Elpošana
Elpošana - jautājumi un diskusijas
Ir labi trenēti un dabas spējām apveltīti vīri, kas spēj krietni daudz vairāk kā vidusmēra cilvēks. Plaušu tilpums arī ietekmē rezultātu - tam vēlams virs 5 lt būt tiko pamēģināju - varu 1 min Normāls, netrenēts cilvēks - lidz minūtei
Cilvēks, kurš speciāli trenējas, nodarbojas ar freedaivingu un jogu - 3-4 minūtes
Freedaivinga rekordi - ap 7 minūtēm.
Šis laiks ļoti atkarīgs no tā, vai cilvēks šajā laikā nekustās (statika) vai arī veic kādas kustības (din amika) Zem ūdens šis laiks būs ilgāks, jo "ieslēdzas" īpašs reflekss. ··· Elpošana: Elpas aizturesana lasīt visu diskusiju (14 atbildes) »
kā pareizi elpo velobraucēji? (8)
Kā pareizi elpo velo braucēji.?Zinu kā pareizi jāelpo skrienot, bet braucot ar velosipēdu?
Kā pareizi elpo velo braucēji.?Zinu kā pareizi jāelpo skrienot, bet braucot ar velosipēdu?
Principā primārais, manuprāt, ir skatīties pulsu. Tas teorētiķis, kurš samācīja meitenei, kā jāelpo skrinot, samācīs arī kā jāelpo minoties. Un vēl izskatīsies baigi gudrs.
Nav nekādas speciālas elpošanas ne skrienot (katram sava, atkarībā no distances, tempa, seguma, taktikas, laika apstākļiem un vēl 50 iemesliem), ne minoties. Un nepērc pulsometru. Par ietaupīto naudiņu labāk noperc numuru kādā trešas šķiras gonkā. Braukājies ar velosipēdu, un ķer kaifu! Ieelpai vajadzētu būt dziļākai un retākai, tā būtu galvenā atšķirība... svarīgi arī kā sēd uz riteņa, jo ja esi mazāk saliecies, vai vairāk taisni mugurā, tad tā elpošana jāmaina, arī plaušas ir atkarīgas ļoti no vēdera muskuļiem.. Tur vajadzīgs spečuka padoms, tāda ksa brauc sacenēs jau gadiem, mož kāds raksts netā jāmeklē. Jautājums nav kā elpot, bet gan, kā pareizi elpot braucot ar riteni.?.. Tas ir pilnīgi normāls jautājums. Atkarīgs protams no distances, tempa, paša sportista, utt. Bet ja jautātājs iesaistās diskusijā, varbūt arī atrodās kāda sakarīga doma.. Bet te, pa vidam, maisās glupie, kuriem par riteņbraukšanu nav ne mazākās sajēgas, kam tas vajadzīgs tad?? Vispirms iegādājies pulsometru. Tas ir pirmais un pats svarīgākais. Otrs - vēlams iegādāties arī kadences sensoru (pedelāžas apgriezieni), jo neatkarīgi no kāpumiem un pretvēja jātur konstanta pedelāža. Par pārējo - var taisīt mierīgos aerobos treniņus, augstas intensitātes intervāltreniņus utt. Bet tiešām sāc ar pulsometru. Garmin ir laba navigācija, bet draņķīgāks pulsometrs, Polar - lielisks pulsometrs, bet sliktāki citi mērītāji. Pēdējos modeļus gan neesmu pārbaudījis. ··· Elpošana: kā pareizi elpo velobraucēji? lasīt visu diskusiju (8 atbildes) »