Kur krāt pensijai? Labākie fondi?

Uzgāju 2 apdrošināšanas firmas - Eurolife un Compensa, kas darbojas Latvijā un izskatās cerīgi. Kādas ir atsauksmes, pieredze? Varbūt ir citi labāki uzkrāšanas fondi? Vai tomēr to darāt bankās? Kāsāk jau domāt par vecumdienām, vai ne?

mojito (2011-03-30 20:12)    1 Nav ne jausmas...gruti prognozeet kas pasaulee dariisies peec 10 gadiem,kur nu vel ilgaak.labaakie laiki visai pasaulei bija 90.gados...2008. notika finansu kolapss,un viss-izchuubeeja daudzi uzkraajumi. Jebkuraa gadiijumaa LV pensiju fondu sisteema nerullee,jo bankas nenes nekaadu atbildiibu par noguldiito naudu,tas nozimee-taa svar bez jebkaadiem sirdsaozinjas parmetumiem riskeet uz velna paraushanu...tad jau daudz droshaak ir likt uz depoziita,vismaz tur ir valsts garantijas,ka pamatsumma nepazudiis.

^esse^ (2011-03-30 20:20)      Vislabāk pērc kādu nekustamo īpašumu ārzemēs,vai zemes gabalu.

adatinja (2011-03-30 20:46)  1 2 Dzīvo vien šodienai, vakardienu neatgriezīsi, rītdiena var nebūt.

orange (2011-03-30 21:07)      uzkrāj depozītu un tad iepērc ķīnas valsts obligācijas.
maza, bet stabila peļņa.

jāsakrāj kādi 100 000 Ls, tad būs ok. pensijas vecumā.

shemileks (2011-03-30 21:10)      Esi pārliecināta,ka līdz tam nodzīvosi lai to bankāi noziedoto naudu atgūtu?

kate33 (2011-03-30 21:15)      Ir vēl Finasta (Latvijas Krājbanka) un vispār katrā banka ir 3.līmenis. Plusi- pats sev uzkrāj, maksā pēc savas rocības, VID atmaksā, nav saistīts ar banku aktīviem ja gadījumā banka bankrotē un nav saistīts ar valsts pensiju sistēmu.

cilveex (2011-03-30 21:18)    2 Vislabāk būtu regulāri ziedot kādai dzīvniekmīļu organizācijai.
Vai cīņai ar aids.

Es nesaprotu kāda jēga ir "uzkrāt" bankās, ja procenti ir 3/4 reizes zemāki par inflāciju? Tad jau labāk kurināt krāsni ar naudu. Vismaz būs ko atcerēties.

Nepieejamais (2011-03-30 21:32)      ieguldi NI, biznesaa, beernos...parejais viss ir fufelis

vinkija (2011-03-30 22:15)      Kate33....katrā bankā nav gan 3.līmenis, tikai 2 bankās - SEB un Swedbankā...Citadelē ir pensiju fonds, bet tas nav 3.līmenis, ja kas. :P Tas ne tuvu nav viens un tas pats... Un vēl...ieteikt ieguldīt bankā (Finasta) kas pieder Krievijai (pastarpināti, bet tomēr) ...hmmm....Tā sen vairs nav Latvijas Krājbanka, tik vien kā nosaukums. Paskaties kaut vai FKTK mājas lapā, kur redzams, ka vairāk kā 84% akciju pieder SNORAS bankai (Lietuva), bet 67% SNORAS akcijas pieder Snoras" akcijas pieder Krievijas "Konvers Grup" prezidentam Antonovam (info no Financenet)..Tā, lūk!

kate33 (2011-03-30 22:24)      vinkija- 3.nav saistits ar bankas aktīviem. Un katra banka to sauc pa savam, jo klienti tomēr saista to ar valsts pensiju plāniem (mārketinga triks)

zikeris (2011-03-30 22:36)      Nu bankās tas ir tīrais fufelis un acu aizmālēšana ari no valsts puses. Garantijas pilnīgi nekādas, banka pazūd - līdz ar to viss pārējais. Protams nejau visos gadijumos. 2. vai 3. līmenis bankās tā ir valsts atkratīšanās no atbildības.
Labākā atternatīva būtu Aurtriešu Grawe, ko pārstāv Eurolife. Tur ir ļoti liels nodrošinājums kā ari pārapdrošinājums. Tas protams ir katra personiskā izvēle.

vinkija (2011-03-30 22:58)      Kate33..protams, ka nav saistīts ar bankas aktīviem jo 3.pensiju līmenis nav banku produkts...to saskaņā ar likumdošanu drīkst veikt tikai apdrošinātāji un privātie pensiju fondi...Ja kāda banka to arī piedāvā, tad tur ir savs bankas meitasuzņēmums - savi apdrošinātāji.
Zikeri, vai tu vispār zini, ka paši austrieši smejas par latviešiem, kas tic tādai GRAWEI, jo Austrijā tā ir 27.lieluma apdrošināšanas kompānija, kas pašā Austrijā nav nekādā cieņā...Bez tam Eirolife ir brokeri, kas ne par ko neatbild. Pazudīs tāds Eirolife no Latvijas un varēsi skriet uz Austriju un meklēt savus noguldījumus :D Tas nodrošinājums, par ko tu te runā ir tīrais fufelis :D

Polus (2011-03-31 00:00)      mojito, Tu runā pilnīgas muļķības, jo pensiju naudai ir noteikti ieguldījumu veidi, kuru mērķis ir nepieļaut, lai tā nauda vienkārši izčibētu. Tas ir gandrīz nereāli ("gandrīz" saku ieraduma pēc, jo finanšu tirgos 10 sigma notikumi, kuriem statistiski vajadzētu notikt reizi pāris miljonos gadu, var notikt vairākas reizes nedēļā. Tas tā.)

Ieguldījums nekustamajā īpašumā? Jūs cenšaties kādu sasmīdināt? Ok, labi, ieguldījums meža platībā vēl ir ok, bet principā nekustamais īpašums šobrīd Latvijā ir neadekvātās cenās. Ja tirgus nespiestu cenu uz leju, tad bankām nevajadzētu piedalīties izsolēs un svīst, lai cenu fiksētu.

Vispār konkrētajā brīdī es vispār rekomendētu nogaidīt un nelekt iekšā tirgū. Šobrīd, manuprāt, pārvērtēts ir pilnīgi viss - zelts ir rekordcenās, nafta arī dārga, arī ASV akciju tirgus (S&P 500) ir pirmskrīzes līmenī. Un tas viss situācijā, kad bankrota priekšā ir vismaz 3 eirozonas valstis un ASV sagaida [politiski] smagi fiskālie pasākumi jeb konsolidācija, kas tūlīt ietekmēs arī Ķīnu un visus pārējos.

rozamunde (2011-03-31 00:31)      Kā jums šķiet, kur naudu glabā un iegulda mūsu politiķīši? Vai daudziem no tiem ir Latvijas komercbankās pensiju uzkrājumi? Un valsts bankā? Un, ja ir, tad cik?
Kur žurkas ir, kad kuģis grimst?

JurisK (2011-03-31 03:05)    1 Pirmkaart - savaa vecumaa veel mieriigi vari uzticeeties valsts penziju sisteemai, ja kas paliek lieks, liec 3. liimenii. Ja esi iipashi gudra un apsviediiga finansu lietaas, tad 3.liimenja paredzeeto naudinju izlieto efektiivaak, piedaloties visaadaas finansu speeliitees. Veel var reizeem iepirkt zemi par normaalu cenu labaa vietaa, tur gan katru gadu izdevumi, bet zemes veertiiba tomeer sameerojaas ar inflaaciju pietiekoshi vienmeeriigi.

gravieris (2011-03-31 07:02)      es krāju metāllūžņus vecumdienām.

Lucy (2011-03-31 08:27)      gravieris :)))malacis:))
Es nu gan par sito neiespringstu,jo kad pienāks mans pensijas vecums,man domāt,tad jau valsts būs noteikusi kādus gadus 80.
Pofig virzemē neviens nepaliks,tāpat apglabās un ja jau nespesu paņemt ūdens glāzi,tad ir arī veco ļaužu pansiki....

irgo (2011-03-31 09:04)      Nopērc 10ha zemes, visu apstādi ar ozoliem un Tavs mazdēliņš (mazmeitiņa) būs miljonārs....

mojito (2011-03-31 10:43)      Polus,ja es runaaju mulkjiibas,tad kapeec vienam otram pensiju plaanos nauda kas tik iemaksaata ir samazinaajusies peec kriizes? Es protams neemsu finansists un arii ne ekonomists peec izlgiitiibas,tachu par shaadaam lietaam nedaudz intereseejos un pasekoju liidzi kas notiek pasaulee.
Lehman Brothers arii bij liela impeerija,reiz bija...

Polus (2011-03-31 10:58)      Jautājuma autorei,
Protams, izvēle paliek Jūsu ziņā, bet mans pieticīgais ieteikums būtu neklausīt rekomendācijās pašai censties spekulēt finanšu tirgos. Dodu 99,9%, ka pozīcijas būs ar zaudējumiem.

Mojito,
Protams, pozīcija var būt mīnusos, bet pirmajā komentārā ir runa par nekontrolētu risku. Tā tas nav. Pat riskantajos pensiju līmeņos proporcija, kas ir ieguldāma obligācijās vai citos drošos aktīvos, ir salīdzinoši augsta. Tāpēc par visa ieguldītā zaudēšanu + nekontrolētu risku runāt ir nekorekti.

Nu nevajag jaukt visu vienā lielā katlā. Pirmkārt, Lehman Brothers nebija investīciju fonds, bet gan investīciju banka. Otrkārt, tā nesabruka tāpēc, ka bija kaut kur kaut ko ne tā ieguldījusi, bet gan savas ačgārnās finansējuma struktūras dēļ, kurā tā katru dienu refinansēja ap 40% savas bilances. Ilgtermiņa saistības tika finansētas ar īstermiņa aizņēmumiem. Tikpat labi var teikt, ka visiem planētas dzīvniekiem draud izmiršana, jo, lūk, reiz dzīvoja dinozauri, kuri arī izmira.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu