Parāds

Parāds - jautājumi un diskusijas

Sociālās aprūpes centrs pieprasa samaksāt parādu par 2014.g (11)
Starp SAC un klientes dēlu tika noslēgts līgums par klientes ievietošanu aprūpes centrā.Atnāk brīdinājums par nesamaksātu summu SACam par 2014.g. maiju.vai SAC ir tiesības pieprasīt šo summu , ja persona, kura tika ievietota ...
Līgums noslēgts ar dēlu. Dēls maksātājs... 2014. g.maijā kliente bija dzīva, pakalpojums tika izmantots, bet nav samaksāts... protams, ka jāmaksā. Mazāk kafiju jādzer, vairāk jāseko savam darba pienākumiem. Parāds par 2014g.maiju. Automātiski jūnijā 2014 gada bija jābūt rēķinam par diviem mēnešiem. Jā kliente mirusi nākamajā gadā janvārī, tas nozīmē, ka parāds netika pieprasīts, jo citādi līdz janvārim būtu nomaksāts. Mūsu laikā nevar dzīvot pusgadu jebkurā SACa, jā nav nomaksāts kaut viens mēnesis. Jā grāmatvedis nav piestādījis rēķinu, tad tā viennozīmīgi grāmatveža kļūda, kas pašam arī jālabo, t.i. jāiemaksā. Līgumā slēdzējām jānomaksā piestādīto rēķinu, ne jāseko līdzi grāmatveža darbībai. Par to viņš jau maksā, jo grāmatveža pakalpojumi automātiski ieslēgti līgumā par klienta aprūpi. Šeit viennozīmīgi nevar uzskatīt, ka ir parāds..., ja SAC grāmatvedis paviršības vai nolaidības dēļ nav piestādījis rēķinu klientam, tad 1) bija klientam jāsūta atgādinājums par nesamaksātu rēķinu, vai samaksas termiņa kavējumu; 2) jāsūta brīdinājums, ja klients nereaģē, brīdinājumiem ir jābūt vismaz diviem, turklāt jāpiedāvā rēķina samaksas grafiks; 3) tikai tad, kad ir veiktas punktos: 1 un 2 darbības var sniegt tiesā prasības pieteikumu par mazapmēra pārāda piedziņu. Iesaku nebūt slinkam, un pastudēt CL nodaļu - saistību tiesības par parāda piedziņu, par noilgumu...u.tml. CL ir viens īpaši labs pants, kuru šajā gadījumā "parādnieks"varētu piemērot, bet nu visu priekšā par baltu velti neteikšu...neesmu tik laba :)
Vēlu veiksmes :)
Loģiski, ka jāmaksā...kas te ko nesaprast.... Ja kliente 2014. maijā uzturējās SAC, tad jāsamaksā, ja vien nav pa rokai kāds pierādījums, ka tieši par 2014. gada maiju apgādnieka maksa ir samaksāta. ··· Parāds: Sociālās aprūpes centrs ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Parādu piedziņa no topošā vīra (16)
Esmu parādos. Satiku cilvēku kuram ir dzīvoklis, masina, viņš vēlas precēt mani, bet baidās ka kreditori var visu noņemt viņam. var tā būt vai ne????????
Noslēdziet laulību līgumu un viss būs kārtībā! Ja kreditori vērsīsies pret Jums ar pretenziju, vīra īpašums tiks pasargāts! Jums tad ieteiktu formēt fiziskas personas maksātnespēju! Likumu kāds lasījis ar ir.
Viss kas ir laulātā īpašumā līdz kāzu dienai arī viņam pieder mūžīgi mūžos. neviena tiesa nevar neko noņemt. Atslābstiet
Ja tiešām gribētu precēt, tad jau būtu atradis risinājumu. Vai nu nokārtojuši maksātnespēju vai laulības līgums utt... kredīti taču ir ņemti PIRMS laulības, tātad topošajam vīram, ja viņš ir iepazīts vēlāk, un nav šajā visā piedalījies un kaut kur uzmetis savu parakstu, neko noņemt nevar. Rudensrozei18- parādu piedzinēji neko neņem, kustamo, nekustamo mantu apskata zvērināts tiesu izpildītājs un ir saraksts, ko drīkst, ko nedrīkst ņemt... Autorei- pirms precies, noslēdz laulību līgumu par visas mantas šķirtību sava un vīra sirdsmieram...un topošā vīra dzīvoklis un mašīna nekad nebūs Tavas, jo tās ir vīrieša mantas,iegādātās pirms Jūsu laulības un uz tām Tu nevari pretendēt. 100% kautko var atnnemt . It sevisskki, ja ......kreditori nnem ar "lodaamuru".Kurss tad sasskkiros taas mantas peec kopaa nodziivotiem gadiem????
Par to paraadu neatdossanu. Sakiet, ko gribiet, bet nav labi buut paraados. Ir jaarisina paraadu lietas, jo vinnas nekur neizgaisiis nekad.
··· Parāds: Parādu piedziņa no topošā ... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Kad savā bankas kontā ieraudzīsi nulli, zināsi, ka esi bijis parādā.
Vel laikam var VID painteresēties, ja esi ko pārdevis, iegādājies, izīrējis, vai saņēmis no kāda mantojumu, dāvanas.
Ieej EDSā un paskaties savos datos, kas tur ir. ··· Parāds: Kā var zināt cik un vai esmu ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Miruša cilvēka Latvenergo parāds (16)
Pirms mēneša nomira tēvs. Šodien devos uz Latvenergo, lai pārņemtu tēva mājas elektrības līgumu uz savu vārdu. Izrādās, ka šai mājai ir sakrājies parāds no laika, kad mans vectēvs vēl bija dzīvs un dzīvoja tur (3 gadus ...
manto gan atstāto naudu , gan parādus manto. tā kā būs vien jāmaksā. Pieņemot ka objekts agri vai vēlu tiks pārņemts prātīgākais ir aiziet uz Latvenergo tagad un noslēgt jaunu vienošanos par parāda apmaksu. Tad summa ar garantiju nepieaugs (par vecajiem kavējumiem). Vilkt to visu līdz matojuma pārņemšanai ir jēga tikai tad, ja mantinieki ir vairāki un negribās vienpersoniski maksāt visu. Latvenergo tak pēc mēneša jau trollī saceļ :) 3 gadu parāds šķiet neticams pasākums. 150 eur nu gan baigais parāds, ka vērts tur vispār ņemties... zinu gadījumu, kad elektrības parādu dzēsa, jo īpašnieks bija miris un viņa brālis mantoja dzīvokli. sākumā aizej ar miršanas apliecību un saki, ka īpašnieks ir miris. paskaties, ko saka un pēc tam noslēdz līgumu ar viņiem kā jaunais īpašuma lietotājs. neskrien jau ar gatavu domu, ka pārņemsi saistības, varbūt arī dzēš to parādu. ja nedzēš, tad slēdz vienošanos par parāda atmaksas grafiku. ··· Parāds: Miruša cilvēka Latvenergo ... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Vai izsoles dzivokla parads pariet jaunajam ipasniekam? (10)
Vai pērkot dzīvokli izsolē komunālie parādi pāriet jaunajam īpašniekam?
Syringa, teorija ne vienmēr sakrīt ar praksi. Īres līgumam ne vienmēr jābūt reģistrētam ZG, pietiek ar to, ka tāds ir un izlikt tādu cilvēku no jauniegūtā dzīvokļa nevari un viss. Kaut kas nepatīk? Ej uz tiesu un kamēr tiesāsies, gadiņi ies, īrnieks turpinās dzīvot, bet jaunais īpašnieks lai skrien kaut ar pieri sienā. Līdzīgi ar parādiem par komunālajiem, jo īpaši tas attiecas uz Latvijas gāzi. Parāds ir dzīvoklim nevis īpašniekam un kamēr parāds būs, tikmēr gāzi nedabūsi.
Pirms dzīvokļa iegādes, rūpīgi vajag to izpētīt. Ne tikai ZG, bet apstaigāt kaimiņus, pajautāt ko viņi par to dzīvokli zina, arī komunālo pakalpojumu sniedzējus apklaušināt.
Izsolē var nopirkt, piemēram .dzīvokli ar īrniekiem/ 10 gb/, jo viņiem ir beztermiņa līgums ar bijušo saimnieku. Teoriju augstāk jau uzrakstīja, praksē viss nav tik viennozīmīgi, daži pakalpojumu sniedzēji visus parādus gribēs uzkarināt jaunajam īpašniekam (ātrāk nepieslēgs gāzi, elektrību utml.), bet tiesu izpildītājs līdz tik prastām lietām, kā izsolāmā īpašuma "attīrīšana" var nenolaisties. Syringa, lai nebūtu goloslovno, vari sameklēt avīzi MKlatvii, Nr.3(622) 2015. gada 14-20 janvāris, 15 lapaspuse.Var arī piezvanīt uz Rīgas pils. īres valdi, direktorei Narine Abagjan un noskaidrot.
Un te jau nav runa par apakšīri,vai pašvaldības vai bankas dzīvokli, bet īpašnieka/kuram pieder šis dzīvoklis, kaut kad nopirkts par naudu/
Nu aizsūtīs uz VID, un? Saimnieks, kuram dzīvoklis piederēja, nav maksājis nodokļus par īri. Un kāda gar to daļa īrniekam? Viņam ir beztermiņa līgums un uz visu pārējo nospļauties.
_erucanob_ patiesība jau ir tāda, ka parasti jebkurā līgumā (ar pašvaldību, ar banku utt) ir iekļauts punkts, ka bez rakstiskas atļaujas vai bez savstarpējas saskaņošanas slēgt apakšīres līgumu ir aizliegts, līdz ar to terminēts vai neterminēts apakšīres līgums, kurš nav saskaņots un akceptēts, ir kaķim zem astes un loriņi ārā pa durvīm ar visiem īrniekiem. Vienu brīdi, ja nemaldos krīzes gados, šitie joki ar apakšīres līgumiem bija ļoti izplatīti, lai bankas nevar dzīvokļus atņemt un tad arī veica grozījumus gan pašos līgumos, gan pašvaldības savos saistošajos noteikumos par nomām, īrēm, apakšīrēm. Kā arī noskaidrot cik ilgs tad ir šis beztermiņa īres līgums var elementārā veidā, TI nosūta pieprasījumu VID ar jautājumu sākot no kura gada un cik lielā apmērā tiek maksāts ienākumu nodoklis par konkrētās dzīvojamās platības izīrēšanu....domāju tālākās darbības un rīcību nojaut. ··· Parāds: Vai izsoles dzivokla parads ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Vai iegādājoties dzīvokli iepriekšējie apsaimniekošanas rēķini jaunajam īpašniekam ir saistoši? (17)
Sakiet, lūdzu, ja dzīvoklis būs nopirkts izsolē , vai Namu Pārvaldnieka rēķini ( iepriekšēja saimnieka parādi) uz jauno īpašnieku ir saistoši ?
Viss ir forši un teorētiski, kamēr tev Latvijas Gāze vai Latvenergo nepasaka, ka neko nedarīs kamēr iepriekšējie parādi netiks nomaksāti.
Ej un pierādi, ka neesi žirafe.
Tur ne tikai parādi var būt saistoši, bet arī īrnieki, kuri tur pirms tam dzīvojuši ar beztermiņa līgumu. Mums īrnieki ir svēta lieta, tos kustināt nedrīkst nekad un ne pie kādiem apstākļiem. Atkarīgs,kāds ir Līgums (kuru paraksti) iegādājoties. Un /vai nav apakšpunkti par kkādiem papildelementiem. (Paraksts uz papīra=nosaka Visu). No summas, par kādu nosolīts dzīvokļa īpašums, tiesu izpildītājs arī atmaksā kreditoriem visus (vai vismaz lielāko daļu) prasījumus, tādēļ par iespējamiem parādiem vispirms būtu jājautā tiesu izpildītājam. Labvakar ! Ja ir nopirkts dzīvoklis izsolē pie zv Tiesu izpildītāja, tad iepriekšējā īpašnieka parādi par apsaimniekošanu-apkure, ūdens utt komunālie parādi nav saistoši jaunajam nekustamā īpašuma īpašniekam. Tik no tā brīža kad reģistrējiet nekustamo īpašumu Zemesgrāmatā Jums ir jāsāk maksāt par komunāliem pakalpojumiem. Īpaši var nesteigties ar līguma parakstīšanu pie apsaimniekotāja-vajag apsaimniekotājam piedāvāt arī savu līguma projektu, vai arī vienoties par izdevīgo variantu. Attiecībā uz Latvijas gāzes parādiem, tagad var bez problēmām noslēgt jaunais īpašnieks līgumu par gāzes piegādi ar Latvijas gāzi. Jo Konkurences padome ir izdevusi Lēmumu ar kuru Latvijas gāze ,vairs nevar piedzīt parādus no jaunajiem īpašniekiem, izņemot trīs gadījumus, bet ja dzīvoklis ir pirkts izsolē tad viss ir kārtībā, nebūs šķērsļi noslēgt līgumu. Par Latvenergo īsti nezinu, bet varētu arī būt bez problēmām pieslēgti elektrību jo īpašums ir pirkts izsolē. ··· Parāds: Vai iegādājoties dzīvokli ... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Dzīvokļa īres parāds. (47)
Izveidojies dzīvokļa īres parāds: ne jau tāpēc, ka nevēlos maksāt, bet vienkārši nav par ko:(( Griezos sociālajā dienestā pēc palīdzības, atzina mani par mazdrošinātu personu, bet palīdzību nekādu nevarot sniegt, jo ...
varbūt tomēr vispirms atslēgt internetu un TV? Atsakies no i-net pakalpojuma,būs par ko ūdeni nomaksāt!
Te jau palīdzību neprasi,griesies ar lūgumu sarkanajā krustā,tur tak pārtiku dala mazturīgiem ļaudīm un ir arī zupas virtuves:))
Var atslēgt, var! Un ko gan mēs tev te varam palīdzēt? a kapēc tu izvēlies dzīvot īrētā dzīvoklī?
Mājas īpašnieks var darīt, ko grib! nafig, tu tāda, nespējīgā, viņam esi vajadzīga?
Silto ūdeni var atslēgt, bet auksto nē, jo tad tas skaitās cilvēktiesību pārkāpums.
Apkuri atslēgs bez problēmām.
··· Parāds: Dzīvokļa īres parāds. lasīt visu diskusiju (47 atbildes) –»
Vai alimentiem ko maksa valsts sedz paradus? (25)
Meitai valsts maksa alimentus par trim berniem teva vieta,kurs strada arzemes,bet meitai ir parads par tiesas procesu,alimentu piedzinai,kaut kur pari 300.euro,vinai nav darba un patreiz nevar samaksat,tiesa notika pirms 3.menesiem Kuldiga ...
Ir tādas iestādes kā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija un bāriņtiesa- šito visu uzraksti tur
http://www.kuldiga.lv/lv/pasvaldiba/pakalpojumi/barintiesas
http://www.bti.gov.lv/
un zini,ko pateiks baarinjtiesa...ja netiekat galaa ar beerniem mees uz laiku vinjus iznjemsim no gjimenes,liidz uzlabosies juusu finansiaalais staavoklis...
Muusu valstelee beerniem nav veertiiba:(...tieshaam cinisma kalngals,noveelu izturiibu.
Vai nav tā, ka piedziņu veic konkrēts tiesu izpildītājs? Un parasti jau par parādu brīdina un aicina samaksāt labprātīgi. Noskaidro, kurš izpildītājs un tad arī ej pie viņa skaidroties. Šaubos, vai banka daudz skatās, no kurienes nauda ienāk. Ja ir uzlikts maksājuma rīkojums, to arī izpilda. Uzmanīgi izlasot sapratu - maizi lai nopērk ceturtā bērna tēvs , kāmēr viss nokārtojas .

Valsts sevi nekad neapdala - neinteresē kā dzīvos cilvēki ! - tā ir .
Tiesas izdevumus apmaksā prasītājs. Nesamaksājot, tas automātiski ir parāds valstij, un pēdējo kreklu novilks,lai naudu atdabūtu.Nelīdzēs nekādas Bāriņtiesas un BTI.Tik- kāpēc bija jāgaida tie 3 mēneši,ja zināja,ka nevarēs samaksāt? ··· Parāds: Vai alimentiem ko maksa valsts ... lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Par piespiedu izpildi (13)
No tiesas saņemts brīdinājums par maksājuma saistības piespiedu izpildīšanu. Uz doto momentu parādnieks ir bezdarbnieka statusā un bez iespējas 14 dienu laikā samaksāt attiecīgo summu(2500 EUR). Vai brīdinājumā minētā ...
Varētu gan to nozīmēt! Tas ir nopietni!
Ja ir tiesas lēmums par piedziņu, tad nevienu neinteresēs vairs bezdarbnieka statuss un tamlīdzīgas ķezas. Vajadzēja vienoties pirms tiesas, tagad izskatās par vēlu.
jā, varētu gan to nozīmēt.

vienīgais, kas atliek - aizņemties no kādas privātpersonas (ja vispār kāds dos - summa ir liela), vai pārdot mašīnu, vai jebko citu, kad ir kaut neliela vērtība, un tikt pie vajadzīgās naudas summas
Tieši to tas nozīmē. Neesmu dzirdējusi, ka tiesu izpildītāji ķēpātos ar vienošanos!
Vienoties var ar to, kam esi parādā! Ja esi to nokavējusi, tad tiesu izpildītājs tikai izpilda tiesas lēmumu. Labdarības iestāde tā toč nav! Un tas arī nekā neiet kopā ar viņu darba stilu. Viņi piedāvā savus pakalpojumus tam, kam jāatgūst nauda, nevis stutē parādniekus!
Un viņiem rokā ir tiesas lēmums. Tātad viss ir likumīgi!
Parasti šados gadijumos,nez no kurienes tiem parādniekiem uzrodās tie tukstoši un nomaksā.Es domāju domāt vajadzēja jau tad kad bija pirmie 300ls,nevis gaidīt 2500euro,ja var izlikt uz ielas,ir tadi likumu tagad.
nolaidība un vēlreiz nolaidība,neviens jūsu vietā nemaksās!!ja arī bija tāda situacija,ka nomaksat nebija no ,ka tad vajadzeja iet uz socikiem,kārtot dokumentus uz mazturīgiem.nolaidība un punkts!
··· Parāds: Par piespiedu izpildi lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Galvotājs (7)
Sveiki. Gribēju painteresēties. Vai pārtikas preču vairumtirgotāji, ja uzņēmumi viņiem ir parādā nelielas summas, vēršas tiesā pret galvotāju?
:)noteikti- sevišķi, ja galvotājs ir parādā esošā uzņēmuma boss..!;) Jā, vēršas. Bet jāskatās, kā tieši galvojums ir izteikts. Iekopē konkrētu punktu vai apraksti sīkāk, kā galvojums izteikts, un tad arī varēs sīkāk komentēt. kaut kā jocīgi uzdots jautājums...

ne tikai pārtikas vairumtirgotāji var vērsties tiesā ar prasību piedzīt parādu no parādnieka. ja to nav iespējams piedzīt no parādnieka, tad piedzen no galvotāja. tas ir iespējams jebkurā jomā, kur vien ir sastādīts galvojuma līgums, vai arī galvojuma noteikumi iekļauti sadarbības līgumā. tāpēc ir kārtīgi jāizvērtē, kam piekrīt būt par galvotāju. diezgan daudz dzirdēti stāsti, kad draugu, sievu, vīru u.c. vietā maksā līzingus un kredītus, jo ir piedalījies darījuma slēgšanā kā galvotājs.
Nu ja palasa pa Latvijas tienesiem un advokatiem,tad,,,,,,kam naudinas,tas vine:( Par to vajadzēja interesēties pirms ko paraksta.Tagad studē likumdošnu...un maksā,maksā.... ··· Parāds: Galvotājs lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu