Kāpēc atkal TĀ dzeja?

Interesē viedokļi par dzeju un dzejdariem/-ēm
Zemāk jautājumi ilustrācijai, lai veicinātu spēcīgas domas un spraigas diskusijas.
Labākajam komentāram – pārsteiguma balva!

Cik bieži jūs lasāt dzeju?
- bieži/reti/nelasu vispār
Vai, jūsuprāt, dzejai mūsdienās joprojām ir nozīmīga loma sabiedrībā?
- jā/nē, kaut kāds arhaisms/nezinu, pajāt
Vai dzejai jābūt oho?
- Jā/nē/pilnīgs pofiks, ignore/noteikti, kā tantu kašķu avots
Kāda, jūsuprāt, ir dzejas galvenā nozīme?
- Izteikt emocijas/Rosināt pārdomas/Saglabāt kultūras vērtības/Izklaidēt lasītāju
Kuras emocijas dzeja jums visbiežāk izraisa?
- Prieku/Skumjas/Iedvesmu/Mieru
Ko jums personīgi nozīmē dzeja?
- .......
Vai uzskatāt, ka vīrietis ir infantils idiots, ja viņš necieš dzeju?
- jā/nē/nezinu

Raivis_1977      23:05, tas ir labs jautājums, bet tikai ne man! Tad kad Rīgas Ziedoņdārzā pie Čaka pieminekļa deklamēja ar mikrafoniem šos te dzeju pantiņus kurus es pierakstīju savā bloknotā, tad ko nu tu teiksi?! Tadd varbūt tas ir cits Čaks??! ... 2026-06-07 00:11

dabasmiilis      Ruu,
-Tava problēma ir, ka pārāk koncentrējies uz citiem - otra acī skabargu centies atrast, bet sevi nepazīsti.
Visam jābūt otrādi - vispirms iepazīsti sevi, un tikai tad pēti citus.

Ja sevi pazītu, tad arī daudz ko varētu par sevi pastāstīt! Pēc pēdējā komentāra izskatās, ka tava sevis izzināšana apstājusies pie "esmu kreilis vai labrocis un man ar to pietiek!"

Atšķirībā no tevis, es sevi ļoti labi pazīstu - varētu garu grāmatu uzrakstīt, bet pataupīšu tavus nervus, jābaro un jāpieradina katru dienu ar kādu informācijas drupaču!

ps. Ja visu dzīvi esi nodzīvojis un nesaproti kas esi, tad atlikušajā posmā maz ticams, ka ko sapratīsi... atliks vien tev brīnīties un piekasīties tiem, kuri sevi pazīst! Savādāk jau uzmanību pievērst neproti!

✅Iesaku mūžīgo skeptiskumu nolikt maliņā un sākt domāt plašāk, pretējā gadījumā pats sevi ierobežo, un tad daudz kas paskrien garām!
2026-06-07 10:01

Ruu      10:01 to beidzamā teikuma noslēdzošo daļu manā komentārā arī izlasiji? :) 2026-06-07 10:35

Raivis_1977      Ruu-nam nebūs piešķirts vaučers un divdesmitnieks garām ... 2026-06-07 14:21

tuulja      Jēziņ.Raivi!!!!! nu beidz blomēties...tā jau skaidrs,ka palīgskola.
Čaks> Aleksandrs Čadarainis!
Tevis pieminētais ir nevis Jānis,bet Arvīds! Kurš patiešām bija viens no tiem, kas rūpējās par Aleksandra Čaka literārā mantojuma saglabāšanu. Viņš darbojās redakcijā un sastādīja Čaka rakstu krājumus
2026-06-07 21:58

Raivis_1977      Jēziņ, tuulija, nu tu gan sadziedāji, nu to ko es esmu dzirdējis to es arī atstāstu. Un es nekautrējos par to plombēties ......... Un otrām kārtām, nav jau aizliegts ja pierādījumi ir! 2026-06-07 23:26

Raivis_1977      Kas ir ļaunākais nezināšana vai vienaldzība, vai nu arī es nezinu man pie kājas??! ...........
Ir pierādījumi, visi tie ļaudis kuri stāvēja un dzirdēja Aleksandra Čaka dzimšnas dienas cerimonijā pie Aleksandra Čaka pieminekļa par piemiņu deklamējot šos te dzejoļus, šīs te dzejas rindas ko jau iepriekš teicu ... Kapēc man kaut kas jāgvelž no lieka un jāmelo, jā es dzirdēju to tā skaidri un gaiši. To var arī atklāt un uzzināt kā tur ir un kas tur ir.
Jā es vainīgs atkal vai zinies, es tur stāvēju un vervelēju kaut ko pie piminekļa, nu tā apmēram pa tavam galam ...
2026-06-07 23:57

Rosalija      Dzeja nav proza, metaforai cits stāsts,
Kā episks sižets - tā nav grāmata - impresionisms jeb brīva no visa!
2026-06-08 00:01

Rosalija      Ņemot vērā izteiksmes līdzekļus kā salīdzinot ar tā laika noliegumu; vai un, vai tālāku attīstību - Klods Monē jāatzīst - bijis virtuozs savos darbos kā tā kaika mākslinieks! 2026-06-08 00:09

dabasmiilis      Jā, Ruu! Redzēju, kas tev par diagnozēm! Izsaku līdzjūtību! Tu tikai esi mierīgs, ja!? Nesāc trakot! 2026-06-08 01:35

Ruu      01:35 Nu neko Tu neesi sapratis. Kārtējo reizi. :)
Pārlasi uzmanīgi manu komentu no 2026-06-06 22:23. Ja nepieciešams, vēl reizi pārlasi. Atpūties drusku un uzmanīgi pārlasi vēl. :)
Citādi sāk rasties iespaids ka patiesībā esi diezgan neaptēsts. Nez, atbilstīgi kādam tēviņam tas varētu būt? :)
Kā sauca to, kas ar pieri kokā skrien, jo neaptver ka kokam apkārt var apiet? :D
2026-06-08 10:05

Ljekainiitis      Ruu - mīlītim tak tāpat kā samurajam - galvenais nav mērķis, bet ceļš ... :) 2026-06-08 10:27

Raivis_1977      A vot, kāds zin to, ka Latvijas karogs ir vissenākais pēc liecībām Eiropā??! .............
Un to pēdas vēl aizvien cenšās šķetināt un šifrēt pēc kaut kādām metodēm ...
2026-06-08 16:14

kvarts      Ar dzeju , vai bez dzejas, tāpat "auksti" izglītotas sievietes acīs esmu infantils, jo uzskatu , ka puikām ir jāmāca kauties, ja Ausekli vai Čadaraini tu nezināsi, tad pa purnu kādam vienmēr varēsi sadot.... 2026-06-08 19:05

True      Atceros jaunībā, meitenēm patika ja mācēji ne tikai kulakus vicināt, bet arī smuki dzejoli nodeklamēt.
Mūsējiem zelts basī!
2026-06-08 22:04

Elene      Dzeju tagad gatavo MI, dažu sekunžu jautājums, vien drusku jābūt prāta spējām! 2026-06-09 13:08

Raivis_1977      13:08, Nu jā nu, tagad visus pēc kārtas nomelnos ...
Uz ko tad pasaule balstās?! Viņa taču balstās uz kaut ko! - Nu ne tikaij uz darbiem un tavām pliekanām runām ...
Varbūt ir tādi vai tādas uz kurām nav kur balstīties jo jo nav pamatojuma, paša primitīvā pamatojuma!
- Jo visu to pašu ciklāri var atiestatīt atpakaļ secībā kā dzīve pavadīta lieki tukšgaitā, nu tādi kā tukšgaitas skrējieni uz vietas kur nav ne raižu ne ilgas bijušas kādas, vai nu kādi pārdzīvojumi bijuši kādam, un cik daudz prieku un pardzīvojumu - pluss mīnuss, kā arī cik daudz atkarību, smēķēšanas, dzeršanas utt ... Par ko tad mēs te vispār runājam nesaprotu ...
Izlikties var par pilnīgu un letālu mēslu, bet ne tā arī viņš nu tur tā spēlē un spēlēs nu tik! ........... Kā viena krievu paruna bija laba, - tu tik skaisti vedi viesizrādes uz skatuves kā aktrise, reizēm pat sajutos un iejutos tavās lomās kā it kā es būtu tavs pašas lomu suflieris! .........
- Nu ne tur ko pielikt, ne atņemt vairs!
2026-06-09 16:51

SeIma      Cik bieži jūs lasāt dzeju?
- nelasu vispār
Vai, jūsuprāt, dzejai mūsdienās joprojām ir nozīmīga loma sabiedrībā?
- nezinu, pajāt
Vai dzejai jābūt oho?
- pilnīgs pofiks, ignore
Kāda, jūsuprāt, ir dzejas galvenā nozīme?
- Saglabāt kultūras vērtības
Kuras emocijas dzeja jums visbiežāk izraisa?
- Skumjas
Ko jums personīgi nozīmē dzeja?
- To pašu, ko balets - neinteresē, bet atbalstu. Bet esmu rakstījis arī pats - man sanāk.
Vai uzskatāt, ka vīrietis ir infantils idiots, ja viņš necieš dzeju?
- nē
2026-06-10 22:36

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010