Kaitēkļi

Kaitēkļi - jautājumi un diskusijas

Līdzekļi pret mušām? (16)
Kā atbaidīt mušas, kuras lien pa logu iekšā, ja nav iespējas ielikt sietu, bet elpot gribās? Vai ir kādi iedarbīgi tautas līdzekļi?
nekā labāka par mušpapīru neesmu dzīvē redzējusi. Pletne un mušpapīrs :) Laikam jāpiekrīt... mušu pletne vai mušpapīrs :) Vismaz aktīvi pavadīsi laiku :D Visiedarbīgākā ir avīze vai dvielis. Jāskrien, kamēr muša vai nu izdzīta pa logu vai nobendēta. Baltkrievijā vai Ukrainā, a varbūt abās valstīs logu ailes zilas krāsojot, lai mušas iekšā nelido. Kas zin - taisnība vai mīts... ··· Kaitēkļi: Līdzekļi pret mušām? lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Zaļas mušiņas uz rozēm (27)
Šorīt konstatēju, ka manām rozēm lapas un neuzplaukušie ziedi visi " aplipuši" ar zaļām mušiņām. Kā lai ar to cīnās, jo gadiem ilgi audzēju rozes, bet nekas tāds nav bijis. Iepriekš pateicos par labiem padomiem.
Decis, Fastaks, Zaļo ziepju emulsija utt. Mazgājamo līdzekli "Fairy" sajaucot ar ūdeni var uzsmidzināt. nesāc uzreiz ar ķīmiju. protams, tas ir ātrāk, bet tā Tu izjauc līdzsvaru savā dārzā nonīdējot arī visus derīgos kukainīšus. un tad jau varsākties riņķa dancis. pamēģini sākumā ar ļoti stipru cukurūdeni. laputīm salīp snuķi, ar kuriem tās sūc augu sulu un spārniņi. bet otrs-skaties, vai paralēli nav daudz skudras. jo skudras sponsorē laputis, jo tām garšo tas, ko laputis sūcot augu sulu, izlaiž caur sevi. skudras rūpējās, lai laputīm būtu labi un pat uznes tās augos. tātad, paralēli jācīnās ar skudrām. ķīmija-tas ir pēdējais. jā, te jau minēja zaļās ziepes laputīm. un neaizmirsti, ka svarīgi šo procedūru atkārtot. ja smidzini ķīmiju, nedari to saulainā laikā , var apdedzināt augus. un sargi sevi, lieto aizsarglīdzekļus sev. Mušiņām??? Vai tās nav parastākās laputis? Jebkurš insekticīds (decis, etc). Dārzkopības veikalā ieteiks ... ··· Kaitēkļi: Zaļas mušiņas uz rozēm lasīt visu diskusiju (27 atbildes) –»
Vai nu vairākas reizes sezonā savu dārzu miglot un ēst plūmes ar krietnu pesticīdu devu,vai censties atlasīt tārpu neskartās,tīrās un veselīgās. Ir jau arī neskaitāmi ekoloģiskie kaitēkļu atvairīšanas līdzekļi,kā putni,līmes jostas un kaitēkļus atbiedējošu augu stādīšana plūmju tuvumā. Tikai tie var neiederēties labi iekoptā mauriņā. vainIgas zaagglapsenes. Šogad kā senāk atkal pilnas gardās,dzeltenās plūmes.Es nemigloju,bet tārpus vēl neesmu manījusi,arī vasaras āboli bez tārpiem. tāpēc, ka ziedēšanas laikā nenomigloji... Pavasarī ar deci pret tārpiem un fungicīdu pret slimībām lapu un augļu miglašana. ··· Kaitēkļi: Kāpēc zilās plūmes ar ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kurmis siltumnīcā (18)
Siltumnīcā uzdarbojas kurmis, ko varat ieteikt darīt, lai nesagandē visus stādījumus???
karbiitu (vai kaa tur shamo sauca) senos laikos alaas beera. Iesaku elektronisko pīkstuli, kurš tiek iesprausts zemē un noteiktā laikā iepīkstas - ir gan batereju gan saules baterejas ierīce. Nemaksā dārgi (ap 20) un dara savu darbu, kurmji un zemesžurkas dodas prom. Var likt arī āra laukā, jebkur kur racēji darbojas. Var nopirkt Depo un Rautā, man šķiet. Tiešām palīdzun samērā humāni. Vēl no šīs tēmas ir dzirdēts, par dzirnaviņām - agrāk ar tādām bija pilni mazdārziņi, tagad gājis mazumā. Es gan nedomāju, ka tas daudz līdzētu, bet dzirnaviņas tik un tā feina lieta. :) Stunda un dzirnaviņas gatavas no koka dēlīša. Par kurmjiem nezinu, bet kādreiz reņģes u.tml.raka zem rozēm lai labāk aug un zied! vienīgais reālais veids kā tikt vaļā no kurmjiem - nopludināt zemi uz dienām 3 :) Ieliec kurmja alās saulē stāvējušas reņģes vai nesālītu siļķu galvas,voncīc būs smuks,bet manta nekaitīga,drīzāk gan augiem veselīga,kurmis būs prom kā likc!Nākamgad,stādot tomātus,liec zem katra pa lielai reņģei,būs profilakse pret kurmi un tomāti augs griezdamies. ··· Kaitēkļi: Kurmis siltumnīcā lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Tīklērces (7)
Fuksijai uzmetušās tīklērces. Kā labāk apkarot? Izlasīju, ka var smidzināt ar cukura šķīdumu. Var būt vēl kādi ieteikumi? Nav žēl izmest. Blakus stāvošai fuksijai, nekā nebija. Var būt tai kaut kas profilaksei jāveic?
Dzirdēts par cukur ūdeni it kā salipt kopā!Pēc pāris dienām jānoskalo ar ūdeni. tabaka ,bet man nomira ,jo kaiminjtanteem tik ljoti patika .")/noskauda .reāli . Pamēģini ar kolu. Koļa varot pat nagu sēni iznīcināt. Pie gremošanas traucējumiem palīdz. Aktara, tikai un vienīgi Neem eljlja, nav toksiska. Tikai jaauzmanaas ar gaismu, lapas apdegs.

https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=268311
··· Kaitēkļi: Tīklērces lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Ko darīt, ja puķpodos savairojušies kaut kādi kaitēkļi? (12)
Mēnesi atpakaļ pārstādīju orhidejas spec. substrātā, bet šodien lejot redzu, ka pa ūdens virsu peld ļoti sīciņas sīkbūtnes milzīgā skaitā (kā baltas miltveidīgas svītriņas un dažas pārlec kā blusiņas). Pie tam arī ...
droši vien nebūtu par skādi apsmidzināt visu ar kādu parasto pesticīdu, tipa "Decis" - tev taču tās puķes nav domātas ēšanai, ne? Un tad jau redzēs, kas sanāks nevar viņas iznīdēt,vari mest ārā puķes Kad nākamreiz pārstādīsi orhidejas, spec.zemi, jeb to maisījumu - izklāj uz cepampannas un kārtīgi izkarsē cepeškrāsnī. Visi draņķi, kas tajā substrātā dzīvo -aizies bojā. Tagad vari atvadīties principā no visām orhidejām. Var mēģināt ar šņabīti patīrīt lapiņas,bet ... no pieredzes saku,nelīdz :( harmony..nu Tu kaitēkļus pati ievazāji, cik no pašas un paziņu pieredzes (līdz saprata, kas par iemeslu) nekas nebija līdzams, tikai likvidēšana. Varbūt Tev izdosies atrast kādu indi. ··· Kaitēkļi: Ko darīt, ja puķpodos ... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Dārzā skudras. (14)
Vai var kāds padalīties ar pieredzi likvidējot dārzā mazās melnās skudras. Vai ir kādi līdzekļi? Pagājušo gadu bija, tracina.
vasaraa ceelos ap 04.00 no riita, kad vinjaam ir vismazaakaa aktivitaate. noklaaju pleevi (2x2m), un ar laapstu sametu visu puuzni uz taas + vel 0,5 m paraku zemee (kur tusee vinju cilts mamma). un ar kerru aizvedu liidz tuvaakajam mezjam (man tas ir ap 60m). divus gadus jau nav bijusi neviena skudra. Labi, ja melnās. Man laukos šiverē mīzenes. Ja tāda iekož, visu dienu smeldz. Man skudras briesmīgi izdzenāja smiltis bruģītī. Pirku speciālu pulveri- indi. Palīdzēja. Ehh man arī nekas pret tām parazītēm nelīdz! Ne veikalā pirktās indes, ne kola, ne arī kādi citi līdzekļi! N-tos forumus esmu izlasījusies! Uz nākošo gadu domāju lavandu sasēt, to smarža skudrām nepatīkos, nu tad redzēs kā būs, jo raksta, ka skudrām nepatīk arī tomātu smarža, tik nedz kāpēc šīs pa manu siltumnīcu starp tomātiem ar šiverē?! Parastie pelni, bagātīgi uzbērti skudru izrakātajām vietām, dara neiespējamo iespējamu. ··· Kaitēkļi: Dārzā skudras. lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Pavasarī kurmju izraktajās alās sabēru karbīdu.Tagad rudenī- kaimiņam rok,manā zālītē vēl pagaidām nē! :)) Zinu,zinu...tā nav labi darīt ar ``zaļo domāšanu".. :)) Padzit kurmjus var tikai pašam sev slikta veida.Saindet augsni.lietderigak butu uzzinat,kapec kurmji mitinas taja vieta. Tiesam,pajauta viniem-Ko tu te dari?tish pie kaimina.
Dazi ierok pudeles ta,lai vejs kaklina svilpo,vel varot pusdegusu lupatu iebazt rakuma gala.musu senci iesprauda vejdzirnavas.
Ar ķimikālijām, bet tad jārēķinās, ka ne tikai kurmji atstieps kājas :) Nokjer vienu un pasaki, lai pasaka citiem, ka esi ljauns peec dabas:D Notiisies pashi:) Tukuma rajonaa taa dara:) ··· Kaitēkļi: Kā iznīcināt kurmjus? lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Kaitēkļi avenēs (6)
kāds ir saskāries ar problēmu? avenu jaunajos dzinumu stumbros ieperinājušies man nezināmi kāpuri. kas tie, un ko darīt?
tie nav labi,
Aveņu pangas (Lasloptera rubi Heed)

Dažādu lielumu izaugumus- pangas- stublāja apakšā un visudaļā veido aveņu pangodiņi. Tas ir 1,5-2 mm garš, melni brūns, izlido aveņu ziedēšanas laikā maijā, un mātītes dēj olas uz jaunajiem dzinumiem. Attīstoties kāpuri iekļūst dzinumu audos, kur barojas ar auga sulīgajām daļām. Bojājumu dēļ aveņu dzinums veido 1-3 cm lielas pangas. Vienā pangā var atrast 2-5, bet dažviet pat 10-12 kāpurus. Kāpuri ziemo pangās uz stublāja un iekūņojas tikai pavasarī, tāpēc ļoti svarīgi ir pavasarī šādus dzinumus izgriezt un sadedzināt.

Ierobežošana:

augsnes mulčēšana-10-15 cm dziļumā- attīstījušies pangodiņi nevar izkļūt ārā;
augsnes irdināšana;
bojāto dzinumu izgriešana un iznīcināšana;
Pamēģini ar Deci... Decis derēs tikai lidošanas laikā. Agrāk (aprīlī) varot lietot dzeltenos līmes vairogus.
Mulčēšanu jau te minēja. Invadēto dzinumi izgriešanu un sadedzināšanu arī.
pagaidi kad būs un rīkojies pēc receptes, var arī agrāk tā darīt, tāpat ražas uz tiem zariem nebūs. nespļaušu kāpostos,bet man avenājos dzīvojas daudz putnu.
Piesaisti tos....
··· Kaitēkļi: Kaitēkļi avenēs lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kā atbrīvoties no melnajām skudrām siltumnīcā? (12)
Kā tikt vaļā no melnajām skudrām siltumnīcā? Esot kaut kāds aerosols, tad vēl kokakolu iesaka. Pieredze ir? P.s. karstā ūdens terapija šeit nebūs vietā.
Ja runā pa skrudām,ta šamās vaig piedzirdīt.A ja pa nopietno,ta padumjos laikos estipoiši ražoja tādu veļas līdzekli"Fermenta"vo tas skrudām baigi nepatīk,šamās fiksi savāc figvamus un lamājoties aiztinas nahren. ...es savas skudras ar dzeramo sodu dabuju laukā no gurķiem...pabēru nežēlojot ,ka zeme bija balta,bet pēc 3 dienām no skudrām ne vēsts...citur arī viņas nebija redzamas...:) Dažus gadus atpakaļ man izdevās nopirkt kaut ko uz zemes kaisāmu pret skudrām - palīdzēja uzreiz - tas gan nebija līdzeklis ar kuru visu nogalina :) - skudrām tikai nepatika tā līdzekļa smaka un viņas pārvācās uz citu dzīves vietu.
Pirku Centrexā. Vajag pajautāt pārdevējiem, varbūt ir arī tagad pārdošanā.
Mana pieredze rāda, ka var sajaukt visparastāko borskābes pulveri ar cukuru un izbērt uz papīra lapiņām siltumnīca, pēc nedēļas borskābe būs apēsta un skudras, kā nebijušas. rušini daudz un bieži - šamām dikti nepatīk, bet augi starā par to. ··· Kaitēkļi: Kā atbrīvoties no melnajām ... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010