Tīrīšana

Tīrīšana - jautājumi un diskusijas

Kā iztīrīt sveķus no apģērba? (11)
gribētos padomu,kā lai no kombinzona izmazgā egles sveķus,gadijās uzsēsties virsū sveķainam kokam,būšu pateicīgs par padomu
es gan tādas lietas daru tā:
* salvete/tualetes papīrs
* karsts gludeklis virsū
* terpentīns
* mazgāšana
Hektosāns Traipus sākumā vajag patīrīt ar kaut ko taukainu-margarīnu,eļļu.Kad tauki eļļā izšķīduši,tad var ar terpentīnu un beigās mazgāt.Tāpat var tikt galā ar darvas traipiem,tikai vienmēr neizdodas pleķus pilnīgi iztīrīt. uzgaaz terpentiinu, peec tam ar rokaam un ziepeem izskalo Avīze+gludeklis! ··· Tīrīšana: Kā iztīrīt sveķus no ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Sudraba rotu spodrināšana (11)
Man patīk Manas sudraba rotaslietas, bet ssoriit nonācu pie secinājuma, nebūtu par sliktu tās nedaudz uzspodrināt. Jautājums - kā to izdarīt? Varbūt tēma jau pārcilāta kaut kad senāk, bet atbildi nevarēju sameklēt. Ja ...
Vislabāk ir vecā krievu laiku zobupasta! Vecā labā krievu z-pasta ir par daudz abrazīva. Smalkām pulētām rotām samaitā virsmu.Ir taču nopērkami speciāli līdzekļi sudraba delikātai tīrīšanai Tīru sudraba rotaslietas ar Zepter katlu tīrāmo līdzkli. Lieliski notīra! ar zobu pastu :)) tā ņeko :) Ja sūbējums nav stiprs,tad no senseniem laikiem izmantotais līdzeklis-pulēšana ar ļoti mīksta vilnas auduma lupatiņu,ir viens no vislabākajiem.Tomēr tas ir darbietilpīgs process un sevišķi smalkas un sarežģīti veidotas rotas nevarēs nopulēt-vnk netiksi visur klāt,kur vajadzētu.
Dzeramā soda...laba,bet riskanta,ja rota dārga vai īpaši mīļa-dažkārt var gadīties,ka vēlāk apsūbē vēl stiprāk un iznāk rotu sabojāt.
Par vislabākajiem uzskatu speciālos sudraba tīrāmos līdzekļus,kurus viegli var nopirkt juvelieru veikalos:)...
··· Tīrīšana: Sudraba rotu spodrināšana lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Gludekļa tīrīšana (25)
uz gludekļa darba virsmas ir uzkrājies kauč kāds melnums, laikam no gludinot no pakusušām pogām :D vai kkā tamlīdzīga.... prasa, kā lai notīra? Neviens tīrīšanas līdzeklis nelīdzot, un es domāju, ka ar fleksi ar nebūtu ...
Pagājušā gadsimta sākumā izdotajā Zelta mājas grāmtatā (vai tā kaut kā) māca, ka piedegušu gludekli notīra, ar karstu gludekli gludinot drānu, uz kuras uzbērts smalkais sāls. Izmēģināts - tiešām notīra. Just, sāls + pāri pārklāta avīze:)) ups, juste jau uzrakstījusi - ir mēģināts, sāls rullē patiesi dīvaini...man gludeklis jau otro gadu kalpo, bet nekādu melnumu! varbūt sāc veļu pirms gludināšanas mazgāt, lai katru mēnesi nebūtu jauns gludeklis jāpērk?

Ka jau liela daļa saka ,sāls un vēlreiz sāls. ··· Tīrīšana: Gludekļa tīrīšana lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Kā iztīrīt šokolādes traipu? (10)
bērns sasmērēja baltu sintepona segu ar šokolādes saldējumu...ar ko lai tagad iztīra?
Man gan parasti ir pieticis ar parasto mazgāšanu un vēl jau pastāv ķīmiskā tīrīšana. Ķīmiskajā tīrītavā vai uzvelc pārvalku. Traips nekavējoties jāizberž ar aukstu ūdeni. Kamēr drāna vēl mitra, netīrā vieta jāapsmērē ar glicerīna un olas dzeltenuma maisījumu un pēc kāda laika jāizskalo aukstā ūdenī. Apgriez otrādi lai citi neredz, vai ieliec "aploksnē";):)! es parasti segas mazgāju veļas mašīnā - nekas traģisks nav noticis līdz šim..tik 40 vai 30 grādi īsais režīms un veļas mīkstinātājs obligāti :)
jasmīna> tas par to, ka nav Tev blondas smadzenes nav tiesa..šis nav tikai iepazīšanās portāls
··· Tīrīšana: Kā iztīrīt šokolādes ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Ja runa par pleķiem, tie paliks. Ja par smaku, kā te jau minēja, etiķis. Var ari ar terpentīnu, jebko, kam tā smaka vēl stiprāka. Taču, lai citreiz nebūtu aktuāli, invalīdiem vai bērniem vajag paklāt apakšā ūdensnecaurlaidīgos paladziņus vai autiņus, nezinu, kas tie īsti skaitās. Met laukā,siltā laikā smirdēs Ir speciālie līdzekļi, bet jāsaka, ka pēc tiem arī smirdēja. Palīdzēja etiķūdens. Tik pāris dienas bija jāgaida, kad izgaros etiķa smaka, bet labāk tā nekā kad smird pēc kaķa čurām. ··· Tīrīšana: Kā iztīrīt sačurātu ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kā dabūt nost superlīmi? (21)
Kā visātrāk un nesāpīgāk dabūt nost no ādas superlīmi? Neveiksmīgi pārdūru tūbiņu un tagad visa sauja ar līmi.. :(
Ar nagu vīlīti! vispirms pagaidi lai nokalst. tad arii nopleesiisi. priecaajies,ka nav karstaa liime :) shitaa nemaz taa nesaap... shkjiet, ka ar acetonu... Nagu vīle tiešām der, tikai tā, kas domāta "falšajiem nagiem". Parastā nenoņems. Es parasti ar smalko smilšpapīru:) ··· Tīrīšana: Kā dabūt nost superlīmi? lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Kā notīrīt cenu zīmes no preces iepakojuma? (11)
Man ir jānotīra cenu zīmes no preces, jo prece ir jāatdod atpakaļ piegādātājam
agrāk nezināju ka PARASTĀ OLĪVEĻĻA ir tāāāds brīnumlīdzeklis šīs problēmas risināšanai, un tas tiešām tā ir un darbojas, un to uzzināju reiz tieši šeit... paldies, mīļālabā PA!!! :D Ar terpentīnu ar eļļu un kremu arī var no plastmasas...jāmēģina! Ek, ko bez ohuja daŗītu! Ar smilšu strūklu, tika ne sevišķi spēcīgu. Nezinu,kas par preci,no kāda materiāla,bet no veikalā pirktām metāla karotītēm ļoti labi notīrIju ar waitspirtu. ··· Tīrīšana: Kā notīrīt cenu zīmes no ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Gaiša ādas paklāja tīrīšana (6)
Sasmērēju gaišo ādas paklāju. Ar ko dabūt tīru?
Cik smalki mums šodien tālbraucēji. Agrāk kirzeniekos, eļļainos vatņikos brauca, nereti pat ātrumkārbu rezervei līdzi vadāja. A šodien tā pa smalko - zeķītēs, un kads izskatās spainis ar solidolu arī jau aizmirsies. A mož tavs pārinieks kirzavniekos nolāčoja pa to super duper paklājiņu?
Stiem vien uz ķīmisko tīrītavu, bet vislabak ir jaunu iepirkt, būs kā tīrīsanas ķīmijas reklāmās - kā jauns :D
Kurā vietā āda izklāta, kāda dzīvnieka, ar ko sasmērēts?/Nesaprašanā, jo parasti ir vai nu vilnas vai sintētikas paklāji,autiņā gumijas/ Vari pameginaat to vietu tiiriit ar trauku mazgaajamo liidzekli.ja nospiedums paliek no gaazes pedaala-apaksaa tai vietaa uzliimee kaut ko tumsu.ja no zekeem-velc gaisas kraasas zekes vai arii tas pats-tai vietai uzliimee pa virsu ko tumsu. aviacijas benzins-vienmer. ··· Tīrīšana: Gaiša ādas paklāja ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kā pareizi tīrīt zvejas kombinzonu.? (4)
Kā pareizi tīrīt zvejas kombinzonu.?
Ar siltu ūdeni un ziepēm izmazgāt. Ķīmiskajā tīrītavā to gandrīz droši sabojās (ūdensnecaurlaidību u.c. labas īpašības). Ja pavisam vecss tad protams var dot, bet tikpat labi var veļenē iemest, bez centrifūgas. viss tiek mazgāts veļasmašīnā, arī zvejas kombinzons :D No sākuma lielā bļodā izmērcēt mazgāšanas līdzeklī, pēc tam ar birsti noberzt netīrumus, noskalot un tad velas mašīnā. Tas tādā gadījuma, ja nav pieejams pedejaisvalis variants. labaakais variants atdot kjiimiskajaa tiiriitavaa ··· Tīrīšana: Kā pareizi tīrīt zvejas ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Kā noņemt superlīmi no planšetdatora ekrāna? (8)
Kā noņemt superlīmi no planšetdatora ekrāna virsmas?
Superlīmes ir dažādas pēc sastāva kurš nosaka līmes stiprību. Komponenti ir vieni un tie paši tikai proporcijas ir dažādas lai līme ir vai nu stiprāka vai mazāku stiprību. Acetons kā organiskais šķīdinātājs nav nevienas superlīmes sestāvā, 100%.
Tāpēc arī iesaku neliet uz ekrāna acetonu jo ja ekrāns ir no kāda organisko materiālu komponentiem tad acetons to var izkausēt. Mēs neviens nezinām no kāda.Ja ir stikla tad problēma ir atrisināma 100%, nav vajadzīgs šķīdinātājs, tad var ar tapešu nazīša asmeni vai asu naža asmeni slīpi pret stiklu nokasīt. Pārbaudīt vai ir stikla ekrāns var kādā malā ar asu materiālu, adatas spicumu mēģināt ieskrāpēt, ja paliek švīka tad tas ir organiskais materiāls un šķīdinātājus nelietot. Ja nepaliek nekas tad ticami, ka stikls. Tad var veikt manis iepriekš aprakstītās darbības.
Nekādā gadījumā neklausi pastnieku, sabojāsi 100% ekrānu! Bet noņemt visticamāk nenoņemsi nekādi. Vari ļoti, ļoti, ļoti uzmanīgi ar tapešu naža asmeni kasīt tikai to vietu, uzsveru, ļoti!! uzmanīgi, kaut ko nost dabūsi bet noteikti ne visu. Planšetnieka ekrāns nav stikla un tāpēc nav zināms ar kādu šķīdinātāju var kust. Tāpat nav zināms ar ko šķīst superlīme. Iesaku neeksperimentēt. Visdrīzāk ka nekā! Superlīmes ir dažādas. iesaku cerēt, ka tā bija uz acetona vai kāda cita ātri gaistoša šķīdinātāja bāzes, jo, ja tā bija uz dihloretāna bāzes, tad nost nedabūsi un nenonāks arī pati. Ja uz šķīdinātāja, tad atstāj, gan jau kādā brīdī noleks nost ;) ja ekrāns stikla, tad aržileti/asu skalpeli slīdinot asmeni ~45 grādu leņķī pret stiklu. Ja plastmasa tad ar galiem... ··· Tīrīšana: Kā noņemt superlīmi no ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu