Reliģija

Reliģija - jautājumi un diskusijas

Kādu baznīcu ieteiktu ticīgam cilvēkam ? (73)
Vienā no tēmām tika nonicinātas tradicionālās baznīcas Kādu baznīcu izcēlēties un kāpēc ?
Kristietiiba mums atnesa civilizaaciju, pasargaaja no latvju tautas nodeveeja Nameja un vinja ragavaam ar nocirsto letinju galvaam, deva pirmo Latvijas valsti - Liflandi vai Livoniju. Zeltiites aprakstiitais tik naakamo latvju zemju okupantu propaganda. Baznīca vispār manā skatījumā ir starpnieks starp cilvēku un Dievu.
Izveidota priekš tam, lai palīdzētu valsts varai kontrolēt lielas stulbu cilvēku masas (jo agrīnajos laikos policistu katram nevarēja pielikt, bija vajadzīgs kāds represīvais instruments, ar ko baidīt)
Uzskatu, ka izaugušam (filozofiskā un vēsturiskā ziņā, ne fizioloģiskā) cilvēkam baznīca vispār nav nepieciešama.
Ja jūti vajadzību pēc Dieva - vari "griezties pa taisno", bez starpniekiem.
Bet baznīcas (gandrīz visas) vēstures gaitā sevi ir parādījušas ne no tās labākās puses (krusta karagājieni, inkvizīcija, pedofilijas skandāli, abšaubāmi finansiāli darījumi)
No visām "klasiskajām reliģijām" man vistuvākā ir luterānisms - liberāla, nav agresīva, pieticīga. Neatbalstu katoļus un pareizticīgos, jo šīs baznīcas ir ieslīgušas greznībā, bet "Kristus savu pēdējo kreklu atdeva trūcīgajiem".
Finālā viena frāze, kas man patīk - "Dievs visiem viens, tikai provaideri dažādi"
Vo, vo ... man Aglonā tās pašas emocijas pārņēma ...
No vienas puses - greznība, zelts, dārgas automašīnas, bet kad redzēju vecu sirmu tantiņu, kas knapi varēja paiet, iemetam ziedojumu urnā 10 Ls (kas viņai noteikti nozīmēja to, ka šomēnes viņai būs jāēd plika maize, jo desai vairs nesanāks) - man palika šķērmi :(
Pats esmu kristīts kā luterānis, uz baznīcu aizeju labi, ja reizi pāris gados uz Ziemassvētkiem un patīk tas, ka luterāņu baznīca (vismaz tā, uz kuru es eju) ir maza un pieticīga, da i par mācītāja ienākumiem esmu +/- lietas kursā.
Savukārt viens pazīstams, augsti stāvošs un informēts šīs jomas "speciālists" man privātā sarunā atklāja, ka visas "neformālās reliģijas", jeb tas, ko mēs saucam par "sektām", patiesībā esot foršs bizness - izdomā savu baznīcu, noformē kā "reliģisko organizāciju", sapulcini "lohus", absolūti nekontrolēta finanšu plūsma, VID un citas struktūras praktiski neaiztiek ...
Klasisko kofesiju mācītāji par tādām naudām varot tikai sapņot ...
A viņš tā kā pats nesaprot, kam tic? Iesaki Saeimu tad jau. Man skiet, pofig...ja jau gribi piesleegties...iipashas atskjiriibas nav, kuram tieshi broker kantorim...vai...massu atziitam egregoram...kas pasham skiet tuvaaks? ··· Reliģija: Kādu baznīcu ieteiktu ... lasīt visu diskusiju (73 atbildes) –»
bazniica ir lielaakaa firma pasaulee :( nesperu tur savu kaaju, bet tas nenoziime, ka Dievam neticu Ar Tevi viss būs kārtībā! Diagnoze: Ar vien` progresējošs veselais saprāts! ;)
Ja ir interese - es atlaižu grēkus (lētāk un labāk nekā barznīcās vai pie sektantiem)! Pa atsevišķu samaksu varu sastādīt personiskos 10-20 baušļus!
Cenas adekvātas.
Moderna pasaule, nav svētdienās jāiet uz baznīcu, grēkus var izsūdzēt internetā:) Baznīca ir tikai smali izstrādāts biznesa plāns. Ticībai nevajag vidutājus. nav dziedāts. ··· Reliģija: Ja es neizjūtu vajadzību iet ... lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Kam mēs ticam? (34)
Vieni tic kādai no reliģijām, citi tikai zinātniski pamatotiem faktiem, citi medijos paustajām ziņām, citi tam, ka netic nekam, vēl citi - tikai un vienīgi savai pieredzei. Kam jūsuprāt ir vērts ticēt? Vai ticat, ka ...
Es neticu pat sev:)) vakarā roku nolieku zem vaiga,bet no rīta pamostoties.....ta nez kā gadījusies,vecītim uz sāna:))) reliģijas vajadzīgas tikai garīgi vājiem cilvēkiem kā kruķis, lai kkā kultos pa dzīvi. Pašpietiekms cilvēks tic tikai sev Un arī tad ne vienmēr Ticu visam, kas tiek pārliecinoši pierādīts un atbilst manam veselā saprāta modelim. Labs jautaajums!
.......viennoziimiigi, neesmu religjiozs.....kaadas ticiibas fanaats, bet kaut kas.....varbuut ticu miilestiibai, ne tikai.....sorry, nav laika izpluust..vai tam ari noziimes.....
Katram tiek pēc viņa ticības. Ir neapgāžami fakti un ir mistiskas lietas, kas nav ar aci saredzamas, bet ticu, ka kāds redz vai jūt kaut ko, ko es vai kāds cits neredz, bet man nav pamata neticēt.
Ir skaidrs un es ticu, ka ir kaut kādi augstāli spēki, kas mūs vada - citi to sauc par Dievu, citi - kosmosu vai visumu, kāda starpība. Kamēr ticam, tikmēr dzīvojam, strādājam utt.
··· Reliģija: Kam mēs ticam? lasīt visu diskusiju (34 atbildes) –»
Kā bērniem stāstīt par Dievu (89)
ja bērns jautā, kā viņam paskaidrot, ko nozīmē jēdzieni "Dievs", "grēks", "paradīze" utt. tad, ja vecāki neapmeklē baznīcu, arī bērnu turp neved un bērns kristīgo mācību skolā neapgūst
Iegādājies Bērnu Bībelīti.....iesācējiem. Manuprāt, vislabāk to izdarīs bērnu svētdienas skoliņā, caur rotaļām stāstiem. "Mani beerni nav kristiiti,bet izaugushi cilveekiem ar pietaati pret citaadi domaajoshajiem."
Labi.
"Beerniem ir arii interesantaakas nodarbiibas par zombeeshanu sveetdienas skolaa."
Pieņemu, ka šī ir tā pietāte pret citādi domājošiem? Saucot atšķirīgu kā tavu audzināšanu par zombēšanu? Ar tādu pašu "pietāti" arī bērni tagad dzīvo?
saki: ir kas, kas vada mūsu ceļus, neatkarīgi no mums + nedari otram,ko nevēlies,lai darītu Tev+ Dievs ir mūsos un mūsu enerģijā/ticībā jebkam:)..ar baznīcu Dievam maz sakara:) Lidz dievam katram pasham janonak! ··· Reliģija: Kā bērniem stāstīt par Dievu lasīt visu diskusiju (89 atbildes) –»
Kā kura kristīgā konfesija skatās uz dzeršanu? (15)
Kā kura kristīgā konfesija skatās uz dzeršanu, smēķēšanu, ārpuslaulības dzimusakariem, pārēšanos (resnumu)? Vai tas ir liels grēks? Zinu, ka luterāņi diezgan iecietīgi skatās uz dzeršanu un dod baznīcā dzert vīnu, ...
Ja pa lielam - grēks ir dzīvot. Izlasi Jēzus kalna sprediķi - cilvēki praktiski visi būtu vienacaini bezroči ar protēzēm kāju vietā. Reliģijas uzdevums ir kalpot varai, lai bez liekas asinsizliešanas savaldītu pūli. Cilvēks ir bara dzīvnieks, vienmēr instinktīvi, kamēr vien turpināsies civilizācijas attīstība, centīsies pakāpt augstāk, lai ieņemtu labāku vietu bara hierarhijā. Kristietības sludinātā tikumība un savstarpējā mīlestība ir pilnībā nesasniedzamas virsotnes. Un labi ka tā, jo, ja tās tiktu sasniegtas, tad beigtos attīstība. Un, visdrīzāk, sāktos regress. Tai pašā laikā kristīgās vērtības ir vadlīnijas, lai cilvēka iedzimtais grēks(instinkti no zvēru laikiem) neiznīcinātu cilvēku. Visam jābūt līdzsvarā! Šķiet ir tā ,jo lielāks svētulis un baznīcā gājējs ,jo dzīvē lielāks maita. Lucifers nobāl pret cilvēku nešķīstību. Palasi Bulgakova"Meistars un Margarita". Krusta karus kas rīkoja? Raganu dedzināšana uz sārta. Kurš dzīvnieks slepkavo kādas idejas vai vienkārši prieka pēc? Vai ir kāds lopiņš kurš ar varu (spēku) apsēklo mātītes vai pēctečus? Nešķīstāka radījuma par cilvēku vienkārši nav. Vai Tu nespēj uzcept ko jaunu...? Šīs nomuļātās tēmas jau apnikušas... :( ...bah! ....vai obligāti, jāiet baznicā, lai butu godigs?! :) ··· Reliģija: Kā kura kristīgā konfesija ... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Realitāte, kritušie eņģeļi un dieva ļaunais plāns (22)
Vai piekrītat, ka patiesībā šo pasauli ir radījuši ļaunie spēki, lai spīdzinātu un ieslodzītu cilvēkus, ka Dievs ir ļauns un Sātans un "kritušie" eņģeļi ir tie kas grib palīdzēt un atvērt acis? Visi fakti uz to ...
Galigi nepiekritu sadam samurgojumam...... ticu dveseles pārdzimšanai,,,ja esi draņķis-nokļūsti uz zemajām planētām,,,pec tās teorijas zeme ir pa vidu starp zemajām un augstajām planētām,,,tā ka katram ir iespēja kāpt uz augšu. Ooo.. Ar ko fakts atšķiras no sarakstā redzamajām nesaistītajām spekulācijām un mītiem?
- Cik daudz vispār tur teikts par D darbību S kontekstā? VD 1.Moz kosmogonijas stāstā, līdz pirmo cilvēku izdzīšanai no Ēdenes - un viss. Pārējais JD ir mazāk kā 2000 gadus svaigs vārsmojums, kas uz pasaules radīšanu neattiecas, un, teiksim tā, ir "nedaudz novēlots" cilvēces pastāvēšanas vēstures kontekstā.. arī atsaukšanās uz daļēji patiesu daiļdarbu ar nenoteiktu autorību, kā argumentu ir visai nenopietna;
- Tāpat arī piedzimst govis un kartupeļi, kurus Tu bez viņu "apzinātas vēlmes" apēd. Kādi tajā ir arguments D ļaunumam un S labumam? Izvēles brīvība vispār nepastāv, kamēr indivīds operē ar konkrētiem jēdzieniem "ļauns" un "labs";
- Skat, iepr. + kas kuram alga, kas kuram izsmiekls - to katrs sev izlemj.
- Paskaties, kādi ir un ar ko nodarbojas pārējie 99.9% iedzīvotāju, un tad sapratīsi, kāpēc tam 0.1% ir tas, kas nav pārējiem. Daļa negrib, daļa nevar, daļa nespēj, daļa nezin.. tiem, kas spēj, tiem arī dots.. jeb S ir padomā komunisms, kur visiem - gan sliņķiem, gan čaklajiem - visu vienādi?
- S-isms nav vēl viena kontroles forma? Cilvēki savas ierobežotības dēļ, izvēlas reliģijas un citas kontroles formas, kas piedāvā gatavas idejas un palīdz izprast pasauli. Ja cilvēks dzīvo tikai ar svešām idejām un jūtas laimīgs, tad tādam cilvēkam citu arī neko nevajag. Citam ar laiku paliek pa šauru - tad jāizkāpj no vilciena. Atkal - neredzu te ne D, ne S
labumu/ļaunumu.
- Cik liels ir to procents, kuri vēlas "ieraudzīt realitāti"? Vielas, par kurām ir runa, kā nojaušu, ir lielākoties rekreatīvas, un diezin vai kāds, kuram gribās vieglu žvinguli tusiņā, ēdīs peijotu vai sarkano mušmiri. Valsts (ne D vai S) cenšas tās paturēt kontrolē - tur ir savas aplamības un taču vairums ir attaisnojami. Īstenam realitātes meklētājam aizliegumi nav šķērslis - tos vienmēr iespējams apiet.. piemēram, aizbrauc uz mežu un sadzeries savu ajauasku
Problēma ir neviss Dievā vai Sātānā, bet pašos cilvekos, kas uz pasauli skatās tikai no sava skatu punkta. KAs labs viņam, tas ir labs. Kas slikts viņam - tas ir ļaunums.

Piemērs slimības - slimības nobeidz cilvēku. Tātad slikti. Tātad ļaunums. Globāli - tas nav ļaunums. viens nomirst, cits dzimst. Dabā nepastāv tukšums.
Nezinu, kurš ko radījis un kādā nolūkā, bet, ka pastāv gaišie spēki, kas sniedz atbalstu, tas ir tikpat droši, kā es te sēžu. Runā ka arī elle reāli pastāv un grēcinieki tur patiešām nonākot. ··· Reliģija: Realitāte, kritušie eņģeļi ... lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Reliģiozs dzīves draugs (19)
Vai jūs spētu dzīvot kopā ar otro pusīti, kas ir stipri reliģioza - tipa, ceļas un guļas ar dieva vārdu. Vai jūs tomēr domājiet, ka tiem cilvēkiem, kas visu savu dzīvi pakārto kkādām pasakām nav visi pieci mājās un no ...
To var tikai cilvēks, kam tādi paši uzskati. Respektīvi, tā ir kopīga "tēma". Esmu novērojusi, ka izteikti reliģiozie nereti ir pretrunu un divkosības pārpilni. Ticība augstākam spēkam - jā, reliģiozitāte, kas piepilda ikdienu - nē. man ir iespēja novērtēt gan to, gan to.
un es vairs nekad nenomainītu ticības cilvēku pret bezdievi. nenomainītu draudzi pret laicīgu cilvēku kompānijām.
šādu cilvēku dzīves mērķi(vai bezmērķība), vērtības(vai anti-vērtības), dzīves filosofija, neuzticība, neuzticamība, mantkārība, vulgārā valoda nu uzdzen visīstākos šermuļus. to var turēt kādu laiku, bet tādu cilvēku tuvumā uz visiem laikiem? nevaru iedomāties to labprātīgi dabūt gatavu.
no otras puses, ja pats tāds esi bijis, tad zini, ka tas viss var mainīties. un noraidīt cilvēku tikai! dēļ tā, to es arī nedarītu. cilvēku jau iemīl dēļ personības. bet kurā virzienā šī persnība peld, tas ir ļoti svarīgi. bet tas ir virziens. kā kurss kuģim. bet pat pirātu kuģi var izmazgāt, nomainīt mastus un tā vietā lai mērķis būtu laupīšana, kuģis var būt derīgs labiem mērķiem.
un tapat ar cilvēku. ar pārkrāsošanu būs par maz, jāmaina arī trajektorija, ceļš un nodomi. un tad... tad varētu arī izrādīties, ka ir pa ceļam.

bet es tagad zinu, ka cilvēki, svarīgie cilvēki nav gluži nejaušības dēl sastapti. tos bija jāsastop.
tāpēc, izejot no pretējā, es nevarētu ar nelaužamiem 100% pateikt "jā" vai "nē", ja ceļā gadītos bezdievis.

bet priekš manis jautājums ir tīri... ´akadēmisks´.
Ticība ir vajdzīga, pārlieka ticība kaut kam savukārt ir prāta defekts. Tas jāārstē vai jāizeksorcistē. Tas ka cilvēkam ir pārliecība ir tikai labi. Vismaz zin ko grib.
Visiem ir tāda vai citāda ticība... viņas mēdz sakrist, mēdz būt dažādas, bet bet vienmēr ir. Aiz kam šis jautājums tā vai citādi vienmēr parādīsies. Kaut gan ir manītas ari tādas kas pārliecības mana pat biežāk kā vīrus.

p.s.
"Karojoša ateiste" ar mani ilgi neizturētu:)
Man būtu grūti dzīvot ar cilvēku kurš pats sevi saliek rāmjos un sadomā arī mani pārtaisīt pēc šablona. Pat ne grūti, vienkārši nedzīvotu ar tādu. Visādas dogmas un baušļi ir cilvēkiem kuri citādi nesaprot. Musulmaņi zagļiem cērt pirkstus vai visu roku, un zog tāpat, nu varbūt mazāk. Jo bez pirkstiem grūtāk.
Manuprāt sakarīgiem cilvēkiem pastāv tikai viens likums - ja otram darīsi labu, pašam būs labi, ja otram darīsi sliktu, pašam būs slikti. Un nekādas ticības un dievi te galīgi ņepričom.
··· Reliģija: Reliģiozs dzīves draugs lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Kā kristietībai izdevās nostiprināties Eiropā? (62)
... vai kāds atceras kādā veidā kristietībai izdevās nostiprināties tagadējā Eiropā un galvenais- kāpēc tas izdevās??
Apmeklē mācītāja Jura Cālīša lekcijas, uzzināsi precīzi! Ko tad oho gudrie! ;) atceras? tu domā makleodus?
evanģēlijs ir izplatījies pa pasauli jo tāda ir Dieva griba un Svētā Gara darbs.
kas attiecas uz oficiālām reliģijām, tādām kā romas vai grieķu(bizantijas) katolicisms, tad daudzi kristieši to neuztver kā kristietību, bet anti-krista darba rezultatu.
Izpletas un nostiprinaajaas neviss kristietiiba, bet gan bazniica...

Ar visiem iespejamiem lidzekljiem... kaa nu kuraa vietaa.

Tas taa iisumaa...
Vidusjūras iedzīvotājiem toreiz citas izvēles nebija.. Īsumā - romieši sasita arābus Spānijā un turkus Mazāzijā, kas pavēra ceļu kriestietības izplatībai antīkajā Eiropā. Pēc tam krustneši parūpējās par pārējiem barbariem. Krievi negribēja pakļauties pāvestam, tāpec ieviesa pareizticību. Angļu karalis Hendrijs gribēja izcirst vairāk par vienu sievu, tāpēc attteicās no Svētā krēsla un ieviesa Anglikāņu baznīcu. ··· Reliģija: Kā kristietībai izdevās ... lasīt visu diskusiju (62 atbildes) –»
Kristietība ir reliģija? (18)
He, interesanti. Var jau būt ka palaidu garām, bet neatradu sadaļu reliģijām. :) Jautājums: vai kristietība ir reliģija, vai nē? Priecātos arī par izvērstākiem komentāriem un argumentiem šajā sakarā. Lūgums ...
Jā, kristietisms ir reliģija ...

Neredzu iemeslu, kāpēc izvērsti jāpierāda, ka saule ir zvaigzne, vai balts ir balts )

Tas, ka reliģiju izmanto savtīgos un/vai manipulatīvos nolūkos, nenozīmē, ka tā nav reliģija.
Kristietība IR reliģija, jo tā sevī ietver uzskatu un ticības kopumu, kas attiecas uz svēto vai dievišķo, morālo, paražas, rituālus un organizācijas, kas ar to ir saistītas. Tu no meeness vai nokriti ? Protams,ka taa ir religjija. Viena no... Hmm, kas mani interesētu, kāds tad tai diskusijā bij otrs variants, ja pieņem, ka nav reliģija?
Es sevi par pagānu sauktu.
Es tā kā vēl esmu dzirdējusi laužam šķēpus par budismu, vai tas ir reliģija, vai nav, bet par kristietību gan tā kā nē. ··· Reliģija: Kristietība ir reliģija? lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Reliģija ir vai nav tumsonība? (42)
Kā gan var būt dievticīgs cilvēks ,ja viņš ikdienā pārkāpj bauslību. Ja pašas ticības pamatā ir ielikts grēks-"Tev nebūs kārot!" Vai kristiešu propoganda nav tā ,kura popularizē melus un ir pilna ar pretrunām? ...
Johaidi kaut ko jauc! Visi zina, ka Ādamam bij´septiņ´ dēli! Kaut kam jau mēs visi ticam Dievam, velnam, naudai, īstai mīlestībai vai Pitagora teorēmai un katram ir kāds pamatojums tam kāpēc viņš tic. Atliek vien izvēlēties ko savu un ticēt tam. Kamēr tu vnk tici, visi liks tevi mierā, bet ja sāksi kā Torpēdis te kaukt pēc Padomijas, tad nāksies sastapties arī ar citādiem viedokļiem. Dievam ar reliğiju nav sakara. Tās ir pretējas lietas - intelekts un tumsonība. Reliģija ir cilvēku šizofrēnijas produkts, svēto rakstu improvizēšana pa savam un zaimošana. Es nedraudu, kas es vispār lai draudētu vnk informēju, ka cilvēkiem mēdz būt katram sava patiesība un viņi katrs to aizstāv pa savam. Bet tevi, autor, konkrēti es vnk nesaprotu. Tad vienā teikumā tu apgalvo, cik tumsonīgi ir ticēt bībeles pretrunīgajiem faktiem, bet jau otrā sajūsminies par Stankēviča runu. Tad runā kaut kādu bezsakaru par čiuļiem domādams čangaļus. Tu man atgādini to Godzemes ķoniņieni, kura sodus gribēja maksāt koka sprungulīšos un runāja, ka tā esot šizofrēnija, lai gan kaut kādu pamatojumu tajā visā varēja saskatīt. Uz zemes ir ļoti daudz ticību un reliģiju, to novirzienu, turklāt tās arī attīstās un mainās. Tās apvieno cilvēku uzvedības modeļus, vairāk vai mazāk izskaidro, ko drīkst un ko nedrīkst....Starp šīm mācībām ir ļoti daudz pretrunu, piemēram, izveidojās Lutera sekotāji. Mērķis visām reliģijām ir virzīt cilvēkus attīstības virzienā, jeb nenoiet no ceļa. Diemžēl, radīja arī ticības karus un vēl arvien izraisa karus. Muļķīgi ir šie strīdi, patiesība ir tajā, kas kopīgs visām šīm mācībām, pārējais tikai rada nevajadzīgus strīdus. ··· Reliģija: Reliģija ir vai nav tumsonība? lasīt visu diskusiju (42 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010