Vai vecākiem obligāti visu mantojumu jāatstāj bērniem?
Vai vecākiem obligāti visu mantojumu jāatstāj bērniem, pat ja viņi par vecīšiem nerūpējas?Reds 1 2 Kārtējā progresīvo kaimiņiene, kas grib piesavināties svešas ģimenes mantu? Nu neko būs vien jāuzlabo kopdzīves likums, ka šī negrib labprātīgi sareģistrēties vai uzrakstīt testamentu kaimiņienei. 2024-09-07 00:48
siikaa16
2
Pie notāra var noslēgt dažādus līgumus. Tante varēja noslēgt "aprūpētāja līgumu" un par pienākuma pildīšanu novēlēt visu kaimiņienei. Tastamentu arī varēja uzrakstīt. Šajā gadījumā kaimiņiene par pakalpojumu saņēma samaksu.
Tad jau firmas darbinieki arī dabūtu kaut ko, ja šefs/šefiene atstiep kājas.
2024-09-07 01:17
Muktiana 1 Tu jautā, vai pareizi? Pareizi, jo asinradnieciba, pēctecība ir ļoti īpašas saistibas un atbildība. Radinieki, bērni var būt vissliktākie cilvēki, bet ir morals pienākums, kas viņus saista vairāk nekā ar labāko draugu vai kaimiņu. Arī starp radiniekiem vajadzētu būt vistuvākajām attiecibām, bet mūsdienās var arī nebūt. Var tā būt, ka labiem vecākiem ir briesmīgi bērni & labiem bērniem ir briesmīgi vecāki. Paaudžu saistības ir ieliktas kolektīvās zemapziņas, ģenētiskā līmenī, bet no garīgā aspekta šie jautājumi ir vairāk izskaidroti. Cilvēks piedzimst dzimtas ķēdē, un viņiem ir kolektīvā karma, kolektīvais pienākums vienam pret otru (“neatrisināsi attiecības ar senčiem, nespēsi veidot attiecibas ar pēctečiem, viņu dzīve nebūs veiksmīga” utt). Karma un pienākums pret radinieku ir daudz “asāks” nekā pret draugiem&kaimiņiem– vairāk jāpiedod, pastāv arī garīgajās mācībās likumi par mantojuma tiesībām. Taču tā kā radinieki arvien vairāk pilda “slikto karmu”, arī likumdošanā tiek ieliktas korekcijas par testamentu, aprūpes līgumi utt. Vai zini, lai cik labs būtu audžuvecāks, bērns vienmēr jutīs karmisku pienākumu/saikni/interesi ar biol. vecākiem. Viņš nevar tālāk veiksmīgi turpināt savu dzīvi, kamēr nav pieņēmis, atzinis savu izcelsmes ģimeni. Tā gan ir cita tēma. 2024-09-07 01:59
Muktiana Tā nav nejaušība, kapēc konkrētas dvēseles piedzimst konkrētā dzimtas ķēdē. Viņus saista vienots grēks, līdzīgs karmiskais uzdevums, visi ir kā 1ā traukā, kurš kopīgiem spēkiem jāizstrēbj. Indi kopā strēbs un arī medu. Vecvecvectēvs var iemest mucu medus, no tā medus var baroties mazmazbērns 5.paaudzē. Un ar indi tāpat. Un nevis labā kaimiņiene. Ja viens slīks, slīks visi. Ja viens izstrēbs indi, viņš izstrēbs par visiem. Arī latviešu tauta saistīta karmiskā ķēdē, bet primāri tā ir ģimenes ķēde un ģimenes pēctecības dalībnieki. Tāpēc, lai kādas viņiem būtu attiecības, šķības, grreizas, ar mantojumiem, aizvainojumiem vai cietsirdību, viņi visi to strēbs – ja ne pirmajā paaudzē, tad nākamajā. Ja inde pārmāks ūdens trauku, tad visa dzimta noslīks. Tā ir viņu cīņa, viņu individuālā ciņa par sevi, par savu garīgo izaugsmi un par visu dzimtas ķēdi. Un katram tajā ķēdē ir jāizpilda kāds karmiskais uzdevums – jo vairāk viens izpildīs, jo vieglāk bus pēctečiem. Ceru, nedaudz atbildēju, kāpēc ir pareizi, ka to dzīvokli saņems šīs sievietes dzimtas pēcteči. Bet, ja viņi nesaņemtu, arī būtu pareizi. Tātad tik ļoti sabojājuši “dzimtas trauku”,ka jau paliek bez mantojuma. Labās ģimenēs senči nodod gan labu karmu, gan veiksmi, gan īpašumus, visas labās rakstura īpašības un gudrību. Pastāv likumsakariba, kāpēc dzimtā dzimst tieši tādi vai citādi dzimtas locekļi. 2024-09-07 02:14
Floriana 1 Kam norakstīts, tas saņems! 2024-09-07 10:25
Muktiana 2 Starp citu, vecāki var arī nolādēt savus bērnus un visu pēcteču līniju. Atstāt bez mantojuma aizvainojuma dēļ ir viens no lāsta veidiem, jo tas ir mantojums visu senču vārdā visai pēcteču līnijai. Lāstu var arī izstrebt, bet tas jādara ar pretēju, garīgu darbību. Bet nist, apvainoties, nolādet ir daudz vienkāršāk, nekā iemācities savu " "ienaidnieku padarīt par draugu". Interesanti, ka Džekijs Čans ( vai kads viņam vards) savus sliktos bernus nolemis atstāt bez mantojuma un visus miljonus novelēs labdarībai. (Tik kā viņam varēja but labi berni, ja nespeja ar bernu māti veidot attiecibas, bet tā arī ir atsevišķa tema.)Tā ir iekšēja drāma. vecumdienās saprast, ka tev ir miljoni, bet neesi varejis dzimtai atstāt normālus pecnacejus. Miljonaram arī ir pienākums ne tikai par berniem domat. Tapec jau garigajā literatūrā ir tik daudz grāmatu sarakstīts, jo visas tās nianses nav vnk saprast. Kaimiņiene darija labu darbu, par to viņa pati un viņas pecnaceji saņems bonusa punktus, bet visdrizāk ne šī dzivokla veidā. Ja jūs sāksiet karot, skaust citu īpašumu, kaimiņienes iegūtās svētības var daļēji dzēsties. 2024-09-07 10:55
Blackwolf
1
5
kwinta2--te tu raksti ar putām uz lupām,ka
"Mans uzskats, ka nē, kurš rūpējas, tam maksā. Ja bērni nerūpējas, viņam nav tiesību uz mantojumu.Mūsu likumdošana gan tā nedomā, ",te atkal zibenīgi maino domas uz "es jau neko ,ko tad es??"
Uzraksti šīs 90 -gadnieces adresi un mēģināšu parūpēties ,lai Talsu soc .dienests saņem rīkojumu apsekot šo 90-gadnieci un parūpēties ,lai viņai vecumdienu galā (( būtu valsts aprūpe.Vai arī balstoties uz oho kwintas 2 rakstīto ,tad Talsi ,vairākdzīvokļu māja ,bijuši ātrie ,90--gadniece..nedomāju ,ka pat Talsos būtu daudz 90-gadnieču vientuļnieku.
Cilvēks nav vientuļa sala .
Vai arī izdari to pati un nesaki ,ka ne tavas problēmas.
2024-09-07 12:23
melone1
1
5
Loģiski manto bērns. Kaimiņiene aiz labas sirds gāja palīdzēt viņai par mazu samaksu, bet tas nedod tiesības sapņot, ko mantot.
Nākamajā reizi, lai kaimiņiene prasa lielāku samaksu,ja izdomā kādam palīdzēt neviss klusi sirdī cer mantot otra mantu, naudu.
2024-09-07 12:45
Blackwolf
2
6
Emma 45--nerunā muļķības ..ipašumtiesības ir un paliek ipašumtiesības..un tas viss likumdošanā par mantošanas tiesībām jau ir aprunāts.
Cilvēks ar savu īpašumu var darīt ko vēlas ,tai skaitā ,neņemot vēra kaut kur esošo bērnu gribēsanu ,var valsti noslēgt apmaiņas līgumu par uzturēšanu pansionātā līdz mūža galam.Un nekādi berni to nespēs grozīt.
2024-09-07 12:55
nemelosev 1 5 Cilvēki ir ļoti dažādi, viens rūpējas par daudz, cits vispār izliekas ka jārūpējas pašvaldībai. Man domas dalās. Šķiet ja cilvēks visu mūžu godprātīgi strādājis un viņa pensija nav ne puse no tās summas, ko prasa pansionāts, tad kaut kas šajā valstī nav kārtībā! Kas attiecas uz bērniem, viņi pie labākās gribas dažkārt nespēj aprūpēt, jo pašiem jāiet uz darbu līdz 65 gadu vecumam. Vecumdienas ir drūma padarīšana, jo arī aprūpes iestādēs cilvēki ļoti atkarīgi no aprūpes personāla iejūtības utt. Par mantojumu arī ir viedokļu dažādība, piemēram, ja cilvēki nav pelnījuši, viņi arī zaudē. Nodeg, zibens iesper, kaimiņi nopludina! 😀 2024-09-07 13:06
Blackwolf
1
4
Nemelos sev--tev nav jēgas par ko tu runā--šodienas likumi ir mainījušies.
Dzīvokli /mājokli nodod valstij apmaiņā par pansionātu.
Un šodienas pansionatu aprūpe ,attieksme ir tādi ,ka nokļuvušie vecīši tur --negrib atgriezties "brīvā dzīvē" un būt vientuļi.
Valsts nav valsts un sabiedrība ir mēsli ,ja nerūpējas par vecāko paaudzi .Sabiedriskajos redzams , ,ka sīkajiem ,pusaudžiem nav iedzīta cieņa pret vecākiem cilvēkiem.Un ta ir visu problēma --vienaldziba !!
2024-09-07 15:53
av2
1
3
Neesmu advokaats, bet domaaju, ja ir pareizi sastaadiits, un uzrakstiits , parakstiits testaments....beerni, kuriem vecaaki po***j bijussi , dabuus lloti maz ko. Dabuus ko vispaar , jo ir "neatraidaamie mantinieki"
Man ssito gan nesaprast, kaa var buut vienalga par savu mammu, teevu...pat maasu, vai braali ? Kaadam zannkkim ir jaabuut cilveeka galvaa, a?
2024-09-07 15:55
nemelosev 1 2 Nepiekrītu, ka man nebūtu sajēgas par likumiem un to kā dzīvo cilvēki pansionātos.Ja cilvēks vēl pats mazliet var sevi apkopt, tad ir ok. Guļot nav nekā laba. Neesmu dzirdējusi ka pansionāti, kuros pašvaldības ir kapitāldaļu turētājas ņemtu cilvēku īpašumus! Mazie privātie varbūt, nestrīdos. 2024-09-07 16:51
Blackwolf
1
av 2 --diemžēl likums nevar regulēt bērnu attieksmi pret vecākiem kapitāla pasaulē.Šeit likums ir lai daudz maz varētu kaut ko noturēt vidusbalansā pūli ,ko ww2 nosauca par aunu baru.
Ir pirmās rokas mantinieki ,ir mantojuma novēlēšana ,ir mantojuma sadalīšana starp radiem un to radu pakāpēs.Ir dāvinājums --piem.pretējās mājas alkašam ,kurs izlīdzējis grūtā brīdī.
Un ir pusgads(šķiet) no miršanas dienas līdz mantojuma pieteikšanai ..un tikai pēc visam razborkām ,ja tādas ir un ja nav tikai viens cilvēks pieteicies uz mantojumu,tikai tad tiek apstiprinātas mantojuma tiesības uz īpašumu ..to skaitā parādi .
Un var uzrasties "kaimiņš ",kurš zvēr ,ka aizgājējs viņam mutiski novēlējis četras jaunas Bugatti riepas ,kuras stāv šķūnītī
2024-09-07 19:19
LaskovijMerzavec
2
2
Diemžēl, bet padumijas mantojums tāds ir - okupācijas laikā radusies necieņa pret valsti, ģimeni, kas nākusi kopā ar dzeršanu, zagšanu, skaudību, nenovīdību, zemu izglītības kvalitāti Papildus vēl necieņa pret darbu, blatošana, kukuļņemšana.
Par bērnu namiem un pansionātiem nemaz nerunājot.
Paies vēl pāris paaudzes, kamēr tas mainīsies.
2024-09-07 19:49
elsa
3
Vispār jau cieņu un rūpes par vecākiem bērni iemācās jau bērnībā skatoties, kā vecāki izturas pret saviem senčiem. Otra lieta ir audzināšana un satiksme, cik viņi ir tuvi savstarpēji ar vecākiem. Kā saka - ko sēsi, to pļausi.
Mantošanas lietas nosaka likumdošana.
2024-09-07 20:06
True
2
Atceros jaunībā viens mans darba priekšnieks, guļot uz miršanas gultas, taisījās visu savu mantu norakstīt vienai savas firmas darbiniecei, kas šad tad viņam ņēma aiz vaiga. Šī vēl slimnīcā pie viņa gultas lēja gaužas asaras, un bēra pelnus uz galvas. Labi ka paziņas opi veda pie saprāta, un šis novēlēja mantu saviem bērniem.
Kā gan darbiniece mainījās, kā šo gānīja, nolādēja(lai gan ko tur vairs nolādēt) tur bija riktīgs cirks.
2024-09-07 21:40
Blackwolf
3
3
LaskovijMerzavec --tev nu gan gājis gŗūti--audzis dzērājģimenē ,kur zems izglitības līmenis ,zaguši un ko tik vēl ne.)))
Turpini dzert savu ļergu
2024-09-07 22:22
LaskovijMerzavec
3
1
Nu, Lexx, man smadzenes nav plakanas un izbalinātas acis ir, lai redzētu.
Tik balinātas smadzenes, kuras nemaz netceras, ka pretalhoholisma kampaņu, padumiju rīkoja, laikam nebija ko darīt. Un izglītības līmenis, bija tik ļoti augsts, ka paši nespēja izdomāt un uztaisīt praktiski neko. Lielākā daļa tehnoloģijas bija vai nu iepirktas vai nospertas no pūstošā kapitālisma. Un pat to taisīja brāki. Piecgadu pļani, vien ko bija vērti. Un piebāztās iestādes ar neko nedarošiem darbiniekiem? Birokrātija utt...
"haltūras" vien bija ko vērtas. Atnāk domprava santehniķis, kko saķibina, pēc tam atnāk vakarā un sataisa kārtigi, par attiecīgu samaksu.
Nejau velti padumijas laikos bija aņuks -
Apaļš, mazs, iebāž padusē nebububina - kas tas ir?
Mazais, apaļais zaļais, padumijā ražotais padusē bāžamais bubinātājs.
Par rusnjas sirseņu invāziju nemaz nerunāsim, pa okupācijas gadiem ielidoja un savairojās 820K sirseņi. Par rusnja kulturas,izglītibas un paradumiem nerunāsim, to visi zina. Te visi tagad brēc, par pāris pakistāņiem...
2024-09-07 23:06
Maskava13 Pienākums ir bērnus audzināt un rūpēties par viņiem!Vai bērniem ir pienākums rūpēties par vecākiem?Tas ir strīdīgs jautājums!Par mantojumiem!Protams kad pēc likuma viss paliek pirmās pakāpes radiniekiem!Bet,viss ir apstrīdams un visu var panākt!Mūsu valstī likumi ir tādi ka var atrast ´caurumiņu,kur ielīst un pierădīt savu taisnību! 2024-09-08 20:11
vvr Civillikums. OTRĀ DAĻA. Mantojuma tiesības. nākamās atbildes
<< iepriekšējās | Atbildes 21 līdz 40 (kopā 47) | nākamās >> |