Svētki

svētki foto attēls

Svētki - jautājumi un diskusijas

Ziemassvētku koks. (5)
Kā angļu valodā runājošie sauca egli pirms kristietības? Cik zinu no vēstures tad pirmo egli sapušķoja Rīgā kaut kādā tur 1200 gadā. Līdz tam egles neesot pušķotas, bet kā tad angļi sauca egli, ja nebija Ziemassvētku?
Incants jautaajums...pagoogleeju un atradu veel interesantaaku vaarda veesturi.

Christmas three botaniskais nosaukums ir Spruce, kas ir ceelies no Polijas,Kaljingradas apgabala un poliski noziimee z pruce..."no Pruusijas"
fir tree Sanaak, ka pirms Kristitietibas eglju vismaz Lielbritaanijaa nebija...taas ienaaca 17-18.gs...un taa arii ir...Lielbritaanijaa nav skuju koku mezhu vai arii to ir mazs...

Ja Tu domaa ASV eglju veesturi, tad es nezinu..:)
Senlatvieši Ziemssvētku kociņu , par bluķi sauca un vilka striķī ... vel tagad pa Rīgu viens otrs velk bluķi ap saulgriežiem . Pirmā oficiāli pieminētā ir Rīgā 1510. gadā publiskā vietā pušķotā, pie Melngalvju nama - tajā vietā ir piemiņas rimbulis. Igauņi apstrīdēja šo faktu, bet viņi bija pušķojuši telpās. Līdz ar to, neviens to faktu nebij´ fiksējis :)

Cik zinu, angliski to sauca par "Christmas three". Tā mums reiz rakstīja arī viens kanādietis: "šogad, pārmaiņas pēc kā Ziemsvētku koku greznosim egli". Bieži viņi greznoja ābeles :)
··· Svētki: Ziemassvētku koks. lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Svētki!!! Vai Tev tie patīk un kā Tev izdodas vairot svētku sajūtu?? (39)
Ārā snieg, gandrīz putina! Vakarā biju baznīcā un brīžiem pārņēma sajūta ka ir Ziemsvētki!! Un drīz vien tie arī būs! Un pats laiks jau sevi sagatavot garīgi šiem Svētkiem! Jo, kā likums, attopamies pašā Svētku priekšvakarā!! Un ko mēs...
autoram: ar labdarību jānodarbojas caur gadu, nevis 1xgadā ziemassvētkos, kā nodeva savai sirdsapziņai.Ģimeni, radi, savi vecīši, IT SEVIŠĶI vecīši jāaprupē un jāapciemo arī cauru gadu, nevis 1x gadā... ziemassvētki ir pārdomu laiks, klusais laiks... saulgriežu laiks, nevis izteiktas ārišķīgas labdarības laiks. Mans subjektīvs viedoklis. Pesteļošana, spekulējot ar datumu kalendārā...
Ar labdarību ir jānodarbojas visu laiku ( mellene_x ), vai arī - nemaz. "Zīmēšanās" Ziemassvētkos "nerullē". Atgūstot neatkarību, izrādījās, ka visi ir nāvīgi ticīgi. Baznīcās sāka nākt tik daudz zīmuļu, ka cilvēkam, kas to darīja visus krievu jūga gadus, vairs nepietika vietiņas...
Gluži tāpat, kā ar Sievieti - viņa ir jāmīl katru dienu, nevis tikai 8.martā.
Aprobežotība...
nesvinu ziemassvētkus. bet sasnigusi ziema man labi patīk. vecrīga naktī, tie sasnigušie koki, smuki krodziņi, zem kājām "hrum, hrum". tad ir kā kādā pasakā. piekrītu Ūsiņam. mana ome, ticīgs cilvēks, pat pārstāja iet baznīcā, jo pēkšņi visi partijnieki un tie , kuri bija piedalījušies izsūtīšanās pēkšņi kļuva ļoti ticīgi. nu pirmkart tas ir ieksejas sajutas tev ir jabut gatavam palidzet ne tikai svetkos un nemaz jau nevajag tik daudz bet lieku reizi pateikts labs vards dara brinumus vienkarsi busim mili un nemeklesim launo bet davasim smaidus un milumu tad sanemsiet preti to pasu svetkus nevajag gaidit tie atnak un nejau svetki mus mainis busim mili un labi ikdiena ··· Svētki: Svētki!!! Vai Tev tie patīk un... lasīt visu diskusiju (39 atbildes) –»
Kāda ir latviešu kapusvētku būtība? (29)
Jautājumu uzdot pamudināja šis raksts - http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/620022-lai_priecigi_kapusvetki. Tur viss tā sapiņķerēts un samudrīts, ka neko vairs nevar sparast...Kārtējo reizi uzbraukuši ne tai sliktākajai tautas tradīcijai.
Man tāda neviennozīmīga attieksme pret kapu būšanu. Protams, katram savi dzimtas kapi ir savā ziņā svētvieta, tomēr, kad paskatos, ar kādu degsmi tie tiek pārvērsti par dārziem un bezmaz mauzolejiem... un daudzi uzskata par savu svētu pienākumu ziedu krāšņumā un raibumā pārspēt tuvumā esošos kapus, aizmirstot šās vietas patieso vēstījumu.

Kapusvētki ir OK. Tas ir vienīgais pasākums, uz kuru radi sabrauc bez pasākuma "vaininieku" aicinājuma, paši pēc savas labas gribas, piemin savus aizgājušos tuviniekus, uzzina citu radu jaunumus. Manējie pat neiedzer, jo visi pārsvarā pie stūres, bet večukiem viens no nozīmīgākajiem gada notikumiem.
Mirušo piemiņas diena, jā...kapusvētki, nē,neatzīstu,....ar radiem var satikties arī tāpat,un uz kapiņiem arī var aiziet pie saviem tuvajiem ,mīļajiem,kad vien sirds to vēlās. kāda ir būtība? miroņu pieminēšana. bet. man ļoti nepatīk. slimnīcas un kapi, divas vietas, kurās man fiziski nelabi paliek. kā tur var kaut ko svinēt, tas ir pāri manai saprašanai. man jau tā ir sajūta, ka es mīcos pa kauliem(piemiņu). ne, ne.
kā ir rakstīts "lai miroņi apglabā savus miroņus". tie ir vārdi, pie kuriem ir vērts piedomāt. aizgājēji ir jāliek mierā.
kapusvētki ir daļa no tradīciju bagāžas, kas mums ir. lekties un tēlot no sevis ārkārtīgi progresīvu kosmopolītu - katra paša izvēle. ja ir niezoša vēlme noniecināt tradīcijas, ko piekopj vecākā paaudze vai cita tautas daļa, cilvēks nepieņem savas saknes. lai jau lidinās, domājot, ka kaut kur tālu aizbēgs. Nu tā ir svētku diena, kad pasvinēt kopā ar aizgājējiem un palikušajiem. Latviešiem vienmēr bijusi gana mierīga un racionāla pieeja šim lietām. Sākot ar zārku kas no pilngadības sasniegšanas brīža stāv bēniņos katram gadījumam un beidzot ar bērēm kā svinībām. Tieši svinībām nevis apraudāšanu. Visi tie raudāšanas pasākumi ir no citām kultūrām aizgūti. ··· Svētki: Kāda ir latviešu kapusvētku... lasīt visu diskusiju (29 atbildes) –»
Ziemassvētku pantiņi, vēlējumi bērniem. (18)
Pie durvīm klauvē Ziemassvētki. Izdomāju mazdēliem nosūtīt kartiņas kā senos laikos - ar roku rakstītas. Sāku meklēt kādus mīļus pantiņus. Nekas tā īsti neiet pie sirds. Padalaties ar pantiņiem. Jēlus un stulbus varat nerakstīt.
Bet Fargo jau taisnība, un nekāda sakara ar atpirkšanos ar dāvanām un mūslaikiem. Tikai ļoti retu un īpašu bērnu sajūsmina pantiņi un briesmīgi interesē apsveikuma kartiņas rakstiskais noformējums [es to tīri par sevi, radu bērniem un klasbiedriem bērnībā] :) Ja pasaka no visas sirds, ko novēl, ar to arī pietiek. Ja grib pievērst pantiņu, apsveikumu rakstīšanas mīlēšanai, tad otrādi - mazbērni jāņem talkā tieši apsveikumu rakstīšanā, kopā jāmeklē tie pantiņi, jāzīmē kartiņas, tur var kas sanākt, bet varbūt arī ne :) Ziemassvētki,Ziemassvētki
Ir šie svētki klāt
Ejam laukā spēlēties
Mājā iekšā nesēžam
Ak cik jauki ir šie svētki
Svētki labie,brīnumainie
Saule spīd un sniedziņš krīt
Vējiņš papūš maigi
Ēe uzcelsim mēs sniegavīru
Tādu diezgan skaistu
Kapucīti arī liksim
Ir taču Ziemassvētki klāt!
bērniem no sirds vienalga par pantiņiem, bet nav vienalga par dāvanu saturu. pantiņus tu raksti sev, dāvanas viņi saņem sev. tāda dilemma. tavus mīļos pantiņus bērni aizmirsīs pēc divām minūtēm. uzrkasti ko gribi. dāvanu izdomā. Atminu no saviem bērnībslaikiem, no savu bērnu bērnībslaikiem - par vāverīti cibric cibric kokā, par zaķi, kas ezi sauc, par rūķiem, kas pikojās mežmalā, par sētas stabu, kam cepure. Bet visus noskaitīt gan nemācēšu! DanaL, vai tad pareizi nebija tā: "Salavecim gara bārda, Sniegbaltīte *ežu rāda"? ··· Svētki: Ziemassvētku pantiņi, vēlējumi... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Pagāni Liedienu svin kad diena paliek garāka par nakti... Mūsdienās vispārpieņemtais Lieldienu datums ir pirmā svētdiena pēc pirmā pilnmēness, pēc pavasara ekvinokcijas vai tās laikā. Tādējādi Rietumu kristīgajā baznīcā Lieldienu datums iekrīt starp 22. martu un 25. aprīli. (C) Pašlaik rit Klusā Sestdiena.Šodien luterāņiem nakts dievkalpojums, kas sākas 23.00 līdz 24.00 sēro par Kristu,24.00 līdz 01.00 svin Dieva augšāmcelšanos, svētdien, jau no rīta, pirmās lieldienas, pirmdien otrās. Priecīgas lieldienas! kvarts....kas tad ir tie pagāni,vai pats īsti zini? Nezinu, vai Kvarts zin, kas ir pagāni, bet parasti ar to saprot NEkristīga reliģiska kulta piekritējus. ··· Svētki: Kā nosaka kad būs Lieldienas? lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kad ir Meteņdiena? (4)
un ko īsti tajā svin?
Meteņi jeb metenis ir seni latviešu pavasara gaidīšanas svētki, kas beidzās Pelnu dienā, kurai sekoja lielais gavēnis. Meteņus svin februārī vai marta sākumā, 7 nedēļas pirms Lieldienām.

Meteņu svinēšanā saglabājušās senas vecā gada aizvadīšanas tradīcijas, jo senajām indoeiropiešu tautām gadumija bijusi tagadējā februāra vidū. Agrāk latviski ar vārdu „meti” apzīmēja laika griežus, mēru. Sākotnējā nozīme vēl tagad saglabājusies vārdā "laikmets". Lietuviski "metai" vēl tagad nozīmē "gads".

Līvu apdzīvotajos novados un Rīgā šie svētki tika saukti par vastlāvjiem. Citur tos sauca arī par Lastavāgu, Aizgavēni, Miesmeti, Buduļu vakaru, Pīrāgu dienu. Lietuvieši to sauc par užgavenes, igauņi par vastlapäev. Krieviem un citām ortodoksās kristietības tautām šie svētki pazīstami kā masļeņica (baltkrievu: масьленіца, ukraiņu: масниця).
Citur Eiropā un Amerikā šie svētki sakrīt ar karnevālu laiku tiek dēvēta par "trekno otrdienu" (franču: Mardi gras, vācu: Fastnacht, itāļu: Martedì grasso, angļu: Shrove Tuesday[1]) vai "pankūku dienu" (Pancake Day)[2].

Meteņos bija jāēd un jādzer līdz mielēm. Šajā laikā tika kautas cūkas, tāpēc tradicionālie svētku ēdieni bija cūkas galva un plāceņi. Vecāki meta dāvanas saviem bērniem no istabas augšas, jo Laima meteņos no augšas metot savas dāvanas. Tāpat kā visos ziemas svētkos, arī šajā laikā gājuši ķekatās, gājuši un braukuši ciemos. Tic ka jo tālāk Meteņu dienā ciemojas, jo labāka raža gaidāma nākamajā vasarā. Tiek dedzināts Saulgriežu ugunskurs, veikti rituāli ar raganu mēļu siešanu un ziedojumiem. Ugunskurā tiek sadedzināti pagājušās vasaras Līgo svētku vainagi[3]. Itin bieži dedzina salmus, dažviet no salmiem ir darināti kādi tēli, kuri vispirms noripināti no kalna un tad sadedzināti, - tiek sadedzināta un projām raidīta ziema
Senlatviešu meteņi ir brīdis pa vidu starp Ziemassvētkiem (22.decembri) un Lielo dienu (20./21.martu). Tāpēc meteņi katru gadu iekrīt 6.februārī.
Senlatviešu (īstos) Meteņus nevajag jaukt ar tiem Meteņiem, kurus ieviesa pēc reliģijas ieviešanas - tos rēķina 7 nedēļas pirms Lieldienām. Līdz ar to katru gadu sanāk citā datumā - šogad 17.februārī.
Meteņu svinēšanā saglabājušās senas vecā gada aizvadīšanas tradīcijas, jo senajām indoeiropiešu tautām gadumija bijusi tagadējā februāra vidū. Agrāk latviski ar vārdu „meti” apzīmēja laika griežus, mēru. Sākotnējā nozīme vēl tagad saglabājusies vārdā "laikmets". Lietuviski "metai" vēl tagad nozīmē "gads".
Meteņos bija jāēd un jādzer līdz mielēm. Šajā laikā tika kautas cūkas, tāpēc tradicionālie svētku ēdieni bija cūkas galva un plāceņi. Vecāki meta dāvanas saviem bērniem no istabas augšas, jo Laima meteņos no augšas metot savas dāvanas. Tāpat kā visos ziemas svētkos, arī šajā laikā gājuši ķekatās, gājuši un braukuši ciemos. Tic ka jo tālāk Meteņu dienā ciemojas, jo labāka raža gaidāma nākamajā vasarā. Tiek dedzināts Saulgriežu ugunskurs, veikti rituāli ar raganu mēļu siešanu un ziedojumiem. Ugunskurā tiek sadedzināti pagājušās vasaras Līgo svētku vainagi[3]. Itin bieži dedzina salmus, dažviet no salmiem ir darināti kādi tēli, kuri vispirms noripināti no kalna un tad sadedzināti, - tiek sadedzināta un projām raidīta ziema[4].Tas no Vikipēdijas
Meteņus šogad svinēsim 17.februārī.Par pārējo paprasi mātei Googlei! ··· Svētki: Kad ir Meteņdiena? lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Pašdarinātas Ziemassvētku dāvanas (19)
Lūdzu iesakiet labākās idejas paštaisītām Ziemassvētku dāvanām
Pašdarinātas konfektes - recepšu internetā ļoti daudz, pameklē, piemēram, cetrassezonas.lv vai iemet gūglē. Mazos papīra groziņus konfektēm var nopirkt Prismā, Gemosā; varbūt tagad parādījušies vēl kādā veikalā. Es darinu ziedus no shifona un apgustu dekupazhu. Noder! Daudz ko vari pati darināt, atkarībā no tā, kādus rokdarbus proti un kam dāvināsi.
Es esmu ar mašīnu izšuvusi salvešu un galdautiņu komplektus ar Ziemassvētku motīviem. Ar aplikācijām esmu apdarinājusi virtuves ķebļu spilventiņus (ar zaļām vardēm) un priekšautus (ar jautriem pavāriņiem).
Un saadīt var jebko...
Izlutinātiem cilvēkiem nekas nekad nebūs gana labi, bet mani priecē, ka ļauži prot arī ko citu pagatavot, es tālāk par rosola bļodu svētkos, zečēm un dūraiņiem netieku :D Mums darbā jau otro gadu ir apdāvināšanās ar pašdarinātām dāvanām... visi priecīgi un apmierināti. :) ··· Svētki: Pašdarinātas Ziemassvētku... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Vīriešu diena 23.februāris (32)
Es tā vecuma,kad apsveicām vīriešus,tā bija nu kā vīriešu diena:) tagad...itkā nav pieņemts,bet mums daudzi vīrieši,tais armijās bijuši,ko ta darīt,mēs spriežam un spriežam,bet datums jau rīt!.
23 februāris, ir diena, kad sievietes atgādina vīriešiem, par tuvojošos 8. martu:) Mēs savējos kolēģus ar sāļo kliņģeri palutināsim :) Es savējam bulciņas cepu :) Nav nekāda saistība ar padomju armijas dienu, vīrs savā laikā dienēja 3 mēnešus Kaļiņingradā un bija laimīgs no turienes ticis prom, a ja gribi apsveikt ..nu uzklāj galdiņu ar šnabi un kiļkām ...zēni būs priecīgi:))) Manupraat jaapsveic visos iespejamos svetkos, kaa tik iemesls buutu, jo taa ir veel viena iespeeja atgadinaat otram cilveekam par to, ka tu vinju mil un tevi ruup vinja emocijas.
Nevajag jau daavinaat daargas daavanas, bet pasakaot miljus vaardus tu vari padariit vinja dienu labaaku.
··· Svētki: Vīriešu diena 23.februāris lasīt visu diskusiju (32 atbildes) –»
Ziemassvētku vecīša adrese (5)
Varbūt kāds zin Ziemassvētku vecīša adresīti? :))))Būtu priecīga ja man to atsūtītu:)))
hvz..kaut kur aiz polaaraa loka..manam domaat, ka vieglaak piezvaniit uz Latvijas Pastu pavaicaat, kur lai beerni suuta veestuliites..to tel.nr var uzzinaat piezvanot 118...

Joulupukin kammari, 96930 Napapiiri, Rovaniemi, Finland. tu piezvani uz 118 tur pateiks pati tur esmu bijusi, bet nu adresi nezinu ! a tu tur raxti angliski ! LMT un Okartei tjip ir savs z-sveetku veciits :) (kaut kad redzeeju reklaamu) Santa Claus Greeting Center
Lapinkavjantie 1
96100 Rovaniemi
Finland
··· Svētki: Ziemassvētku vecīša adrese lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Zvejnieku svētki pierīgā? (12)
Vai Carnikavā svin zveinieku svētkus?
Protams ka tur svin. Turp tūlīt arī došos :)
sp69 nu gan Tev nūģiski spriedelējumi.
svin ,,,,, Un pēc 2 nedēlām tur svinēs nēģu svētkus atkal :) Ingaxx, ko tu tur darīsi? Svinēsi? Tu esi zvejniece? Tev vīrs varbūt? Iesi skatīties ka citi svin? Šovs? Vai arī sevi parādīt un uz citiem paskatīties?
Kur ir fiška tādu pasākumu apmeklēt cilvēkiem, kas nekādā ziņā nav saistīt ne ar svinētajiem, ne svinību iemeslu? Ja iemesls nav pieradums, jo LV zvejošana ir likvidēta kā suga.
Kāpēc svētkiem vajag datumu? Kāpēc ir vajadzīgs pūlis, lai svinētu?
Būtu jau forši, ja tie būtu ZVEJNIEKU svētki, bet zvejnieki diemžēl Latvijā tika iznīdēta kā šķira, lai "ielīstu p@kaļā" Eiropai :( Tagad tas ir tikai šovs par jūras tēmu.

Vot pirms gadiem 10-15, Salacgrīvā vai Rojā ....
··· Svētki: Zvejnieku svētki pierīgā? lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu