Testaments

Testaments - jautājumi un diskusijas

Cik ilgi var pieteikties uz mantojumu? (10)
Cik ilgi pēc mirušā nāves var pieteikties uz mantojumu? Un ja nu mirušais ir pirms nāves visu mantu dāvinājis/pārdevis vai ar testamentu novēlējis tikai vienam bērnam?
kaut vai visu mūžu, pie mantojuma kartošanas visa manta tiek novērtēta, lai varetu nomaksat valsts nodevu.
ja vēlak caur tiesu vari pieradīt, kapēc neesi pieteicies par mantinieku tūlīt pēc mantojuma atklāšanas, tad mantojuma saņēmējiem Tev ir jāatmaksā Tava daļa naudā.
tas tā vienkāršoti pateikts.
Likumā: uz mantojumu var pieteikties gada laikā. Ja ar testamentu viss novēlēts vienam, bet Tu ietilpsti tā saucamu neatvairāmo mantinieku kategorijā, apstrīdi testamentu tiesā, bet rēķinies ar to, ka lauvas tiesu saņems tik un tā tas cilvēks kuram tas ir novēlēts 50%.
Pēc morāles kodeksa: cienīsim mirušo gribu - tā ir svēta.
1/2 gads, na mani atminja nevilj. un ja mirushais davinaajis ne tev un paardevis ne tev,tad saki ataaa mantai. savukaart otra beerna paternitaate tev veel buus jaapieraada :) tomēr gada laikā...visu laiku biju pārliecināta par 6 mēnešiem....Skaidrs. Paldies...:)) gada laikaa obligaati jaapiesakaas .... ··· Testaments: Cik ilgi var pieteikties uz ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kā notiek juridiski pareiza testamenta sastādīsana un reģistrēšana? (13)
Kā mūsdienās notiek juridiski pareiza testamenta sastādīsana, reģistrēšana? Vai to dara pēc dzīvesvietas, vai teritoriāli brīva izvēle?
galvenmais ir notarials apstiprinajums, un vienalga, pie kura notara.... cik man zinams Kur vien vēlies, lai tikkai būtu īsts notārs ar esošu kantori, notārs var arī atnākt uz mājām, ja ir nepieciešamība. Testamentu var sastādīt kur vien gribi - neatkarīgi no dzīvesvietas. Galvenais, lai tas būtu notariāli apstiprināts. Kaut vai uz koka galda izgreb testamentu - ja uz tā būs notāra apstiprinājums, tad tas būs derīgs. Man pat liekās, ka notāra apstiprinājums nav obligāts, tikai ļoti vēlams. Notārs apstiprina parakstu, kas pie gadījuma var atvieglot dzīvi konfliksituācijā
Vispār var sastādīt da jebkurā formā-var ar lieciniekiem rakstiski, pat mutiski var izteikt savu gribu utt. Kādreiz pat bija iespēja nodot pašvaldībā glabāšanā testamentu
··· Testaments: Kā notiek juridiski pareiza ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Testamenta apstrīdēšana (16)
Manam draugam nav 1.pakāpes radinieku, testamentā bankas kontā esošā nauda novēlēta man. Vai drauga māsīcas testamentu var apstrīdēt?
Strauts-Jūs esat jurists?
Ja māsīcām un citiem attāliem radiem kas pienāktos automātiski, tad rodas jautājums-kāda jēga ir testamentam? Lai viņi tiesājas, es domāju, ka neko nepanāks. Man vispār šķiet dīvaini, ka cilvēkam neļauj atstāt mantojumu, kam viņš vēlas. Nē, viņam pus pasauli jāapdāvina, kaut ir pilnīgi pret. Kāpēc cilvēks ar savu mantu, īpašumu nevar rīkoties, kā pats grib?
Testamentaa jaanoraada tiessi kam tu veelies savu naudu/iipassumu atstaat. Un arii janoraada konkreeti kam negribi dot neko, un kaapeec taa ir. Vot tad ejat , un tiesaajaaties, mantrausiigie. Testamentam ir prielšrocība attiecībā pret likumisko mantošanu. Bez tam māsīcas nav neatraidāmie mantinieki, tāpēc tiesa, visdrīzāk, nostātos par mantojuma atstājēja gribas izpildi. Jūt, ka CoCoSan ir juriste.
Tad varbūt palūgsim konkrēti par šo gadījumu. Dabūs māsīcas noguldījumu, vai nē, ja tiesāsies?
"Testators, kā izskatās ir vēl dzīvs, lai mantiskās attiecības sakārtotu laicīgi un pietiekami korekti."- vai tad testamentā bankas noguldījuma norādīšana ir nekorekta? Kā tad būtu korektāk?
Par "filigrānām manipulācijām" arī nepiekritīšu. Bankā noguldot naudu parasti liek ierakstīt kam, ja kas, tā paliks, kurš varēs nokārtojot attiecīgās formalitātes mantos.
Arī "atstājējam dziestot" rakstīt testamentu ir labāk, nekā pamest visu, lai radi un brūtes pēc bērēm izkaujas.
Manuprāt šeit viss ir korekti. 1.pakāpes neatraidāmo mantinieku nav, testaments ir, kādi vel var būt jautājumi. Nu iesniegs tiesā? Un varbūt ne tikai māsīcas, bet arī tantes un onkuļi pieteiksies. Jēga ta kāda? Tikai juristus pabaros.
"Draugam" !? Tu viņam neesi nekas - juridiski ! Vienmēr , jebkuru testamentu var apstrīdēt . Par cik esi , juridiski), nekas , tad tuvākie radinieki un attālākie radinieki ir tiesīgi apstrīdēt , Tev norakstīto testamentu . Daudz kas atkarīgs no advokāta , (ja Tev tāds ir) , bet diemžēl - ne šajā gadījumā . Testamenta likumīgais spēks , iestājas pēc 6. mēnešiem ,(ja testamenta sastādītājs ir ..... ) , ja sešu mēnešu laikā nav pieteikušies radinieki uz testamenta daļu , tad testamentā minētais ,materiālais , finansiālais - pāriet novēlētas personas likumīgajā īpašumā . Skaties vai ir maz vērts "tiesāties" , jo proces ar visām "piedevām" ir dārgs prieks ! Varbūt pastāv savstarpēja vienošanās ar radiniekiem , bet ar notariālu apstiprinājumu , lai vēlāk nav pretenzijas - vieniem vai otriem ?! ··· Testaments: Testamenta apstrīdēšana lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Testaments ar nosacijumu (2)
Tevs grasas atstat mantojuma dzivokli bet preti grib sanemt izinju ka uz parejo ipasumu piemeram maju nepretendeju un lai tas juridiski butu apstiprinats notariali vai tadu izinju vispar izsniedz?
Iesaku nosleegt mantojuma liigumu. Tieši tā - mantojuma līgums. Par detaļām notārs visu apskaidros. ··· Testaments: Testaments ar nosacijumu lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Jurista skaidrojums testamentam. (20)
"Every person who would otherwise benefit under my Will but who fails to survive me by twenty eight days shall be deemed for the purposes of my Will to have predeceased me." Mans tuvs radinieks nomira nedēļu vēlāk, kā testamenta ...
Autor, Tu nelasi atbildes, ko Tev iesaka!? Vai arī domā, ka Tavā vietā citiem jārisina Tavas problēmas!!! Ibio!!! Es Tev atkārtoju, atrodi googlē Mārcis Liors Skadmanis, viņa mājas lapu un nosūti epasta vēstuli!!! Latviski, jo viņš un viņa komanda saprot latviski!!! Vairāk neko nerakstīšu! Savā labā pašam kaut kas jāizdara!!! Nu ja, vienmēr vieglāk ir atrast iemeslu kaut ko nedarīt nevis otrādi. ...who fails to survive me by twenty eight days...

...kuram neizdodas paardzivot mani par 28 dienaam...

------
Vairaak man nav, ko teikt..
Bet droshi varat sakontakteet ar testamenta glabataaju vai izpildiitaaji...un vinhs tur izskaidros. Anglijaa testaments ir goda lieta. Tur buus sastaadiits pie jurista, glabaats pie jurista un attieciigi jurists, noteiktaa dienaa peec mirushaa naaves to atveers un oficiaali nolasiis...Anglijaa tas ir nopietni...

p.s. juutu liidz...ja nomirts atraak nekaa testamentaa atljauts :-)
Nezinu, kaapeec ir taada tradicija un kaads tam izskaidrojums..
Varbuut kaads gudraaks te ko pateiks...
Nav teikts, ka garam

Tas ir svarigs juridisks dokuments, klat butu jabut oficialam (tulk. firmas) tulkojumam. Teikts apm sekojosais - Jebkura persona, kura savadak butu labuma guveja pec mana testamenta, tacu nenodzivo ilgak ka 28 d par mani, ir jauzskata par tadu, uz kuru ir attiecinama mana testamenta izteikta griba, ta ka ir mirusi priekslaicigi, pirms manis. Saskatu pretrunu, savads skaidrojums. 28 - nodzivo 28 d ilgak. Prasi oficialu tulkojumu.
Aizej ar to dokumentu pati uz kadu kantori Riga, ja nevar palauties uz testamenta izpilditaju. Iespejams, vins patiesam kko mudzina, slepj. Nem to visu savas rokas. Sazinies ar to anglu firmu, vai paludz kadu ··· Testaments: Jurista skaidrojums testamentam. lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Pēc mantojuma sadales atradies testaments (5)
ir sadalīta zeme domājamās daļās starp mazdēlu un mazmazmeitu pēc likuma. Sadalīja tiesa. Ir ierakstīts zemesgrāmatā. 2016.gadā ir atradies vectētiņa testaments. Tagad jāsniedz prasība tiesvedības kārtībā. Kā to ...
Ja jau reiz ir sadalīts, tad sadalīts. Kas tur radu starpā ko dalīt vairs pēc tam? Tik iztērēsieties juristiem, valsts nodevām...
Ja nu baigi spiež, tad savā starpā visu izrunā un pārformē ZG papīrus, netērējot laiku un nebarojot juristus.
Pie zv. notāra jāiet, lai uzraksta prasības pieteikumu. Ja ir pazīstams jurists, tad var tam lūgt lai uzraksta visu kā nākas par lētāku samaksu. Iesniedz parasti pēc atbildētāja dzīvesvietas rajona tiesā. Latvijas likumu īpatnība, ka testaments ir tikai "otrās šķiras dokuments" mantojuma dalīšanā, pirmais ir neatraidāmie mantinieki. Vienīgais acīmredzamais labums - pie mantojuma daļas var tikt arī cilvēks, kas nav nekādos rados ar aizgājēju. Vispirms izvērtēt vai tas mantojums ir tā vērts. Jo izmaksas var sanākt lielas un process var vilkties ilgi, jo pārējie jau nebūs mierā un cīnīsies pretī, turklāt, ja kāds savu dau būs pārdevis tālāk, tad vispār nereāli atgūt. Vispār jau pēdējā griba ir un paliek pēdējā griba. Tiesa, testamentu var apstrīdēt, var pat vinnēt, cits jautājums, vai to par varas makti vajag. ··· Testaments: Pēc mantojuma sadales atradies ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Gribu novēlēt bijušai sievai, ne mūsu dēlam (10)
Man bija jābrauc strādāt citā pilsētā, sieva negribēja izbraukt no Rīgas, tikai tāpēc bija šķiršanās. Dēls man nav palīgs, bet klusais naudas izspiedējs, tāpēc gribu -sievai. Vai tas ir iespējams?
Bērnos mēs investējam. Protams, ka bērni ir mūsu mīļie jaukie teroristi, izspiedēji. Pēdējo kreklu atdosi bērnam. Tā tas ir bijis ir un būs. Neaspratu ko gribi novēlēt bijušajai sievai? Naudas kontu, nekustamos īpašumus, kustamo mantu, savas nonēsātās krosenes vai veiksmi? Protams, ka ir iespējams novēlēt. Aizej pie notāra un novēlē viņai visu ko vēlies. Ko novēlēt? Labu rītu vai varbūt mantojumu? Mantojumu vari novēlēt ar testamentu, bet dēls Tev ir neatraidāmais mantinieks. Tātad Tu vari viņu apdalīt (ja nekas nav mainījies pēdējos gados) par 50%. Vai arī ir nepieciešams viņu "atstumt" no mantojuma - gadījumus vari paskatīties Civillikumā (taču tas nav pārāk drošs variants, tiesas var neņemt vērā, ja nebūs pārliecinoši fakti).
Ir vēl kāds variants - vari ar savu šķirto sievu noslēgt mantojuma līgumu: viņa Tev kaut ko tur izdara, bet Tu viņai kā atlīdzību pretī mantojumu.
dīvaini.. vai Laulību līgumu. Jā, ir iespējams! ··· Testaments: Gribu novēlēt bijušai ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Nekustamā īpašuma pārmantošana. (9)
Man ir 2 bērni. Vēlos dzimtas māju nodot mantojumā vecākajam bērnam. Gribu lūgt padalīties pieredzē, kā labāk sakārtot šīs mantojuma lietas.
Ir neatraidāmā daļa arī jaunākajam bērnam. Ar testamentu var minēt iemeslu kāpēc jaunāko izslēdz no tā (bet jābūt juridiski nopietnam). Vienkāršākais ir dzīves laikā mājas uzdāvināt vecākajam ...

... tik skaties ka pēcta nesanāk kā raksta grāmatās. Jāiet uz nabagmāju vai dzīvot pie jaunākā ...
Ja gribi bērnus sanaidot, tad tā arī dari. Varu minēt vismaz 3 piemērus iz dzīves, kad mantojuma dēļ tuvinieki kļust par svešiniekiem (pēc tam kad kārtīgi izvillojušies pa tiesām). Noslēdz uztura līgumu - Tu viņam māju, viņš Tev uzturu. Neatņemamās daļas tiesīgie - Tavi pārējie bērni nevarēs uz to pretendēt. LV testaments ir tuvāk uz nagliņas karināmam papīrītim nekā juridiskam dokumentam, kas kaut ko nosaka.

Dāvināšana nav risinājums, jo to viegli tiesā apstrīdēt. Tikai pirkums ir ar maksimālajām garantijām (arī ne 100% visos gadījumos). Cik daudz garantē uztura līgums, lai speciālisti izsakās, tomēr pārējos neatraidāmos mantiniekus tukšā atstāt nebūs vienkārši.
Pēc Civillikuma tādas lietas nav iespējams. Ja gribi rakstīt testamentu un noteikt kas ko mantos nāksies manīt pilsonību. ··· Testaments: Nekustamā īpašuma ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Izdevīgāk ir pirkuma līgums, jo to, atšķirībā no testamenta vai dāvinājuma līguma, nevar apstrīdēt. Arī pirkuma līgumu var apstrīdēt, ja kādam ir interese, kaut vai tāpēc, ka tas slēgts, lai apietu neatńemamās dałas tiesīgo! Kam taisies maksāt? ;) Notāram, zemesgrāmatai, VID vai juristam?

Par nekustamo īpašumu sk. te: https://www.zemesgramata.lv/default.asp?cid=125
Nu, apstrīdēt jau var jebko, bet kamēr persona ir rīcīb un tiesībspējīga, viņa ar savu mantu var rīkoties pēc saviem ieskatiem, un iespējamiem mantiniekiem tur nav nekāda teikšana. ··· Testaments: Cik izmaksā testaments un ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Testamenta atzīšana par spēkā neesošu (6)
Kādas juridiskās darbības jāveic, lai testamentu atzītu par spēkā neesošu? Vai piemēram, testaments ir spēkā neesošs tāpēc vien, ka pats testators to nav rakstījis (testaments uzrakstīts uz datora, bet tēvs mācējis ...
Nepažēlo EUR un aizej uz konsultāciju pie jurista, kurš specializējas mantojuma tiesībās. ;) Bezmaksas konsultācijas notāru dienās 4.un 5.martā. Ja liecinieku klātbūtnē un ar viņu parakstiem, tad var būt arī uz datora rakstīts.
Ja nav liecinieku, tad meklē pie jurista palīdzību.
Ja tas ir tēvs, tad pēcnācējs ir neatraidāmais mantinieks. Testamenta dēļ nesaņems visu, bet daļa pienākas, neatkarīgi no testamenta. To nosaka likums.
Testamentu apstrīdēt var tikai tiesā.

Tam nav nozīmes, vai tēvs to pats ir vai nav rakstījis. Datorrakstā uzrakstītam testamentam pieaicina divus neieinteresētus lieciniekus, kuri apliecina, ka persona xx ir pašrocīgi šo testamentu viņu klātbūtnē parakstījusi.

Ja būtu rakstījis pats ar roku, tad lieciniekus nevajadzētu.
ja jau pašrocīgi parakstījies, būdams pie pilna saprāta, izlasījis,apstiprinājis, piekriti, diez vai. jā,-tiesa, liecinieki,apstākļu izvērtēšana visu..parasti šādam testamentam agrāk vajadzēja vēl 2 lieciniekus,kas paraksta ar roku un textu,ka apliecina īstumu,veselo saprātu , brīvu prātu, pie pilnas pāta veselības, bez maldiem un viltus bez blakus spaidiem ,amāna utt....liecinieki bija vajadzīgi- arī ar roku rakstītam..man tā teica, kad tuvinieks rakstīja. ··· Testaments: Testamenta atzīšana par ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010