Amarillis
Amarillis - jautājumi un diskusijas
Kā jākopj amarilli? dzirdeju ka tie ziemaa ejot gulet, bet manējie tik aug un aug. . pukpodaa nav vietas vairs!
ja nelaista,oktobrī it kā lapām būtu jānokalst pašām un tad puķpods jānoliek vēsā un tumšā vietā līdz apm.februārim,Ja vieta silta,atļauts mazliet pa retam palaistīt,lai sīpols neiekalst.Un pirmam jāparādās pumpuram. Manējiem lapas neparko nekalst,tāpēc barbariski tās nogriežu un lieku podus tumsā.Ap februāra sākumu sāku laistīt.Un ir bijis tā,ka parādās lapas un pēc laiciņa tām malā (nevis starp tām!)arī pumpurs izlien! Un ir bijis,ka ziedu tā arī nesagaidu...:( vela rudeni japarstav laistit, tad i neaugs, bet pavasari jaatsak laistishana..
jaanoliek veesaakaa telpaa un nedriikst laistiit gandriiz nemaz. un liet uudeni uz siipola vispaar nedriikst. taapeec aug, ka laisti un varbuut pat meeslo. mājas svētība cītīgi ignorē pusi no poda-kā ar nazi nogriezts-vienā pusē zeļ un zaļo, otrā-ne asniņa Ir grozīts-nelīdz ··· Amarillis: Amariļļa kopšana lasīt visu diskusiju (8 atbildes) »
Kad amarillis podiņā nozied, tas joprojām ir jākopj, lai nodrošinātu sīpolam pietiekami daudz enerģijas nākamajai ziedēšanai.
Pēc tam, kad ziedi ir nokaltuši, nogriez ziedkātu netālu no sīpola, bet atstāj lapas neskartas. Lapas turpina fotosintēzes procesu, palīdzot sīpolam uzkrāt barības vielas. Turpini laistīt augu regulāri, taču esi uzmanīgs, lai podiņā neuzkrājas ūdens, jo tas var izraisīt sakņu puvi. Aptuveni reizi mēnesī vari pievienot mēslojumu ar augstu kālija un fosfora saturu, kas palīdzēs sīpolam nostiprināties.
Rudenī, parasti septembrī vai oktobrī, pārstāj laistīt un ļauj lapām pakāpeniski nokalst. Kad lapas ir pilnībā nokaltušas, tās var nogriezt, un podiņu ar sīpolu novieto vēsākā vietā, kur temperatūra ir ap 10–15 °C. Šajā miera periodā augs atpūšas un gatavojas nākamajai augšanas sezonai.
Pēc aptuveni 8–10 nedēļām sīpolu vari atkal iestādīt svaigā augsnē, sākt pamazām laistīt un novietot siltā, saulainā vietā. Tas stimulēs jaunu augšanu un ziedēšanu. Ja visu izdarīsi pareizi, amarillis atkal ziedēs, parasti ziemā vai agrā pavasarī.
Padalieties, lūdzu, pieredzē, kādu mēslojumu hipeastram jūs dodat pēc noziedēšanas.
Vairākus gadus aug amarīlis podiņā, esmu gan pārstādījusi, gan mēslojusi, bet nezied kādus 15 gadus. Kas varētu tam būt par iemeslu?
nezied - vairāki iemesli. viens no tiem jau minēts - nav bijis miera perioda. otrs, hipeastriem patīk katru gadu ja pārstāda viņiem piemērotā augsnē. ļōōōti atsaucīgi viņi ir par atvaļinājumu vasarā laukā, pierakumā, dobē ar citām puķēm. patīk kāds šķidrais papildmēslojums. bet man patīk domāt, ka tā ir augsne, es savējos [neskaitāmos] nelaižu gulēt, un viņi tāpat zied - tieši tagad, no viena sīpola katrā pusē pa stobram, uz katra pa 6 ziedi. šogad no sīka sīpola baltais pirmoreizi uzziedēja - tam 4 ziedi, bet nu tāāādas taures, aš ģībt var Vai laisti visu cauru gadu? Man šķiet, viņiem bija nepieciešams miera periods... Mani sadusmoja,ka tā puķe neziedēja 2ivus gadus,dusmīgi pateici neziedēsi,izmetīšu,uzziedēja,tad atkal 2ivi gadi nekās,tad gan sadusmojos aizvedu māsai,nesen uzziedēja u 5 ziedi bija,dikti skaists balts ar sarkaniem lāsumiņiem.Puķes ir jāmīll,kā māsa saka,pat jāsarunājās. zied///katru gadu kādi 10 gab... un pofig viņiem poda izmērs, sīpola dziļums, miera periods....nū aizmirstas pāris mēnešus aplaistīt, i nekas zied, aš no viena sīpola 3 ziedi.... nezinu kā citiem, bet man pirmie baltie, tad tādi dzeltenīgāki, un pašas beigās tumši sarkani..... sīpoliem vismaz 15 gadu, vot.//// Vasarā vajag iznest uz balkona - manējam patika - uzziedēja. :) ··· Amarillis: Amarillis nezied lasīt visu diskusiju (19 atbildes) »