad pēc 3 mēnešiem pēkšņi sāksi slinkāk strādāt?

Morana  1 4 Raimu6a, lasi uzmanīgi likumu, tur viss ir pareizi rakstīts. "Termiņš, kas skaitāms mēnešos, IZBEIDZAS (!!!) termiņa pēdējā mēneša attiecīgajā datumā".

Respektīvi. Ja darba līgumā rakstīts, ka 1.darba diena ir 28.febr. un "pārbaudes laiks" ir 3 mēneši, tātad, pārbaudes termiņš ilgst līdz 27.maijam (to IESKAITOT!).
Attiecīgi, ja līdz pat 27.maijam (ieskaitot) kāda no pusēm neizsaka vēlmi darba attiecības neturpināt, tad darba ņēmējs ierodas 28.maijā darbā jau kā patstāvīgais darbinieks uz nenoteiktu laiku (protams, ja vien darba līgumā nav atrunāti konkrēti darba līguma termiņi, t.i, ja tas nav darba līgums uz noteiktu laika posmu vai noteiktu veicamo darba apjomu utt.).
Bet ja tajā 27. maijā (kā pēdējā pārbaudes laika darba dienā) kāda no līdzēju pusēm uzsaka otrai tālāko sadarbību, attiecīgi, sākot ar 28. maiju tā IZBEIDZAS.

Cita lieta, ja tas 28.maijs iekristu brīvdienās vai svētku dienās. - tādā gadījumā pusei, kura nevēlas turpināt darba attiecības, tas būtu jāpaziņo otrai pusei līdz šī datuma iepriekšējai-pēdējai darba dienai.
Bet šis nav tas gadījums.

Morana    5 dabasmiili, atšķirība IR. - vienā gadījumā darba devējs viņu var pasūtīt uz visām 4 pusēm bez jebkādiem atlaišanas pabalstiem un pat 1 mēnesi iepriekš nebrīdinot (šodien strādāji, rīt jau ej kur gribi), otrā gadījumā viņam ir tiesības vēl mēnesi vismaz tur strādāt (pēc oficiāla rakstiska paziņojuma saņemšanas) un attiecīgi saņemt gan vēl vienu algu, gan neizņemtā atvaļinājuma dienās jau par 4 mēn. u.c.
Nemaz nerunājot par to, ka parasti pēc pārbaudes laika beigām alga ir lielāka (un godīgos uzņēmumos tiek sākti piešķirti bonusi - veselības apdrošināšanas vai vēl kas cits, tiek sākts rēķināts darba prēmiju laika periods), saskaņā ar darba līgumā atrunāto. - Tam visam pašam ir cieši jāseko līdzi!

Tinte  1   Termiņš beigsies 28.maijā.

APL 42.pants. Procesuālā termiņa sākums

(1) Procesuālais termiņš, kas aprēķināms gados, mēnešos vai dienās, sākas nākamajā dienā pēc datuma vai pēc notikuma, kurš nosaka tā sākumu.

"Termiņš, kas aprēķināms mēnešos, sākas nākamajā dienā pēc datuma vai notikuma, kas nosaka tā sākumu. Piemēram, ja lieta ierosināta uz iesnieguma pamata, kas iestādē saņemts 11. janvārī, tad mēneša termiņš lēmuma pieņemšanai sākas 12. janvārī, bet lēmums jāpieņem līdz 11. februārim (ieskaitot)." (Valsts kanceleja)

Raimu6a  1   Termiņš var beigties arī 24.decembrī.

Raimu6a  1   Ar pārbaudi iegūtā tiesība aizsargā darba devēju, nevis darbinieku , tiek piešķirta, lai rastos pārliecība. Termiņš, kurā man, kā darba devējam, ir dota iespēja par to pārliecināties, nedrīkst pārsniegt 3 m, neatkrīgi no tā vai tu nāc uz darbu, kur es tevi novēroju, vai arī tu uz darbu nenāc, es varu turēt tevi neziņā par savu lēmumu, iekams neesmu ieguvis pārliecību par tavu atbilstību vai neatbilstību maniem kritērijiem. Tu tik pat labi vari nebūt par tiem informēts. Ja tu nenodrošināsi savu klātbūtni darbā, tad man nebūs iespēja tevi novēr.ot, lai veiktu izvertēšanu. Es esmu ieinteresēts, lai tavā novērojumā izdarītā pārbaude man piešķir tiesību, kuru varu izmantot, lidz kamēr nav notecējusi pārbaudes termiņa pēdējā diena. Tajā, nevis tu iegūsti tiesību, kura izriet no darba tiesiskajām attiecībā. bet stājas spēkā pienākums man noņemt no tevis tos uz psihi izdarītos faktorus, kuri rada tev diskomfortu no neziņas. Ja tu domā, ka tu vari noslegt darba līgumu, aiziet uz slimības lapu un pec 3 mēn. Ierasties pie manis, lai jno manis kko uzzinātu, tad tu to nevari uzzināt, tādēļ, ka nav veikta novērošana. Atnāc uz darbu. Esi tur petiodu.

Samila      Tinte, nemusini tautu.
Jautājums nebija par administratīvo procesu vai civilprocesu.

Raimu6a      Darba likums tas ir

Raimu6a      Pārbaudes laiks ir periods nevis kalendārais datums.

Raivis_1977      Ja nu gadījumā pārbaudes laika posmā darbinieks ir kaut kā ārēji neatdekvāti izturējies, vai nu arī neatdekvāti izturējies pret tiem pašiem saviem darba piederošajiem instrumentiem, tad pārbaudes laiku var pagarināt ne vairāk vēl kā par vienu mēnesi, bet arī ne mazāk kā par vienu mēnesi, ko pat arī neizvirza par iemeslu kā norādījumu izteikt to mutiski! Bet tāds uzskats pastāv kā vairāk uzmanības tiek pievērstas un veltītas tavai subjektīvai nostājai uz darbu …
Tas pats līdzīgi var darboties, ja gadījumā līgums ir falšs. Tad to ir jāapskata kādam juristam, par to formas un statusa atbilstību to lietderīgumam, ko tikai var pateikt jurists!
Ir lietas kas ir jāzin, un par tām nedrīkst klusēt.
Īres līgumos viss tāpat! - Ir jāanalizē, vai nu to forma un atbilstība ir pareiza vai nav!
Neviens tak nav no gaisa nokritis un to visu var noteikt! )
2020-06-01

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010