Uzārda nomaiņa.

Pagaidām dzīvoju bijušā vīra uzvārdā. Negribu arī sava tēva uzvārdu, jo viņš bija vācu barona atvase, un tie nebija visai labi cilvēki.Gribētu pieņemt sev vien tīkamu uzvārdu.Varbūt kādam ir pieredze šadā gadījumā.Tā nav iedoma, bet nepieciešamība.Tādā veidā ceru atbrīvoties no sliktiem sapņiem. Smieklīgi?

hefny      patiesi smieklīgi,ja nebūtu bēdīgi.
Tiec galā ar sevi-savām domām.Ja ne-ņem mammas meitas uzvārdu,bet šaubos vai sapņu piesaukšana-ir arguments uzvārda maiņai!varbūt lietderīgi aiziet pie psihologa,tad pie psihiatra,jo te jau varbūt kādas citas vainas-tiem sapņiem!
Jauku dienu-baudi pavasari!

sorrell      vēl jau var pieņemt vecmammas vai vectēva uzvārdu...bet vispār, protams , ka smieklīgi:)

komsomolka      Nu nav jau smieklīgi- vārds un uzvārds stipri ietekmē cilvēku, nomainot to var izmainīties raksturs , tāpēc vajadzētu to darīt ļoti pārdomāti. Tev jāmeklē kāds numerologs, kas var ieteikt labāko variantu. Pieredze uzvārda mainīšanā ir tikai sakarā ar laulībām, tā kā neko konkrētu ieteikt nevaru, bet vispār jau tas ir baigais čakars- jāmaina tak visi dokumenti.

jozolsen      Spriežot pēc vecuma steidzīgi jāmaina.Bardaks jāizveido vēl lielāks.Gribu,gribu,bet vai vajag un kā cietīs apkārtējie,ievērtēji.Sliktie sapņi Tev no kā cita ne jau nu no uzvārda.Nomaini uzvārdu un citi sapņi?!!Tas jau tikai jaunībā,kad pirmo reizi aprecas.No burtu savirknējuma uz papīra sapņi nemainās.Tas jau nav smieglīgi,kaite jau ir citur un ielaista.

Tessa  1   appreci jozolsenu,tikai bez liekuliibas un izlikshanas,jo neviens tev nepieshkjirs dajebkuru tev tiikamu uzvardu.a ta divus zaicus, ta teikt, panaksi.

jozolsen      Tessa...Paldies par rūpi.Neesu aprūpējamais(nesagaidīsi) un manu uzvārdu ne katrs ir cienīgs nēsāt.Uzliek atbildību un pienākumus.Rējējiem,ķēzītājiem,čikstuļiem,laizītājiem di..līdējiem galīgi neder:D

daimond      NĀK PRĀTĀ RAUDOŠAIS PUISĪTIS, KURŠ ATBILDĒJA UZ JAUTĀJUMU- KĀPĒC TAD RAUDI, KA TEVI NOSAUCA VECTĒTIŅAM PAR GODU- KĀ TAD TEVI SAUC!?- VEVECTĒTĒTIŅŠ..!:(

Skaidrite_Leeninna      Uzvārda maiņa jau neatrisinās bardaku galvā (es atvainojos par skarbumu). Ir jautājumi, kurus var palīdzēt atrisināt tikai speciālists...

_Biezaa_vecmaamina      1. Saārstē galvu. 2. stipri jūtama tēva un vācu baronu atvasība - pie mums Bavārijā viņu ir daudz, nevaru teikt, ka būtu slikti cilvēki, bet galvā drātēti 99 procenti! Man par to nāciju nav nekādu ilūziju un pēctecība ir pēctecība, mjā, skumji, ģenētisks mantojums tā teikt. :(((((

sandra1111      iesaku likt uzvārdu uzvārdam galā un rezultāts būs grandiozs,,,,

sorrell      ja tev trūkst komunikācijas, tad tā arī saki- par uzvārda maiņu- iesvied šo google un izdos visu iespējamo informāciju..tā rādās ka nav šeit neviens uzvārdu bez laulības mainījis:)

Tessa      Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņu reglamentē likums „Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likums”.
Vārdu vai uzvārdu var mainīt, ja pastāv viens no šādiem svarīgiem iemesliem:
• vārds vai uzvārds apgrūtina personas iekļaušanos sabiedrībā;
• persona vēlas dzimšanas reģistrā ierakstītajam vārdam pievienot otru vārdu. Vārds, kurš reģistrā ierakstīts pirmais, uzskatāms par pamatvārdu;
• persona vēlas iegūt vai pievienot savam uzvārdam laulātā uzvārdu;
• persona vēlas iegūt savu dzimtas uzvārdu tiešā augšupējā līnijā;
• persona vēlas atgūt savu dzimto vai pirmslaulības uzvārdu, ja tas nav izdarīts, šķirot laulību, vai pēc laulības atzīšanas par spēkā neesošu;
• personai mainīts dzimums;
• viens no nepilngadīgas personas vecākiem vai abi vecāki ir notiesāti par tīša, smaga vai sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu.
Vārda vai uzvārda maiņa nav atļauta, ja:
• persona ir sodīta par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu un sodāmība nav dzēsta vai noņemta; • personas vārda vai uzvārda (vārda un uzvārda) ieraksta maiņas iemesls neatbilst iepriekšminētajiem iemesliem;
• persona nav iesniegusi visus šā likuma 5.panta otrajā daļā noteiktos dokumentus.
Vārda vai uzvārda maiņas iesniegumu iesniedz dzimtsarakstu nodaļā Latvijas Republikas pilsonis, nepilsonis, bezvalstnieks un nepilngadīga persona, kura sasniegusi 15 gadu vecumu.
Ja iesniegumu par vārda, uzvārda vai tautības ieraksta maiņu iesniedz nepilngadīga persona no
15 - 18 gadiem, tai nepieciešama vecāku vai aizbildņu piekrišana. Dzimtsarakstu nodaļa izskata maiņas iesniegumu un iesniegtos dokumentus, pieprasa nepieciešamos izrakstus no civilstāvokļa aktu reģistriem un vārda, uzvārda maiņas dokumentus un pieprasa no Sodu reģistra izrakstu par personas sodāmību.
Lēmumu vārda vai uzvārda maiņai dod Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamenta direktors. Ar šo lēmumu iesniedzējam 30 dienu laikā jāgriežas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļā, kur

poeTessa      Ar šo lēmumu iesniedzējam 30 dienu laikā jāgriežas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļā, kur tam izsniedz jaunu pasi.
Iesniegumu par vārda vai uzvārda maiņu pieteicējs pievieno kvīti par valsts nodevu 50 latu apmērā (par katru atsevišķi) samaksu.

ne,nu jociigi cilveki,ej bogu.interneta ir adrese ve ve ve google el ve.man domat,to nav gruti atrast,ja jau var tikt oho.lv,ne?jebshu tur ir bans?

vis_vis_vis      Jēziņ..vaina tiešām galvā..DDD

Adamsone      Tessa, tu esi ļauna, tev nemaz nav žēl mūsu jozolīša. Aizies postā, naPadziņš...
Nu tā mēs, tās klimaksa un postklimaksa nomocītās būtnes te izklaidējamies. Nafff nekādu iespēju šūt baltu kleiti un sapņot par princi, dajebkādu un tad zemapziņa mušī nost. Ja tu te nebūtu rakstījusi par to, ka nedomā precēties, tad es varbūt vēl šaubītos. Meklē kādu večuku, kam bārdiņu ķemmēt, da tās pašas bēdīgi slavenās kotletes cept - pāries gan sapņi,gan arī uzvārdam nebūs ne vainas.
Sapņos dzīvot sveši dzīvi - nebūt apmierinātai ar savējo. Tas ir vienkārši.
Un pēdējie teikumi ir domāti nopietni.:))

erika      Esmu uzvārdus mainījusi vairākas reizes.Tagad to nedarītu pat 1.reizi precoties,jo kamdēļ sarežģīt dokumentu padarīšanas.
Šaubos vai mainot uzvārdu kas mainīsies dzīvē,varbūt tikai tad,ja uzvārds ir ļoti neglīts,divdomīgs.Man padomju laikos bija kolēģe baltkrieviete ar uzvārdu Pedik,kaimiņiene ar uzvārdu Bezdeļ.

Decijs      Negribu arī sava tēva uzvārdu, jo viņš bija vācu barona atvase,
____________________________
fui kur sekls sieviskis... Loti labi ka taa, jo Aristokrati ir tie , kas spej savaa dzimtaa saskatit to labo kas tur ir un censties negacijas celt araa. Ja noliedz savu dzimtu un nestradaji sava vira un bernu dzimtam tad cau esi un nederi nekam.
Dzimtai ir speks un nelgas ir tie kas domaa ka sen mirusie neko neietekmee un nespej ar sai dzivee...)
Pats esmu saskanaa ar saviem senajiem.)
Jagaillons (c)

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu