kiina un bagaatie rietumi

kaapeec kiina var sarazot leeti bet eiropa nee?
jo kiinaa 90% ir straadnieki.kuri rada reaalu preci.
mums otraadi..90%(nu mazaak.biski paarspiileeju)ir tienkuri nerazhk neko.bet paardala citu sarazoto.par to ieturot noteiktu procentu.
tak ja paskataas vai latvija ko razho?
alfaa ir kautviens veikals kursh razho kautko un tirgo?
nee..visi paarpirceeji
respektivi neko ndrazho nerada.bet nopeerk leeti un paardod daargaak.
un to visi deevee par biznesu..manaa skatijumaa prasta zagshana.
un tad briinaas ko latvijaa nodokli neienaak.
ko gribu teikt ar sho topiku.
bagaataas valstiis.kaa amerika un kanaada.kaa piemeers
tur peedeejk gadu laikaa bomzhu iipatsvars kosmosaa jau..un tie vieteejie.kuri dziivo uz ielas.
un ne taapeec ka slinki vai narkomaani.par narkomaanu kluusti kad dziivo uz uelas jau.nevis pirms tam.jo psihe sabruhk cilveekam.
tas notiek taapeec ka nodokli un maajas izmaksas sasniegushi taadu liimeni.ka vairs tauta nespeej samaksaat ne nodoklus ne maaju nopirkt..
nopirkt jau var..un 90% atdot hipoteekaa..un taa trissdesmit gadus.
un daudzi izvedlas dziivot kaut teltii.bet nebarot liekeezhus bankaas.valdiibaas..kuri pelna apzogot..vai liedzot tev cilveciigi dziivot

DanaL      Eļementarno, vatson.
Ķīnā cilvēks saņem 100 eiro mēnesī, rūpnīcas ir milzīgas, nevis sadrumstalotas kā pie mums, līdz ar to ražošanas izmaksas daudz mazākas, tāpēc arī lēts galaprodukts.

Kad viņu algu līmenis sasniegs mūsējo (bet tas notiks pēc tam, kad pūcei uzziedēs aste), tad varbūt tās izmaksas NEDAUDZ izlīdzināsies.
09:58

fargo      tas ir ļoti pareizs novērojums. par to, ka jo liels darba apjoms ir... tukšums. cik cilvēku pabeidz darba dienu ar to, ka tās rezultātā ir parādījusies jauna materiāla vērtība? es neesmu pārliecināts, ka kaut viens no simta!
padomājam. šoferis nerada neko, vai ne? ok, ierēdnis nerada neko. tā ir? jebkurš pedagogs, policists, bērnudārza audzinatāja, biroja darbinieks, veikala strādnieks. ārsts. es gribu skaidri uzsvērt, ka tie ir vajadzīgi darbi, bet es mēģinu pateikt to, ka šīs profesijas materiāli nerada neko vispār! un tas ir gandrīz viss darba tirgus rietumos. piemēram, kādam ir bizness printēt uz vjetamiešu krekliem ķiņķēziņus un pārdot tos tad 2x dārgāk. viņš nerada neko. nulli!
un tu pieskaries, instinktīvi, tam, kas ir mūžsena patiesība - izgrebta koka karote ir materiāla vertība, bet paraksts uz digitāla dokumenta, vai izmainītas ciparu ailes atskaitēs nav.
un ļoti liela daļa rietumu ekonomikas ir pilnīga tukšuma nepārtraukta reproducēšana. un tieši tāpēc, ka mēs neradam materiālas vērtības, tās ir japērk no citiem. par naudiņu. bet ja tu neradi vērtības, no kurienes naudiņa? aizņemšanās. uk, fr, usa, can, ger... visi ir tādos parādos, kurus vairs nav reāli atmaksāt. kāpēc? tāpēc, ka tāda ekonomika, kas neko materiālu neražo, nav dzīvotspējīga.
tu visu mūžu strādā par policistu. un tas ir labs, godājams, vajadzīgs darbs. bet tas darbs rada nulli, precīzi nulli materiālo vērtību. tas ir domāts, lai apkalpotu ražotāju, strādnieku, metinātāju, šuvēju, zemnieku. nodrošināt drošību. bet ja šo ražojošo profesiju vnk nav? ja viss, ko tu dari, ir nodrošini drošību skolotājai, lidotājam utt. tu esi apkalpojošā sfēra citai apkalpojošai sfērai. strādnieka nav. jo nav kur strādāt.
neko neražojošas ekonomikas visu vajadzīgo iepērk, ir spiestas to darīt.
spānija bija bagātākā valsts savas uzplauksmes laikā. no amerikām spānija un portugāle importēja... sudrabu un zeltu. spānija pātrauca būvēt savus slavenos kuģus, p
10:11

fargo      spānija bija bagātākā valsts savas uzplauksmes laikā. no amerikām spānija un portugāle importēja... sudrabu un zeltu. spānija pātrauca būvēt savus slavenos kuģus, pātrauca kalt ieročus. kuģubūvi parņēma holande un anglija, ieročus kala vācu brīvpilsētās. bet spāņi visu importēja par zeltu, kas nāca no amerigos. un kas notika ar spāniju? kosmiska inflācija uz visu un beigās totāls kolapss. holande, vācijas pilsētvalstis anglija tehnoloģiski attīstas, jo visu ražo uz vietas un pārdod spāņiem un portugāļiem. spānija no eiropas citadeles kļūst par pusaizmirstu nostūri ar pussagruvušām pilīm. 10:11

fargo_pa      es gribu mazliet dot ieskatu vairāk, jo viss, kas notiek ar vienu paaudzi, ir kadreiz noticis. citos apstāļos un tā, bet likumsakarības ir tās pašas.
pie spānijas atpakaļ. tas ir tik uzkrītošs piemērs tam, kas notiek.
ir valsts - argentīna. nosaukums ir argentum, sudrabs. viena no lielākajām pasaules valstīm saucas... fking sudrabs. tā ir spanijas kolonija, kas saucas sudrabs. tas var dot priekštatu par bagātībām, kuras sāka plūst uz spāniju. viņiem bija tik daudz sudraba, ka viņi sāka pievienot jaunas zemes - grāfistes, pat provinces, tās vnk nopērkot. viņi nezina, kur to savu zeltu un sudrabu vēl bāzt. bet tieši tas kļūst par visvājāko visas spāņu impērjas daļu - viņi kļūst par pasaules lielāko supervaru, ar citiem neaptveramiem resursiem un... pēc 150+ gadiem sāk brukt kā lavīna no augsta kalna.
neko neatgādina? ir šobrīd varas pasaulē, kam ir vara vnk printēt naudu un par to pirkt visu parējo, vajadzīgo? ir, vai ne? eirozona un dolāra zona. bet tikai vēl nekontrolējamāk. gandrīz visa(!) volstrītas un londonas bagātība ir... tukšums. tās ir ciparu ailītes. tā nav reāla vērtība.

tāpēc, normāls cilvēks, iziet no veikala, kurā 90% preču nāk no ārzemēm, paskatās apkārt un nevar saprast, kā tas viss eksistē? mēs gandrīz neko neražojam, bet veikalā ir preces un man ir nauda, kā to nopirkt. kas te notiek? kā tās var būt, ka es neko neražoju, bet man visu laiku ir vajadzīgais? tas ir precīzs un labs novērojums. viss tas var eksistēt tikai kādu laiku.
10:25

Varbuut      Tā lūk.Šie Ķīnas uzņēmumi noteikti izlasīs jūsu gudro diršanu un iecels jūs par rūpnīcas direktoriem.Labāk aizej uz Maximas veikalu,tur apkārt tādi paši gudrenieki klīst,atradīsi kopēju valodu.Mājās pārvilksies apgarots. 10:25

Drole      Kjiinaa valsti paarvalda meritokraati, ne celtnieki.

https://www.youtube.com/@Inside_China_Business
https://engineerine.com/chinas-automated-dark-factories/
https://www.youtube.com/@lizzyinchina

Videejaa alga Kjiinaa reaali ir ap 600 USD; ducis olu maksaa 1.34 eur

https://msadvisory.com/average-salary-in-china/
https://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp
country=China&displayCurrency=EUR
10:45

Raivis_1977      Vai nu neražojam vai nu negribam ražot, nu ne viens ne otrs ... Mums nav jau nemaz tik daudz to rūpnīcu un no esošo preču klāsta maz ko ražojam. Tas ir pat novērojams ar elektroenerģijas patēriņu ko statistikas dati apliecina ka elektroenerģiju dienas režīma visvairāk patērē Lietuva 2,5 reizes vairak kā Latvija, un 2 reizes vairak Igaunija patērē kā Latvija. Nu par ko mums tad runāt. Igaunijas teritorija ir tak mazāka par Latvijas teritoriju Un ja brauks iekšā melnstrādnieki no Uzbekijas, Indijas, Sīrijas, Pakistānas, ko viņi tad darīs pie mums ja mēs nedomājam par savu ekonomiku un reizē arī par Eiropas ekonomikas attīstību?! 11:00

Varbuut      Labāk nomizo kādu kartupeli,izcep un apēd un virsū uzrauj pašbrūvēto.Neapspried tēmas par cilvēkiem kuri garneles un omārus ēd.Dzīvo savu dzīvi,bet ne citu cilvēku dzīvi.Atceries uz šīs planētas tu esi maziņš puteklītis,kuru lielie vīri ja grib var noslaucīt un izmest mēslainē. 11:14

daris      Jautājums jau par Ķīnu un Rietumiem . Saistībā ar t.s Latvijas biznesu tie atšķiras vēl ar salīdzinoši maziem spekulācijas uzcenojumiem teiksim 10 % , bet Latvijā ja nepieliek 50-60 % tad tas jau nav bizness. 11:25

Laurencia      Vienmēr pārsteidz čīkstuļi vulgaris. Es pieļauju domu, ka šī tēma ir atvērta diskusijai, pa, bet nu - neko vairāk kā čīkstēšanu neizlasu.
Saki, lūdzu, ko Tu esi darījis, lai uzlabotu mūsu valsts ražošanas iespējas? Cik daudz rūpnīcas, fabrikas esi atvēris? Vai varbūt kādā mērā sekmējis to attīstību…? Varbūt esi sponsorējis kādu mazo mājražotāju??
Šmovid laiks bija ideāls transformācijas laiks… Drosmīgākie atvēra savus sia un ik, sāka savu ražošanu, klientu apkalpošanu, un dažādu preču tirdzniecību..
Nav jau tālu jāmeklē.. Slavenais Butterfly, tagad Elyndi. Skuķim visu cieņu! Iepērk pa lēto no ķīniešiem drēbes un tirgo LV ar 500% uzcenojumu un tik un tā sanāk lētāk nekā GICos… Nu, lūk! Šeit jāizdara secinājumi. Katram savā klusumā un prātā. Turcija ir pilna ar resursiem, Gruzija, Polija, Austrija utt utjp… piemēram, Turcijā ir dabīgo akmeņu raktuves. Piemēram, viena dabīgo akmeņu rokassprādze maksā 5€, LV šāda rokassprādze maksā 30€+, ja vēl X firmas, tad vèl savi +15€… Cilvēki ir atraduši nišu, kur pelnīt… Jo mūsējie tak maksā tos 40-50€ par to izstrādājumu! Lai gan pašizmaksa tur nekāda… Gumija un akmeņi. 5-10€ cenā. Neredzu jēgu kko diskutēt un čīkstēt, ja pats neesi gatavs pat mazo pirkstiņu pakustināt, lai uzlabotu situāciju!
11:26

Raivis_1977      Tu esi maza peška un nevari iekustināt esošo situāciju ............
Es pastāstīšu vēl ko garšīgāku, par dažiem labiem spriežot tepat vēl daži labi ir palikuši par apkuri un elektroenerģiju parādā no aizpagaišā gada, varbūt ka jau aimirsāt?!
Varbūt ka Latvijas valsts jau pārtiek vai jau sāk partikt maz pamazām ar lielo demogrāfisko slogu no dažiem labiem bēdu brāļiem ..........
Nu, varbūt ka kādam prāts pat neaizdomājās līdz tam, jo viņš nav tik attīstīts vai tolerants savā domāšanā, bet viņš grib kā arvien grib ekonomiku stiprināt no tiem pašiem cietējiem uzņēmējiem ..........
12:00

Epifanija      Neviens negrib strādāt, jo labāk strādāsi, jo lielākus nodokļus maksāsi, kuram to vajag, nav vairs motivācijas! Agrāk labākajām izmaksāja prēmiju, tagad prēmijas saņem labākie pakaļā līdēji un vajadzīgie, melnstrādnieks ir vergs un objekts par ko paņirgāties! 12:27

fargo_pa      11:26

tu tiešām nesaproti, ka apraksti to ačgārno par ko te ir runa?
ieej yt vai x un paskaties ny boutique bodītes. sieviete tur ieet un paskatās lupatu, tad to iegūglē un tieši, precīzi tā pati lupata tur maksā 20 usd, bet "veikaliņā" 120 usd. pārpārdošana darbojas, bet tikai tad, ja ar to nodarbojas maza daļa. bet tas nestrādā kā pamats. neviens nešaubas, ka tu vari kaut ko nopirkt lētāk un tad aiz pagrieziena pārdot dārgāk. runa ir par to, ka šai transakcijā nav radīta nekāda materiāla vērtība, patiesībā.
tā nav reāla ekonomika. tas ir pārforsēts veikals. līdzīgi kā te dāma viena bija tējas pārdeva. jā, viņai fb ir tēju veikals. viņa pelna sev iztiku un tā nav problēma. kas ir problēma? ka valsts, sabiedrība kopumā vairs nerada materiālas vērtības. viņa nopirka tēju, uzlika uzcenojumu, nopelnīja maizīti. to ir tik grūti saprast, ka pārpārdošana nereada labklājību kopumā?
12:38

Epifanija      Izskatās, ka pie mums var nopelnīt uz durakiem, jo dārgāk samaksāsi par preci, jo krutāks būsi, bet ja to pašu preci var nopirkt lētāk, tad uzreiz tie ir Ķīnas mēsli, absurds, un kamēr būs plātīzeri, tikmēr var uz vietas pelnīt, kakusaņa arī bija pirkusi kleitu pa €600, pamatīgi ir jābūt uz augšu sistai, bet kurš tāds nav pie mums?! 13:08

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010