Kapu kopšana - sintētiskā zāle

Tā ir sanācis, ka dzimtas kapu kopšanas stafete ir nonākusi pie manis.
Vieni no tiem ir tālā Latvijas nostūrī, gribu maksimāli sakārtot tā, lai izskatītos labi, bet nebūtu jānoņemas ar stādīšanu . Esmu dzirdējusi par tādu kā sintētisko zāli, kā futbola stadionos, ko uzklāj virsū kapu virsmai. Vai kādam ir pieredze? Cenas, kur pirkt un vai ir racionāli?

riebekle    2 Jārēķinās ar to - ko var uzklāt, to var noņemt. Bet ja ir pārliecība, ka nepazudīs tas uzklātais zālājs, tad var mēģināt.

kuks10    5 Ir jau arī stādi,kas auga ēnā..un nekādas vainas..

janka42    8 Visos kapos ir cilvēki kas piepelnās un uztur kārtībā kapiņus... Var mēģināt tādus nolīgt

fargo    6 grants un akmens rotājumi. latvietim nepierasti, bet no darbietilpības viedokļa ļoti ērti.

riebekle  2 16 Kapumirte ir pateicīgs augs, mazprasīga, aug arī stipri noēnotās vietās, varbūt uz kopiņām to var ieaudzēt?
Bet vispār esmu pret tādu kapu kultūru. vēlos, lai mani kremē un lai nevienam nav jādomā pēcāk, kā sakopt manu kapu. Par dzīvajiem jārūpejas, ne par mirušajiem.

JurisK  1 1 Esmu redzeejis to maaksliigo zaalaaju uz kapa, pa gabalam izskartaas labi, tik ar laiku droshi vien gruzhi sabirst un sakjeraas tai paklaajaa. Uzlikaam puleeta akmens plaaksni. Padaargi sanaaks 4 kapu kopinjaam, bet ir jau arii maaksliigais akmens, tipa betons ar akmens shkjembaam. Gludi, tiiri, kopshana minimaala. Un ja veel rupjaa grants vai shkjembas rinjkjii.

anis  1 3 Var jau sintētisko paklāju un bleķa puķes,bet,manuprāt ,tas ir briesmīgi-drīzāk,lai aizaudzis...
Apstādījuma apcirpšana nebūtu tas traki darbietilpīgākais... es esmu par piemiņas/piesaistes vietu... savs brīdis pārdomām/atcerei. Ja vēl izdodas mazbērnus piesaistīt-ģimeniski/patriotiskā audzināšana arī iegūst! Par kopiņām- vai katram apglabātajam nepieciešama sava,vai kāds kopējs ansamblis? Varbūt dažas? Bet tā,lai pavisam bez piemiņas vietas-traki bezdvēseliski.
Sakopti dzīvē un pēc tās,protams iespēju robežās-bez tā,kaut kādi darījumu partneri vai?
Mani pašu lai nokurina kaut TECā-vismaz kāds labums. Šrotam piekrišanu jau esmu devis...

sikatrons1  1 3 Kapu kopšana - sintētiskā zāle foto Tā kā aizgājēju piederīgie ir ārzemēs un reti uz Latviju brauc,tad izmantoja mākslīgo zālāju(nopirka Noduss veikalā.Ir nogriežams no ruļļa cik vajag.)Izmantoja ne tikai kopiņu dekorēšanai(tur ir iestrādāti paklājā caurumi un ar garām naglām pie zemes tiek piestiprināts),bet arī kā maliņu kapu laukumiņam.Nu jau kādus 5 gadus ir.Nav izbalējis.Skujas viegli ir iztīrīt ar grābekli,kuram zari ciešāk kopā.

Aukstums    1 13.:25 No šīm bildēm arī man radās idejas... jo daudz to kapu... pateicos...

elsa  1 8 Esmu redzējusi to futbola laukumu kapos. Izskatās vnk šausmīgi! Man labāk patīk variants manu senču kapos - granīta apmale un vidū olīši
Klapatas tik vien kā pāris x gadā nolasīt nost, izbirdināt gružus un sabērt atpakaļ. Vienīgi baltus neieteiktu, jo prasās nomazgāt.

DanaL    1 Šķembas, sausserži un mazās tūjas. Vienkārši un skaisti.

shining    1 Šķembu-oļu gadījumāj jārēķinās ar kokiem, kas apkārt -- ja tuvumā ir egle/priede, tad skujas, kas ir visai netrūdošas, sabirs šķirbās, un nebūs ātri izlasāmas. Šī iemesla dēļ apakšējo oļu kārtu sacementē, kas tad ļauj darboties vieglāk.

raima    1 Par augiem uz kopiņas- paskaties, kas aug tuvumā.
Man par lielu izbrīnu kapu mirtes visos kapos neiedzīvojas (vienos spēj tik ierobežot, otros- nīkuļoja un iznīka). Tur, kur iznīka kapumirtes, kaimiņiem mazās tūjas arī nonīka.
Kārtīgu zaļumu dod arī maijpuķītes- jāierobežo, cik vērots, aug visos kapos.

AGATE9    2 Man liekas,ka tuvinieki ir tā vērti,lai sakoptu kapiņus un kapu kultūra Latgalē tā jauka.Satiekas radi.

siikaa16      Rīgā par četru kapu kopiņu apkopšanu 160 eiro prasa. Tur, kur divas kopiņas ap simtu. Var būt tomēr vērts samaksāt tai tantei.

Līdzīgi jautājumi
Kapu pieminekļa cena (17 atbildes)Kur meklēt kapu sakopēju? (2 atbildes)Cik ātri drīkst veidot kapa apmalītes? (12 atbildes)Lakādas apavu kopšana. (4 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu