Latviešu valoda

Latviešu valoda - jautājumi un diskusijas

Ko nozīmē vārds BUKELIS (9)
piektajā dziesmā šis vārdiņš ir. Es pieļauju , ka tas nav latviešu izcelsmes , bet tomēr , ko tas varētu nozīmēt? http://www.lmic.lv/skandarbs.php?id=4998
Par bukiem sauc stirnu viiriesus,bukelis taa ir pamazinaamaa forma. buciņš,āzis-varētu būt.....noklausies(vai izlasi) visu dziesmas tekstu ne tikai visu rindiņu,tad varbūt sapratīsi ap ko lieta grozās. BuĶelis ir auns ! Uzvaards. cik google uzrādīja , tad ir tāda dziesma S.Mences apdarē , Balts buķelis pa jūru peld.
Kauns atzīties, bet kaut ko tādu dzirdu pirmo reizi.
Varbūt koristi var pakomentēt?
··· Latviešu valoda: Ko nozīmē vārds BUKELIS lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Tu uztaisīji manu dienu (51)
Kā domājat -cik ilgi vēl pastāvēs lv valoda? Es vakar līdz asarām nosmējos, lasot meitas eseju vēsturē. Mācās viņi daudz no materiāliem ENG valodā un tas LV teksts bija vnk unikāls 😂 Cik jūs paši lietojat ...
Ko satraucies? Mums reāli vairs ir tikai ģerbonis, karogs, himna un 100 deputāti. Pārējais ir vai nu izpostīts vai pārdots. Ir traki. Klausoties TV - katru dienu var ierēkt. Pat tas, ko skolā iemācīja: "runa neiet, runa - ir".
Tagad pilns - runā gāja, runa iet, runa ies. Tāpat - jāsaka "domāju, ka". Lielākā daļa runā - "domāju, kad". Nu galīgi garām, kā var nezināt?????
Ieklausieties - dienā būs neskaitāmi šādi "brāķi".
Agrāk radio un TV bija diktori ar izkoptām balsīm, pareizu valodu. Tagad daļa domā, ka ir ļoti izteiksmīgi, ja savu tekstu mikrofonā bļauj izvelbtām acīm. Un kur vēl visi tie korespondenti ar dzimto valodu krievu, vai latgaļu dialektu. Labi, intervējamais var runāt kā nu runā (arī deputāti utt - nu cenšas runāt latviski), bet darbinieks, kurā par to saņem algu???
Ko tur var iemācīties un vispār censties bērnam izskaidrot, ja valoda tiek kropļota medijos.
Starp citu, neesmu nekāda baigā nacionāliste, bet kārtībai taču jābūt.
latviesu valoda izdzivos neatkarigi no musu velmes - si valoda ir nicinata simtiem gadu - vaciesi- krievi to darijusi ipasi centigi - bet nekas viniem ta ari nesanaca un tas mani priecina ......mani berni un mazberni zin kas vini ir un ir lepni ar to /domajot latvietibu / un kamer tas ta bus valodai nekas un nekad nedraudes Patiesībā meitenei būtu jāpievēršas latviešu valodai. Tieši tur prasās uzlabojumi. Nevis pats fakts, ka jāstudē un jātulko materiāli no svešvalodas, kur kaut kas pārņemas, bet gan pašas pamatprasmes latviešu valodā. Es to nopietni. Jo ar laiku labāk nepaliks. Droši vien pa kādam nepareizumam gadās, īpaši pie tā nav piedomāts. Bet ko gan var prasīt no skolnieka, ja pat grāmatās gadās izlasīt visai neveiklu tulkojumu, kas momentā liek iedomāties par oriģinālvalodas frāzi. Drukātajā tekstā tas traucē. Ikdienā laikam jau nē, jo sarunvalodā galvenais ir saprast otru. :) ··· Latviešu valoda: Tu uztaisīji manu dienu lasīt visu diskusiju (51 atbildes) –»
Kā tad pareizi ir jājautā?( kam ir taisnība) (19)
Gribu zināt,kam ir taisnība . Lieta sekojoša- man piezvana draugs un jautā- vai es nevarētu viņam (seko darbības vārds). Es atbildēju, ka jautājumā jau ir izteikts noliegums. Tāpēc pirmā rekcija un atbilde ir- nē, es ...
Ja rokā ir pielādēta pistole, tad jautājuma formulējums vairs nav būtisks :) Tāda ir latviešu valoda :-) . Gramatika mums ir skarba. Dubultie noliegumi utt.
Man jau šķiet, ka mums ir intonāciju valoda, jo bieži vien svarīgak nevis ko, bet kā pasaka (un sadzird)
Kaut kur jau bija rakstīts par to "nē". Man, kā krievu tautības cilvēkam, arī jocigi klausities:
vai tu negribi kūku?
vai neaiziesim uz kino?
vai negribi pastaigāties?
vai negribi pamīlēties?
logiski, uzreiz automātā gribas pateikt: nē, negribu. kaut gribas gan)))
Nolieguma forma parēdz atbildi "nē". Nepazistu latviešu gramatiku, bet pazistu latviešu draugus, kam sačakarēta dzīve tikai tāpēc, kā vārdā ´ja" vietā pateicā "nē".))
Uzreiz atvainojos visiem pareizi gramatiski rakstošiem cilvēkiem, nekā personīga.
Neesmu tā īsti par to pārliecināta, bet tomēr šķiet, ka šādi jautā cilvēks, kuram ir grūti otram kaut ko lūgt/palūgt, jeb arī tā cer savu prasījumu "mīkstināt".

Situācijā, ja ko konkrēti vajag no otra - piemēram izprintēt kaut ko - man arī automātiski rodas jautājums:"vai tu lūdzu nevarētu izprintēt priekš manis"...nevis:"vai tu varētu". Man pirmais variants šķiet tāds pieklājīgi, distancēti neuzbāzīgs - nu tā, ja tevi neapgrūtina, nesarežģī, nekavē, u.t.t., bet otrais drīzāk pavēlošs, pieprasošs, uzbrūkošs, kas neatstāj atkāpšanās ceļu, pat ja galā izskan "paldies".
Bet situācijās, kad gribas vienkārši kašķēties, jeb sarunu biedru pazemot un likt tam justies slikti - tur nav ne valoda, ne gramatika jāpiesauc!
Ja jau tu tam savam draugam gribētu to darbības vārdu, tad būtu vienalga kā to paprasa. Ja negribi to darbības vārdu, tad tā arī saki, nevis sāc filozofēt par gramatiku un vēl nez ko kā tāda bāba! ··· Latviešu valoda: Kā tad pareizi ir jājautā?( ... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Ar ko aizstāt "Čau!"? (28)
Ar ko to var aizstāt, jo Itālieši to saka atvadoties.
Kurš tev teica, ka itāļi to saka atvadoties?

Vispār ar "čau" itāli sasveicinās, bet atvadās ar "arrivederči". Un nekad, NEKAD ar "čau". To gan atceries.
mums tas ir neaizstājami ievazāts:D:D:DD: Ja nepatīk itālieši, aizņemies no vāciešiem viņu "Tschuss"(nav umlauta diemžēl jeb punktiņu uz u):D Un vēl ir bēdīgi slavenais "davai";) Latvieši labiem paziņām drīkst teikt - ata! Tas - atvadoties, bet satiekoties - kas vainas vārdam sveiks/a!? Kas tik mums nav vēl ievazāts....Jo esam attīstībā,pamatvalodā ļoti daudz trūkst vārdu atbilstoši šodienai.. Valodnieki - kā ir pareiz jāsaka: itālieši vai itāļi? Visu mūži es zināju, ka ir itāļi, pēc analoģijas ar spāņi nevis spānieši, dāņi nevis dānieši. Bet pēdējos gadis, slatpties hokeju, kad Latvija spēlē ar Itāliju, ausīs griež, kad komentātaji viņus visu laiku saukā par itāliešiem. Kā tad ir pareizi? ··· Latviešu valoda: Ar ko aizstāt "Čau!"? lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Par valodu. (44)
Zinu, ka tūlīt sāksies "uzbraucieni" manā adresē. Bet mazliet padomājiet, pirms savu negatīvo izteikt manā adresē. Nezinu kā ir ar Jums, bet man radās tāds neparasts jautājums šajā sakarā. Kad Jūs runājat, Jūs sakat ...
Nē, neizklausās smieklīgi. Labi izklausās.
Domāju, ka ar tādu pieeju arī humoru nesapratīsi. Nav asociatīvās domāšanas.
Pārāk burtiski visu tver.
katrā valodā ir kas tāds, kas šķiet grūti saprotams tiem, kas nav konkrētās valodas pārvaldītāji:
kaut vai klasika, - ņemt kājas pār pleciem (!), nolikt karoti (!), spicēt ausis (!), . tos sauc par idiomātiskie izteicieniem. katrā valodā tādi ir. tie padara valodu krāšņu un unikālu.
vajag atslābt un nemeklēt melnu kaķi melnā istabā, sevišķi, ja viņa tur nav
Man vislabāk patīk - kad cilvēks tiek stādīts priekšā:D Nu, forši, stilīgi un piešķir valodai dzīvīgumu. Es katru dienu, nākot mājās no darba, iemetu acis pastkastītē Piekrītu tiu.
Bija laikam tāds teiciens par suni, kam ja nav ko darīt, laiza sev olas :) Šis nu ir tas gadījums. Nedod dievs tādu cilvēku dzīvē satikt... :(
··· Latviešu valoda: Par valodu. lasīt visu diskusiju (44 atbildes) –»
Dogwood tree (9)
Gribas zināt- kā tas "hamburgers" runājams latviešu mēlē?
Grimonis, ja reiz par dārzkopību. google tulkotājs to sauc par "kizils". tūlkojas=
ham.... nekaunīgs
burger....apaļā maizīte ar gaļu
tātad...nekaunīgi apaļā gaļas maizīte
Šķiņķa kotlete. Kads sakars hamburgeram ir ar Dogwood tree?? ··· Latviešu valoda: Dogwood tree lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Mīkstinājuma zīme latviešu valodai uz tastatūras. (9)
Šobrīd mīkstinājuma zīme atrodas uz Alt taustiņa, bet vajadzētu uz cita - ,". Mūžseno internetā piējamo programmu kbdLV neizdevās uzinstalēt uz datora un palaist. Kādā veidā vēl var nomainīt šo taustiņu uz tastatūras?
http://laacz.lv/apostrofs/ Protams, ka neizdevās, viņa ir līki uzrakstīta, lai arī doma cēla, tāpē` uz 70% xp neinstalējas korekti.
Manā "kuricā" arī Alt.Jau pieradu...:) es arii par apostrofu Ja vēl netiki galā, ziņo, izdarīsim, bet būs nevis exe jāklikšņina, bet druscīt ar rociņām jāpastrādā, bet rīt. Šodien sabac, atpūta. ··· Latviešu valoda: Mīkstinājuma zīme latviešu ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Latviešu valoda datoram TOSHIBA ar windows 7 (4)
Sveiki!gribēju pavaicāt,lieta tāda,portatīvajam datoram TOSHIBA ar windows 7 bija angļu valoda,tā kā pārāk nerubiju,ielādēju latviešu,itkā ok,vienīgi ka ieslēdz joprojām WELCOME,kad izslēdz tad parāda NOTIEK ATTEIKŠANĀS ...
Nesapratu, a Tev neliek mieru, ka nesaproti, ko nozīmē tas "Welcome"? tu esi mainījies valodas iestatījumus kontam.
kas jādara, sk. attēlā >

un otrkārt, zem darbības "3" maini arī sistemas lokalizaciju.
DAfrika (2014-04-29 15:29) viedoklis
Tev šķiet ka esi pateikusi kā valodu nomainīt?
:)
Autor!
Vispār jau OS W7 legāli/nelegāli lejupielādēt valodas var tikai ultimate un enterprise.
Pārējām versijām ir citi risinājumi.
Ja lejupielādēji caur kādu trešo(teiksim vistaliz....),tad arī tur ir MUI un LIP versijas :)
··· Latviešu valoda: Latviešu valoda datoram ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Angļu - latviešu vārdnīca MP3 (20)
Vai kāds var pateikt - šādā formātā vārdnīca vispār pastāv? Var būt arī par maksu. Pati internetā nevaru atrast.
Tev vajag praksi...atrast kaadu sarunubiedru,kas maak labaa liimenii un tad runaat,un tad vajadziibas gadiijumaa Tevi palabotu.Bet to var laikam dariit kad sasniegts liimenis,kad anglju valodu vari turpinaat maaciities angliski,man tas prasija vairaakus gadus,pashmaaciibaa.Un vualaa, paiet kaadi 8-10 gadi un tu runaa briivi...:) Nav jo tādas muļķības nevienam nav vajadzīgas - ja grib mācīties valodu, tad klusās apmācības mp3, ja grib zināt izrunu tad lielākajā daļā vārdnīcu, tajā skaitā tai, kura Tildes biroja konplektā, ir iespēja noklausīties vārda izrunu. VĀRDNĪCA mp3 formātā? Tu domā ko tādu, kur kāds lasa alfabēta kārtībā vārdus angļu valodā un nozīmi latviešu valodā? Vai tev ir zināms, ka 1 vārdam, atkarībā no tā pielietojuma, var būt pat desmitiem nozīmes?

Ieej jebkurā grāmatnīcā un tur ir komplekti: audio apmācības kurss + VĀRDNĪCA, kas nozīmē vārdu rakstību, izrunu un skaidrojumu.
Bitīt, pastāsti kādu Tu to vārdnīcu esi iedomājusies. Pēc kāda principa viņa darbotos u.tml.
Nekādi nevaru iztēloties vārdnīcu "dziesmas" formātā.
tu jau minēji BBC - krievu kanālā ir iknedēļas apmācība - pie tam ļoti superīga. Ar bezmaksas lejuplādi. Tiesa, krievu valodā. Ieraksti, un klausies. ··· Latviešu valoda: Angļu - latviešu vārdnīca ... lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Windows 7 sp1 latviešu valoda (20)
Nopirku portabli vinam virsu win7 sp1, un ir velme uzlikt lat interfeisa valodu, bet pie regionalajie istatijumiem neparadas change display languages. iesakiet ka varetu nomainit uz latviski.
F**k oh parseri :S

U.p.d.a.t.e ir tas, kas visur tekstā pazudis
Lietotāja viedoklis/info: paziņas no personīgās pieredzes silti neiesaka to darīt! Gribi problēmas liec latvisko windu Septītai vindai latviskojums ir vairāk kā normāls.
Mājsaimniecēm un citiem parastiem lietotājiem ok.
Viena daļa te vienkārši ir pārangļojušies :))

Ejam uz http://www.froggie.sk/

Un sekojām norādēm.Liekam kaut ķīniešu valodu savai home premium.
silver.
Tu varētu minēt kaut vienu iemeslu(izņemot pārprastu patriotismu), kāpēc latvietim būtu jārunā latviski ar krievu, ja latvietis krieviski saprot labāk, nekā latvietis krieviski?
Ekstrapolējot tava jautājuma zemtekstu - nevajag runāt latviski, automātiski jāpāriet uz krievu valodu.
Lietot programmatūru savā dzimtajā valodā ir... dabiski. Kāds vēl pamatojums te būtu vajadzīgs? Nesaprotu.

selnija_
Kāpēc neiesaka? Start pogu nevar atrast? Ja MyDocuments tagad saucas Dokumenti, tad vairs nevar atrast dokumentu mapi? Pogas ar nosaukumu "pārslēgt lietotāju", vai "atteikties" iedzen neziņas pilnā izmisumā?

mrfx
KĀDAS problēmas? Tieši un precīzi varētu? Kādas tieši problēmas rodas dēļ latviskas datorlietotāja vides?

Nekas, pieradīs. Viss jaunais izsauc kurnēšanu.
··· Latviešu valoda: Windows 7 sp1 latviešu valoda lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu